Як правильно пишеться слово: «недоступний» або «не доступний», разом чи окремо?

Правила написання слова «недоступний» і «не доступний».

Як же багато зусиль іде у іноземців на вивчення великої російської мови?! Та що там іноземці — нам самим дуже часто доводиться ламати голову над написанням тих чи інших складних зворотів і словосполучень. До таких тяжких випадків відноситься і словосполучення «не доступний» або слово «недоступний». Як же все таки правильно написати це каверзні слівце?

Як правильно пишеться слово: «недоступний» або «не доступний, номер телефону «недоступний» або «не доступний»?

Як правильно написати «не доступний» або «недоступний?
 • Як і багато аналогічні випадки, слово «недоступний» може писатися по-різному. Правильність написання цього виразу буде прямо залежати від контексту. Іншими словами, щоб дізнатися, як грамотно писати слово «недоступний», необхідно звертати увагу на навколишні його слова і зміст усього речення.
 • Щоб конкретизувати всі правила написання слова «недоступний», розглянемо приклади його вживання в слитном і роздільному вигляді.

В яких випадках «недоступний» пишеться разом?

Коли «недоступний» пишеться разом?
 • «Недоступний» можна писати разом у тому випадку, якщо дане слово з приставкою «не» дістає абсолютно протилежне вихідного значення. При цьому, вийшло прикметник з «не» можна замінити іншим прикметником без «не». Приклад: «недоступний» — «закритий».
 • Слово «недоступний» пишеться разом у супроводі пояснювального прислівники «зовсім» в тому випадку, коли дане прислівник виступає в ролі прислівники міри і ступеня. Іншими словами, його можна замінити прислівниками «абсолютно», «занадто» і т. д. Приклад: Зовсім недоступний інтернет. (Абсолютно недоступний).
 • Це ж правило діє і при написанні слова «недоступний» з прислівником «зовсім». Приклад: В обід зв'язок була досить поганий, а ближче до вечора інтернет став і зовсім недоступний.
 • Слово «недоступний» пишеться разом при його зв'язці в тексті з прислівниками, що позначають міру і ступінь. До таких прислівників відносяться: «абсолютно», «понад», «дуже», «цілком» і т. д. Приклад: У вигляді погодних умов огляд виявився абсолютно недоступний для пілотів.
 • Слово «недоступний» пишеться разом у питальних пропозиціях, коли заперечення чого-небудь не підкреслюється. Приклад: Невже їх розмову був недоступний для чужих вух?

В яких випадках «не доступний» пишеться окремо?

Коли «не доступний» пишеться окремо?
 • Словосполучення «не доступний» можна розділити на два окремих слова, якщо в тексті воно виконує функцію протиставлення. Приклад: Дані цих сайтів не доступні, а закодовані.
 • Словосполучення «не доступний» пишеться окремо, якщо в тексті присутні пояснювальні слова негативних прислівників і займенників (які починаються на «ні») або ж словосполучення «аж ніяк не», «далеко не». Приклад: На відміну від інших сайтів, цей сайт вважається аж ніяк не доступним. На відміну від інших сайтів, цей сайт вважається ніяк не доступним для всіх.
 • Словосполучення «не доступний» пишеться в реченні роздільно в парі з прислівником «зовсім» і «зовсім»в тому випадку, якщо вони набувають від'ємне значення і їх можна замінити прислівниками «аж ніяк» або «жодним чином». Приклад: Провайдер гарантував хорошу швидкість інтернету, але він виявився аж ніяк не доступний.
 • Словосполучення «не доступний» пишеться окремо в питальних реченнях, якщо воно виражає заперечення чого-небудь. Приклад: Не доступна Вам ця інформація?

Як писати: «недоступний» або «не доступний», разом чи окремо?

Як правильно пишеться «не доступний» або «недоступний»?

На слова «недоступний» і «не доступний» поширюються ті ж правила їх написання, що і на слова «недоступний» і » не доступний».