Топ-20 найбільш страшних і небезпечних для життя і здоров'я людини місць на планеті Земля: опис, фото

У даній статті ми розглянемо найбільш небезпечні місця на нашій планеті, на які краще дивитися тільки на картинці.

Зміст

На нашій планеті є неймовірно красиві панорами і райські місця, що притягають і вражають своєю красою. Але планета вміє жахати, і на цьому «блакитному глобусі» можна відшукати місця, що нагадують пекло, що небезпечний для людей і тварин. Зазвичай вони приваблюють туристів-екстремалів або просто любителів адреналіну. Тому ми хочемо надати вам одночасно дивні і страшні місця в кожному куточку планети. Але попереджаємо, що деякі з них можуть завдати шкоди не лише здоров'ю, але й життя!

Найнебезпечніше місце на землі — пустеля Сахель, регіон в північній Африці

Знаходитися вона трохи вище межі екватора. Цікава закономірність відходить від цієї риси планети, але про все по порядку. Саме це місце в Африці асоціюється у всьому світі зі смертю, яка ще до нашої ери почала стрімко і з невідомих причин охоплювати всю місцевість. Але, на жаль, це не саме страхітливе місце.

 • Ця пустеля вважається найспекотнішим місцем на землі. Влітку температура, не самий жаркий день, не опускається нижче 36 °C, а зима більше схожа на нашу весну з температурними мінімумами до 21 °C. При цьому замість снігу часто дмуть справжні піщані бурі.
 • Територія цього пекельного клаптика землі цілих 3900 км Розляглася пустиня своїми пісками між берегів Атлантичного океану і Червоного моря. Сахель розташована на території відразу одинадцяти держав, серед яких Камерун, Нігерія, Чад, Судан, Алжир та інші.
 • Ця пустеля жахливіше інших тим, що вона вважається місцем для смерті, а не для життя. Постійні посухи і недолік опадів не залишають шансів посівам та іншої рослинності.
 • 1914 р. став катастрофічним з-за тривалої посухи, що призвело до голоду і численних смертей. Схожа картина повторилася в 1968-1974 рр. Але спільними силами всесвітньої організації сільського господарства та інших світових організацій, вдалося уникнути повторення трагедії. В наш час пустеля нежиттєздатна.
А колись на цій території вирощували сорго і рис африканський

Кеймада-Гранді або «зміїний острів», Бразилія — найнебезпечніше місце на всій планеті

Знову відштовхуємося від центральної смуги планети Земля. Правда, ця місцевість опустилася трохи нижче екватора. Але приблизно на аналогічну відстань від підняття пустелі Сахель.

 • Судячи по географічній назві можна подумати, що це просто симпатичний остов біля берегів Сан-Пауло. Висота його в 200 м, а загальна площа в 0.43 км2. Служить будинком для найбільш отруйних змій на землі.
 • «Острівний ботропс» — це вид красивих змій з убивчим отрутою, один укус зможе викликати миттєве омертвіння тканин, кровотечу в області кишечника і шлунку, а також ниркову недостатність, кровотеча в мозку. 7% потерпілих після їх атаки гинуть на місці.
 • Острів абсолютно дикий. З сучасних благ там є тільки маяк, який працює автоматично. Влада ухвалила рішення заборонити відвідування острова, щоб зберегти флору і фауну в первісному вигляді.
 • Хоча швидше, щоб захистити життя людей та туристів. Оскільки від такої кількості змій втекти і вижити абсолютно неможливо!
Змії на цьому острові всюди і у величезній кількості

Найнебезпечніші острова на нашій планеті

 • Poveglia — венеціанський острів з поганою славою. Спочатку він служив крематорієм для померлих і хворих чумою. А в ХХ столітті він став будинком для психічних хворих. У лікуванні божевільних пацієнтів застосовувалися тортури та інші не зовсім гуманні методи.
 • Рамри в Бірмі прославився тим, що в 1945 році в цьому районі проходили військові дії. На острові сталася страшна трагедія. Війська союзників відтіснили японських солдатів, яким довелося відступити на територію непрохідних боліт. Болотні води в цих місцях кишать крокодилами. В результаті тисячі солдатів були з'їдені або не змогли вирватися з болотної пастки.
 • Японський острів Ізу, де підвищена вулканічна активність і дуже високе скупчення отруйних сірчаних газів у повітрі. На місцевих жителів проводять експеримент, доплачуючи їм смішні суми. Люди повинні щодня носити спеціальні маски, щоб вчені змогли вивчати дії отрут на організм людини.
 • Острів зі сміття або «Тихоокеанська сміттєва пляма». Це не природний острів, а наслідки людської безвідповідальності. Розмір цієї катастрофи, як американський штат Техас. Погуляти по острову не вдасться, вас миттєво засмокче купа сміття з головою.
 • Острів Фіджі — це райський острів з моторошною історією на сьогоднішній день. Ще не так давно там проживали племена канібалів, які досі вважаю людську плоть самим смачним м'ясом.

Важливо: Ці острови не можна назвати визначною або райським містечком, вони небезпечні для життя людей. Але куди без екстриму. Завжди знаходяться туристи, які бажають «полоскотати собі нерви» в результаті платять за це велику ціну, втрачаючи життя і здоров'я.

Із-за людини велике скупчення сміття перетворилося з плаваючий острів

Найнебезпечніше місце на землі — пустеля Данакиль на півночі Ефіопії

Місце більше схоже на справжнє пекло на землі. Також є певна взаємозв'язок з екватором, оскільки вона лише трохи вище даної риси.

 • У цьому місці однаково небезпечні і природа, і люди. Територія пустелі величезна близько 100 тис. км2. Температура на безжиттєвому місці досягає 70 °C.
 • Незважаючи на це, є корінні жителі Афары, які виживають за рахунок добування солі. Туристичними пам'ятками цього місця є озеро, в якому замість води нафту і сірчана кислота, а також часто извергающиеся вулкани і отруйні гейзери.
 • На території знаходяться діючий вулкан «Ерта Але» і ще цілих п'ять сплячих: «Аялу», «Даплол», «Асавио» та інші.
 • До всього природного багатства пам'яток відвідувачі ризикують бути вкраденими місцевими розбійниками з-за локальних конфліктів на території пустелі.
Пустеля Данакиль цікава своїм зовнішнім виглядом, але небезпечна всередині

Оймякон, Російська федерація — не стільки небезпечне, скільки найхолодніше місце в світі

 • Температура може опускатися до показника -64 °C морозу. Незважаючи на це, в селі постійно проживає місцеве населення, щоправда, лише близько 500 осіб. Оймякон розташувалася на березі річки Индигирка.
 • Поняття день і ніч відрізняються від нашого розуміння, адже тривалість в зимовий і літній час істотно різниться. Тривалість дня змінюється від 4 годин взимку до 20 годин влітку. Ночі тут бувають білими, місцевим також відоме таке поняття, як навігаційні та астрономічні сутінки.
 • Клімат складний, оскільки спостерігається велика амплітуда середньомісячних температурних показників. Влітку може бути дуже жарко – до 36°C, а взимку неможливо холодно — до 65 °C.
 • Блага цивілізації місцевим майже недоступні, мобільний зв'язок працює погано, а сільське господарство не особливо розвинене. Але зате є аеропорт з однойменною назвою — «Оймякон». Правда, полетіти звідти можна тільки якщо погодні умови дозволяють.
Гарно тут тільки на фото, а в житті неймовірно холодно

Сирія або Сирійська Арабська Республіка — найнебезпечніше місце-за бойових дій

Кордони держави омиває тепле Середземне море, а сусідами є такі країни як Туреччина, Ліван, Ізраїль і Йорданія та інші.

 • На території колись проживали стародавні поселенці ще на початку V ст. до нашої ери, а столиця держави Дамаск — одна з найбільш древніх міст, що, на превеликий жаль, була практично зруйнована.
 • Маючи таку багату історію, в наш час Сирія — це зона конфлікту. Країна зруйнована війною, а квітучу державу перетворилося на руїни. Сторони конфлікту — це армія Башара Асада, нинішнього президента, і опозиційні сили.
 • До того ж, терористична організація, що відома як «Ісламська держава», має свої плани на цю територію. Міста і поселення піддаються атакам з землі та повітря, гинуть тисячі людей. Цю країну з величним минулим можна відвідати з екскурсією, оскільки це дуже небезпечно.
Країна з великою історією практично зруйнована

Потужний вулкан Письменники — нове найнебезпечніше місце на планеті

Активний стратовулкан навіть звучить загрозливо. До речі, ми відзначаємо і тут схожість з кордоном екватора. Причому вулкан розташувався на його території.

 • З таким сусідом вживаються тільки жителі острова Суматра в Індонезії. Вулкан заввишки 2460 м, розташувався недалеко від міста Медан. В його околицях знаходиться 12 сіл, жителі яких живуть у постійній небезпеці.
 • До 2010 року вулкан вважався сплячим, так як не вивергався понад 400 років. Але з 29.08.2010 перейшов у активну фазу. Ту ніч місцеві жителі ніколи не забудуть, адже багатьом довелося навіть залишити будинки через виверження.
 • Тепер Письменники вивергається майже кожен рік, у 2018 виверження було 19 лютого. Тоді стовп каміння, попелу та пилу піднявся на цілих 5 тис. км. Письменники — причина загибелі багатьох людей, які не встигли врятуватися. І не варто ризикувати життям, відвідуючи таку пам'ятку, навіть коли вулкан не діє.
Вулкан вивергається практично щороку

«Берег скелетів», Намібія — найнебезпечніше місце, що зачаровує своєю красою страхітливою

Продовжує список страшних місць ще одна держава території Африки, на самому півдні материка.

 • Територія «Берега скелетів» розташувалася між берегами двох річок Кунене і Угаб. З одного боку в тутешніх водах багато риби, що зробило місце популярним для рибалок всього світу і морських котиків.
 • З іншого боку — берег не дарма отримав свою назву. Тут можна побачити залишки, які розбилися про підступні береги і дно небезпечне, кораблів. Ще часто зустрічаються кістяки великих тварин. Клімат несприятливий, а берег перебувати в зоні пояса туманів. Температурні показники коливаються від 6 °C вночі до 36 °C вдень.
 • Місце доступне для відвідування туристів. Влади створили національний природний парк «Eduard Bohlen». Але є обмеження. Південна частина парку має вільний доступ, а північну його частину можуть відвідувати організовані групи, що повинні при цьому дотримуватися суворих правил.
 • Місце моторошне — корпуси іржавих кораблів, що засипані пісками, і розкидані по всьому узбережжю скелети створюють сюрреалістичний пейзаж.
Берег і вабить і лякає своїм зовнішнім виглядом

Республіка Гватемала стала найнебезпечнішим місцем завдяки неймовірній кількості вулканів

Ще одна країна, яку можна назвати небезпечною для проживання. Також недалеко від екватора Землі, трохи піднявшись на північ.

 • Гватемала омивається Тихим океаном і Карибським морем. Знаходиться держава географічно в північній Америці. Назва «Гватемала» країна отримала за часів іспанського завоювання, що буквально означає «багато дерев».
 • На території країни зросло 33 вулкана, тут знаходиться найвищий вулкан Тахумулько, висота якого 4220 м над рівнем моря. Але найвідоміший вулкан Агуа — саме йому під час виверження вдалося повністю знищити першу столицю держави.
 • Крім вулканів країну руйнують постійні паводки, повені і землетруси. Останній сильний землетрус сталося в 1976 році, що забрав життя понад 20 тис. осіб та майже дощенту зруйнував міста і селища по всій країні.
 • Окрім природних катаклізмів, несприятливої для існування цю країну зробили і її мешканці. 54% місцевих живуть за межею бідності, що і призвело до високого рівня злочинності. Грабежі та вбивства для Гватемали майже норма. А це не дає країні нормально розвиватися.
На території Гватемали цілих шість вулканів, один з яких чинний

Солоне озеро Натрон — саме смертельне озеро в світі

Подорожуючи по півночі Танзанії можна увити небезпечну, і в той же час, красиву пам'ятка — озеро на трон. Ще одна місцевість східної Африки, що проходить поряд з екватором.

 • В цьому озері не живуть рибки, в ньому можна плавати. Озеро лужну і дуже солоне. Живиться озеро від річки Эвасо Нгиро. Глибина Натрона близько 3 м, а берегова лінія змінюється в залежності від рівня води або пори року.
 • Температура води в болотяної частини озера може досягти 50 °C. Єдиними живими організмами, які зустрічаються у водах озера, є мікроорганізми. Продукти їх життєдіяльності і надають озеру разовий, а іноді навіть червоний колір.
 • Води озера вважаються убивчими, а доказом цього служать муміфіковані трупи дрібних птахів, які розкидані по всьому березі. Але, незважаючи на це, берег озера став будинком для популяції малого фламінго.
 • Теплий клімат і відсутність хижаків дозволяють птахам спокійно висиджувати свої яйця. Мандрівник зможе оцінити красу Натрона, але підходити до води близько не стоїть. Зіткнення з водою загрожує серйозними опіками шкіри!
Озеро дійсно має червоний колір

Сана, держава Ємен, Арабська республіка — найнебезпечніше місце-за постійних військових атак

 • Історія столиці держави починається з І століття до нашої ери. Сана розташована в горах на висоті 2200 м над рівнем моря.
 • Клімат пустельний, рослинністю похвалитися не може. Температура +50 °C для цього регіону норма.
 • 2009 рік став для Ємену Сани і, в цілому, трагічним — на території країни розгорнулися повномасштабні бойові дії. Місто піддався атакам, бомбардуванням і руйнувань. Внаслідок конфлікту загинуло багато мирних жителів країни.
Ще один красиве місто, що був зруйнований в результаті бойових дій

Киргизія, місто Майлуу-Суу — найнебезпечніше місце-за радіоактивного урану

У багатьох може викликати подив, чому це місто в красивій гірській місцевості потрапив у список небезпечних місць планети. Тому пропонуємо поглянути на нього більш докладно.

 • Від Бішкеку місто знаходиться на відстані 550 км. Постійно проживають майже 23 тис. місцевих жителів. Спочатку тут добували нафту, що дало назву річки і внаслідок місту.
 • Майллу-Суу дослівно звучить як «Масляний вода». Але історію міста однозначно змінило відкриття академіка Ферсмана. Він виявив у цій місцевості радиобарит.
 • Після чого двома заводами за 22 роки існування було видобуто понад 10 тис. тонн радіоактивного урану. Така людська діяльність завдала непоправної шкоди довкіллю.
 • Тепер недалеко від міста перебуває найбільше в світі сховище радіоактивних відходів. З 2006 року місто перебувати в топі найбільш радіаційних і забруднених міст світу. Жити і навіть просто подорожувати тут дуже небезпечно для здоров'я.
Тепер це один з найбільш радіоактивних міст

Бермудський трикутник — найнебезпечніше місце для кораблів і літаків

Бермудський трикутник містичне місце в Атлантичному океані, кути якого створюють Пуерто-Ріко, Бермудські острови і Флорида. Він знаходиться близько від екватора, недалеко від Америки.

 • Район вважається складним і з точки зору навігації. Часті шторми, циклони і мілини збивають судна і літаки з шляху.
 • Є прихильники і противники містичної теорії. Одні стверджують, що в усьому винна погода. Інші впевнені, що не обійшлося без інопланетян та інших аномалій. Історії відома зникнення понад ста великих повітряних і морських суден. І все це за якихось сто років.
 • Найвідоміший випадок стався в 1945 році. 5 грудня з військової бази США вилетіли винищувачі «Евенджер». Досвідчені пілоти здійснювали звичайний політ, погода була ясною, а море — спокійним.
 • Але п'ять літаків з усього ланки таємничим чином зникли. Уламки не знайдені досі. Можна вірити в містику або спиратися на складну погоду в регіоні, але місце дійсно згубило багато кораблів і літаків, а з ними і сотні людей. Тому вважається одним з найбільш небезпечних на землі.
Бермудський трикутник найвідоміший ст світі

Даллол — найнебезпечніший місто без людей в Ефіопії

І знову продовжує список місцевість на африканському континенті, практично на лінії екватора.

 • Поселення і однойменний вулкан Даллол розташовані поблизу западини Данакиль. Поселення необитаемо, якщо вірити організації статистики в Ефіопії.
 • Високі показники середньорічної температури — 34, 4 °C. Що зробило поселення найспекотнішим на планеті. Це не всі складнощі місця, воно дуже важкодоступне — нормальних доріг немає, а пробратися можна караванними шляхами.
 • Територія поблизу поселення, біля вулкан Даллол, небезпечна численними термальними джерелами. Вони постійно виділяють у повітря отруйні гази, температура яких неймовірно висока.
 • Відправитися в подорож до цього поселення, як потрапити на іншу планету. Вдасться побачити красиві неземні пейзажі, але і обмундирування має бути не гірше скафандра космонавтів.
Людям довелося покинути свої будинки через отруйних газів

Північний Сентинельский острів, Індія — найнебезпечніше місце за корінного населення

 • Сентинельцы – це аборигени, які проживають на острові. Дуже агресивний і недружній народ. Якщо ви захочете відвідати їх будинок, то, швидше за все, будете, вбиті.
 • Місцеві не хочуть дружити з іншими цивілізаціями, а влада Індії не мають бажання втручатися в їхні внутрішні справи.
 • Спосіб життя Сентинельцев примітивний, адже вони досі намагаються відігнати вертоліт, який іноді обстежує територію з повітря, звичайними стрілами. Але якщо вертольоту вони не нашкодять, то людям цілком можуть, що було доведено цими аборигенами вже не раз.
Сентинельский острів страшний своїм агресивним поселенням

Смертоносне озеро Ньос, країна Камерун — найнебезпечніше місце на вершині вулкана

Але на небезпечних попередніх місцях Африка не зупиняється. В ній зачаїлися ще й інші привабливі і страхітливі місця.

 • Ньос – озеро, яке розташоване в кратері вулкана на висоті 1091 метрів. Озера вже приблизно 400 років. Воно утворилося внаслідок вибуху після зіткнення підземних вод з лавою.
 • Озеро глибоке – близько 210 м, але повністю неживе. У його водах є отруйні елементи діоксиду вуглецю.
 • І воно вже продемонструвало свій вбивчий характер. У 1986 році 1700 людей попрощалися з життям через його активності. Причиною став діоксид вуглецю, який вирвався на поверхню, і два потужних потоку залили територію в 27 кілометрів, убивши на шляху все живе.
 • Трагедія відома як «лимнологическая катастрофа». З 2000 року фахівцями проводиться дегазація озера. Незважаючи на це, місце все ще залишається небезпечним для навколишнього світу.
Озеро, що утворилося на кратері вулкана, вкрай отруйна і небезпечно

Республіка Гаїті найнебезпечніше місце для туристів

Якщо ви чули про острів невезіння, то це саме про Гаїті. Він страждає і від природи, і від рук самих же мешканців. Перебувати в південній частині Північної Америки.

 • Дослівно назва республіки переводитися як «Гірська країна». Але ще можна сказати, що це країна ураганів.
 • Гаїті найбідніша країна на Американському континенті. В той час, як сусідня Домініканська Республіка процвітає, Гаїті захлиснули заколоти і перевороти, від яких економічна ситуація ставало все гірше.
 • Нижче рівня бідності 60% місцевих жителів, що призвело до підвищення відсотка злочинності, вбивств і грабежів.
 • Країна, небезпечна для туристів, її відвідують тільки за спеціальним пропуску і з охороною.
Гаїті знаходиться на межі бідності і на піку злочинності

Буркіна-Фасо — улюблене місто терористів і грабіжників і найнебезпечніше місце для мандрівників

 • Швидше за все, це родина піратів, терористів і грабіжників. Напади на ресторани, готелі і магазини дуже часте подія.
 • А постійні перевороти і заколоти зробили регіон нестабільним і небезпечним для відвідувань туристами. Якщо не хочете потрапити в полон, обходите цю країну стороною.
Ще одне місце, що славиться небезпечними грабіжниками і злочинцями

Долина Смерті, США — найкрасивіше, відоме і небезпечне місце на планеті

 • В районі млявої пустелі Мохаве, в США знаходиться природний парк «Долина Смерті». Вона знайома кам'яними утвореннями, яким близько 500 років. Територія парку 13,628 км2.
 • Назви долина отримала ще 1949 році, коли група золотошукачів хотіли перетнути долину, але не всім з них пустеля це дозволила. Один чоловік помер, інші дійшли повністю знесиленими.
 • Якщо говорити про самому жаркому разом на планеті, долина входить і навіть очолює цей список. Температура влітку близько 46 °C, взимку опускається до 0 °C. найвища температура, яку вдалося зафіксувати 56,7 °C.
 • Але, незважаючи на це, в таких важких умовах змогли вижити доісторичні комахи і деякі види риб.
 • Долина Смерті має навіть свої визначні пам'ятки. Це западина Бэдуотер (Badwater) — найнижча точка планети, гора «Телескоп Пік» висотою в 3367 м і долина озера Рейстрек-Плайя, яке давно висохло.
Долина Смерті — парк, який гарний лише на фото

Фукусіма — радіоактивне і найнебезпечніше місце для життя

 • Японці дізналися, що таке атомна катастрофа 11 березня 2011 року.
 • Після сильного землетрусу утворилося цунамі, яке пошкодило, а потім і повністю вивело з ладу постійні та резервні засоби енергопостачання атомної станції.
 • Системи охолодження реакторів не працювали, тоді і стався ядерний вибух. Тепер це зона відчуження. Місцевим довелося покинути свої будинки, машини і особисті речі назавжди, так як рівень радіації біля станції дуже високий.
 • Жити там поки не можна, хоча влада роблять все для очищення території. Ця трагедія змусила знову задуматися про перехід на альтернативну енергетику.
Ще одне місто, що постраждав від вибуху АЕС

Світ прекрасний і жахливий одночасно, планета вміє демонструвати свій пекучий характер. І нам, її постійним мешканцям, потрібно пам'ятати про це завжди!

Відео: найнебезпечніші місця на Землі