Кращі протигельмінтні препарати широкого спектру дії для людини: рейтинг. Протигельмінтні препарати широкого спектру дії для дорослих, дітей, при вагітності, грудне вигодовування, для профілактики: список, назви

З цієї статті ви дізнаєтеся, якими ліками можна виганяти глистів з організму.

Зміст

Всі ми знаємо, що не можна їсти сиру рибу або м'ясо, брудні фрукти, а також треба мити руки після прогулянок на вулиці, ігор з кішкою або собакою. Якщо не дотримуватися правил гігієни, тоді можна заразитися гельмінтами або просто глистами.

Щоб виявити глисти в людини, потрібно здати в лабораторію аналіз калу, і через кілька днів ви будете знати, хворієте ви на гельмінтоз, і якщо відповідь позитивна – значить, потрібно приймати протигельмінтні препарати.

Протигельмінтні препарати широкого спектру дії для дорослих: список, назви

Можна заразитися Глистами наступними способами:

 • Через грунт, якщо їсти немиті овочі і ягоди, працювати на землі, і не помити руки
 • Від однієї людини до іншої
 • Через воду в ставках, відкритих колодязях
 • При вживанні в їжу сирого чи напівсирого м'яса і риби

Глисти ведуть паразитичний спосіб життя, часто у них немає травної системи, і корисні речовини вони вбирають всім тілом. Поселившись в організмі людини, глисти можуть довго себе не проявляти. І тільки коли ви помічаєте ознаки у себе, можна припустити наявність гельмінтів.

Явні ознаки глистів в організмі людини, коли глистів розвелося багато:

 • Помічаєте, що багато їсте, але все одно худнете
 • Бліда шкіра обличчя, можливо анемія
 • Свербіж заднього проходу

А якщо початок хвороби, і глисти оселилися нещодавно, таких ознак може й не бути, тоді потрібно звертати увагу на непрямі ознаки:

 • Загальні нездужання і нервові зриви
 • Порушення роботи кишечника і шлунка (болі в животі, іноді блювота, часто пронос або запор, метеоризм)
 • Головні болі і запаморочення
 • Часті алергічні явища
 • Зниження імунітету і часті простудні захворювання

Глисти можуть жити в наших органах:

 • Товстому і тонкому кишечнику (аскариди, гострики, анкілостоми, широкий лентец, карликовий ціп'як)
 • Аскариди, плоскі черви і їх личинки в тканинах (в легенях хвороба називається парагонимоз, печінки – ехінококоз, мозку – цистицеркоз, лімфатичних вузлах – филяриоз)
 • Сосальщики або трематоди в печінці, жовчному міхурі та жовчних проходах

Щоб боротися з різними видами гельмінтів, в аптеках продаються протигельмінтні препарати широкого спектру дії. Препарати, надходячи в кров, заважають глистам засвоювати їжу, і вони гинуть, а потім поступають назовні з калом.

Це наступні медикаменти:

 • «Мебендазол»
 • «Немозол»
 • «Зентел»
 • «Альбендазол»
 • «Вермокс»
 • «Саноксал»
 • «Вермакар»

Лікування цими ліками небезпечно. І загроза організму йде не від самих ліків (майже повністю виводяться печінкою і нирками), а від токсичних продуктів після загибелі глистів. Щоб не отруїти свій організм, разом з противогельминтными препаратами слід приймати сорбенти: «Смекта», «Ентеросгель», «Полісорб».

Для профілактики боротьби з глистами можна спробувати народні кошти:

 • Гарбузове насіння, з'їсти 300 г з ранку протягом 1 години.
 • Настій однією з трав (пижмо, полин, ромашка, золототисячник, крушина).

Протигельмінтні препарати широкого спектру дії для дітей: список, назви

Суспензія — найкращий вид протигельмінтної кошти для дітей

В дитячому організмі, найчастіше в кишечнику, поселяються круглі черви (гострики і аскариди). У них немає засобів для прикріплення до чого-небудь, і вони постійно рухаються. Ліки, що діють на круглих черв'яків, паралізують їх, вони не можуть рухатися, і виходять разом з калом.

Найефективнішими таблетками для дітей від круглих черв'яків є:

 • Піперазин
 • «Немоцид»
 • «Гельминтокс»

Ці препарати цілком підходять для дітей, оскільки паразити виходять живими з організму, та інтоксикації не відбудеться.

Також дітям для виведення гельмінтів дають суспензії «Пірантел», «Гельминтокс».

Примітка. Дитині до півроку не можна давати ніякі протигельмінтні препарати.

Протигельмінтні препарати широкого спектру дії при вагітності: список, назви

Лікування противогельминтными препаратами при вагітності

При вагітності жінкам також потрібно лікуватися від гельмінтів, але проводити лікування потрібно обережно, щоб не завдати шкоди дитині.

Щадними препаратами вважаються «Немоцид», «Гельминтокс». Вони призводять до паралічу мускулатуру у круглих черв'яків, а не вбивають їх повністю, тому інтоксикації мертвими паразитами організмів жінки і дитини не відбудеться.

Протигельмінтні препарати широкого спектру дії при грудному вигодовуванні: список, назви

Лікування противогельминтными препаратами жінки при грудному вигодовуванні

При грудному вигодовуванні жінці більшу частину противогельминтных препаратів застосовувати не можна.

Для виведення круглих черв'яків можна тільки приймати, протягом 3-5 днів, препарат Піперазин. Доза ліків для прийому 1 150-200 мг.

Якщо у жінки виявлено плоскі черв'яки та личинки, або ціп'яки, тоді потрібно припинити лактацію, і зайнятися лікуванням ліками, в які входить альбендазол.

«Левамізол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Левамізол»

«Левамізол» випускається у вигляді таблеток та розчину.

З допомогою цих ліків можна вивести круглих черв'яків (анкілостома, аскариди, токсоплазми).

Препарат діє швидко: через кілька годин від контакту ліки з паразитами, відбувається повний параліч останніх, і протягом наступних діб мертві глисти залишають кишечник людини.

Крім противогельминтных властивостей «Левамізол» покращує імунітет ослабленого організму при герпесі, і хронічному вірусному гепатиті, після хіміотерапії.

Щоб вивести гельмінтів, дорослим достатньо прийняти 1 таблетку (150 мг) «Левамізол» ввечері, дітям ліки приймати 1 раз ввечері, але розрахувати його потрібно в залежності від ваги, 2,5 мг на 1 кг дитячого ваги.

З допомогою розчину «Левамізол» борються з гельмінтами у дрібної та великої рогатої худоби.

«Пірантел» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Пірантел»

«Пірантел» – це найбільш безпечний препарат. З його допомогою можна вигнати такі види круглих червів: гострики, аскаридозы, анкілостоми.

Випускається «Пірантел» в таблетках і у вигляді рідини. Останній вид ліки добре підходить дітям.

Для вигнання гостриків достатньо 1 раз прийняти ліки, з розрахунку дозування: 75 мг препарату на вага до 75 кг, вага більше , значить, беремо ліки до 100 мг.

Щоб вигнати аскарид, потрібно прийняти ліки 2 рази, так як личинки, перебуваючи в м'язах невразливі. Ліки покладеної дозування потрібно взяти 1 раз, а потім, через тиждень повторити. До тих пір личинки стануть дорослими особинами, і їх легко вивести з організму.

Анкілостома виганяють препаратом 3 дні поспіль.

«Немозол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Немозол»

Таблетки і суспензія «Немозол», у складі яких є альбендазол, діють не тільки на глистів, але і на найпростіші (трихомонади, лямблії, малярійні і дизентерійні палички).

Препарат діє на паразитів комплексно, заважає їм засвоювати корисні речовини, тому вони гинуть. Для виведення круглих черв'яків досить одного разу прийняти препарат, плоскі черви виводяться протягом 3 днів.

«Ворміл» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Ворміл»

До складу ліків «Ворміл» входить речовина альбендазол.

Препарат цікавий тим, що його можна застосовувати, якщо ви не знаєте, які саме глисти населяють ваш організм. Ліки випускається у вигляді жувальних таблеток. Діє як на дорослі особини глистів, так і личинки.

Препарат потрібно приймати 3-5 днів по 400 мг на добу (дорослим).

«Мебендазол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат Мебендазол»
<>«Мебендазол» – комплексний засіб, що допомагає виводити таких підступних гельмінтів, як плоскі черви або широкі лентецы. Дорослі особини хробака можуть роками паразитувати в просвіті кишечника, виростаючи до величезних розмірів. Вивести їх не так-то просто, вони прикріплюються до тіла присосками.

Личинки широкого лентеца теж не безневинні: оселившись у серці, головному мозку, легенях, вони постають, як великі круглі пухлиноподібні утворення або кісти. Відразу всіх паразитів вивести не вийде, іноді навіть доводиться вдаватися до хірургії.

Лікування призначає лікар, зазвичай воно триває від 4 до 10 днів.

Примітка. Дітям до 2 років приймати «Мебендазол протипоказано.

«Вермокс» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Вермокс»

До складу препарату «Вермокс» входить мебендазол, що впливає на засвоєння глистами глюкози. Це призводить паразитів до смерті. Препарат добре справляється з круглими і плоскими черв'яками, а також цепнями.

Щоб вивести цестоди (плоскі черви), лікуватися доведеться не менше 10 днів. Спочатку ліки потрібно приймати 3 рази на день, невеликими дозами (по 300 мг), потім збільшити до 500 мг.

«Декарис» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Декарис»

Протигельмітний препарат «Декарис» призводить до паралічу мускулатуру паразитів, і вони покидають організм вже мертвими. Такою високою ефективністю ліки володіє завдяки хімічному з'єднанню левамизолу.

Але «Декарис» добре справляється тільки з круглими хробаками, у яких добре розвинена м'язова тканина. Широких лентецов і карликового ціп'яків, у яких не так добре розвинена мускулатура, вивести цими ліками не вдасться.

Приймати препарат достатньо 1 раз, для дорослої людини досить 1 таблетку (150 мг активного складового), ввечері, а на наступний день будуть виходити разом з калом мертві глисти.

«Бендікс» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Бендікс»

Протигельмітний сироп «Бендікс» виготовлений на рослинній основі. Замовити його можна в інтернет-магазинах. Продається в скляній пляшці, ємністю 60 мл Проводиться в Єгипті. Це дорогі ліки.

Дія препарату «Бендікс»:

 • Для паразитів токсичний, а для нашого організму немає
 • Зміцнює імунітет, усуває з організму інтоксикацію, залишену глистами
 • Зменшує алергію, нанесену глистами
 • Створення в організмі несприятливих умов для подальшого життя паразитів

Даний препарат ще недостатньо вивчений.

«Бендікс» можна вживати з профілактичною метою 2 рази в рік.

Для виведення паразитів дорослі приймають це засіб під час їжі 2 рази на добу по 20 мл, діти – по 15 мл Курс лікування – вся пляшка.

Хоча препарат і природного походження, але й у нього є протипоказання:

 • Вагітність та годування груддю
 • Алергія на препарат
 • Маленькі діти до 1 року

«Трихопол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Трихопол»

Діючою речовиною в таблетках, рідини і свічках «Трихопол» є метронідазол. Це ліки широкого спектру дії: знищує паразитів, мікробів і найпростіших.

Для виведення плоских хробаків, а саме сибірської двуустки (медичний термін – лікування опісторхозу) і лямблій, у дітей після 10 років і дорослих, призначається по 3 таблетки (дозування 1 таблетки 250 мг активної речовини) на добу, 5 днів.

Протипоказання до застосування «Трихопол»:

 • Дітям до 3 років
 • Не можна підвищену дозу ліків після 55 років
 • При алергії на метронідазол
 • Вагітним жінкам і годуючим грудьми
 • При захворюваннях печінки і крові
 • При важких захворюваннях нервової системи

Примітка. Під час лікування категорично не можна вживати алкоголь.

Піперазин від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат Піперазин

Піперазин — малотоксичное засіб, що застосовується для виведення гостриків і аскарид з 70-х років минулого сторіччя. Ліки не вбиває гельмінтів, а лише паралізує їх, тому його можна призначати дітям і вагітним жінкам. Єдиний недолік – тривалий курс лікування.

Для виведення аскарид препаратом Піперазин дорослим призначають курс лікування 2 дні, приймати 2 рази в день по 150-200 мг активної речовини. Ліки можна приймати натщесерце, за півгодини до їжі або після їжі, через 2 години.

Для виведення гостриків лікування більш тривале, двома курсами: 2 рази у день по 200 мг активної речовини натщесерце, 5 днів. Після 1 курсу знищуються 95% глистів. Потім перерву 1 тиждень, і починається 2 курс лікування (приймати так само, як і в 1-му курсі). Після 2 курсу виводяться глисти повністю. У перерві між курсами лікарем призначаються очисні клізми, щоб швидше вивести гельмінтів з організму.

«Полісорб» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Сорбент «Полісорб» для виведення з організму після інтоксикації глистів

«Полісорб» — універсальний сорбент, призначається для виведення з організму токсинів.

Випускається у вигляді білого порошку, який потрібно розвести в чистій воді і випити.

Засобом «Полісорб» можна вивести токсини:

 • Утворені після життєдіяльності шкідливих бактерій, грибків, мікроорганізмів і вірусів
 • Алергени з їжі
 • Лікарські препарати
 • Отрута і солі важких металів
 • Радіонукліди
 • Алкоголь

«Полісорб» застосовують при таких критичних станах організму:

 • Кишкові інфекції, інтоксикація організму глистами
 • Харчове отруєння
 • Дисбактеріоз
 • Гнійні рани і опіки
 • Отруєння отрутами, алкоголем
 • При алергії на якісь продукти
 • При жовтяниці

В західних країнах Європи і США призначають сорбенти навіть при грипі та застуді.

«Полісорб» призначають 100-200 мг на 1 кг ваги людини, але не більше 20 г на добу (для дорослих). Доза розраховується для пиття кілька разів в день. Порошок розводять у чверть склянки, можна півсклянки чистої води, і п'ють за 1 годину до їжі.

«Ентеросгель» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Ентеросорбент «Ентеросгель» для виведення з організму після інтоксикації глистів

«Ентеросгель» відноситься до ентеросорбентів, який призначають не тільки виводити токсини, але і лікувати шлунок з кишечником, підвищувати імунітет.

Препарат призначають при таких захворюваннях:

 • Інфекційні захворювання печінки, нирок, шлунка
 • Харчова алергія
 • Інтоксикація різного роду, в тому числі і мертвими глистами
 • Шкірні захворювання
 • Злоякісні утворення

Засіб випускається у вигляді пасти, готової до вживання.

При інтоксикаціях приймають всередину по 1 ст. ложці пасти (дорослим), дітям до 5 років – по 1 чайн. ложці, дітям після 5 років – по 1 десертній ложці 2-3 рази на день, 7-14 днів, залежно від ступеня інтоксикації. Після прийняття пасти її запивають достатньою кількістю води.

«Ентеросгель» можна приймати вагітним жінкам.

«Альбендазол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Альбендазол» широкого спектру дії

Комплексний препарат «Альбендазол» діє на плоских (сосальщики) та круглих (гострики, аскаридозы, анкілостома) черв'яків, проникаючи в їх організм.

Препарат також діє на личинки плоских хробаків, впроваджених в тканини, значно зменшуючи їх.

Є ще кілька препаратів схожого дії:

 • «Саноксал»
 • «Альдазол»
 • «Немозол»
 • «Зентел»

Застосовуючи ці ліки, у дозі 200 мг за 1 прийом, круглих черв'яків можна вивести за 1 день, плоскі черви і ціп'яки виводяться за 3 дня.

Набагато складніше йде справа з личинками плоских хробаків, особливо якщо вони в тканинах. Щоб зменшити розмір кіст і пухлин, утворених ними, потрібно приймати «Альбендазол» або схожі ліки 15-30 днів. Дозування на 1 прийом розраховується самостійно і становить 15 мг на 1 кг ваги людини.

«Метронідазол» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

«Метронідазол» — антибіотик, лікуючий інфекції, залишені глистами, зміцнює імунітет

«Метронідазол» — антибіотик, лікуючий різні інфекції, в тому числі і залишені паразитами в організмі, зміцнює імунітет.

«Метронідазол» призначають разом з іншими сильними противогельминтными препаратами.

Препарат випускається у вигляді таблеток, свічок, розчину мазі.

Таблетки дорослим призначають по 250 мг препарату 2 рази на день 10 днів, або подвійну дозу – 5 днів, дітям до 5 років – 200 мг активної речовини, понад 5 років – доза дорослого людини.

Примітка. Таблетки запивають молоком.

«Бактефорт» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Бактефорт» рослинного походження

«Бактефорт» — препарат рослинного походження.

У його складі такі рослини:

 • Лист берези, м'яти перцевої і волоського горіха
 • Квітки пижма і гвоздики
 • Корінь імбиру
 • Полин, таволга

Ліки справляється з найпростішими і грибковими організмами, бактеріальними та вірусними інфекціями, круглими хробаками щадними методами.

Препарат поліпшує жовчовиділення і роботу шлунково-кишкового тракту, очищає кров і тканини від токсинів, що залишилися після гельмінтів, має протизапальну дію.

«Бактефорт» випускають у краплях.

Препарат приймають кожний день, вранці, натщесерце, спочатку по 10-15 крапель, а коли організм звикне до ліків – і 20 крапель (дорослим), розбавивши 100-150 мл кип'яченої холодної води, 3-4 тижні. Через півроку лікування можна повторити.

Протипоказання препарату:

 • Діти до 3 років
 • Індивідуальна непереносимість компонентів
 • Вагітні і жінки, які годують грудьми

«Интоксик» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Протигельмітний препарат «Интоксик» рослинного походження

«Интоксик» — засіб на рослинній основі.

До складу «Интохис» входить: плоди рослини сумаха, ведмежа жовч, джунгарская ферула та інші рослинні компоненти (близько 25 штук).

Такий склад ліки допомагає вивести з організму круглих черв'яків (аскарид, гостриків, волосоголовців), личинок плоских хробаків, лямблії.

«Интоксик» випускають в рідкому стані. Для повного виведення паразитів призначають курс лікування 1 місяць. Потім, якщо знадобиться, курс можна повторити до 4 разів в рік. Дорослим і дітям після 6 років препарат призначають по 10 крапель за півгодини до їди, 2-3 рази на день, дітям до 6 років – вдвічі менше ліки.

Трійчатка від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Трійчатка за методом Хільди Кларк. Це – американський вчений, що займається вивченням паразитів в організмі людини, виявила 3 рослини (трава полину, насіння гвоздики, шкірка волоського горіха), ефективно виводять паразитів. Ці рослини і дали назву «трійчатка».

Їх можна приймати окремо.

Полин – глистогінний засіб. Висушену траву перемелюють, і приймають по 0,5 чайн. ложки в день, поступово збільшуючи дозу до 7 ч. ложок. Курс лікування-1 рік.

Глистогінний рослина — полин

Насіння гвоздики – протигельмінтний засіб. Зерна подрібнюють в кофемолці, і приймають: перший день – 1 зерно, другий – 2, третій – 3 зерна, і так продовжують по 3 зерна інші дні. Курс лікування 10 днів.

Протигельмінтний засіб — насіння гвоздики

З молодої шкірки волоського горіха роблять противогельминтную настоянку: 15 штук шкірки заливають 0,5 л горілки, настоюють на вікні 1 місяць, потім зберігають у темному прохолодному місці.

Починають приймати по 1 краплі на півсклянки води, поступово збільшуючи дозу до 2 чайн. ложок. Більше не збільшують, а приймають 1 рік.

З профілактичною метою достатньо приймати 1 місяць.

Протигельмінтний засіб — молода шкірка волоського горіха

Російський вчений В. А. Іванченко, також займається вивченням і виведенням з організму глистів, трохи змінила рецепт тройчатки Хільди Кларк, помінявши шкірку горіха на пижмо, зважаючи на те, що в помірних широтах не скрізь росте горіх.

Трійчатка Ст. А. Іванченко. Подрібнюємо окремо 100 г пижма, 50 г насіння гвоздики і 30 г трави полину, змішуємо і приймаємо: перший день – 1 чайн. ложку, другий – 2 чайн. ложки, третій – по 1 чайн. ложці 3 рази в день за півгодини до їжі. Курс лікування – поки не закінчиться порція.

«Евалар» від глистів: інструкція по застосуванню, склад

Противогельминтная натуральна трійчатка від фірми «Евалар»

Противогельминтную натуральну тройчатку з екстракту пижма, полину і гвоздики випускає фірма «Евалар». Засіб випускається в капсулах.

Дорослі та діти від 12 років приймають по 2 капсули на добу. Курс лікування до 2 місяців.

Примітка. Дітям до 12 років приймати тройчатку не можна.

«Гельмифаг» від глистів і паразитів: інструкція по застосуванню, склад

Біологічна добавка від паразитів «Гельмифаг»

«Гельмифаг» — біологічна добавка від паразитів. Можна використовувати для профілактики від паразитів.

До складу препарату входить:

 • Золототисячник
 • Деревій
 • Гвоздика і ін

Добавку лікарі рекомендують, якщо з'явилися такі ознаки:

 • Дратівливість і слабкість
 • Головні болі і безсоння
 • Болі в животі і нерегулярне відвідування туалету
 • Висипання на шкірі
 • Почастішали інфекційні захворювання

З профілактичною метою БАД приймають 20 днів, по 1 капсулі 2 рази в день під час їжі. Для лікування від гельмінтів курс лікування триває 40 днів.

Таблетки від глистів: список

Таблетки від глистів

Найефективнішими таблетками від глистів для дорослих і дітей є:

 • «Гельминтокс»
 • «Альбендазол»
 • «Пірантел»
 • «Декарис»
 • «Вермокс»
 • «Ворміл»
 • «Немозол»

Суспензія від глистів: список

Суспензія від глистів для дітей

Ліками у вигляді суспензії найчастіше лікують дітей, але і дорослі іноді використовують їх.

Головна перевага суспензії в тому, що вона діє швидше, ніж таблетки.

У вигляді суспензії випускаються наступні протигельмінтні ліки:

 • «Пірантел»
 • «Гельминтокс»
 • «Немозол»

Сиропом «Пірантел» і «Гельминтокс» виганяють круглих черв'яків (гострики і аскариди). Для дорослої людини вагою 75 кг достатньо 1 раз взяти 30 мл сиропу, для людей, вага яких більше 75 кг – 40 мл

Сироп «Немозол» може впоратися з плоскими червами протягом 3 днів, норма сиропу 1 раз на 20-30 мл.

Свічки від глистів: список

Свічки від глистів

Переваги лікувальних свічок перед іншими видами ліки:

 • Швидке всмоктування в слизову кишечника
 • Дію тільки на кишечник, не зачіпаючи інші органи
 • Зручне застосування
 • Протизапальну дію

Протигельмінтні препарати у вигляді свічок:

 • «Трихопол»
 • «Метронідазол»
 • «Нигелла Sativa»
 • «Ворміл»

Свічками «Ворміл» можна вилікувати:

 • Ентеробіоз (зараження гостриками) — 1 супозиторій (400 мг), через 21 день повторити ще 1 свічку.
 • Аскаридоз (зараження аскаридами) — 1 супозиторій (400 мг), через 21 день повторити ще 1 свічку.
 • Цистицеркоз (попадання личинок свинячого ціп'яка в м'язи внутрішніх органів, очей, мозку) – вранці і ввечері по 1 супозиторії, курс лікування від 7 до 28 днів.
 • Токсокароз (зараження токсокарой від хворих собак) – вводити по 1 супозиторії 2 рази на день, 7-14 днів.

Кращі протигельмінтні препарати широкого спектру дії для людини: рейтинг

Ні — глистам в нашому організмі

Одним з кращих противогельминтных ліків є «Азінокс» або «Більтріцід». Прийнявши 1 таблетку ліки, у таких паразитів, як сосальщики, прикрепившиеся до печінки і жовчного міхура, відбувається спазм мускулатури, і вони гинуть.

Хорошим препаратом для виведення круглих черв'яків є «Гельминтокс» в таблетках і суспензії. Одноразова доза цього препарату для людей до 75 кг 500 мг, понад 75 кг ваги – 1000 мг.

Для вигнання у людини нематод або їх ще називають круглими хробаками (гострики, аскариди, волосоголовець, трихінели, токсокари) застосовують такі ліки:

 • «Немозол»
 • «Пірантел»
 • «Немоцид»
 • «Ворміл»
 • «Вермакар»
 • «Декарис»
 • «Термекс»
 • «Медамін»

Для вигнання плоских хробаків їх ще називають стрічковими або сосальщиками, оскільки кріпляться присосками (бичачий, свинячий і карликовий ціп'яки, широкий лентец) застосовують таблетки:

 • «Фенасал»
 • «Альбендазол»
 • «Акрихін»
 • «Мепакрін»

Протигельмінтні препарати широкого спектру дії застосовують, якщо в організмі оселилися глисти різних видів. В цьому випадку застосовують:

 • Ліки, в яких є мебендазол
 • «Празиквантел»

Отже, тепер ми знаємо, як можна вигнати паразитів зі свого організму, і вилікуватися від них.

Відео: Як дізнатися чи є глисти?