Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон?

У даній статті ми розглянемо причини і способи, як дізнатися про заборону на виїзд за кордон.

Кожен з нас, в силу своїх можливостей, воліє відпочивати на закордонних курортах, ніж у вітчизняних санаторіях. Всі ми подорожуємо в різних цілях: хтось мандрує по роботі, хтось щоб насититися новими емоціями і враженнями, а хтось просто тікає від щоденної рутини на морське узбережжя з білою галькою і палючим сонцем. Однак часом заборона на виїзд за кордон може порушити будь-які плани. Тому пропонуємо вам ознайомчий матеріал, щоб заздалегідь підготуватися і вирішити подібну проблему.

Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон?

Не варто вважати, що заборона на виїзд за кордон звалиться вам просто так на голову. Тому, насамперед, варто розібратися в причині. Можливо, самоаналіз і так підкаже вам, чи можна вам перетинати кордон в інші країни.

Деяким особам не годиться залишати країну
 • Саме перша вимога – це повноліття. Якщо вам немає 18, то без супроводу дорослих перетинати кордон в будь-яку країну буде заборонено. До речі, якщо супроводжують дитину не його офіційні опікуни (наприклад, тренер), то батьки зобов'язані написати і засвідчити у нотаріуса дозвіл на виїзд за кордон.
 • Крім цього причиною відмови може послужити служба на керівних посадах в державних підприємствах та служба в збройних силах. Особливе місце відводиться графі «цілком таємно» або «особливої важливості». Також це відноситься до службовців в армії або на подібній державній службі не за контрактом!
 • Найбільш поширена причина, яка може створити перешкоди для виїзду за кордон – неоплачені кредитні борги і прострочені штрафи.
  • Не забувайте, якщо протягом тривалого часу ви ухиляєтеся від сплати боргів, ігноруєте штрафи та податки або не виплачуєте аліменти, борги поступово будуть накопичуватися, а сума стає більше. Сьогодні, мінімальний розмір накопиченого боргу, з-за якого уряд має право відмовити на виїзд за межі країни – 30 тис. рублів.
  • Якщо ви обізнані про свої несплачені кредити та борги, краще покрити їх мінімум за 3 тижні до моменту виїзду за кордон. В ідеалі, звичайно ж, не допускати прострочення по кредитах.

Важливо: В Росії призначення заборон на виїзд за кордон регулюються єдиним законом «Про виконавче провадження». В якому йдеться, що судовий виконавець має право, виходячи з заяви стягувача або ж з особистих інтересів, тимчасово або на постійній основі обмежити виїзд боржника за межі країни.

Найбільш поширена причина — це наявність боргів
Жителі Російської Федерації, можуть перевірити заборону на виїзд за кордон і свою можливість на наступних сайтах:

 • на державному порталі «Держпослуг», де необхідно авторизуватись. Але зате можна подивитися і судові, і податкові, і навіть штрафні заборгованості;
 • на офіційному сайті служби судових виконавців ФССП. Вам потрібно ввести свої дані і вказати регіон прописки. Правда, не завжди відсутність виконавчого провадження дає гарантії, що немає заборони на виїзд за кордон. Оскільки часом його можуть додати пізніше або просто він ще не відбивається в базі, а з'явиться через два тижні. Детальніше про судових приставів можна прочитати в статті Як перевірити і сплатити борги на сайті ФССП.
 • на сайті РосДолги, де звична форма введення даних допоможе дізнатися про своїх долах;
 • також можна перевірити заборону на виїзд за кордон через спеціально розроблений сайт – Невиліт. РФ. Причому він показує наявність будь-яких ваших боргів, які потрібні для виїзду, і робить це відразу. Тобто, немає затримки по внесенню даних.
Є декілька сайтів, де перевірити це дуже просто

Важливо: Це сайт платний. За надання всіх наявних заборгованостей та рекомендацій щодо вирішення такої проблеми вам потрібно буде заплатити 299 рублів. Також в обов'язковому порядку потрібно буде вводити дані паспорта. До речі, погасити борги ви можете також через дану форму онлайн.

Як видно, перевірити, чи є заборона на виїзд за кордон, досить просто. Не варто пропускати цей крок, якщо у вас належить важлива поїздка або навіть просто відпочинок. Навіть суто в цілях профілактики не завадить переглянути свої дані на ФССП. До речі, погашення боргу через затримки сайту на 14 днів, а також самих міграційних служб, і потрібно проводити за цей період до вильоту.

Відео: Як перевірити заборону на виїзд за кордон?