Шкідливий гель-лак для нігтів, здоров'я: склад, плюси і мінуси, протипоказання, неправильний спіл, вплив УФ-ламп, відгуки. Шкідливо робити гель-лак для нігтів постійно, вагітним? Як зменшити шкідливий вплив гель-лаку для нігтів: поради, без

У даній статті ми розглянемо можливу шкоду гель-лаку для нігтів і всього організму в цілому. А також підкажемо, як зменшити цей негативний вплив.

Зміст

Гель-лак активно і міцно увійшов у наше життя. Тим більше, тепер таке покриття можна зробити не тільки в салоні, але і вдома. Але далеко не багато хто замислюється про можливі ускладнення, які досить часто з'являються внаслідок застосування гель-лаку. Адже покриття нігтів шелаком, як його ще називають, має не тільки свої достоїнства, але і особливі недоліки. Про що сьогодні ми поговоримо в цьому матеріалі.

Чи є шкода від гель-лаку: переваги і недоліки продукту

Гель-лак – це відмінний вихід для сучасних дам незалежно від вікової категорії. Адже не кожен день є час для догляду за нігтями. А похід до майстра гарантує чудовий і доглянутий манікюр на досить тривалий період.

Почнемо з привілеїв гель-лаку

 • Звичайно, це велика довговічність. Особливо, якщо брати ще й для порівняння лак минулого покоління. Адже з ним навіть посуд було страшно мити, оскільки вода могла викликати відшарування. Гелеве покриття може триматися на нігтях близько трьох тижнів. Так, грає роль правильність нанесення і якість матеріалів, але це вже інша розмова.
 • Зміцнює самі нігті, хоча цей аспект включає ще й інші нюанси, про які ми поговоримо пізніше. Але, в середньому, міцний шар лаку захищає і самі нігті від заломів. Особливо актуально для дівчат зі слабкими і тонкими нігтями. Так у них з'являється можливість покрасуватися довгим манікюром, не вдаючись до нарощування.
 • Більш того, гель-лак запросто може навіть «полагодити» надломанный ніготь. Для цього потрібно просто закрити надломанный ділянку смужкою з-під пакетика від чаю. Приклейте його на основу і постарайтеся надати натуральну форму. А після нанесіть базу вже на весь ніготь і наступні шари в належному порядку.
 • Варто виділити ще перший базовий шар, який допомагає також усунути інші нерівності або деформації натурального нігтя. Часто буває, що від нестачі вітамінів нігтьова пластина виходить хвилями – ось гель-лак приховає цей нюанс. Але врахуйте, що вітаміни пропити все одно треба!
 • Зовнішній вид довго зберігається без сколів і навіть втрати блиску. Ваші руки будуть доглянутими і презентабельними.
 • Вибір лаків величезний, а саме покриття виходить яскравіше, рівніше і акуратніше.
 • Можна віднести відсутність різкого запаху, який характерний звичайним лакам.

Ті дами, які хоча б один раз спробували манікюр з покриттям шелаку, вже не можуть відмовити собі в наступної корекції і нанесенні нового дизайну. Адже ніщо так не радує справжню жінку, як свіжий манікюр.

З гель-лаком можна ходити кілька тижнів, не побоюючись за його цілісність

Але у гель-лаку є і зворотна сторона

 • Нанесення гель-лаку вимагає умінь. Від цього буде залежати якість манікюру і здоров'я нігтів.
 • Та відповідних матеріалів. Хоча сьогодні товари можна купити без проблем для домашнього користування, але дорожнеча на порядок вище звичайного лаку. Хоча, якщо скласти в сумі всі витрати на звичайний лак і помножити на число частих зняття і нанесення, то сторона гель-лаку виграє.
 • Зняття вимагає спеціальних інструментів і навіть навичок. А це прив'язує, в якійсь мірі, до майстра або домашнього обладнання. Але знову проведемо аналогію з простим лаком. Гель-лак спокійно відбуде з вами відпочинок на 7-14 днів, а то і більше. Зі старим засобом це було б нереально.
 • Не підходить для тих дівчат, у яких відзначається швидкий ріст нігтів. Адже через три тижні від свіжого манікюру залишиться тільки назва.
 • Через кожні 3 місяці носіння шелаку необхідні, принаймні, 1-2 тижні відпочинку. Але це скоріше не мінус, а аспект, що стосується будь-якого пігментного кошти для нігтів.
 • Знову повернемося до технології – будь-який проступок стане причиною зіпсованого манікюру, якому необхідна буде повна коригування.
 • В якійсь мірі, можна віднести одноманітність. Ні, вибір зараз навіть ширше, ніж на полицях звичайних коштів. Просто носіння за 2-3 тижні часом набридає. А часте зняття і покриття – це витрати вашого часу та грошей, а також зменшення самого здоров'я пластини нігтя.
 • До речі, про час. На такий манікюр його потрібно більше, адже точна технологія має цілий ряд необхідних етапів. Зате його робити не можна кожні 2-3 дні, а через 2-3 тижні.

Судячи по цим критеріям, плюси все одно обігрую будь-які мінуси. Але все це лише верхівки айсбергів.

Плюси гель лаку все одно переважують мінуси

Чим шкідливий гель-лак для нігтів і здоров'я всього організму: склад популярного речовини та протипоказання

Оскільки гель-лак досить тривалий період тримається на нігтях, то наводить трохи лякає думка про його склад. А тепер додайте ще й захист від механічних пошкоджень і розшарування при виконанні практично будь-якої фізичної роботи. Тому пропонуємо детально вивчити його складові компоненти і їх дію на наш організм.

Не самі небезпечні складові

 • Фарбувальні пігменти – не самий небезпечний компонент, що присутній у будь-якої продукції такого роду для отримання бажаного кольору. Можуть бути з натуральної сировини.
 • Фотоініціатор – це елемент, який вбирає в себе випромінювання УФ-ламп і відповідає за саме затвердіння кожного шару.
 • Плівкоутворювач – це дуже чутливий до УФ-випромінювання елемент, який утворює на нігтьовій пластині стійке покриття. За рахунок його купується також еластичність і міцність.
 • Хімічні або натуральні розріджувачі – це другорядні компоненти, з додаваннями яких утворюється консистенція лаку. Це дуже важливо при його нанесенні, оскільки від них залежить і остаточне зчеплення з нігтем.
 • Додаткові наповнювачі – це другорядні елементи, які надають в'язкість, еластичність і блиск лаку. Можуть бути на натуральній основі.

Відповідно, склад шелаку виходить більше хімічним, адже натуральних компонентів значно менше. Але якщо провести аналогію із звичайними лаками, то в них натуральними нотками навіть не пахне. Причому аромат у останнього представника більш ніж яскравий і запам'ятовує. Але є компоненти, які і роблять гель-лак особливим і таким стійким. Ось вони і вимагають більш гострого уваги.

Уважно вивчайте склад лаку перед покупкою
<>Що ж небезпечного в композиції складу гель-лаку?

Відразу поспішаємо заспокоїти, що не всі виробники їх використовують. Більше того, є такі фірми, що використовують або натуральні елементи, або щадні хімічні речовини. Але про все по порядку.

 • Самим головним і шкідливим компонентом можна сміливо назвати формальдегід. Це консервант, що подовжує термін і саму носку продукту. А ще його використовують для виготовлення пластмаси і пінопласту. Аналогія вже вимальовує в голові неприємну картину. Взагалі, формальдегід широко популярний у багатьох наших промисловостях.
  • До речі, звернімо увагу на ще одну неприємну особливість – в Росії наші виробники не дуже стежать за його змістом. В Європі або, як говорять ще, на Заході контролюють сувору норму формальдегіду в складі гель-лаку. У них він не перевищує 0,2%.
  • І не можна пройти повз китайський аналогів – їх складу ще більше викликає сумніву, ніж вітчизняні виробники. Тому ми настійно рекомендуємо базу і топ купувати тільки на перевірених сайтах, адже від них залежить не тільки міцність манікюру, але і ваше здоров'я.
  • Адже ця речовина має особливість проникати в кров і отруювати наш організм, осідаючи у всіх органах. Саме його заслуга всіх негативних наслідків, оскільки він просто викликає ослаблення імунної системи. Причому активність його не згасає навіть через тиждень або два після покриття. Він отруює організм весь час, поки знаходиться на нігтях.
 • Тулол, який, благо, є не у всіх виробниках, є результатом переробки нафти. Він дуже небезпечний для нервової системи, особливо, якщо потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри. Але може отруювати організм і через пари, тобто, наші легені. До речі, отруєння або алергію проявить саме він у вигляді нудоти, запаморочення, висипи та інших принад негативного наслідки. Це речовина також може накопичуватися в нашому тілі.
 • Дибутилфталат – третій елемент небезпечної композиції. Виступає в ролі розчинника і дуже погано відбивається на нашій ендокринній системі, проникаючи через шкіру, нігтьові пластини і навіть легкі.
 • Також можна зустріти в деяких марках камфорне масло – воно погано впливає на печінку і стає причиною частих алергічних реакцій. Все більше виробників відмовляється від цієї речовини.

Важливо: Купуючи гель-лак, завжди дивіться на склад продукту. Вибирайте тільки перевірених виробників, що не використовують небезпечні елементи.

Але любительок манікюру радує тільки одне, що з кожним роком експерти, не покладаючи рук, домагаються вчиненого складу. Результатом якого повинна бути максимальна стійкість продукту, але, в той же час, з мінімальною шкодою для здоров'я.

Уникайте небезпечних речовин у складі

Чи є протипоказання у гелевого покриття?

Як і інші косметичні засоби, шелак має свої нюанси у використанні. Тим більше, ми з'ясували, що склад може дивувати хімічним букетом. Слід врахувати, що використання цього засобу категорично заборонено при наступних моментах:

 • при будь-якій хворобі навколонігтьової валика або ж самої пластини;
 • якщо спостерігається підвищена чутливість чи ж алергічна реакція хоча б на один з компонентів даної речовини;
 • є хоча б найменші пошкодження цілісності нігтьової пластини.

Знімати хімічне покриття необхідно також у фахівця, по можливості, який його і завдавав. В іншому випадку дуже високі шанси нанесення ушкодження не тільки на поверхню нігтьової пластини, але і на шкіру пальців, що загрожує запаленням і зараженням.

Гель-лак має і протипоказання

Негативні наслідки та шкоду гель-лаку від безперервного і постійного носіння

Навіть простий лак для нігтів не рекомендується щодня використовувати. Дуже просто здогадатися, що безперервне носіння хімічного покриття має свої негативні наслідки. Причиною цього стає обмежену кількість кисню, що надходить до нігтьової пластини. Також, внаслідок тривалого застосування шелаку порушується функція верхнього захисного шару. Якщо не давати нігтям перерву, то можна зіткнутися з такими неприємностями:

 • розшарування, як результат частих спилов верхнього шару;
 • а це потягне за собою ламкість;
 • виснаження самого нігтя;
 • що висловить себе тусклостью;
 • і навіть пожовтінням;
 • можуть з'явитися тріщин;
 • і навіть можливе викривлення нігтьової пластини.

Важливо: Це також може бути причиною низької якості самого гель-лаку. З цієї причини потрібно використовувати тільки продукцію високої якості, і періодично давати нігтям відпочити.

Постійно носіння може негативно відбитися на здоров'я нігтів

Чим ще шкідливий гель-лак: УФ-лампи і неправильний спіл

З тієї причини, що нігті досить швидко відростають, коригувати манікюр необхідно, щонайменше, 2 рази в місяць. Тому пропонуємо вам дізнатися ближче «помічників» гель-лаку.

Техніка зняття лаку і можливі наслідки

 • Не лякає, це не означає, що всім процедура протипоказана або викличе негативні нюанси. Мова йде саме за неякісний або навіть неправильний спіл і зняття самого лаку.
 • При старанному зняття гель-лаку (причому не важливо – це робиться фрейзером або іншими інструментами) можна пошкодити захисну плівку нігтя. Тоді манікюр буде не просто неохайним, але потягне за собою всі вищевказані негативні сторони.
 • Якщо при відшаруванні лаку, ви вирішите стягнути цей шматочок, то будьте готові, що з ним відірвете і частина верхніх лусочок вашого ж нігтя.
 • При зіскобі гострими предметами, можна подряпати верхній шар, тим самим, викликавши відшарування цілих пластин нігтя.
 • І трохи слів про попереднє зняття верхнього шару нігтя. Деколи невмілі майстри занадто сильно зчищають ніготь. Це також пошкоджує захисний шар і псує самі нігті.
 • Також особливу увагу ще стосується і самих пилок. Настійно рекомендуємо для натуральних нігтів вибирати пилочки не більше 240 грит. І то, це для коригування самої форми. Жорстка пилка викличе розшарування.
 • А ось для полірування потрібно брати бафи з жорсткістю не вище 900 грит, а ще краще – 400.
Неправильне зняття або зайвий спіл негативно позначаться на стані нігтьової пластини

А що ж щодо УФ-лампи?

 • Безумовно, ультрафіолетову лампу безгрішною ну ніяк не назвеш. Але варто нагадати, що радіоактивним або ультрафіолетовим випромінюванням нас «нагороджують» та інші технології. Але ми ними користуємося.
 • Тим більше, не так довго йде контакт з таким променями, щоб викликати утворення ракових клітин у тілі. Ви ж не станете опромінювати собі лампою кожен день. А один раз в місяць не принесе негативних наслідків. До речі, LED-лампи менш небезпечні і сушать лак за 10-30 секунд. Тому вони ще більше мінімізують шкідливий вплив ультрафіолету.
 • Але все ж варто врахувати і деякі рекомендації, щоб не піддавати себе ризику від УФ-лампи:
 • для використання УФ-лампи у майстри повинні бути відповідні свідоцтва і сертифікати з обов'язковою приміткою характеристик техніки;
 • вважається, що менш небезпечні ті лампи, які йдуть з найменшим показником. Але тоді збільшується час «запікання» лаку. Тому в підсумку виходить ніякої різниці.

Важливо: Щоб уберегти свої руки від шкідливого впливу ультрафіолету, одягайте під час сушіння спеціальні або навіть саморобні рукавички з тканини, що оголюють тільки кінчики пальців. І не забувайте користуватися захисним кремом від засмаги. Тільки треба його так наносити, щоб не зачепити нігтьову пластину.

Бажано наносити захисний крем перед просушуванням в лампі

Вагітність і шкоду гель-лаку: чи можна робити такий манікюр?

Цікаве становище жінки стає причиною підвищеної чутливості до більшості зовнішніх впливів, які мають хоч якийсь вплив не тільки на них самих, але і на зростаючого малюка.

 • Звичайно, вагітним не можна відмовляти і, за їх бажанням, використання шелаку дозволяється. Але робити це необхідно з урахуванням всіх, навіть незначних правил, а також з особливою обережністю і грамотністю.
 • Перед процедурою необхідно нанести на руки високоякісний сонцезахисний крем, у якого оптимальний рівень мінімум SPF 30. Він істотно зменшить шкідливий вплив ультрафіолету.
 • У складі використовуваних лаків ні в якому разі не повинно бути місця хоч якимось токсичним складових компонентів. На всіх флакончиках має бути напис «5 free».
 • Лаки на гелевою основі краще чергувати з простими емалями. Але, в ідеалі, добре було б залишити нігті просто відпочити.
 • Сам процес необхідно проводити на свіжому повітрі або в добре провітрюваній кімнаті. Це суттєво зменшить потрапляння шкідливих парів в організм вагітної жінки.
 • А взагалі, в такому положенні не потрібно постійно носити гелеве або навіть звичайне покриття. Звичайно, всі жінки в будь-якому віці і стані хочуть виглядати привабливо і доглянуто. Але ж з-за перебудови гормонального фону нігтьові пластини і так стають тьмяними і ламкими, а ви ще й будете перевантажувати хімією.
 • Так, іноді це допоможе навпаки зробити нігті міцнішими на період носіння лаку. Але наша порада – краще скористайтеся зміцнюючими засобами для підтримки своїх нігтів.
В період вагітності краще відмовитися від використання гель лаку

Як зменшити шкоду гель-лаку на наш організм: поради фахівців, перевірені і безпечні марки

 • Забороняється застосування лаку з гелевою основою тим, у кого є тріщини, грибок або хоч які-небудь пошкодження нігтьової платини. Також не рекомендовано наносити гель-лак тим, у кого нігті сильно розшаровуються.
 • Слід пропити курс лікарських або вітамінних препаратів, якщо нігті мають тьмяний і бляклий зовнішній вигляд.
 • Кутикулу доцільно збагачувати поживними маслами, адже вони в своєму складі мають досить багато вітамінних компонентів. А це допомагає живити і сам ніготь.
 • Необхідно систематично покривати нігті безбарвним живильним лаком, який можна придбати в будь-якій аптеці або спеціалізованому магазині. Мінімум раз на півроку робіть перерву від гель-лаку.
 • Щоб чудові і доглянуті нігтики завжди були акуратними і елегантними, слід вибирати тільки професійного і дипломованого майстра. Якщо ж займаєтеся чи плануєте наносити гель самостійно, тоді вивчайте кожен крок.
 • Якщо використовуєте темні кольори, базу наносити більш товстим шаром. Це вбереже від фарбування пластини.
 • Не знімайте лак з допомогою ацетону. Тривалий контакт згубно впливає на нігті.
 • Обов'язково приділяйте належну увагу самим лакам. Вони повинні бути високої якості і не мати шкідливих добавок, про які ми писали вище.
Раз на півроку робіть перерву і нанести безбарвний лак

Також пропонуємо вам список нешкідливих гель-лаків

 • Відома марка Kodi в своєму складі має натуральні масла, що благотворно впливають на наші нігті. Але ця фірма полюбилася користувачами за каучукову основу, що пропускає повітря і дозволяє їм дихати.
 • Лаки Ibd також виділяються натуральними компонентами і повною відсутністю шкідливих добавок. Тим більше, непрозорий флакон ще й захищає вміст від променів ультрафіолету. Тільки врахуйте, що це все стосується оригіналу, а не китайського аналога.
 • Бренд Entily вже стійко зарекомендував себе, як міцне покриття, що надійно захищає від відколів. Тим більше, в його складі є олії оливи і аргана. А вони навіть додатково живлять нігті. До речі, деякі лаки цієї фірми включають натуральну слюду, що більше насичує колір і вносить перламутрову нотку.
 • Лаки фірми Irisk вважаються гіпоалергенним продуктом. У них немає шкідливих добавок. А от різні олії для харчування нігтя є, які навіть допомагають при расслаивании. До речі, ці лаки виділяються ще швидковисихаючим властивістю.
 • Гелі від InGarden можна сміливо використовувати навіть при проблемних нігтів, що шаруються або часто ламаються. Адже натуральні смоли, силікони і живильні компоненти допоможуть подбати про ваших нігтиках.
 • І варто виділити ще й бренд Axxium OPI, які має у своєму складі натуральні речовини. Але найбільше він полюбився за відсутність необхідності спилювання верхнього шару пластини. А це ще один плюс по зміцненню нігтів.
Вибирайте тільки перевірену фірму

Шкідливий гель-лак для нігтів: відгуки

Ольга, 28 років: «Дуже давно ношу гелеве покриття, вже пару років не знімала зовсім. Може 3 або навіть 4. Але ніякого пожовтіння або тьмяності ніколи не помічала. Можливо це результат правильного вибору майстра і якісних лаків. Але все ж, я рекомендую використання шелаку абсолютно всім. Адже це досить практично, зручно і не менш красиво.»

Валентина, 34 роки: «У мене було досить багато спроб нанести на нігті гель-лак, але на превеликий жаль, всі вони виявилися плачевними. Після красивого манікюру, який псувався через кілька днів або максимум тиждень, залишалися тільки пожовклі, ламкі, тонкі і нігті тьмяні. А скільки ж я часу, грошей і сил витратила потім на їх лікування!»

Богдана, 29 років: «Постійно користуюся гель-лаками. Ну а як же без них? Це дуже красиво, зручно і, що дуже важливо, досить тривало. Після зняття старої основи і перед нанесенням нової намагаюся робити хоча б кілька днів перерви. Оскільки, напевно, рік стала помічати, що нігті пожовкли і стали досить тьмяним. Зараз ситуація покращилася.»

Олександра, 24 років: «Роблю іншим і сама собі. Клієнтки задоволені, і я не скаржуся. Використовую тільки лаки високої якості, найбільш часто фірми Kodi. У всіх дівчаток прекрасні нігтики, а гелеве покриття добре зміцнює її. Ніякого розшарування, ламкості та інших негативних наслідків.»

Відгуки про шкоду гель-лаку трохи неоднозначні, адже багато що залежить від майстра, самих лаків і ваших нігтів

Думка лікаря про використання лаку на гелевою основі

Любавін Олексій Володимирович, досвід роботи в дерматології 12 років: «Основна проблема криється в спилювання верхнього глянсового шару. Недосвідчені майстри доволі часто перепилюють необхідну кількість. В результаті, цілісність нігтьової пластини руйнується і стає чутливою до різного роду бактерій та інфекцій. Що загрожує запаленням і зараженням. А додайте ще до всього і пересушивающие хімічні засоби, що позбавляють нігті нормального дихання, і промені ультрафіолету»

Як видно, шкода від гель-лаку є і це незаперечний факт. Але найголовніше – потрібно слідувати всім рекомендаціям з нанесення такого засобу. І не забувайте робити перерви, щоб наситити нігті вітамінами і зміцнюючими елементами. Гель-лак допоможе зробити ваші руки доглянутими і охайними, але таким манікюр буде виглядати тільки на здорових нігтях.

Відео: Дійсно шкідливий гель-лак?