Найдовший міст над водою в Росії і Європі — Кримський міст: загальні характеристики, передісторія, вибір назви, вплив на навколишнє середовище, цікаві факти

У даній статті ми пропонуємо поглянути на нове російське споруда, що по праву перехопило звання найдовшого мосту в Європі.

Міст значно спрощує і скорочує шлях пересування через певну ділянку суші чи водойми. Є різна класифікація і певні рекорди в тому чи іншому вигляді. Але ж знання, технології і досягнення в будівництві ніколи не стоять на місці. І от зовсім нещодавно добудували найдовший міст у Європі, що розташувався над водою. Тому ми ходимо поглянути ближче на цю будову.

Кримський міст — найдовший міст в Росії і Європі: загальні характеристики

Рекордсмен захопив весь Керченську протоку. Ну, точніше, він починається на території Таманського півострова, огинає Тузлинську косу і сам острів, проходить фарватер, перетинає мис Ав-Берун і закінчується на території міста Керч. А це істотно спрощує проїзд з Росії в Крим.

 • Гучна дата прозвучала навіть раніше на цілих півроку запланованого терміну – 16 травня 2018 року. Нагадаємо, що відкрити його розраховували тільки в грудні 2019 року.
  • Хоча функціонувати нормально почала поки тільки автомобільна частина. І то, тільки для легкових машин вагою до 3,5 тонни. Відкриття вантажного переміщення планується на жовтень місяць.
  • А ось потяги зможуть їздити не раніше встановленого терміну. До речі, у задумом з'явиться можливість перевозити близько 15 млн. пасажирів за рік.
 • До речі, це саме новітнє споруда з усіма високотехнологічними розрахунками та спорудами. Міст комбінований і об'єднує в собі автомобільну та залізничну траси.
 • Його загальна довжина становить 19 км. Це просто переступило колишнього лідера Росії у Владивостоці (3100 м) і на цілих два метра довше ювілейного рекордсмена в Європі Васко да Гама (17 км).
Кримський міст по праву зайняв лідируюче місце не тільки в Росії, але і у всій Європі
 • Крім цього, сама залізнична частина простягнеться на 18,1 км і стане ділянкою лінії Вышестеблиевская – Багерово. А ось автодорожня частина трохи поступається — до 16,9 км. Але зате вона виступає продовженням автомагістралі А-290, яка пов'язує саму Керч з Новоросійськом. Також до мосту примикає траса «Таврида» Р-260, яка оточує три важливі міста: Сімферополь, Севастополь та Керч.
 • Довжина естакад Кримського моста варіюється від 53 до 68 м. Досить помітні на ньому і арки, розташовані по обидва боки. Вони знаходяться на ділянці у Керч-Еникельского каналу. Їх довжина становить 226 м, висота – 34 м, а ширина – 184 м.
 • Автодорожня частина Кримського моста представлена у вигляді 4-смугової швидкісної дороги. Найбільша дозволена швидкість руху машин становить 75 км/год. Але дуже часто фіксуються порушення правил дорожнього руху в бік перевищення швидкості.
 • Через цей міст щодоби проїжджає близько 40 тис. автомобілів. 13 серпня 2018 року був зафіксований рекорд – по Кримському посаді проїхали 43 859 машин за 24 години. Варто відзначити, що 18 тис. з них рухалися у бік Кримського півострова.
 • Планується, що залізнична частина стане сучасної двухпутной дорогий 2 категорії. Залізничний шлях розрахований на пересування вантажних і пасажирських поїздів з загальною вагою не більше 7,1 тонни. Їх дозволена швидкість залізницею Кримського моста становитиме до 80 і 125 км/год, відповідно.
 • У перший час експлуатування мосту за добу по ньому будуть проїжджати близько 47 поїздів на кожному шляху. На сьогоднішній день уряд Російської Федерації планує формування повітряної контактної мережі для фіксації електрики залізниці.
Автомобільну трасу для легкових автомобілів вже запустили, але скоро підтягнуться і поїзди

Передісторія найдовшого мосту Кримського півострова

 • Ще в далекому 1047 році князь Гліб, теж Володимирович, озвучував ідею поєднати обидва берега Керченської протоки. Він навіть зміг розрахувати загальну довжину для майбутнього об'єкта – 30 км, але, на превеликий жаль, в 12 столітті ще не було технологій для такого будівництва.
 • До здійснення ідеї спорудження мосту через Керченську протоку повернулися в 1871 році. Після побудови першого у Світі телеграфу, британцям дуже потрібен був прямий залізничний шлях. Але і в цей раз будівельні роботи виявилися непідйомними.
 • Після цього над будовою об'єкта подумував Микола 2, вже на початку 20 століття. Але і тут виявилися справи більш важливі для історії: перша революція, російсько-китайська війна, а потім і Перша світова.
 • На практиці здійснити початок будови майбутнього Кримського моста змогли тільки гітлерівці 1943 – 1944 рр. Саме вони збудували, а точніше, спорудили першу канатну дорогу. Вона була призначена для поставок зброї на територію Кавказу. Всі необхідні для будівництва матеріали вже були підготовлені, але ніякі роботи початися не встигли.
 • Після цього, через рік, війська СРСР частково побудували міст з підготовлених німецькими військами матеріалів. Вже через місяць роботи через Кримський міст переправлялися вантажі.
 • Із-за лютих морозів 1945 року недобудована споруда отримала до такої міри сильні ушкодження, що виявилося простіше його розібрати, ніж виправляти неполадки. За легендою, саме в ту зиму по мосту їхав Йосип Віссаріонович Сталін.
 • Через кілька років також було безліч спроб відновлення будівництва мосту, але досить-таки млявих. Досить довго берега Кримського і Таманського півостровів пов'язували лише кораблі.
 • Після гучних подій з Україною, президент Російської Федерації вже ранньою навесні 2014 року поставив завдання спростити об'їзд для потрапляння в Крим. І вже через рік активно почалося втілення планів.
Побудувати міст до Кримського півострову намагалися ще з далеких княжих часів
Сучасний же міст навіть оснащений підсвічуванням

Чому найдовший міст назвали Кримським: варіанти вибору

Деякий відрізок часу після приєднання Кримського півострова до Російської Федерації цей міст був без офіційної назви. Точніше, у задумом назву моста прокручували по-різному – крізь Керченську протоку, Кримський або ж Керченський міст.

 • Щоб дійти спільного знаменника, В. о. Путіна запропонував провести голосування. Воно проходило в онлайн-режимі і тривало місяць. За його результатами лідерами виявилися 3 варіанти:
 • Керченський міст;
 • Кримський міст.
 • Останній кандидат і набрав найбільше голосів – 65%. Після цього було офіційно оголошено, що ця назва буде відображатися на дорожніх знаках, а також на всіх видах карт Росії і всього Світу.
 • Назва мосту вибирали в режимі онлайн
  Цей напис зустрічає і проводжає проїжджаючих

  Як найдовший міст Росії впливає на навколишнє середовище?

  Експлуатування такою зручною краси в повній мірі позначається на екології і всієї природної місцевості. Але щоб уникнути плачевних наслідків, були продумані навіть такі дрібниці.

  • Для зменшення екологічної небезпеки для популяцій пернатих на деяких ділянках є спеціально збудовані гнізда, годівниці і штучні плоти.
  • Перед початком будівельних робіт, у цій області було проведено геоекологічний дослідження, за результатами якого було вирішено перенести рідкісні рослини в сусідні зони шляхом пересаджування або ж посіву насіння.
   • Це проводилося виключно висококласними фахівцями, які володіють багаторічним досвідом роботи.
  • В екологічну розробку Кримського моста входило і формування промислу осетрових риб. Вирощених мальків осетрових розміщували безпосередньо в Керченську затоку.
  • У цій частині акваторії також збільшилася загальна кількість дельфінів. Експерти запевняють, що це сталося внаслідок полювання дельфінів на лобана і сингіля.
  • Якщо вірити інформаційному центру будівлі, то можна зробити висновок, що загальна кількість риби в акваторії Кримського моста зросла більш ніж у 12 разів. Це сталося за рахунок збільшення кормової бази. Адже на палях мосту активно розмножуються і розвиваються різноманітні морські водорості.
  • Перед початком будівельних робіт фахівці ретельно зачистили навколишню місцевість. На території близько 200 га суходолу та акваторії Керченської протоки сапери виявили більше 800 снарядів часів Другої світової війни. А це добре позначиться на всьому живому в світі.
  • Екологи пересадили понад 200 видів рослин і переселили 116 рідкісних тварин, забезпечивши їм необхідні умови.
  • Більше 3 тис. предметів періоду Античності, Середньовіччя, Ренесансу і Бронзового століття археологи розкопали. Всі вони були передані Таманському музею.
  Кримський міст будували з урахуванням навіть найменших деталей, щоб не нашкодити екології та живого світу
  З будівництвом мосту зросла і кількість риби практично в 12 разів

  Найдовший міст над водою в Європі: цікаві факти

  Цей міст не просто втілив у життя багатовікову задумку, але увібрав в себе всі високі і сучасні етапи та можливості будівництва. Але і це ще не все, він має ще кілька цікавих фактів навколо себе.

  • Для підвищеного рівня безпеки Кримський міст огинає небезпечні зони тектонічних розломів акваторії Керченської протоки.
  • Конструкція моста складається з 8000 паль, які заглиблюються в грунт до 14 м на суші і на 80 м в море, а також з 575 опор. На спорудження кожної з них витрачено понад 400 тонн металевих конструкцій.
  • На будівництво мосту знадобилося така кількість стали, з якої можна було б спорудити відразу Ейфелеву вежу. Правда, у розмірі 33 штук, а кожна з яких важила б 10 тис. тонн.
  • Довжина арок становить близько 500 м, а вага – 12,6 тис. тонн. Їх довжина майже в 2 рази більше, ніж висота знаменитої Ейфелевої вежі для закоханих.
  • Морські кораблі проходять через спеціальні прольоти Кримського моста, які мають ширину 226 м і висоту 34 м. Кожна з корабельних арок мають масу в 11 тис. тонн.
  Під мостом зможуть спокійною плавати судна
  • Міст має здатність витримати землетрус силою у 8,2 бала. А все завдяки встановленим до нього спеціальним шок-трансмиттерам, які нагадують величезні амортизатори для автомобілів. В структуру мосту входить 760 штук таких складових.
  • У будівельних роботах Кримського моста і по сьогоднішній день беруть участь більше 14 тис. чоловік, які працюють при будь-яких погодних умовах, включаючи шторм.
  • На території автодорожньої частини мосту передбачено спорудження 2 стаціонарних постів ДПС.
  • Дозволена швидкість пересування по автодорозі становитиме до 120 км/год. А це дасть можливість доїхати, наприклад, від мосту до Севастополя буквально за 2,5 – 3 години. В цілому ж, між містами можна буде їхати не більше 20 хвилин.
  • Міст має свій власний живий оберіг – кота на ім'я Місток. Він оселився на мосту ще під час підготовки для будівельних робіт і до цих днів не покидає своє житло.
  • Загальна ціна Кримського моста склала 228,6 млрд. рублів, або майже 4 млрд. американських доларів. Тому можна його ще й назвати найдорожчим. Наприклад, найдовший китайський міст у світі витрачав тільки 1,6 млрд. доларів.
  Такий міст ще може називатися самим дорогим
  А це міст ще при будівництві

  Кримський міст – це справжнє диво сучасної інженерії. Він вражає своїм виглядом тільки при одному погляді на нього.

  Відео: Відкриття найдовшого мосту над водою в Росії — Кримського