Веселий сценарій свята Масляної на вулиці з іграми для дорослих і дітей. Пісні, вірші, частівки і поздоровлення до свята Масляної: тексти

З нашої статті ви дізнаєтеся, як організувати святкування Масниці для великої компанії на вулиці. Також ми переставимо вашій увазі перелік найбільш цікавих ігор для дітей і дорослих.

Масляна — це веселе зимове свято з гучними іграми, гуляннями і цікавими забавами для дітей і дорослих. З'явився він ще в давні часи, коли люди вірили в те, що для того щоб настала весна, зиму треба проганяти. Тому наприкінці зими вони обов'язково виготовляли солом'яне опудало спалювали його на головній площі своїх міст та селищ. Цей процес супроводжували піснями, танцями та веселими коломийками.

З приходом християнства Масляна з язичницького свята перетворилася на слов'янський. Люди теж збиралися на площах, палили опудало, але вкладали в це вже зовсім інший сенс. Так як Масляна святкується перед Великим постом, то господині намагалися вдосталь нагодувати своїх рідних і близьких, стравами, які не можна буде їсти досить тривалий період. Звідси і з'явилася традиція пекти на це свято млинці з різною начинкою.

Веселий сценарій свята Масляної на вулиці

Сценарій свята

Якщо ви хочете, щоб проводи зими пройшли максимально весело, тоді подбайте щоб на святі було цікаво і дітям, і їх батькам. Для початку знайдіть просторе місце, встановіть там хоча б невелику сцену та музичну апаратуру. Поблизу розмістіть нічим не прикрашене солом'яне опудало і пару високих стовпів з подарунками.

Обов'язково подбайте про те, щоб гості свята могли придбати собі гарячий чай, млинці з різними начинками і всілякі пироги. Також подбайте про красу площі. Задекоріруйте її сніжинками, гірляндами, блискучим штучним дощиком і різнокольоровими кульками. Вся ця новорічна мішура в поєднанні з правильно підібраним музичним супроводом допоможе вам створити потрібну атмосферу свята.

Учасники свята:

 1. Провідний
 2. Масниця
 3. Скоморох (якщо людей на святі буде багато, то таких персонажів може знадобитися 2 або 3)

Отже:

 • Ведучий: Здрастуйте гості і ти Масляна зимова красуня. Пора нам тебе проводжати і весну красну зустрічати. А так як ти приїхала до нас на білих конях, та на розписних санях, то пора тобі їхати поки сонечко не стало пригрівати.
 • Масляна: Добре, я відступлюся і до наступного року поїду. Але якщо ви хочете, щоб настала весна скоро, тоді виконаєте кілька моїх побажань. Як тільки я отримаю все що хочу, відразу поїду і не здамся до наступної зими.
 • Скоморох: Говори, чого хочеш. Ми готові тебе прикрашати, шанувати і весело і голосно проводжати, лише б ти позбавила нас від холоду і морозу.
 • Масляна: Поки я у вас гостювала всі свої намиста розгубила. Поки не отримаю їх, нікуди не піду. Так, тільки не давайте мені мої старі, хочу отримати нові і дуже красиві.

Ведучий з'являється на сцені, вибирає бажаючих гостей і дає їм інвентар для виготовлення бус. Після того, як вони будуть зроблені, їх під веселу музику вручають Масниці.

 • Скоморох: Ну що, ти задоволена зимова красуня. Ми намагалися зробити для тебе прикраса красиве та міцне, щоб воно прослужило тобі весь наступний рік.
 • Масляна: Так, намисто вийшло краше колишнього, але ось сморю я на солом'яне опудало і бачу, що воно зовсім на мене не схоже. Поки не прикрасите його так, як треба не видати вам тепла і сонечка.

На сцені знову з'являється ведучий і починає вибирати бажаючих прикрашати солом'яне опудало. Вибравши потрібну кількість людей, він видає їм інвентар, і вони починають під музику одягати і фарбувати солом'яне опудало. Інші гості в цей час можуть водити хороводи.

 • Скоморох: Тепер, коли ми прикрасили опудало ти готова, відступиться? Чи ще будуть побажання?
 • Масляна: Якщо я для вас дорога гостя, то проводжати ви мене повинні відповідно. Хочу отримати найсмачніший млинцевий торт!
 • Скоморох: Ну що Масляна, тепер ти задоволена?
 • Масляна: Догодили ви мені, тому запрягайте мої сани та проводжайте мене під веселу музику.

Масляна сідає в запряжену кіньми віз і їде, а на площі починається веселе гуляння з іграми та розвагами, в кінці якого обов'язково спалюється солом'яне опудало.

Ігри для веселого свята Масляна для дорослих і дітей

Масляні ігри та забави

Ігри для дітей

Гаряча сковорідка

На землі малюється велике коло, по краю якого в ряд встають дітки. По команді вони піднімають одну ногу догори і починають стрибати на другий, намагаючись виштовхнути сусіда на імпровізовану сковорідку. Той, хто не встояв і потрапив всередину кола, вибуває з гри. Гра продовжується поки не залишиться один переможець.

Веселі скоморохи

Заздалегідь приготуйте кілька шапочок з дзвіночками і роздайте їх дітям. Далі, запропонуйте їм показати звички знайомих їм звірів. Наприклад, вони можуть показати, як ходить кіт, ведмідь, заєць, порося чи гусак. Все це робити діти повинні під веселу музику. Тому, хто найбільше старався можна видати недорогий презент. Іншим учасникам запропонуйте станцювати всім разом в шапочках з дзвіночками.

Жива картина

Ділимо дітей на команди і пропонуємо їм придумати нескладний сюжет картини. Потім команди по черзі повинні пантомімою зобразити те, що вони задумали. Інша команда повинна вгадати що зображено на живій картині. В кінці гри призи отримують всі учасники. Одні за найкращий сюжет, інші за вміння швидко вгадувати.

Пушинка

Для початку готуємо інвентар. Беремо шматок вати і добряче його распушиваем. Коли з цим буде покінчено, розставляємо дітей у коло і починаємо гру. Дітки повинні по черзі перекидати один одному шматок вати, не даючи йому впасти на землю. Той, хто не встигне підкинути пушинку отримує фант. Можете запропонувати дитині заспівати пісню, розказати вірш чи просто зробити що-небудь цікаве. Така гра може тривати до тих пір, поки всі діти не перепробуют себе в ролі артистів.

Мітла

На снігу змійкою виставляються кеглі. Їх треба розставити на відстані мінімум 30 сантиметрів один від одного. Потім дитина сідає на мітлу і починає такої ж змійкою оббігати кеглі. Все треба зробити максимально швидко, але при цьому не збити жодної кеглі. У випадку якщо ви хочете ускладнити завдання, тоді нехай сідає на мітлу не один, а два малюка.

Ігри для дорослих

Ігри для дорослих

Перетягування каната

Силачі

Чоловіків треба розділити на групи за ваговими категоріями, а потім кожен член команди по черзі починає піднімати гирю лівою і правою рукою. Коли всі учасники впораються із завданням, всі підйоми підсумовуються і оголошується переможець. Такий конкурс можна злегка ускладнити і запропонувати піднімати гирю на час.

Метання мітли

На снігу червоною лінією позначте доріжку, по якій можна розбігатися і лінію, за яку не можна виходити. Чоловік або жінка повинні будуть брати мітлу за дерев'яну ручку і з розбігу максимально далеко її кидати. Така гра може бути як одиночної, так і командної.

Естафета для дорослих.

Поставте два столи і виставте на них компот, миску з готовими млинцями і порожній стакан. Розбийте людей на команди і під музику починайте естафету. Перший учасник повинен підбігти і налити в склянку компот, інший підбігти і випити налите, а третій — з'їсти блін. Перемагає та команда, у якої першої закінчаться продукти. При бажанні компот можна замінити на теплий чай або який не будь міцний напій.

Святковий хокей

Таку гру можна провести як на льоду, так і на звичайному полі головне, щоб на ньому лежав сніг. Учасникам обох команд видаються валянки, утеплені рукавиці і звичайний спортивний інвентар. Гра проводиться по тим же правилам, що і звичайний хокей, хіба що раунди можна зробити коротше. Переможцем оголошується команда, яка перемогла в більшій кількості раундів.

Кращий кулінар

Цей конкурс найбільше сподобається жінкам. Вони повинні будуть напекти за певний час максимально багато млинців, приготувати до них начинку, загорнути її і подати готову страву. Той, хто зробить це якісніше всього і буде оголошений переможцем.

Привітання зі святом Масниці офіційні в прозі і віршах

Привітання з масляницею у віршах
Вірш №2
Вірш №3

Офіційні привітання з Масляницею:

 • Від щирого серця вітаю вас із самим веселим зимовим святом — Масницею. Бажаю вам, щоб все те різноманіття, яке сьогодні буде присутній на ваших столах не зникало звідти весь наступний рік. Нехай у вашому домі оселиться сміх, радість, посмішки, здоров'я і удача. Нехай наближається до нас весна принесе вам багато щасливих і пам'ятних моментів.
 • Буквально нещодавно закінчилися гучні новорічні свята, і ми наблизилася до святкування Масляної. Бажаю, щоб цей зимовий свято стало для вас початком чогось нового, довгоочікуваного і хорошого. Нехай сьогодні збудуться всі ваші заповітні мрії, а будинок наповниться благополуччям. Нехай все погане зникне разом з морозами і хурделицею, а весна порадує вас новими зустрічами та досягненнями.
 • Нам залишилося потерпіти зовсім трошки, і люта зима відступить. Будемо вірити в те, що разом з нею підуть всі тривоги, негаразди, неприємності і хвороби. Давайте будемо з оптимізмом дивитися у своє майбутнє, не боячись того, що на нашому шляху будуть виникати якісь перепони. З Масницею вас мої дорогі!
 • Нехай у вашому домі завжди буде чути дитячий сміх, будуть здорові ваші батьки і до вас в гості постійно заходять ваші друзі чи просто добрі люди. Нехай над вами і вашими рідними завжди світить сонце і ніколи не збираються темні хмари. Бажаю вам, щоб усі ваші починання завжди приносили вам плоди, а життєва дорога завжди була прямою і не мала крутих поворотів.

Привітання зі святом Масниці веселі, жартівливі, прикольні: в прозі і віршах

Привітання з Масляницею у віршах
Вірш №2
Вірш №3

Жартівливі привітання з Масляницею:

 • Масляна на порозі, а це значить, що прийшла пора пекти смачні рум'яні млинці. Хочеться побажати, щоб усі ваші млинці були з'їдені, а вино все випито. А щоб вся ця смакота не відкладалася на вашій фігурі, бажаю вам веселих і шалених танців, хороводів та ігор. Танцюйте і веселіться на славу, але не забувайте, що після свят на вас чекає суворе начальство і домашня робота.
 • З Масницею тебе, веселої, гучної і ароматною! Бажаю тобі наїстися від пуза млинчиків з смачними начинками, покуштувати вин і наливок домашніх. І нехай разом з солом'яним опудалом згорять всі проблеми, негаразди, погані думки ну і, звичайно ж, набрані калорії.
 • Мама, вітаю тебе з Масляною. Бажаю тобі щастя, здоров'я, слухняних дітей і онуків. І нехай сьогодні збудеться твоє заповітне бажання. Нехай печуться млинці самі, начинка готується самостійно, а брудний посуд як за помахом чарівної палички стає чистою і блискучою. Спробуй хоча б сьогодні забути про готування і прибирання і проведи зиму якомога веселіше і голосніше.
 • Бажаю тобі щоб весь цей тиждень на твоєму столі були присутні млинці з найсмачнішою начинкою. Їж їх старанно, щоб до наступного воскресіння ти не зміг встати з дивана. Жартую звісно. Бажаю тобі простого людського щастя, щоб був будинок повна чаша, вірні друзі і хороша зарплата. Нехай всі ці атрибути успішної людини приклеїти до тебе з приходом весни і більше ніколи від тебе не йдуть. З Масницею тебе мій дорогий чоловік.

СМС привітання з Масляницею

СМС привітання з Масляницею

Якщо ви хочете, щоб ваше повідомлення було схоже на святковий, тоді обов'язково розбавляйте його веселими смайликами. Повірте, навіть маленьке сонечко або сніжинка зроблять надруковані слова більш приємними і теплими.

Отже:

 • Привіт, кохана подружка. Сонечко вже встало, а значить пора пекти млинці, є їх веселитися. Бажаю, щоб цей день приніс тобі море радості і океан захвату. Будь щаслива і завжди посміхайся.
 • Прийміть вітання з масляного тижнем. Нехай вона буде веселою, світлою, доброю і принесе у ваше життя свіжий весняний вітерець, разом з яким у ваш будинок потрапить величезне щастя.
 • Вітаю тебе з Масляною моя улюблена сестричка. Будь завжди красивою, доброю та життєрадісною. Нехай з сьогоднішнього дня в твоєму житті більше ніколи не з'являються погані люди і навіть самі дрібні неприємності.
 • Будь завжди весела, свіжа та гарна, як зимова красуня Масляна. Радій життю і далі квітни! Я дуже люблю тебе, мій рідний людина і хочу, щоб ми з тобою зустріли ще не одну весну.
 • З самим сонячним святом зими тебе. Бажаю щоб твоє життя було довгим, безтурботним і щасливим, і щоб ти завжди усміхалася так багато, як в сьогоднішній день. З Масницею тебе!

Тексти пісень для свята Масляної

Пісенька для дітей
Пісня №1
Пісня №2
Пісня №3

В принципі, на святкуванні Масляної можуть звучати абсолютно будь-які пісні головне, щоб вони подобалися людям, які присутні на святі. Але все ж є кілька, без яких ви точно не зможете обійтися. На святі обов'язково повинні прозвучати пісні на зустріч і проводи Масниці. Без них ви не зможете не почати не закінчити святкове дійство.

У випадку якщо ви вирішили обійтися без старовинних обрядових пісень, тоді вмикайте і сучасні, просто зупиняйте свій вибір на тих, які розповідають про чистої любові, батьківщині, сімейному вогнищі, ну і, звичайно ж, про зиму і святах. А так як на Масляну зазвичай хлопці знайомляться з дівчатами, то можете розбавити інші пісні ще якими-небудь веселими танцювальними.

Вірші для святкування Масляної

Вірш №1
Вірш №2
Вірш №3

Ні одне зимове святкування не обходиться без веселих віршів. І якщо зараз їх найчастіше розповідають виключно на офіційних заходах, то раніше масляні вірші знали всі і найменші, і самі старі. З їх допомогою люди проводжали Масляну, хвалили свої млинці, запрошували в будинок гостей і піднімали їм настрій.

Тому якщо ви хочете, щоб ваш сімейний свято вийшло максимально ідентичним старовинним, тоді обов'язково подбайте, щоб ваші домочадці вивчили хоча б по одному стишку.

Частівки для свята Масляної: тексти

Частівка №1
Частівка № 2
Частівка № 3

Коломийки є частиною російської культури, тому уявити собі проводи зими без них неможливо. У цьому випадку ви не будете обмежені у виборі репертуару та зможете співати все, що вам подобається. Єдине, що ви повинні враховувати це те, що вони дуже погано поєднуються з електронною музикою. Тому буде краще, якщо ви подбаєте про те, щоб в якості музичного супроводу були використані народні мелодії. Чудово доповнить частівку гармонь або балалайка.

Відео: Масляна, прикмети і ворожіння