Мірамістин — інструкція по застосуванню. Як застосовувати мірамістин дітям, при вагітності?

Серед вітчизняних препаратів одним з найбільш популярних є мірамістин. Його застосовують при лікуванні багатьох захворювань і в якості профілактичного засобу. Так чудовий мірамістин як прийнято вважати — дізнатися з цієї статті.

Зміст

Мірамістин — це лікарський препарат, який направлений на лікування і профілактику грибків, вірусів і бактерій, при цьому він має протимікробну і протизапальну властивість. Коли і як застосовується цей антисептик — читайте в цій статті.

Мірамістин — інструкція по застосуванню

Мірамістин відноситься до антисептиків широкого дії і може застосовується в лікуванні як дитячих захворювань (ГРВІ, стоматит, вітрянка, молочниця), так і захворювань, що наздоганяють в більш зрілому віці.

Мірамістин застосовується як засіб дезінфекції, профілактична міра і допоміжний препарат при лікуванні багатьох недуг

Дивно, але мірамістин застосовують практично у всіх галузях медицини. В хірургії використовують даний лікарський засіб у лікуванні наступних захворювань:

 • гнійно-запальні процеси м'яких тканин
 • бешихове запалення
 • гнійно-запальні захворювання суглобів
 • перитоніт

Не менш ефективно проявив себе мірамістин і в стоматологічній сфері, зокрема, у лікування стоматиту і пародонтозу.

У стоматології мірамістин застосовується при стоматитах

Застосовують також мірамістин і при інфекційних захворюваннях:

 • застуда
 • грип
 • ангіна

Крім того, знайшов своє застосування препарат і в косметологічній сфері. Наприклад після відвідування салону та проведенні таких косметологічних процедур як:

 • пірсинг
 • тату
 • лікування вугрової висипки
 • після уколів краси

Використовується дане ліки і в терапії делікатних захворювань, які передаються статевим шляхом. Це лікування і профілактика таких інфекційних захворювань:

 • сифіліс
 • ВІЛ і СНІД
 • гонорея
 • хламідіоз

Відео: Мірамістин — інструкція по застосуванню

Мірамістин: склад препарату

Купуючи який-небудь препарат, необхідно звертати увагу на його склад, адже часто виробники можуть використовувати безліч допоміжних речовин, які викликають алергічні реакції або ж індивідуальну непереносимість. Що стосується мірамістину, то його складу вважається безпечним:

  <>бензилдемитил або амоній хлориду, є основою і головним компонентом для виробництва антисептиків, в тому числі і мірамістину. Це активна речовина у вигляді розчину, яке в залежності від характеру захворювання використовується як у місцевому, так і зовнішньому застосуванні
 • креатин – це безводну речовину у вигляді прозорої маслянистої рідини, що виробляється з сірки. Використовується в галузях хімічної промисловості, а також у медичній сфері
 • очищена вода
Склад мірамістину повністю безпечний і апріорі не може завдати шкоди

Мірамістин: інструкція для дітей

Даний препарат є безпечним для дітей, але важливо знати з якого віку, при яких захворюваннях і в яких дозах застосовувати його дітям. Важливо і те, що мірамістин виробляють у різних формах:

 • спрей
 • мазь
 • розчин

Дуже поширеним є використання мірамістину у вигляді спрею, особливо в період холодів, коли дитяче здоров'я стає більш вразливим перед вірусами і застудою.

Мірамістин застосовується для профілактики простудних захворювань

В цей період доцільно проводити різні заходи профілактики: збільшити споживання фруктів, тепліше одягати дитину, ввести вітамінні комплекси, ну і звичайно ж, використовувати мірамістин, для попередження інфекційних захворювань.

Важливо: перед використанням мірамістину, дізнайтеся у свого лікуючого педіатра про подробиці застосування засобу для того, щоб засіб приніс максимальну користь.

Мірамістин для дітей до року

Більшість жіночих форумів і сайтів стверджують, що мірамістин можна вживати при всіх інфекційних захворюваннях, а також що препарат є повністю безпечним для лікування носоглотки і, особливо, ангіни у немовлят.

Грудним дітям не рекомендовано використання мірамістину

В інструкції щодо застосування мірамістину Ви прочитаєте, що ліками можна користуватися лише по досягненню дитиною трирічного віку, але в деяких випадках лікарі рекомендують почати використання з року, вкрай рідко — з восьми місяців.

Доцільно використовувати мірамістин для немовлят, а також для малюків до року під час лікування молочниці. Для цього слід промити ротову порожнину слабким розчином харчової соди, а потім нанести на пустушку невелику кількість мірамістину та дати її дитині.

Не варто лякатися, якщо дитині призначили мірамістин до трирічного віку, він є безпечним і нешкідливим засобом для дитячого організму.

Як застосовувати мірамістин спрей?

Захворювання горла поширені як серед дорослих, так і серед дітей — причиною тому можуть бути такі захворювання як простуда або навіть більш серйозна ангіна. У такому разі спреї є незамінним лікарським засобом для лікування болю в горлі.

Мірамістин-спрей часто призначається для зрошення горла при тонзиліті

Для використання мірамістин-спрею необхідно натиснути 3-4 рази на пульверизатор, направляючи його в область запаленого горла.

Дорослим проводити таку процедуру слід 4-5 разів на день. Дітям у віці від 7-ми до 14-ти років, дворазовим натисканням спрею 3-4 рази в день. Дітям у віці від 14-ти років — трьох-чотирьох разовим натисканням розпилювача 3-4 рази в день.

Проводити таку терапію необхідно від 3 до 10 днів. Після консультації лікар може продовжити курс лікування.

Як застосовувати мазь мірамістин?

Мірамістин мазь застосовується в лікуванні:

 • ран
 • опіків
 • гнійних ран
 • інших дерматологічних пошкодженнях шкіри
Мазь мірамістин
 • перед нанесенням мазі необхідно обробити місце ураження
 • після нанесення мазі на рану або опік накладають марлеву пов'язку
 • допускаються випадки, коли препарат наносять безпосередньо на пов'язку, а потім вже на місце ураження
 • при проведенні лікування опіків необхідно враховувати ступінь опіку. При першому ступені ураження, мазь наносять один раз на добу. При другому ступені ураження мазь можна застосовувати 2-3 рази в день
 • Для лікування гнійних ран мазь можна використовувати одночасно з прийомом антибіотиків. Все залежить, наскільки глибоко поширилася гнійне ураження

Важливо знати, що добова норма мазі не повинна перевищувати 100 грам.

Як застосовувати мірамістин розчин?

Мірамістин розчин найчастіше використовують при лікуванні стоматиту і пародонтозу. При цих захворюваннях рекомендується полоскати ротову порожнину розчином в об'ємі 10-15 мл. Проводити полоскання потрібно 3-4 рази на день.

Мірамістин розчин

Відмінно підійде розчин і для лікування гнійного отиту, для цього достатньо закапати 2 мл розчину в слуховий прохід. Крім того, можна проводити профілактику і після лікування гаймориту: необхідно просто після видалення гною промивати мірамістином носові пазухи.

Відео: Мірамістин від прищів

Застосування мірамістину при вагітності

Можна лікуватися мірамістином при вагітності? Це питання часто задається на прийомах у жіночій консультації жінок в цікавому положенні. В інструкції по застосуванню препарату немає протипоказань у використанні вагітним жінкам.

При цьому кожна жінка повинна розуміти, що у зв'язку з численними змінами в організмі жінки, препарат не можна приймати без призначення лікаря.

При вагітності застосування мірамістину повинно бути обумовлено з лікарем

Мірамістин ні в якому разі не позначиться на здоров'я вагітної жінки та розвиток плоду, якщо Ви не будете займатися самолікуванням, а проконсультуєтеся з лікарем, який може запропонувати оптимальну форму препарату в необхідній дозі.

Мірамістин для носа

Мірамістин для носа часто призначають при захворюваннях ЛОР-органів. Особливістю препарату є те, що він ефективний проти багатьох бактерій та інфекцій, і при цьому діє виключно місцево, не всмоктуючись в кров.

Закапувати мірамістин в ніс доцільно при гайморитах, нежиті, для профілактики інфекційних захворювань. Для цього застосовують зручну форму препарату у вигляді спрею.

При нежиті мірамістин використовують як допоміжний засіб

Так, у складі комплексної терапії при лікуванні гаймориту проводиться промивання гайморових пазух 10 мл 0,05% розчину мірамістину. Що ж стосується нежиті, то використовувати мірамістин, як основне ліки не варто. Закапувати ніс цим препаратом можна в комплексі з застосуванням інших засобів, так як сам по собі мірамістин не принесе значного результату — він не знімає запалення і не звужує судини для поліпшення дихання.

Інгаляції з мірамістином

Інгаляцію з застосуванням препарату мірамістин використовують для лікування распіраторних захворювань. Для того щоб Ви могли провести таку процедуру у Вас повинен бути ультразвукової небулайзер — він розбиває речовина на дрібні частинки, які не завдадуть опіків і подразнень на слизову оболонку.

Для інгаляцій мірамістином необхідний небулайзер

Якщо у Вас немає ультразвукового небулайзера або ж Ви побоюєтеся проводити процедуру самостійно, таку процедуру можна провести в стаціонарі за допомогою фахівця.

Проводити інгаляцію потрібно мірамістин — розчином без розведення водою. Процедура повинна проводитися не довше 15-ти хвилин. Проводити таке лікування потрібно при перших симптомах і підозрах на ГРВІ. Як тільки інфекції пройдуть можна припиняти інгаляції.

Інгаляції мірамістином доцільно проводити при захворюваннях носоглотки і дихальних шляхів

Якщо у Вас все-таки немає небулайзера і не представляється можливим відвідати клініку для проведення інгаляцій, змочіть мірамістином марлевий тампон і змазувати носові пазухи. Але при цьому робіть таку процедуру з особливою обережністю, щоб не дратувати слизову оболонку.

Інгаляції мірамістином потрібно проводити 2-3 рази в день, з урахуванням використання на одну інгаляції 0,01% розчину.

Мірамістин після сексу, випадкової зв'язку

Для того, щоб запобігти небажані інфекції, після випадкового статевого акту, а також в якості профілактичного заходу після сексу, потрібно провести ряд наступних дій:

 • після сексу необхідно помочитися
 • промити статеві органи під теплою проточною водою
 • вести розчин мірамістину в піхву, а також обробити зовнішні статеві органи розчином
 • після такої профілактики, при можливості не мочитися протягом двох годин.
Для профілактики ЗПСШ використовуйте мірамістин

Лікування мірамістином в гінекології

 • патологіях піхви
 • грибкових ураженнях
 • в родовому і після родовому періоді

Вводити медичний препарат у піхву можна з допомогою:

 • ватного або марлевого тампона
 • спринцювання розчином
 • електрофорезу. За допомогою такої процедури препарат доставляється на уражену ділянку за допомогою електричного струму. Звертаються за такою процедурою для лікування хвороб малого тазу.
Розчин і мазь мірамістину використовують для лікування гінекологічних захворювань

Популярним є і використання мазі мірамістин, особливо якщо є ускладнення після пологів. Мазь наносять при нагноєннях і післяпологових травм.

Спринцювання мірамістином

Спринцювання — це по суті промивання. В залежності від захворювання спринцювання можна проводити в порожнині рота, носових пазухах. Це може бути і промивання піхви і анальний спринцювання. Для цього необов'язково відвідувати лікарню — спринцювання можна проводити в домашніх умовах.

Для спринцювання необхідну дозу розчину мірамістину набирають в спринцівку і виробляють розпилювання в піхву, анальний отвір або носоглотку
груша-спринцівка та розчин мірамістину. Розчин необхідно набрати в грушу ( в яких пропорціях Вам повинен розповісти лікар) і поступово ввести. Після введення препарату необхідно полежати 15 хвилин. Спринцювання проводити два рази вранці відразу після пробудження і ввечері перед сном.

Мірамістин при молочниці

Звичайно ж представниць прекрасної статі цікавить питання чи можна мірамістином вилікувати молочницю? Молочниця є делікатною проблемою, яка мучить близько 70 % жінок всього світу. Але зараз ця проблема стала більш розв'язуваної, адже з'явилася величезна кількість антисептиків допомагають не тільки вилікувати грибкову інфекцію, але і запобігти появі молочниці.

При перших симптомах молочниці можна самостійно виготовити марлевий тампон, змочити його в розчині мірамістину і обробити статеві органи.

При молочниці статеві органи необхідно обробити мірамістином

Залежно від характеру і ступеня захворювання мірамістин можна використовувати в комплексі з іншими препаратами, звичайно ж після призначення лікаря. Таке комплексне використання дозволить швидко усунути небажане захворювання.

Можна мірамістином промивати очі?

одним з кращих антисептиків, що застосовується в лікуванні очних захворювань. Застосовують препарат для лікування таких хвороб очей, як:
 • кон'юнктивіт
 • гнійний кон'юнктивіт
 • хімічне ураження очей
 • блефарит (запалення століття)
Окомістин — мірамістин в компактній упаковці для закапування очей

При таких захворюваннях прокопувати необхідно одночасно два ока, навіть якщо при візуальному розгляді здається, що вражений тільки одне око. процедуру необхідно проводити два-три рази в день. Після першого дня використання препарату Ви відчуєте результат – зникне свербіж, печіння, почервоніння на очному яблуці стане значно менше.

Використовувати мірамістин можна також, якщо Ви плануєте операцію по видаленню катаракти та більма. Необхідно почати застосовувати препарат за три дні до проведення операції та після операції близько десяти днів продовжувати закапування.

Аналоги мірамістину

Якщо у Вашій домашній аптечці немає мірамістину і терміново знадобився антисептик, то на допомогу прийдуть його аналоги — препарати з подібною дією, а деякі навіть повністю відповідають йому за складом. Пропонуємо Вашій увазі дешеві аналоги мірамістину і препарати, які дуже на нього схожі:

 • хлоргексидин — хороший антисептик, який можна знайти в будь-якій аптеці. Ціна засоби дуже демократична — 15-20 крб. за флакон
 • декасан — недороге засіб, що не має протипоказань і побічний ефектів
 • окомістин — абсолютний аналог мірамістину під іншою назвою. Виробник мірамістину розлив засіб у зручний флакон для закапування очей, але по суті це той же мірамістин
Антисептик декасан часто використовується замість мірамістину

Більш дорогі аналоги мірамістину:

 • октенисепт — антисептик з купою протипоказань, не рекомендований дітям і вагітним. Ціна флакона близько 800 руб.
 • протаргол — препарат срібла, також може випускатися під назвою «Сиалор»

Мірамістин і хлоргексидин: в чому різниця?

Говорячи про цих двох препаратів слід зазначити, що хоч обидва і є антисептиками на цьому подібності закінчуються. Це абсолютно різні препарати, які схожі лише за своєю дією, тому часто взаємозамінюють один одного.

Мірамістин і хлоргексидин — не одне і те ж

У першу чергу необхідно відзначити, що склад препаратів абсолютно різний. Діючою речовиною є хлоргексидину хлоргексидину біглюконат, який також активний проти бактерій та інфекцій, але дію мірамістину значно ширше.

До того ж, хлоргексидин має неприємний гіркий смак, а потрапляючи на слизову викликає відчуття печіння. Важливо і те, що мірамістин більш безпечний, тому частіше призначається лікарями.

Мірамістин: відгуки

Проаналізувавши відгуки про застосування мірамістину можна з упевненістю сказати, що це універсальний засіб. Наші співвітчизниці активно застосовують його при вугрової висипки, інфекційних захворюваннях, в якості профілактичного заходу.

Мірамістин — універсальний засіб

Єдиним мінусом препарату багато вважають його ціну, але якщо розсудити, то хіба може казково гарний засіб віддаватися за безкоштовно? До того ж, ціна на мірамістин не так вже й велика — 280-300 руб. При цьому не забувайте, що об'ємного флакона вистачить надовго.

Мірамістин — антисептик, який обов'язково повинен бути у Вашій аптечці. З його допомогою Ви зможете вирішити безліч проблем і запобігти багато захворювань. Але не варто переоцінювати засіб і вважати його панацеєю — основне і єдине дію мірамістину —дезінфекція.

Відео: Мірамістин — безпечний і ефективний антисептик

<>