20 наймістичніших, загадкових і таємничих місць на нашій планеті Земля: короткий опис, фото

У даній статті ми представимо вам фотографії і короткий опис нерозгаданих, аномальних та чарівних місць нашої планети.

Світ дивовижний без сумніву, адже в ньому багато таємниць і загадкових місць. А явища та легенди навколо них тільки ще більше привертають особливий інтерес. Деякі таємниці вдалося розкрити і пояснити з наукової точки зору. Але це лише мала частка відповідей на численні питання. Про таких місцях більш докладно розповімо в цьому матеріалі.

20 найзагадковіших, містичних і таємничих місць нашої планети

Ми так влаштовані за своєю природою, що завжди намагаємося розгадати і знайти кожній події або походженням логічне пояснення. Тому пропонуємо вам спірні і не до кінця вивчені місця, щоб спробувати докопатися до істини.

1. Темна лощина або гибле місце в Китаї

Звичайна китайська провінція Сичуань відома світу досить незвичайним і навіть містичним місцем Хэйчжу або «Лощиною чорного бамбука». Місцеві обходять балку стороною, всерйоз побоюючись за своє життя. Це місце на перших рядках в рейтингу аномальних місць на планеті. Є документальне підтвердження, що в лощині часто безслідно зникають люди і тварини. І, якщо вірити чуткам, у 1950 році загубилися близько 100 осіб і ще стільки 1962 році.

По всій території лісу, що густо росте бамбук
Ніяких наукових пояснень подібних аномалій немає

2. Сучасний пам'ятник цивілізації після нас — скрижалі Джорджії

Пам'ятник, який залишила наша цивілізація майбутнім жителям планети Земля — це величезні кам'яні таблиці. Географічно пам'ятка знаходиться на території США, в штаті Джорджія. Рукотворний пам'ятник і не древній, зведений однієї з будівельних компаній по закінченню 1979 року. Призначення монумента — розповісти нашим майбутнім поколінням про нашої цивілізації.

Гарне штучне спорудження, що приховує справжнього власника і його задумку

Являє собою гранітний монумент висотою 6 м і загальною вагою до 100 тонн. Це шість плит: 1 в центрі, 4 з боків і 1 зверху. На монументі є написи на 8 сучасних і 4 давніх мовах. Біля пам'ятника є власник, але точної інформації, хто він і навіщо витратив величезні гроші на його зведення, немає. Також є якась астрономічна особливість: між плитами в одному отворі можна побачити полярну зірку, а в іншому – сонячне стояння. Також кожен день через отвір у верхній плиті сонячний промінь показує день року.

Опівдні промінь показує день року

3. Незвичайне мексиканське поселення або межа двох світів — Чавинда, Мексика

Маленький мексиканський містечко в штаті Мічоакан, в якому проживає всього близько 6 тис. чоловік, закутаний містичними легендами. Місцеві вірять, що на території їх містечка проходить межа між нашим реальним світом і світом потойбічним. Ще даний містечко — це місце паломництва шукачів скарбів, які найчастіше ставали свідками містичних історій.

У цій зоні годинник не працюють

У 90-х такі гості познайомилися з вершником, який одним поглядом викликав панічний страх і жах до глибини душі. По дорогах міста їздять невидимі машини, але аварії від зіткнення з ними реальні. У такій ситуації побував один з водіїв вантажівки, йому «пощастило» двічі протаранити невидиму машину. Ще одна аномалія стосується ходу часу. Відвідавши Чивинду, можна помітити, що годинник йдуть неправильно. І це не поломка — це зона спотворення часу. Любителям аномальних екскурсій місце доведеться по душі.

Сонячне містечко Мексики є точкою дотику двох світів

4. Западина з лякаючим назвою – Долина Смерті

Знаходиться вона в США, між пустелею Мохава і Великим Басейном. Вона має статус найспекотнішого місця на землі з максимальною температурою в 57 °C. Але назвати пустелю зовсім мертвої не можна. На її теренах ще 1000 років тому оселилося населення тимбиша. Правда, затрималися лише кілька родин.

Тут була зареєстрована найвища температура на Землі

А ще залишилися блукати камені, що дійсно рухаються і залишають позаду себе довгі борозенки до декількох метрів в довжину і 30 см завширшки. Є теорія, що цьому сприяє замерзаюча вночі волога на дні озера. Але така назва пустеля отримала в 1930 році, коли мисливці виявили своїх собак мертвими, без будь-яких підтверджень їх смерті. Після цього подібні випадки почастішали і, в середньому, на ній випадковим чином загинуло більше сотні людей.

Блукаючі камені — це норма для Долини Смерті

5. Відомі піраміди Єгипту

Найвідоміші піраміди розташувалися на околиці Каїра, в Гізі. До речі, одне з трьох популярних споруд – це піраміда Хеопса, яка ще й удостоїлася звання одного з Семи чудес нашого світу. Вони всі мають різний «вік», але самі древні піраміди датуються приблизно 2600 р. до н. е.

Сама древня — це піраміда Хеопса
Науковці так і не можуть дати точної відповіді, як будувалися піраміди

6. Ліс Аокігахара або місце для самогубств в Японії

Сам цей ліс з'явився після жахливого катаклізму. Точніше, з руйнівного виверження вулкана, чия лава утворила плато в 864 році. Його габарити – приблизно 40 км2. Потім на цьому місці з'явився ліс. Він виділяється містичним проявом – компаси перестають працювати. Але лякає безліч легенд про наявність демонів і ознак, що «підбурюють» людини вчинити самогубство. Саме ця особливість і зробила це місце загадковим.

Нез'ясовно велика кількість самогубств зробило це місце не тільки загадковим, але і містичним

Щорічно знаходять близько 75-100 трупів. Причому варіації смерті зовсім різні, але найчастіше це спосіб за допомогою медикаментів. Безліч трупів серед непрохідних заростей з дерев роблять цей ліс страшним, але відвідувачі знаходяться з різних куточків землі. Тому місцеві влади намагаються контролювати даний об'єкт.

Але туристи все одно відвідують це місце

7. Пам'ятник старовини Аркаїм, Росія

У Челябінській області, біля селища Амурський, є унікальний історичний пам'ятник 16 століття до н.е. Це найдавніше поселення, на території якого розташувався комплекс добре збережених споруд. Це ряд оборонних будівель, могильники та інші археологічні пам'ятки минулого. Унікально це місце і тим, що зберігся ландшафт і відповідає історичного опису.

Аркаїм — вид зверху

Археологічна експедиція виявила Аркаїм в 1987 році, поселення займає територію в 3300 га. Активні розкопки ведуться в наш час, і вже принесли свої плоди. Знайдено багато історичних артефактів, гончарні вироби, інструменти, останки людей і тварин. Стало відомо, що стародавні жителі майстрували вироби з металу. У них була каналізація, водопровід і колісниці. Ще одна знахідка черепа місцевих жителів, довела, що всі вони були європеоїдами, тобто предками європейців. Місто загинув під час великої пожежі. Але точну причину займання поки не встановили.

За однією з теорій, місто згорів у пожежі, але добре зберіг всі артефакти до нашого часу
8. Озеро, в якому живе Нессі і його загадки

Велике і красиве прісноводне озеро розлігся на території Шотландії, і має протяжність в 36 км. Велика водойма вмістився в розломі Грейт-Глен. Води озера каламутні і глибокі, адже вони приховують популярну легенду про Лох-Несське чудовисько. Але наукових підтверджень, що в озері може жити щось схоже, немає. Хоча згадки про Нессі тягнуться з початку шостого століття.

За легендою в озері живе таке чудовисько

В наш час інформація від свідків, які стверджують, що бачили величезну ящірку, не рідкість. Резонансна стаття з цього приводу в 1932 році вийшла в газеті «Інвернесс кур'єр», і була заснована на розповідях місцевих жителів. Було проведено багато наукових досліджень, останнє з яких відбулося в 2016 році, але виявити слідів Нессі не вдалося. По всій імовірності, це міф, але загадкові явища не дають спокою любителям надприродного і приваблюють туристів з усього світу.

Але вчені нічого не знайшли

9. Патомский кратер без будь-якого пояснення про виникнення

Ще одне загадкове місце Росії в Іркутській області. Порівняно недавно, у 1949 році була помічена дивна знахідка, але інтерес до неї у вигляді фотографій прокинувся тільки в 1971 році. Кратер має значні габарити: 40 м у висоту і 180 м в діаметрі. Вік такої освіти зовсім невеликий – не більше 200 років.

Ніхто не знає, звідки він з'явився

Друга його назва – це «гніздо вогняного орла». Мабуть, зв'язане з вулканічними породами в центральній воронці. Навіть візуально з висоти він схожий на вулкан, але в центрі знаходиться купол, заввишки близько 15 м. Що не характерно для таких утворень. Є версія, що це слід від комети, але зареєстрованих даних немає.

Кратер переконливо великих розмірів

10. Гігантська кам'яна обсерваторія — Стоунхендж

На території Англії є відома і популярна пам'ятка з величезних каменів під назвою Стоунхендж. Від столиці Лондон це історичне місце, віддалене на 130 км. Являє собою 30 величезних валлонів, які утворили коло з діаметром 33 м. Висота каменів понад 4 м, ширина більше 2 м, а вага сягає 25 тонн. І це ще не все, є ще камені перемички, які лежать зверху, довжиною більше 3 м.

Знаменитий Стоунхендж

Вчені виділять три фази будівництва цього об'єкта, остання з яких закінчилася у 2440 роках до н. е. Теорій, хто і для чого його побудував, багато. Одні кажуть, що це друидское святилище, інші припустили, що це обсерваторія часів кам'яного століття. Зрозуміло тільки одне — це місце більше ставить питання, ніж надає відповідей. І звичайно, воно популярне серед туристів.

Місце має мало відповідей, але дуже популярне серед туристів

11. Острів Пасхи і його кам'яні жителі

Моаї — ідоли або статуї, які з давніх століть стоять на острові Пасхи, посеред Тихого океану. Статуї розташовані в основному обличчям до моря, вітаючи кожного гостя і проводжаючи кораблі. Таких статуй на сьогоднішній день 900. Дата, коли статуї оселилися на острові, точно не відома, але приблизно 1250-1500 року. Офіційно вважають, що виготовили їх місцеві аборигени в каменоломнях вулканів. Але залишається загадкою, як вони встановлювали ідоли. Адже є статуя вагою 82 тонни, а зростання їх доходить до 5 м. Навіть якщо взяти середню за розмірами Моаї, вагою 10 тонн, це практично нереально.

На острові таких статуй 900

В наш час встановлення змогли б провести тільки за допомогою крана. Крім того, встановлено ці пам'ятники по всьому острову, але більше їх на платформах похоронного і церемоніального значення Аху. Деяким із статуй так і не судилося піднятися над островом, оскільки їх вирубали до кінця. У 1986 році був проведений експеримент, де місцеві жителі на прохання вчених відтворили всі етапи від вирізання до установки статуй. Виявилося, що жителі острова досі знають, як і якими інструментами це робити. Експеримент був повторений в 2012 році та задокументовано на відео.

Як і навіщо їх розкидали по острову, не відомо

12. Вежа, яку за легендою побудував диявол

Величезний пам'ятник, що побудувала матінка природа, Девілс-тауер має ще одна народна назва — Башта диявола. Географічно знаходиться на території США, штат Вайомінг. Висота такої вежі залишає 1558 м, а вік — понад 200 млн. років. «Скала Диявола» гордо носить звання «національний монумент». Ця пам'ятка такого роду першою отримала визнання ще в 1906 році. Указ підписав президент Теодор Рузвельт.

Саме ця вежа, перша у своєму роді, отримала звання національної пам'ятки

Місцеві жителі вірять дотепер, що цю скелю будував диявол. І якщо придивитися, вона дуже схожа на рукотворне будова. Насправді її побудувала розплавлена магма, ще мільйони років тому, піднявшись з надр землі. У неї плоска вершина, оскільки породи у її складі — це темно-червоні пісковики. «Вежа диявола» — справжня зірка екрану. Наприклад, у своїх фільмах її знімав Стівен Спілберг, а точніше у фантастичному екшені про інопланетян «Близькі контакти».

У неї рівні і практично безумовні обриси
13. Ще одна загадка на території США — кургани Кахокии

Кахокия являє собою групу більш ніж з 100 величезних курганів. Географічно це загадкове місце знаходиться на території США біля невеликого міста Коллинсвилль, в американському штаті Іллінойс. Спадщина північноамериканських індіанців тепер вважається одним із самих великих астрологічних пам'яток. Пережитки міссісіпської культури тепер під захистом ЮНЕСКО і визнані світовим історичним спадщиною.

Кургани визнані світовою спадщиною

За даними археологів на цьому місці колись існував великий місто Кахокия. Історія міста починається ще в середині ХІ століття. Найбільшим курганом всього комплексу є споруда з чотирма рівнями Monk's Mound або «Ченців Курган». Висота цього кургану 28 м, а довжина становить 290 м. Вчені вважають, що курган — це колишній храм місцевих індіанців.

Монахів Курган має 4 рівня

Вченим також вдалося розкопати в одному з курганів вождя племені, а також місцеве масове поховання людей, у яких були відрубані руки і голови. Швидше за все, це полеглі «герої» жертвоприношення богам. Невідомі і точні дані кількості місцевих жителя, вони залишили після себе багато загадок і мало артефактів, кераміки та інших предметів життєдіяльності. Дослідники говорять про цифри 8 або 40 тис. кахокийцев. Поселення в один момент стало безлюдним, причина цього достовірно не відома.

Кургани охороняються ЮНЕСКО

14. Ірландська кругла могила — Ньюгрейндж

Гробниця Ньюгрейдж входить в комплекс Бру-на-Бойн, який налічує близько 40 курганів. Це мегалітична споруда датується 2500 роком до н. е. Цілий курган географічно знаходиться на території Ірландії. Національний пам'ятник розташувався неподалік від Дубліна, усього в 40 км. Стародавня споруда унікальна своїми розмірами: висота становить 13,5 м, а в діаметрі курган 85 м. Всередині знаходиться довгий 19-метровий коридор, який веде в основну похоронну камеру.

Ще один знаменитий курган, але вже в Ірландії

Дивно те, як стародавні люди коштували цю гробницю. Адже тільки одні вертикальні моноліти в центрі поховання вагою від 20 до 40 тонн. Дивує також шестиметровий звужується купол всередині, і чітке орієнтування тунелю на схід сонця, до південно-сходу. Хоча сонце потрапляє всередину дуже рідко — всього п'ять днів. А, точніше, з 19 по 23 грудня через двадцатисантиметровое віконце над входом. Є легенда, що це будинок фей. І в містичну ніч без часу, яку кольти вважали вночі 1 листопада, ці феї покидають оселі і виходячи назовні.

Сонце всередину потрапляє лише 5 днів в році
15. Стародавній коло або обсерваторія — Гозекський коло в Німеччині

Пам'ятка більше загадкова, ніж містична. Географічно знаходиться на території Німеччини, в окрузі Бургенландкрайс. Це два кола з вхідними воротами і ровом, діаметр яких 75 м. Відкриття цієї пам'ятки відбулося тільки в 1991 році, а дослідження і розкопки вченими університету Галле-Віттенберг були проведені вже в 2002 році. По суті, древня знахідка була виявлена зовсім недавно. І, швидше за все, це стародавня обсерваторія. Адже її проходи призначені, щоб відзначати схід і захід сонця, а ще зимове сонцестояння.

Ідеально рівні кола

На території Австрії, Німеччини та Хорватії знаходиться приблизно 250 схожих будівель. На думку вчених, Гозекський коло приблизно спорудили у 4900 році до н. е.., і спочатку він складався з чотирьох кіл. Археологам вдалося виявити давні артефакти і скелети людей, деякі були обезголовлені. Ще один доказ, що інтерес людей до вивчення зоряного неба, планет і сонця родом з дуже давніх часів.

Є тільки припущення, навіщо його побудували

16. Сходинки або міст для гігантів, Ірландія

Унікальна пам'ятка природи географічно знаходиться на території Ірландії, в її північній частині поблизу від села Бушмілса. Це природна споруда складається з базальтових сходинок або колон, всього близько 40 тис. З 1986 року є всесвітньою спадщиною і під охороною ЮНЕСКО.

Стежка для гіганта також під захистом ЮНЕСКО

Стежка популярна серед туристів як пам'ятка. Насправді, це наслідки потужного виверження вулкана в стародавні часи 60 млн. років тому. Колони мають по кілька кутів, але найбільше шестикутних. Верхівки ж схожі на трамплін. Існує також легенда, що стежку побудував гігант Фінн Мак Кумал, готуючись до бою з ще одним велетнем Голлом. Він на дно моря втовкмачував ряд колон, щоб побудувати міст і не промочити ноги.

Така краса вийшла в результаті виверження вулкана

17. Хто побудував підводний піраміду Йонагуні: людина чи природа?

Поблизу звичайного японського острова Йонагуні, а точніше в глибинах вод біля острова, виявили споруда у формі піраміди віком від 10 до 16 тис. років. Загадкою є вже те, як вона там опинилася. На п'ятиметровій глибині знаходяться освіту з каменів, виразно нагадує ступінчасту піраміду, що знайдено дайверами в 1986 році. Піраміда мала п'ять поверхів і висоту 42 м. Спір про походження об'єкта виник із-за його правильних форм, які могли вийде від рук людини.

Піраміди є і під водою
Споруда має великі розміри

18. Малюнки гігантських розмірів з невідомим художником — Наска, Перу

Плато Наска в південній частині держави Перу стало якоюсь картинною галереєю на чистому повітрі, що було намальовано ще до 12 століття. Ось тільки полотна представлені тут гігантських розмірів. Малюнки представляють собою групу геоглефов геометричної та фігурної форми. «Галерея» займає площу понад 50 км і налічує 30 малюнків. Найбільш відомі такі малюнки, як зображення птаха колібрі завдовжки 50 м, павука довжиною 46 м і різних величезних квітів. Найбільший відомий малюнок – ящірка з довжиною 188 м.

Знаменита птах колібрі, яку видно тільки з висоти пташиного польоту

Але це не все, прикрашають полі 13 тис. прямих смуг і довгих ліній, сотні спіралей, а ще 700 різноманітних геометричних фігур, трикутників і трапецій. Є і зображення істот, схожих на людину, наприклад, астронавт завдовжки 30 м. Зображення дуже давні, але перебуваючи на землі, фігури неможливо розпізнати. Тільки коли людина побудував літак, вже в наш час, їх розглянули з неба, і сталося це офіційно в 1994 році. Перше повідомлення було в 1553 році від іспанського священика Сьеса де Леона.

Такі малюнки розташовані на площі в 50 км

Всі малюнки об'єднують величезні масштаби і гранично рівні лінії, як ніби це роботи одного художника. Але насторожує інше, адже лінії насправді – це борозни до 50 см глибини і 135 см ширини. Зайвий грунт при цьому був вилучений, але слідів людей на місцевості немає. Наска – це плато, де сліди надовго залишає навіть легкий автомобіль і селяни, що працювали в полі. І якщо це малювали люди, то обов'язково залишилися б протоптані ногами, стоптані стежки. Відкритим залишається питання, хто має на них дивитися. Якщо з землі їх не розібрати, значити глядач повинен дивитися з неба, і це в такі давні часи. Існує версія, що малюнки призначалися прибульцям або зроблені прибульцями.

З землі такі лінії нереально намалювати

19. Вхід в пекло знаходиться в Туркменістані — Кратер Дарваза

Кратер Дарваза — це унікальна пам'ятка, яка вийшла майже випадково. Туркменістан може похвалитися великим запасом природного газу. Якщо бути точніше, то він на другому місці в світі. У 1971 році біля невеликого селища Дарваза вченими СРСР проводилися бурильні роботи. Так і було виявлено дуже велике скупчення газу під землею, де є якась порожнеча. У неї з успіхом провалилося обладнання вчених, але самі працівники залишилися цілі. Роботи були припинені, адже газ міг вибухнути, а загибелі місцевих жителів було б не уникнути.

Ворота в пекло відкрилися випадково

Геологи запропонували підпалити газ. За їх теорією, пожежа повинен був горіти пару днів, але запас виявився величезним і горить до наших днів, вражаючи численних туристів. Місцевих жителів у села немає, вона знесена ще в 2004 році. А сам кратер Дарваза, діаметром до 60 м і глибиною до 20 м, збирає аншлаги приїжджих. З-за численних вогняних смолоскипів всередині кратера він отримав назву «Ворота в пекло».

Хоча і є логічне пояснення такого прояву, але дуже заворожливе видовище

20. Очей, який видно з космосу — Ришат

Відоме геологічне утворення носить горду назву «Око Сахари». Географічно — це пустеля Сахара, а точніше її Мавританська частина. Пам'ятка добре можуть розглянути космонавти, вона якийсь орієнтир серед нескінченних пісків. Розмір вражає — Ришат займає територію в 50 км2. Утворився очей пустелі близько 60 млн. років тому, такий вік у самого стародавнього з кілець.

Вид зверху дійсно нагадує око

Про походження цього унікального об'єкта до цих пір йдуть суперечки. Одні кажуть, що Ришат утворився внаслідок підняття земної кори. Інші припускають, що це дно солоного озера, яке періодично з'являлося і зникало. В результаті і розташувалися пісковики і осадові породи. На фотографіях «Око Сахари» виглядає ефектно, ще краще на нього дивитися з люка космічного корабля.

Про його походження до цих пір йдуть спори

Перераховані вище місця найвідоміші у світі і відвідувані мільйонами туристів. Але це далеко не всі аномальні й загадкові зони нашої планети. Багато місць з паранормальними активностями ще не вивчені і чекають своєї години.

Відео: Самі таємничі місця нашої планети Земля