Препарат Флуконазол: склад, показання, інструкція із застосування, протипоказання, побічні дії, форма випуску, аналоги, відгуки. Флюкостат, Ністатин, Дифлюкан, Пімафуцин або Флуконазол: в чому різниця, що краще? Флуконазол і алкоголь: сумісність

Опис препарату Флуконазол. Показання щодо лікування і дозування ліків.

Зміст

Флуконазол — це протигрибковий засіб, здатний блокувати розмноження і ріст грибків шляхом руйнування міжклітинних мембран і порушення реплікації. Після прийому всередину, даний препарат дуже швидко всмоктується в кров і вже через годину починає впливати на осередки інфекції.

Препарат Флуконазол: склад, показання, форма випуску

Препарат Флуконазол: склад, показання, форма випуску

Флуконазол випускається у формі таблеток, капсул, мазей, свічок і розчину для ін'єкцій у захисній оболонці з 50, 100 і 150 мг. Одна така упаковка може містити 1, 2, 5 або 7 таблеток, свічок або уколів. У складі однієї лікувальної дози міститься приблизно 90% активної речовини Флуконазолу, а решта 10% - це допоміжні речовини (лактоза, крохмаль, натрію сульфат і діоксид кремнію).

За допомогою цього засобу можна позбутися:

 • Генітального кандидозу
 • Молочниці слизових оболонок ротової порожнини
 • Мікозу різної локалізації
 • Криптококозу
 • Кандидозної інфекції
 • Висівкоподібного лишаю
 • Оніхомікозу
 • Циститу
 • Ангіни
 • Кандидозу ШЛУНКОВО-кишкового тракту

Флуконазол Штада, Флуконазол Тева: інструкція по застосуванню

Флуконазол Тева: інструкція по застосуванню

Флуконазол Штада і Тева це не що інше, як звичний нам Флуконазол, просто виготовлений він не в Росії, а за кордоном. Так як він є аналогом нашого препарату, то має такі ж властивості, і практично також впливає на організм хворої людини.

Єдиною відмінністю від нашого препарату є те, що в закордонному ліках активна речовина очищено трохи краще, і завдяки цьому воно не впливає на клітини печінки. Зважаючи на це, якщо у вас є проблеми з цим органом, тоді вибирайте для лікування грибкових інфекцій саме Флуконазол Штада або Флуконазол Тева.

Інструкція по застосуванню:

 • Дорослі — в залежності від тяжкості захворювання по 50-150 мг раз на добу, протягом 3-7 днів
 • Діти — в залежності від тяжкості захворювання по 10-50 мг раз на добу протягом 5 днів
 • У профілактичних цілях — 150 мг один раз на день 1 раз в місяць

Як застосовувати таблетки, свічки, мазь, крем, капсули, Флуконазол при молочниці у чоловіків і жінок: інструкція, дозування

Флуконазол при молочниці у чоловіків і жінок: інструкція, дозування

Молочниця досить неприємне захворювання, яке може вражати абсолютно всі слизові. І, хоча найчастіше вона вражає статеві органи чоловіків і жінок, зустрічаються випадки, коли це захворювання починає розвиватися в роті і навіть в кишечнику і шлунку.

Як правило, на початковій стадії людина навіть не підозрює, що у нього є якісь проблеми. Але по мірі того, як кількість грибка кандида в організмі збільшується, хворий починає відчувати дуже сильний свербіж, який супроводжується білим (сирнистий) нальотом на уражених слизових оболонок.

Рекомендації по застосуванню:

 • Таблетки — по 100-150 мг одноразово раз на добу, протягом 3 днів
 • Свічки — по 1 свічці на ніч, протягом 5 днів
 • Мазь — наносити тонким шаром 2-3 рази на день протягом тижня

Як застосовувати суспензія для дітей Флуконазол при молочниці у дітей, дітей до року: інструкція, дозування

Відразу ж хочеться сказати, що, хоча суспензія Флуконазол і була розроблена для дітей, використовувати її для лікування грибкових інфекцій треба строго за призначенням лікаря. Адже у випадку, якщо у маленької людини є проблеми з нирками чи печінкою, то вони просто не зможуть правильно вивести активну речовину з організму, і це призведе до ще більшого погіршення здоров'я.

Рекомендації по застосуванню:

 • Дітям вагою до 50 кг рекомендується приймати по 50 мг на добу протягом 5 днів
 • Дітям з вагою понад 50 кг рекомендується приймати по 60-100 мг протягом 5-7 днів

Як застосовувати Флуконазол від грибка нігтів у дорослих і дітей?

Флуконазол від грибка нігтів

Грибок нігтів відноситься до тих захворювань, які вимагають тривалого лікування. Як показує практика, для того щоб нігтьова пластина повністю відновилася, треба чекати від 3 до 6 місяців. Саме тому вкрай важливо правильно підбирати дозування препарату і не забувати вчасно його приймати.

Рекомендації щодо застосування препарату:

 • Діти — 50 мг одноразово раз на тиждень протягом 1-3 місяців
 • Дорослі — по 150 мг одноразово раз на тиждень протягом 3-6 місяців

Внутрішній прийом препарату можна посилювати ще зовнішнім впливом. У випадку якщо ви купите мазь з Флуконазолом і будете 2 рази на день втирати його в нігтьову пластину, то одужання настане більш швидко.

Як застосовувати Флуконазол при циститі?

Як правило, даний препарат призначається якщо цистит носить грибковий характер або причиною його появи стала хронічна молочниця. В цьому випадку для системного придушення запального процесу в обов'язковому порядку треба приймати протигрибкові засоби.

Правда, ви повинні пам'ятати, що даний лікарський засіб не можна поєднувати з деякими препаратами. З цієї причини призначити його вам може лише лікар після здачі аналізів і огляду.

Інструкція по застосуванню:

 • Цистит без ускладнень — 50 мг на добу протягом 7 днів
 • Цистит з ускладненнями — 300 мг на добу на протязі 1 місяця

Як застосовувати Флуконазол при хронічної молочниці?

Флуконазол при хронічної молочниці

Як показує практика, хронічна молочниця піддається лікуванню досить погано. Так як в цьому випадку грибки кандіда слабо реагують на вплив активної речовини, то починати терапію треба буде з великих доз.

Отже:

 • Перші три дні — по 200 мг одноразово
 • З 4 по 6 день — по 150 мг одноразово
 • Починаючи з 7 дня — по 100 мг на день протягом 2 тижнів

Як застосовувати Флуконазол при стоматиті у дітей і дорослих?

Хоча ми звикли вважати стоматит виключно дитячою хворобою, останнім часом вона стала вражати і старших людей. І як показали останні дослідження, в більшості випадків причиною цієї недуги став не знижений імунітет або травми ротової порожнини, а саме грибок. З цієї причини більшість лікарів стали включати в комплексну терапію і Флуконазол, який дуже добре скорочує терміни лікування.

Отже:

 • Діти — 10-50 мг на добу протягом тижня
 • Дорослі — 50-100 мг на добу протягом 2 тижнів

Як застосовувати Флуконазол при кандидозі кишечника?

Флуконазол при кандидозі кишечника

Більшість людей плутають кандидоз кишечника з дисбактеріозом так, як в цьому випадку їжа теж погано перетравлюється і присутнє постійне здуття живота. Але в міру того як хвороба прогресує, починають з'являтися і інші симптоми, наприклад, заїзди, тріщинки на слизових оболонок ротової порожнини і свербіння в області анального отвору.

У випадку якщо у вас є всі ці симптоми, тоді негайно приступайте до лікування. Якщо ви цього не зробите, то хвороба перейде в хронічну стадію і тоді позбутися від нього буде дуже складно.

Рекомендації по лікуванню:

 • З 1 по 7 день — 400 мг у 2 прийоми
 • З 8 по 14 день — 300 мг у 2 прийоми
 • З 15 по 21 день — 200 мг одноразово

Як застосовувати Флуконазол при кандидозі порожнини рота?

Так як кандидоз ротової порожнини провокують грибки кандіда, то лікувати його треба протигрибковими засобами. Найчастіше це ліки приймається перорально, а в дуже тяжких випадках хворим рекомендується додатково полоскати ротову порожнину розчином з води і таблетки Флуконазолу.

Отже, для приготування розчину візьміть 200 мл води і розчиніть в ній дві капсули лікувального засобу. Полощіть рідиною ротову порожнину 2 рази в день. Крім цього, не забувайте приймати по 50 мг Флуконазолу перорально протягом 2 тижнів.

Як застосовувати Флуконазол при ангіні?

Флуконазол при ангіні

Відразу ж хочеться сказати, що вищезгаданий препарат призначається для лікування не звичної нам ангіни, а грибкової. Зважаючи на це, перед тим як бігти в аптеку переконайтеся, що у вас є всі симптоми даного захворювання. У цьому випадку крім стандартної болі при ковтанні і збільшених лімфовузлів, буде спостерігатися дуже сильний наліт на язиці та гландах. Крім цього, у людини може порушитися смакове сприйняття і з'явитися клубок у горлі.

Пити Флуконазол при ангіні треба буде по 150 мг на добу 10-14 днів. Так, і пам'ятайте, якщо ви хочете, щоб хвороба відступила і не перейшла в хронічну стадію, тоді ні в якому разі не кидайте пити препарат в середині лікувальної терапії. Якщо ви вчините аналогічно, то в наступний раз одноразову дозу препарату доведеться підвищувати.

Як застосовувати Флуконазол від лишаю?

В принципі, для лікування лишаю зазвичай використовуються мазі і креми, виготовлені на основі Флуконазолу. Як показує практика, місцевого впливу цілком достатньо для того, щоб шкірні покриви відновилися в самі мінімальні терміни. Єдине що повинен пам'ятати людина, що для швидкого одужання він повинен регулярно обробляти уражене місце лікувальним засобом.

Робити це треба буде 2-3 рази на день. Якщо ви все будете робити правильно, то вже через тиждень лишай пропаде, і дерма почне яснішати. У разі ж якщо ви запустили лишай, то лікування доведеться доповнювати ще й пероральним прийомом препарату. Приймати його треба буде по 50 мг один раз на добу.

Як застосовувати Флуконазол від грибів в гайморової пазусі?

Флуконазол від грибів в гайморової пазусі

Гайморит сам по собі не дуже приємне явище, а якщо до нього підключається ще й грибкова інфекція, то це стає справжньою проблемою. У людей, що зіткнулися з даним захворюванням, починає боліти верхня щелепа і все це супроводжується відчуттям розпирання в гайморових пазухах. Щоб позбутися від цього захворювання людині доводиться лікуватися комплексно.

А це означає, що крім антимікробних і судинорозширювальних засобів, в обов'язковому порядку треба приймати ще і Флуконазол. Його прийом допоможе заблокувати розмноження грибка і людина перестане відчувати, що розпирає його гайморові пазухи. Приймати препарат у цьому випадку треба по 50-100 мг один раз на день протягом 10 днів.

Чи можна і як застосовувати Флуконазол при вагітності на ранніх термінах і протягом всієї вагітності?

Так як даний препарат добре всмоктується в кровотік і легко долає плацентарний бар'єр, то приймати його жінок в цікавому положенні не рекомендується. Практично всі лікарі говорять про те, що в 1 триместрі вагітності приймати його не можна ні під яким приводом. Так як в цей період починають формування всі органи і системи людини, то такий сильний препарат може спровокувати різні патології. Що стосується 2 триместру, і в цей період Флуконазол вживати небажано.

Єдиним винятком з правил є ситуація, коли жоден з протигрибкових препаратів не допомагає позбавитися від проблеми. Правда і в цьому випадку є одне але. Препарат треба приймати у мінімальних дозах (50 мг на добу) і не більше одного тижня. У 3 триместрі препарат можна приймати, але теж без особливого фанатизму. Лікуючий лікар сам повинен підібрати дозу та вирішити якийсь час буде тривати терапія. Як правило, в останні місяці вагітності жінкам дозволяють збільшити добову дозу ліків до 100 мг на день.

Як застосовувати Флуконазол при грудному вигодовуванні?

Флуконазол при грудному вигодовуванні

Прийом даного препарату при грудному вигодовуванні заборонений так само, як і при вагітності. Так як він дуже активно проникає в кров, то без проблем потрапляє в грудне молоко. У разі ж якщо жінка прийме дуже велику дозу, це може спровокувати проблеми зі здоров'ям у малюка.

Зважаючи на це, лікарі радять жінкам, яким все ж доводиться приймати цей препарат, на час лікувальної терапії переводити дитину на суміші, а молоко просто зціджувати. Так, і пам'ятайте, що повертатися до грудного вигодовування можна тільки після того, як Флуконазол повністю виведеться з організму.

Флуконазол: антибіотик чи ні?

Якщо ви думаєте, що Флуконазол це всього лише протигрибковий засіб, то глибоко помиляєтеся. Насправді це синтетичний антибіотик старого покоління. І, напевно, саме тому більшість сучасних лікарів ставляться до нього скептично і приписують його своїм пацієнтам тільки в самому крайньому випадку.

Головним переваг цього засобу є те, що воно дуже добре проникає в дерму і навіть без внутрішнього прийому починає руйнувати мембрани клітин грибків. З цієї причини деякі фахівці використовують його виключно як антибіотик для зовнішнього або місцевого застосування.

Як приймати Флуконазол: до або після їжі?

Рекомендації по прийому Флуконазолу

Приймати даний препарат можна як до їжі, так і після неї. Як показали дослідження, прийом їжі ніяк не позначається на властивостях ліки. Єдине, що ви повинні знати, після обіду або вечері ліки буде більш тривалий термін всмоктуватися в кров.

Флуконазол: через скільки діє?

Що стосується того, наскільки швидко діє препарат, то тут все залежить від тяжкості хвороби. У випадку якщо ви почали її лікувати на початковій стадії, то полегшення настане вже через добу. Якщо ж ваше захворювання носить хронічний характер, то відчути полегшення ви зможете не раніше, ніж через 3 дні. Ну а якщо ви боретеся з грибком нігтів, то перші зрушення будуть помітні не раніше ніж через 10 днів.

Скільки пити Флуконазол при молочниці: курс лікування

Існує думка, що молочниця дріб'язкове захворювання, з яким можна впоратися дуже швидко. Так, якщо вона не запущена, то правильний прийом препарату допоможе вам забути про проблему буквально за пару днів. Якщо ж ви упустили момент, то лікування може досить сильно розтягнутися у часі.

Отже:

 • Первинна молочниця — по 150 мг одноразово
 • Повторна молочниця — по 200-300 мг одноразово

Флуконазол і алкоголь – сумісність: через скільки можна?

Флуконазол і алкоголь – сумісність

Флуконазол належить до тих препаратів, які чинять активний вплив на клітини печінки. Зважаючи на це, якщо ви будете поєднувати їх з алкоголем (навіть дуже слабким), то таке поєднання сильно травмує цей орган і як наслідок, вам доведеться лікувати ще і його.

Більш того, міцні напої знизять ефективність лікувальної речовини, і воно буде гірше звичайного впливати на грибок. З цієї причини починати вживати алкоголь можна тільки через добу після закінчення прийому препарату.

Можна використовувати Флуконазол під час місячних?

Використовувати Флуконазол під час місячних можна, просто треба віддавати перевагу таблеткам або капсулам. А ось від свічок в цей період краще всього відмовитися. Так як матка в цей період прочинені і злякався, то велика кількість активної речовини може спровокувати роздратування, яке викликає не дуже приємні відчуття.

Флюкостат, Ністатин, Дифлюкан, Пімафуцин або Флуконазол: в чому різниця?

Пімафуцин або Флуконазол: в чому різниця

Всі вищезазначені препарати є ефективними протигрибковими засобами, які в найкоротші терміни справляються з грибковими інфекціями різної локалізації. Єдиним їх відмінністю є те, що Флюкостат, Ністатин, Дифлюкан, Пімафуцин є засобами нового покоління.

Так як в них активну речовину очищається більш ретельно, то вони менш згубно впливають на печінку й нирки. Що стосується безпосередньо Флуконазолу, то його теж можна використовувати без побоювань за своє здоров'я, головне не перевищувати доз, вказаних на упаковці.

Флуконазол: протипоказання, побічні дії

Флуконазол, як і будь-який інший медичний препарат має свої побічні дії і протипоказання. Зважаючи на це, якщо ви зважитеся приймати ці ліки, будьте готові до того що у вас можуть виникнути не дуже приємні відчуття.

Можливі побічні ефекти:

 • Головний біль
 • Нудота
 • Запаморочення
 • Проблеми з шлунком

Протипоказання до застосування препарату:

 • Вагітність
 • Період годування груддю
 • Гепатит
 • Ниркова недостатність
 • Аритмія

Флуконазол: аналоги

Флуконазол: аналоги

Аналоги лікарського препарату:

 • Ороназол
 • Генферон
 • Тридерм
 • Макроен
 • Итракон
 • Румикоз
 • Итразол
 • Онихон

Флуконазол: відгуки

Катерина: Користуюся цим препаратом тривалий час і, як не дивно, він завжди мені допомагає. Буквально одна таблетка рятує мене від ненависної молочниці, і я знову повертаюся до нормального життя.

Аліна: В басейні підхопила грибок нігтів, з якими не могли впоратися ні одні протигрибкові засоби. Перепробувавши все що можна, добралася і до Флуконазолу. Я регулярно обробляла їм свої нігтики 2 рази в день, і вже через 2 місяці змогла вийти на вулицю у відкритому взутті.

Відео: Флуконазол: дозування, схема лікування, дія, тривалість лікування