Білі ночі в Санкт-Петербурзі: що це таке і як вони виглядають? Звідки беруться білі ночі: наукове пояснення. Коли в Санкт-Петербурзі бувають білі ночі? Які заходи відбуваються в Санкт-Петербурзі під час білих ночей? Де в Санкт-Петербурзі можна

У цій статті ми розповімо про те, що ж таке білі ночі і про те, чому ж у цей період кількість туристів, що приїжджають в Санкт-Петербург, зростає багаторазово.

Білі ночі – явище, яке давно і стабільно вабить туристів до Санкт-Петербург. Любителі красивих кадрів вносять у список мандрівника фотоапарат, романтики планують весілля, а решта передчувають приурочені до цієї події заходу. Що ж таке білі ночі? І що в місті на Неві можна побачити, якщо приїхати туди в цей час?

Що таке «білі ночі»: наукове пояснення

Що ж криється під загадковим і романтичним терміном «білі ночі»? Це явище, при якому темрява після того, як сонце зайде, не настає. Тобто буквально все може бути визначена як вдень. Точніше, як під час сутінків. Можна абсолютно спокійно прогулюватися по мальовничих місцях, не турбуючись про те, що нічого не буде видно.

ВАЖЛИВО: Якщо звернутися до науки, пояснюються такі сутінки тим, що сонячний диск ховається за горизонтом лише на 6 градусів.

Так виглядають білі ночі в Санкт-Петербурзі

Добре знайоме це явище жителям міст, які знаходяться поряд з полярним колом. Однак Санкт-Петербург не потрапляє в таку локацію. Так в чому ж справа, чому білі ночі стали буквально його візитною карткою?

Для розгадки необхідно звернутися до науки. Справа в тому, що такого поняття, як «білі ночі» в науці не існує – це, швидше, простонародне вираз.

Офіційно ж виділяються наступні поняття:

  • Цивільні сутінки – опускання сонця на 6 градусів, про який згадувалося вище. Зірок практично не видно, а ніч нагадує день під час похмурої погоди або сутінки.
  • Навігаційні сутінки – а от у цьому випадку сонце ховається за обрій вже сильніше, але не нижче, ніж на 12 градусів. Звичної багатьом людям темряви все так само немає, але ці сутінки дещо відрізняються від попередніх. Зірки, наприклад, стають більш помітними – судна з них вже можуть орієнтуватися. Саме до цієї категорії і відносяться білі ночі Північної Венеції.
Під час білих ночей на Санкт-Петербург опускаються справжні сутінки
  • Астрономічні сутінки – сонце опускається на 12 градусів за лінію горизонту. Зірки видно дуже добре. Але на небі ще є невелика підсвічування, яка не дозволяє навколишнього світу поринути у темряву.

ВАЖЛИВО: Повноцінна ж ніч настає тоді, коли сонце опускається на 18 градусів за горизонт.

Коли в Санкт-Петербурзі бувають білі ночі?

Коли ж можна побачити на власні очі білі ночі Санкт-Петербурга? Астрономи стверджують, що в період з 11 червня по початок липня – а саме, 2 число.

Однак варто довіряти дослідженням астрономів? Не зовсім. Приблизний період виникнення цього природного явища вони дійсно вгадали. Але петербуржці стверджують, що, на щастя, білі ночі можна спостерігати довше. А саме, приблизно з кінця травня по середину липня.

Самим розпалом періоду вважається друга половина червня. Саме в цей час в місто на Неві з'їжджається величезна кількість туристів. Місця в готелях бронювати тому краще за місяць до цього періоду. А ще краще – за 40-50 днів. Те ж саме стосується придбання квитків на транспорт.

Білі ночі в Санкт-Петербурзі бувають влітку

Прогулянки по Санкт-Петербургу: які екскурсії вибрати в білі ночі?

Білі ночі – той час, коли туристи і жителі міста особливо люблять бродити по ньому. Мальовничі набережні, красиві вулички, затишні двори – все це можна зафіксувати на фотоапарат без праці. І навіть без спалаху.

ВАЖЛИВО: ДО того ж, що важливо, подібні прогулянки безпечні, адже все навколишнє прекрасно видно.

Існують особливі місця, які в період білих ночей особливо прекрасні. Звичайно ж, це, насамперед, набережні. Води Неви, старовинні споруди на її берегах в м'якому сутінковому світлі виглядають особливо романтично.

У перерві між подібними прогулянками можна заповнити сили чашкою кави в одній із місцевих кав'ярень на набережній, які працюють в такі дні всю ніч. А сили безумовно знадобляться, адже близько першої години ночі починається розведення мостів – одне з найкрасивіших видовищ Петербурга. Правда, переважно з'явитися на набережну приблизно за годину до розведення, інакше крізь велику кількість людей буде складно протиснутися.

Розведення мостів в білі ночі в Санкт-Петербурзі — надзвичайно мальовниче видовище
Палацова площа. Вона делікатно підсвічується ліхтарями з різних сторін. Окремо в променях прожекторів купається Олександрівська колона. Площа в цей період року виглядає особливо казково і таємниче.

ВАЖЛИВО: Вважається, що саме під час білих ночей можна зробити самі привабливі фотографії Палацовій площі.

Палацова площа Санкт-Петербурга під час білих ночей

Ісаакіївський собор приваблює і в будь який інший час. Відвідувачі дуже люблять підніматися на колонаду, звідки відкривається вражаючий вид. Чи варто дивуватися тому, що під час білих ночей це місце особливо привабливо? Оповитий сутінкової м'якістю Петербург в обрамленні кольорових вогників – це і правда шалено красиво.

До речі, музей при соборі організовує екскурсії. Багато відвідувачі знають про можливості піднятися в супроводі гіда на колонаду днем. Але не всі в курсі того, що і літньої ночі можна це зробити!

Ісаакіївський собор виглядає білими ночами дуже фотогиенично

Приголомшливі фотографії виходять і поруч з Мідним вершником. Він дуже вдало світиться вогнями, які вигідно відтіняють велич пам'ятника батьку-засновнику міста.

Пам'ятник виглядає білою вночі дуже живописно

Втім, якщо самостійно ходити важко, можна завжди замовити автобусну екскурсію по красивих місцях. Вибір подібних екскурсій досить широкий. В результаті і ноги відпочинуть, і кваліфікований гід допоможе розширити кругозір.

Романтичні ж люди неодмінно оцінять круїз по Неві. Чудові обрамлені світлом ліхтарів канали, красиві підносяться над ними будівлі з борта круїзного пароплава виглядають зовсім інакше, ніж із звичного ракурсу на суші. А як красиво виглядають мости! Гіганти і витончені ажурні містки зачаруй своєю неповторністю.

ВАЖЛИВО: На подібну екскурсію варто виділити не менше 2-3 годин.

В білі ночі в Санкт-Петербурзі неодмінно потрібно здійснити екскурсії на воді

Екскурсії по дахах – незвично, але дуже романтично і десь навіть містично. Особливо такі прогулянки любить молодь, але, звичайно, вони доступні всім бажаючим. За винятком тих, хто молодше 11 років.

З висоти дахів відкриваються приголомшливі види на всі визначні пам'ятки міста. А відчуття свободи захоплює дух. Єдино, акуратність не завадить, особливо після дощу.

З дахів Санкт-Петербурга під час білих ночей відкривається чудовий вид

Святкові заходи Санкт-Петербурга в період білих ночей

Окремо варто поговорити про свята, які спеціально влаштовуються в романтичну пору білих ночей. Наприклад, це День міста, який дивним чином збігся з часом чудових сутінків. В кінці травня – 27 числа – всі жителі та гості Санкт-Петербурга мають чудову можливість насолодитися концертами, яскравими феєрверками.

Наприклад, увечері цього дня за традицією проходить концерт класичної музики на Палацовій площі. Кращі оперні голоси світового рівня в сутінках – що може бути більш привабливим?

День міста Санкт-Петербурга чудово скрашує білі ночі

Червоні вітрила – свято названий на честь чудового романтичного твору. Це не дивно, так як він присвячений випускникам, які налаштовані підкорювати життя. Вибирається найближча біла ніч – як правило, це 17 червня або 23 число.

Починається святкування о 22 годині удивительным театралізованим шоу. Воно відбувається на Палацовій площі. Протягом 2 годин всі присутні насолоджуються поданням.

ВАЖЛИВО: Але, на жаль, потрапити на нього можна лише за запрошеннями.

А ось на наступну частину мають можливість помилуватися вже все. Виставу прямо на воді, незабутні феєрверки під музику – все це триває хвилин 20-30. Вишенька на торті – корабель з червоними вітрилами, пропливає під захоплені оплески глядачів.

Червоні вітрила — свято-казка як раз для білих ночей Санкт-Петербурга

«Зірки білих ночей» – це красива назва належить міжнародного фестивалю класичної музики, який проходить з 20-х чисел травня по 20-ті числа липня. Точні дати варіюються кожен рік, але в цілому орієнтуватися варто на цей проміжок.

Самі кращі постановки з балетного і оперного мистецтва, виступи камерних і симфонічних оркестрів – справжній рай для любителів класики. Всі бажаючі можуть відвідати для насолоди ними Маріїнський театр. Але не тільки перевірені часом речі очікують вдячних глядачів — прем'єри теж можливі.

Під час білих ночей можна відвідати Маріїнський театр і насолодитися кращими постановками
<>«Свінг білої ночі» – так називається джазовий фестиваль. Він також має міжнародний рівень. Час проведення, як правило, припадає на останні червневі дні.

Найкращі колективи зі всього світу радують свого глядача на майданчику, що розташовується поруч з Російським музеєм. Формат фестивалю – так званий «open-air», тобто паралельно з хорошою музикою є шанс і насолодитися свіжим повітрям.

ВАЖЛИВО: до Речі, цей фестиваль можна відвідати абсолютно безкоштовно!

Джазовий фестиваль є істинним прикрасою білих ночей Санкт-Петербурга

Сподіваємося, що ця стаття задовольнила інтерес тих, хто чув про білих ночах, але не зовсім розумів суть цього явища. А також тих, хто давно планував відвідати місто на Неві, але сумнівався у виборі дати.

Пропонуємо увазі читачів красиве відео про білі ночі Санкт-Петербурга: