Микола Чудотворець: історія життя, молитва, чудеса — в чому допомагає, коли відмічається свято, як святкувати цей день, де зберігаються мощі святого? Микола Чудотворець і Угодник — це один і той ж людина?

Дізнайтеся у статті про Святителя Миколая Чудотворця та про його чудеса, про його допомоги людям при житті і після смерті.

Микола Чудотворець: хто це — історія життя

Християни вшановують пам'ять багатьох святих. Велику шану віддається Миколі Чудотворцю. Його шанують у різних країнах світу, багато людей звертаються до нього зі своїми молитвами про допомогу в різних життєвих питаннях.

Історія життя і вчинків Миколи Чудотворця дуже цікава, адже він почав творити чудеса ще за свого життя. Микола народився в родині багатих батьків. Це сталося у 270 р. в стародавньому лікійський місті Патара, на території сучасної Туреччини.

Батьки святого, були віруючими християнами, дядько був священнослужителем. Батьки могли дати Миколі гарну освіту, забезпечити достатком, але у душі Миколи був Бог. З дитинства він ревно молився, вдень проводив час у храмі, а ночами читав молитви і Священне Писання.

Єпископ Патарскій, який доводився дядьком Миколі Чудотворцю, зауважив, що племінник дуже релігійний, що помисли його чисті, а віра сильна. Він поставив його читцем на богослужінні. Після цього Микола став помічником, а потім — священиком.

Важливо: Будучи молодим священиком, він був дуже мудрий до людей. Завжди допомагав тим, хто потребує, грошима. Коли батьки Святителя Миколая померли, всі спадок, він роздав біднякам.

Свої добрі справи Микола робив не напоказ, багато люди довго не знали, хто ж це допомагає їм грошима. Але потім вони дізналися, що це Святитель Микола підкидає їм мішечки з монетами. За добрі вчинки і любов до простого народу люди дуже поважали і любили Миколу.

Помер Микола Чудотворець в літньому віці, спокійно відійшов в інший світ. Цей чоловік був благодійником для людей. Після смерті він також їм залишився.

У кожному християнському храмі можна побачити ікону Миколи Чудотворця. Він зображений у вигляді старця з сивим волоссям. У нього в руках Євангеліє, він закликає усіх до віри і світу.

Ікона Миколи Чудотворця

Микола Чудотворець Миколай Угодник: це один і той ж людина?

Важливо: Можна почути різні імена цього святого. Микола Чудотворець, Микола Угодник, Святитель Миколай, Святий Миколай, Миколай Мирлікійський. Це один і той же чоловік.

В чому допомагає Микола Чудотворець?

Святий Миколай здатна зробити диво для нас, простих людей. Головне — звертатися до нього щиро, з вірою. Якщо людина жадібна і просить для себе наживи, прохання до Святого не принесуть йому бажаного. Не потрібно просити про матеріальні блага, просіть Бога і Святих виправити ваше життя. Іноді ми потрапляємо в складні життєві ситуації, здається, що тільки диво здатне врятувати нас. У таких ситуаціях можна звернутися до Миколи Угодника.

Немає чіткого списку справ, у яких допоміг би святий. Йому, як і іншим святим, можна молитися завжди, коли необхідно.

Важливо: Святі вважаються «заступниками» за нас перед Богом. Тобто просячи їх про допомогу, ми просимо їх заступитися за нас перед Богом, попросити Господа про нас. Якщо прохання угодна Богові, якщо вона не принесе вам шкоди, Господь прийме її. Але якщо ви хочете злукавити, обдурити, ви принесете шкоду самому собі.

Микола Чудотворець є:

  • Покровителем подорожуючих
  • Захисником незаконно засуджених і всіх в'язнів
  • Помічником незаміжніх дівчат

В земному житті Святителя Миколая є історії, коли він допомагав цим людям. Про таких чудових історіях ми розповімо нижче.

Коли Бог хоче нам допомогти, він посилає нам потрібних людей. Це доведено історіями простих людей. Одного разу сім'я з дитиною полетіла за кордон і застрягла там з причини краху фірми. Звичайно, сім'я була налякана. Проходячи біля храму, вони на свій останній євро поставили свічку Миколі Чудотворцю. Яке було їх здивування, коли, прийшовши в готель, вони дізналися, що проживання та квитки у них оплачені. Хіба це не диво? Скромне прохання про допомогу і щира віра дала свої плоди. Багато хто скаже, що це збіг. Кожному дістається по вірі його.

Кому допомагає Микола Чудотворець?

Молитва До Миколая Чудотворця

Молитися Миколі Чудотворцю можна не тільки в храмі, але і вдома. Є багато молитов, з якими можна звернутися до Святого. Можна звернутися до Святого своїми словами, головне, щоб вони виходили від усього серця.

Молитися Миколі Чудотворцю потрібно не тільки в день його пам'яті, але кожен день. Якщо ви читаєте і знаєте молитви, не забудьте помолитися Святителю Миколаю, щоб заручитися його допомогою і підтримкою.

Коли приходите в храм, зупиніться біля ікони, в кожному храмі ви її знайдете. Запаліть свічку, помоліться біля образу Святого. Віруючі неодноразово стверджували, що варто попросити Миколая Чудотворця, як дивним чином вирішуються негаразди.

Молитва До Миколая Чудотворця

Чудеса, якими прославився Святий Миколай

Чудові історії про добрих вчинках, здійснених Миколою Угодником, передаються з уст в уста.

Історія про те, як Микола Чудотворець допоміг незаміжнім дівчатам

У одного бідного чоловіка було троє дочок. Він не міг забезпечити їх приданим, заміж дівчат ніхто не брав. У розпачі чоловік прийняв рішення віддати всіх своїх доньок в будинок розпусти. Таким чином він хотів заробити грошей на життя.

Микола дізнався про таке рішення та вирішив допомогти людині. Вночі він підкинув у відкрите вікно його будинку три мішечки з грошима. Коли вранці сім'я знайшла знахідку, вони були раді і щасливі. Але вони не знали, хто ж їх благодійник. Так Святий Миколай цілком земним способом врятував трьох дівчат від жахливої і гіркої долі.

Святий Миколая допомагає незаміжнім

Історія про те, як Микола Чудотворець допомагає несправедливо засудженим

Ця історія про порятунок в'язнів, яка теж сталася за життя Чудотворця. На міській площі повинні були стратити трьох засуджених. Несподівано з'явився Микола Чудотворець. Він узяв за руку ката і запобіг смерті в'язня, який був на волосок від неї. З Миколою кат і всі, хто там був, сперечатися не стали, адже він був шановний священнослужитель.

Пізніше з'ясувалося, що ці в'язні були засуджені до смерті несправедливо. Таким чином Господь через Святого Миколая послав порятунок цим людям.

До Миколи Чудотворця звертаються за допомогою всі в'язні, навіть якщо вони потрапили в тюрму по заслугах. Адже кожна людина, навіть якщо він оступився, помилився у житті, має право на прощення.

Цей випадок відображено в картині художника Івана Рєпіна.

Святий Миколай рятує засуджених до смерті

Історія про те, як Микола Чудотворець допомагає невіруючим

Ця подія відбулася після смерті святого. В одній китайській селі рибак несподівано почав тонути. Хвиля накрила його. Той кричав і кликав на допомогу, але розумів, що це — кінець. Раптом йому пригадалася ікона, яку він бачив у російських емігрантів і почав просити: «Старий, спаси мене!»

Після цього він прийшов до тями вже на березі. Після порятунку цей чоловік прийняв православ'я, розповідав усім про те, що святий спас.

Історія про допомогу Святого Миколая морякам

Своїм захисником мандрівні вважають Миколи Чудотворця з тих пір, коли врятував моряка. Святитель був змушений відправитися в плавання на кораблі. Під час цієї подорожі сталася жахлива трагедія — моряк впав з щогли і загинув. Микола почав старанно молитися Господу, і Він учинив чудо — моряк воскрес. Ніхто не очікував такого дива, всі були здивовані.

Звернутися за допомогою до Святого можуть не тільки моряки, але й усі інші мандрівники. Коли їдете, або йдете далеко, незайвим буде помолитися святому про повернення додому.

Святий Миколай допомагає мандрівникам

День пам'яті Миколи Чудотворця: дата, традиції, як відзначають свято

Важливо: День пам'яті Миколи Чудотворця 19 грудня і 22 травня.

  • 22 травня — день перенесення мощей святого в місто Барі.
  • Кожен четвер в церкві здійснюються особливі піснеспіви на честь святого.

Святого вшановують два рази на рік, в народі кажуть, що Нікола Зимовий і Микола Весняний. Найбільш незабутнім святом є 19 грудня.

Вночі перед цим святом під подушку або в мішечки кладуть подарунки та солодощі для дітей. Святий Миколай став прототипом Санта Клауса, який також пробирається в будинок і кладе подарунки в шкарпетки.

Цей звичай, мабуть, пов'язаний з тим, що Микола Угодник підкидав біднякам мішечки з золотом за свого життя.

Вранці сім'ї разом з дітьми вирушають на службу в храм. Після цього влаштовують сімейний обід. В цей час йде Різдвяний піст, тому на столі повинна бути пісна їжа. Гучних веселощів і гулянь в це свято не повинно бути.

День Святого Миколая вважається дитячим святом. Багато батьків розуміють, на жаль, це свято перекручено. В наш час запити дітей ростуть і замість шоколадки під подушку вони чекають ігрову приставку або новий велосипед. А батьки потурають примх своїх дітей.

Виховуючи дітей у такому дусі, можна спотворити в їх сприйнятті образ Святого Миколая. З-за такого підходу багато діти почнуть ставитися до святого споживацьки, з кожним роком завищуючи планку бажаних подарунків. Замість того, щоб балувати в це свято дітей дорогими подарунками, краще звернути увагу на їх духовне виховання:

  1. Поговорити про святого, розповісти про його добрих справах.
  2. Запропонувати самому зробити добру справу, наприклад, допомогти батькам, поділитися з другом.
  3. Долучити дитину до служби в церкві, взяти з собою в храм поставити свічку святому.
  4. Навчити дитину радіти дрібницям, а не чекати від святого дорого подарунка.

Важливо почитати святого, а не спотворювати пам'ять про його добрих справах. Потрібно прагнути заслужити любов святого, замість того, щоб гнівити його своїми меркантильними поглядами на життя.

День Святого Миколая — дитяче свято

Що не можна робити в свято Святого Миколая?

Як в інші релігійні свята, в цей день неприпустимо займатися домашньою роботою — шити, прати, вишивати.

Напередодні уберитесь в будинку, зробіть свої домашні справи заздалегідь, щоб свято провести у молитві і в сімейному колі. Спілкуйтеся зі своїми близькими, в цей день немає місця сваркам в будинку, як і в будь-який інший день. Прагніть до того, щоб цей день провести з Богом у душі.

Роздайте в цей день милостиню, покажіть своїм дітям хороший приклад.

Де зберігаються мощі Святого Миколая?

Після смерті Святого Миколая тіло покоїлося у Світах. Пізніше мощі перевезли в місто Барі в Італії. З 1087 велика частина мощей по сей день знаходиться в місті Барі, але деякі частинки мощей знаходяться по всьому світу. Тільки в Росії є 25 храмів, де є частинки мощей святого.

Ікона святого є в будь-якому православному храмі. Якщо ви відвідуєте храм, обов'язково поставте свічку перед образом святого, попросіть про заступництво і допомогу, він обов'язково почує молитви.

Микола Чудотворець — реальний чоловік, який допомагав людям не тільки своїми здібностями, даними Богом. Він допомагав простому народу простими справами, які ми теж можемо робити. Вести суворий спосіб життя не кожний зможе, але кожен з нас може стати трішки добрішими і чуйнішими, простягнути руку допомоги ближньому, виручити грошима родичів або нужденних людей. За добрі вчинки і висока нагорода. Сподіваємося, що ця стаття була корисною для вас.

Відео: Микола Чудотворець