Свято Тетянин день, День студента: історія свята, коли відзначають, прикмети, прислів'я, приказки, вірші, листівки і поздоровлення з Днем Тетяни, Днем студента. Традиції свята: що можна і не можна робити в День Тетяни?

25 січня — пам'ятна дата, у цей день відзначають два свята Тетянин День і День студента.

Дізнайтеся у статті, як виникло свято Тетянин день, і чому його називають Днем студента.

День святої Тетяни православна церква вшановує протягом 20 століть. Свята Тетяна вела благочестиве життя, а потім загинула за православну віру мученицькою смертю. Чимало чудес відбувалося під час гонінь.

Тетянин день: коли відзначають, історія походження свята

Тетяна народилася близько 200 р. в Римі. Вона була дочкою знатних, багатих людей. Її батьки були християнами, але приховували свою віру, тому що в ті часи християнам доводилося нелегко. У язичницькі часи християни були піддані гонінням, часто гинули мученицькою смертю. Не оминула ця гірка доля Тетяну.

З дитинства благочестиві батьки привчали маленьку Тетяну жити праведним життям, вони брали дочка на Богослужіння і розповідали про Бога. Коли Тетяна підросла, вона стала допомагати бідним, сиротам, доглядала за хворими людьми. Крім цього, Тетяна допомагала жінкам підготуватися до Таїнства Хрещення, прислуговувала під час обряду.

У ці роки громадяни Риму приносили жертви язичницьким богам. Тетяні наказали принести жертву Аполлону, на що вона відмовилася це зробити і стала молитися. Сталася дивна подія — статуя Аполлона звалилася. Але це знамення не зупинило мучителів. Тетяну кинули до в'язниці, її били, катували. Проте дівчина не відреклася від православної віри.

Разом з цим відбувалося щось дивне — рани на тілі дівчини за ніч гоїлися, наче їх не було зовсім. Було вирішено відправити Тетяну на арену цирку і випустити туди лева. Багато християн померли такою жорстокою смертю. Місцеві жителі збиралися подивитися на це дійство, немов на забаву. Але коли випустили лева, він підійшов до дівчини і облизав їй ноги. Публіка стала обурюватися і стверджувати, що лев — ручний. Однак, коли із залу вийшов доброволець, лев відразу ж накинувся на нього.

День Тетяни: історія свята

Уряд віддав наказ спалити дівчину. Однак вогонь не торкнувся тіла праведниці, яка старанно молилася Богу і просила, щоб він простив мучителів і осяяв їхні серця. Тоді було вирішено обезголовити Тетяну. Батько не зміг дивитися на муки доньки, і загинув разом в ній.

Важливо: Тетяна Римська була зведена в лик святих.
День пам'яті святої Тетяни — 25 січня. Свято загальновідомий, однак не всі знають про життя святої.

Відео: Життя святої Тетяни

Чому Тетянин день називається Днем студента?

День Тетяни є святом для студентів. В цей день учні вищих навчальних закладів, технікумів, училищ відзначають своє «професійне» свято.

Дата для святкування Дня студента обрана невипадково. У 18 столітті, а саме 25 січня 1755 року був прийнятий указ, згідно з яким було засновано Московський університет.

Важливо: Покровителькою студентів негласно стали вважати святу Тетяну. Примітно, що слово «Татіана» перекладається як «упорядниця».

Студенти, абітурієнти звертаються до святої з проханнями влаштувати їх навчання, здати сесію, іспити. Ікону покровительки зберігають багато студентів, свята завжди допомагає звернулися до неї.

День студента завжди проходив весело та гамірно. У багатьох в цей час починаються канікули, тому студенти відзначають свято, як годиться молоді, гамірно.

День Тетяни, День студента — свято 25 січня

Тетянин день: традиції, що можна і не можна робити в цей день

Що дозволено робити в День Тетяни:

 • Бажано відвідати церковну службу, поставити свічку святої Тетяни. Свята допомагає тим, хто звертається до неї з проханнями про допомогу.
 • Попросити у святий допомоги і успіхів у навчанні студентам варто.
 • Корисно в цей день роздати милостиню або нагодувати бідних

Що не можна робити в День Тетяни:

 • Не можна влаштовувати лайка, бійки, кричати.
 • Не можна відмовляти бідним і тим, хто звернувся до вас за допомогою.
 • Не можна, щоб у будинку було не прибрано.

У студентів є також жартівливі традиції:

 1. Призывание Кулі — одна з найвідоміших і популярних традицій у студентів. Для того, щоб закликати Кулі, не потрібні складні дії. Достатньо вийти на балкон, потрясти заліковою книжкою з криками: «Шара, прийди!». В колах студентів вважається, що такий ритуал сприяє легкої і швидкої здачі сесії.
 2. Ще один звичай — не читати в цей день конспекти. Студенти кажуть, що будуть провалені іспити, якщо в День студента вчити конспекти.

Важливо: Згідно Святцях народжених 25 січня дівчаток називають Тетянами. Їх ангелом-охоронцем стає свята Тетяна. Ці дівчатка виростають гарними господинями і добрими матерями.

У незаміжніх дівчат були свої традиції в це свято. У народі говорили, що Тетяна любить порядок і чистоту в будинку, тому дівчата намагалися продемонструвати навички гарної господині. З ранку вони рушали на річку, щоб почистити килимки, доріжки, половики. Після чого вивішували їх на паркані. По чистоті килимків визначали, яка з дівчини господиня. Крім цього розстеляли килимок біля порога. Той хлопець, який першим ступить на килимок, часто ходити в гості до дівчини.

У заміжніх жінок склалися свої звичаї. З раннього ранку господині пекли хліб, який повинен бути у формі сонця. Сонце повинно було прогнати хрещенські морози і прискорити прихід весни. Як тільки хліб остигав, мати пригощала всіх своїх домочадців. Таким чином вважалося, що всі отримували силу, світло і тепло від сонечка.

Інші традиції на Тетянин день:

 1. Щоб бажання збулося, варто забратися на найвищу точку в довколишній місцевості і загадати бажання. При цьому потрібно дивитися на Сонце. Бажання, загадане з душею і від усього серця, здійсниться.
 2. В цей день мотки з пряжею змотували особливо туго і щільно, щоб був добрий урожай капусти.
 3. Дівчата споруджували з пір'я невеликі волоті і ховали в будинку або на подвір'я парубка, за якого хотіли заміж. Але старші жінки ретельно стежили, якщо не хотіли в сім'ю таку невістку. Якщо ж мітелку заховати вдалося, були впевнені, що пара одружиться.
Прикмети і традиції у Тетянин день

Тетянин день: прикмети, прислів'я та приказки

Важливо: Численні прикмети цього свята пов'язані з погодою.

Прикмети на погоду у Тетянин день:

 1. Снігопад у День Тетяни означав, що літо буде дощовим, а останній місяць зими — морозним.
 2. Яскравий сонячний схід був знаком того, що весна настане рано, рано прилетять птахи, а також почнеться ранній нерест риби.
 3. Морозний ясний день віщує хороший врожай.
 4. Червоний захід сонця — до сильного вітру.

З хлібом, який жінки пекли у вигляді сонця, теж пов'язані певні народні прикмети:

 • Якщо на хлібі вийшов горбик в центрі, варто чекати удачі, справи у сім'ї підуть на лад.
 • Якщо хліб рівний, значить, рік буде проходити без тривог, життя буде спокійним.
 • Якщо хліб пригорів, горілу шкірку з'їдала господиня або іменинник, якщо такий був у будинку.
 • Якщо хліб тріснув, це — поганий знак. Сім'ю чекають тривоги.

Прислів'я на День Тетяни та День студента:

Прислів'я на День Тетяни

В ці прикмети деякі вірять і в даний час, особливо літні люди. У Тетянин день намагаються слідувати звичаям, спостерігають за погодою.

Тетянин день: привітання, вірші і листівки з Днем Тетяни, з Днем студента

У День Тетяни прийнято вітати всіх знайомих Тетян. Якщо у вас є знайомі з цим ім'ям, привітайте їх листівкою в соціальних мережах, месенджері або смс. Ми підібрали листівки з побажаннями.

Привітання з Днем Тетяни
Листівка з Днем Тетяни
Вірші з Днем Тетяни
Листівки на День Тетяни
Листівка у Тетянин день

Не забудьте також привітати студентів, їм буде приємно.

Листівки та поздоровлення з Днем студента
Листівки та поздоровлення з Днем студента
Листівки та поздоровлення з Днем студента
Листівки та поздоровлення з Днем студента
Побажання на День студента

День Тетяни припадає на 25 січня. Своє свято відзначають також студенти. Традиції, повір'я і прикмети, пов'язані святом, існують з незапам'ятних часів. Багато людей в даний час дотримуються ці традиції. Про життя і події, пов'язані зі святою Тетяною, незайвим буде знати, щоб розуміти суть свята.

Відео: Привітання з Днем Тетяни