Силуан Афонський: в чому допомагає, і як молитися іконі, святому? Силуан Афонський: житіє, молитви та ікони

Як і навіщо молитися Силуану Афонським.

Силуан Афонський — це монах, який народився в Тамбовської губернії і прожив довге життя. Приставка Афонський з'явилася з-за того, що священнослужитель довгий час був на Афоні і молився там.

Силуан Афонський житіє

Силуан Афонський — справжнє ім'я Семен, народжений у звичайній родині, де було п'ятеро братів і двоє сестер. Батько його був працьовитим, смиренним, спокійною людиною, який постійно працював. Сам же Семен народився досить сильним і міцним. Він важко працював, відзначався великою силою, а також багато їв. Міг працювати без перерв. Прославився у себе на селі завдяки силі богатирській. Вів як і всі звичайні люди, сільське життя: працював, відпочивав в трактирах, гуляв з дівками. Але постійно терзали його сумніву, що Господь Бог бачить, як він неправильно живе, тому може покарати його.

Найцікавіше, що думки про Бога до нього прийшли в чотирирічному віці, коли батько поселив книгоношу, який у них ночував. Під час вечірньої бесіди чоловік сказав, що Бога не існує. Це дуже сильно запала в душу маленького Семена. Тому до 19 років він намагався відповісти на питання: чи існує Бог чи ні? В свій час хотів піти вчитися в Києво-Печерську лавру, але батько не дозволив.

Силуан Афонський

Сказав що буде робити все що захоче, після військової служби. Після служби в армії повернувся Семен, і почали його мучити біси і він пустився в розгульне життя. Багато пив, гуляв. В один з таких днів почав сумніватися, що веде неправильну і дуже гріховне життя. Тому повинен якось змінити все. Далі, відправився на Афон, де в 1892 році був пострижений у ченці.

Життя було його зовсім не простий. Він багато молився, практично не спав. Сон у нього був коротким, за 15-20 хвилин, кілька разів в добу. Вдень багато працював, постійно молився і вклонятися Господу Богу. За все життя було йому кілька явищ Ісуса Христа і Божої Матері. Саме через видіння Божої матері, після того як він відпочивав з дівками, вирішив постригтися в ченці. Тому що Божа Матір сказала, що проникла Змія (хіть) і живе в тілі, тому він веде розгульний спосіб життя.

Прожив старець 72 роки. Все життя його була в покаянні і молитвах. Багато священнослужителів відзначають його, як сильної духом людини, добродушного з лагідним, веселим і добрим характером. Багато з них відгукуються про нього, як про самого Господа Бога. Чернець був самим смиренням і добротою, завжди намагався виправдовувати людей.

Фото ченця

Ікони Силуана Афонського, молитва святому

Існує безліч питань, щодо ікон із зображеним Силуана Афонського. Вважається, що монах є покровителем монастирів і дає ченцям смирення, а також силу, для того щоб жити у покорі, в молитві. Однією з найпопулярніших є ікона Силуана Афонського в молитві, де руки його підняті вгору. Знаходиться ікона в монастирі в Румунії. Справа в тому, що багато зображень Силуана Афонського знаходяться за кордоном, незважаючи на те, що він є уродженцем Росії. Тривалий час його останки ховалися через заборон головних священнослужителів.

Молитва Силуану Афонським

В чому допомагає святий Силуан Афонський?

24 вересня відзначається день Силуана Афонського. У цей день моляться перед її іконами. Варто відзначити, що цей образ використовується в особливих випадках. Вважається, що ця дата є особливою. Саме в цей день молитви володіють величезною силою і практично завжди призводять до зцілення. Зараз ікона старця знаходиться в Афонському Подвор'ї в Москві, з частинками мощей ченця. Не тільки 24 вересня, але і в інші дні до цієї ікони вибудовується ціла черга. Багато моляться преподобному.

Як і навіщо молитися святому (текст нижче):

  • Якщо хочуть зцілення для своїх близьких, родичів, а також улюблених від тяжких хвороб
  • Просять допомоги у завершенні війни і розбіжностей
  • Просять примирення з ворогами, з якими давно виникли незлагоди і з'явилася ворожнеча
  • Допомагає при головних болях, мігрені, при гордині, а також в покорі
  • Допомагає при нещасної любові
  • Звільнитися від гріховних помислів
  • При різноманітних залежностях, алкогольних в тому числі
  • При нездорової пристрасті, від якої людина мучиться
  • При прийнятті рішення
  • В скорботі і розпачі

Моляться святому і просять допомогти за допомогою молитов. Якщо важко читати молитви, просіть про допомогу своїми словами, тільки щиро і з глибокою вірою в Бога, Святого Силуана Афонського і в результ.

Молитви.

Про предивный угодниче Божий, отче Силуане! По благодаті, тобі від Бога даної, слізно молитися про всій Вселенней — мертвих, живих і прийдешніх — не премолчи за нас до Господа, до тебе старанно які припадають і твого предстательства зворушливо просять (імена).

Подвигни, про всеблаженне, на Старанну молитву Заступницю роду християнського, Преблагословенну Богородицю і Приснодіву Марію, чудно яка закликала тя бути вірним творцем в Її земній вертограде, идеже обраниці Божі про гріхах народила наших милостива і долготерпелива бути Бога благають, во еже не згадана неправд і беззаконь наших, але за невимовної благодаті Господа нашого Ісуса Христа ущедрити і врятувати нас велицей Його милості.

Їй, угодниче Божий, з Преблагословенною Владычицею світу — Святейшею Игумениею Афону і святими подвижниками Ея земнаго жеребу випроси у святих святішого Слова святої гори Афонської і боголюбивим пустынножителем ея від усіх бід і наклепів вражиих в світі сохранитися.

Так Ангели святими від зол избавляеми і Духом Святим у вірі і братолюбии укрепляеми, довіку про Единей, Святей, Соборней і Апостольстей Церкви творять молитви і всім рятівний шлях вказують, та Церква Земна і Небесна невпинно славословить Творця і Отця Світил, просвещающи і освещающи світ у вічній правді і благості Божої.

Народом землі всієї випроси благодійне і мирне житіє, дух смиренномудрості та братолюбства, гречності і порятунку, дух страху Божого. Та не злість і беззаконня озлобляють серця людския, можуть вигубите любов Божу в людях і скинути їх у богопротивную ворожнечу і братовбивство, але в силі Божественния любве і правди, якоже на небеси і на землі хай святиться ім'я Боже, нехай буде воля Його свята в людях, і нехай запанує мир і Царство Боже на землі.

Такожде і Вітчизні твоєму — землі Российстей випроси, угодниче Божий, жаданий мир і небесне благословення, во еже всемощным омофором Матере Божого покрываему, избавитися йому від голоду, губительства, боягуза, вогню, меча, нашестя іноплемінників і междоусобныя лайки і від всіх ворогів видимих і невидимих, і тако святішим будинком Преблагословенныя Богородиці довіку йому пребыти, Хреста Животворящаго силою, і в любові Божої неоскудеваему утвердитися.

Нам же всім, в тьму гріхів підводним і покаяння тепла, нижче страху Божого не імущим і сице безмірно любящаго нас Господа постійно ображає, випроси, про всеблаженне, у Всещедраго Бога нашого, нехай Своєю Всесильною благодаттю божественне відвідає і оживотворит душі наша, і всяку злобу і гордість життєву, смуток і зневага до наших серцях та скасує.

Ще молимося, про що і нам, благодаттю Всесвятаго Духа укрепляемым і любов Божу согреваемым, людинолюбство і братолюбии, смиренномудренном сраспинании один за одного і за всіх, у правді Божій утвердитися і в благодатної любові Божої благонравно укрепитися, і сынолюбне Того приближитися.

Так тако, творяще Його всясвятую волю, у всякому благочесті і чистоті временнаго житія шлях непостыдно прийдемо і з усіма святими Нєбєснаго Царства і Його Агнчаго шлюбу сподобимся. Йому ж від всіх земних і небесних нехай буде слава, честь і поклоніння, з Безначальным Його Отцем, Пресвятим і Благим і Животворящим Його Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Нижче на картинці читайте ще тексти молитов.

Молитовний плач преподобного Силуана Афонського

Результат від молитов Силуану Афонським може настати не відразу. Все залежить від вашої щирості і віри. Моляться йому до тих пір, поки не настане зцілення або мучающая причина не зникне.

Як бачите, житіє Силуана Афонського було насиченим і дуже різноманітним. Він вже в досить зрілому віці, приблизно в 30 років, прийшов до Господа Бога і остригся в ченці. З тих пір він вів правильний спосіб життя, постійно молився. Його віра зміцнилася після нападків бісів, які все частіше приходили до Силуану. Але він продовжував молитися і просити Господа Бога допомогти йому. І стало бачення Ісуса Христа. Після цього він вважав, що віра воскресла і стала ще сильніше. З тих пір біси йому не були. Саме з того часу став спати уривками, по 15 хвилин і весь вільний час молитися за мирних жителів.

ВІДЕО: Силуан Афонський