Як зшити розлітайку для новонародженого своїми руками — вибір тканини, побудова схеми викрійки, покроковий процес

У цій статті ви дізнаєтеся, як своїми руками виготовити зручну розлітайку немовляті. Також тут є корисні поради по пошиву виробу і підбору якісної тканини для одягу новонародженим.

Жінки завжди трепетно ставляться до своїх маленьким дітям. Вони балують їх і намагаються зробити їм щось своїми руками. Завжди хочеться свою крихту одягнути, гарно, яскраво, щоб одяг на малюка відрізнялася від тієї, що продається в магазинах. Тому мами і шиють своїм діткам зручні речі.

Зокрема, звичайна сорочечка з антицарапками або без, зшита мамою, буде краще сидіти на дитину, ніж магазинна одяг. Любляча мама врахує розміри, зробить розлітайку з такого матеріалу, який не буде дратувати шкіру. Частинка доброї енергії жінки подарує новонародженому спокій, навіть якщо крихті присниться страшний сон.

Як зшити розлітайку для новонародженого своїми руками — вибір тканини

Мабуть, підібрати тканину для новонародженого, щоб зшити розлітайку — це найважливіша частина роботи. Не можна використовувати для одягу дитини синтетику. Краще, ніж бавовняна тканина, ще нічого не придумано наукою. Для сорочечки добре підійдуть такі матеріали, як льон, ситець, фланель і т. п. Причому теплі види бавовняної тканини треба вибирати в холодну пору року, а тонкі полотна підійдуть для літа.

Матеріал для пошиття сорочечок

Коли ви прийдете в магазин тканин, звертайте увагу в першу чергу на неяскраві матеріали і на якість полотна. Якщо ви вибрали натуральна бавовна, то запитайте у продавця, чи є висновок експертів, що матерія підходить для новонароджених, немає там шкідливих хімічних складових.

Не женіться за дешевизною, підбирайте безпечні матеріали. Ситець з сірувато-білим відтінком, як правило, має з лицьової сторони дрібні, розсипчасті малюнки на білому тлі, підходить дітям найкраще. Адже фарба не проникає наскрізь в матеріал. Виворітний бік тканини не забарвлена. Бо ніжна шкіра крихти не контактує з фарбою в одязі з такого полотна.

Ситцеві матеріали з гладкофарбовані поверхнею мають забарвлення з глибоким просоченням, а поверх її, виробники наносять всілякі візерунки, малюнки. Цю тканину все ж краще не брати.

Ситець для сорочечок

ВАЖЛИВО: Для однієї сорочечки достатньо взяти всього близько тридцяти сантиметрів матеріалу, невеликий ширини. Також не завадить заздалегідь обміркувати, як буде запахиваться сорочечка, купити для застібок кнопки, гудзики і т. п.

Як зшити розлітайку для новонародженого своїми руками — побудова схеми викрійки

Отже, після того, як матерія для сорочечки обрана, можете приступати до наступної процедури. Побудуйте схему викрійки, але перед цим зробіть виміри. Вам знадобиться знати:

 • Довжину виробу. Виміряйте малюка від високої точки плеча до попки. Припустимо, що вийшло 28 сантиметрів.
 • Дізнайтеся напівобхват шийки дитини — нехай буде приблизно 12 сантиметрів.
 • Виміряйте малюка в області грудей і розділіть дані на два — 24 сантиметри, це величина іменується — полуобхватом грудей.
Схема викрійки з дитячої шапочкою і антицарапками

Після цього ви запросто самі зробите схему-викрійку сорочечки. Для процесу візьміть аркуш паперу і олівець з лінійкою.

 1. Почніть малювати розлітайку з прямокутника. По вертикалі відкладіть двадцять вісім сантиметрів — довжину виробу. По горизонталі відкладіть 14 сантиметрів. Ця величина розраховується наступним чином: напівобхват грудей розділити навпіл і додати 2 сантиметра для вільного облягання.
 2. Коли прямокутник готовий, оформіть виріз горловини задній частині сорочечки. Від точки ліворуч у верхньому куті прямокутника відкладіть чотири сантиметри. Цю величину розраховують так: напівобхват шиї ділять на три частини. 12/3 = 4 сантиметри. Після від вершини прямокутника вниз треба відкласти один сантиметр. І намалюйте плавну лінію, що з'єднує ці дві точки.
 3. Тепер намалюйте виріз горловини полички. Знову від цієї ж точки відкладіть п'ять сантиметрів. Величину розраховуємо так: напівобхват шиї ділимо на три, до отриманої цыфре додаємо один. 12/3 + 1 = 5. Вниз від верхнього кута відкладіть один сантиметр і з'єднайте точки плавною лінією.
 4. Тепер залишається накреслити рукава. Довжина рукава приблизно буде дорівнювати 13-15 сантиметрів, щоб не гадати самі виміряйте цю величину і ширину ручки в самій широкій частині ручки.
 5. Відкладіть довжину рукава від плеча на викрійці. Вниз від крайньої точки рукава відкладіть половину ширини рукава плюс 3-5 сантиметрів на вільне облягання. Якщо будуть антицарапки, то ще і намалюйте їх. Але для цього додайте ще кілька сантиметрів в довжину і ширину, щоб ручок дитини не було тісно.
 6. Низ рукавчика сорочечки повинен розширюватися ближче до плеча. Бажано його оформити плавною лінією.
 7. Бічний зріз сорочечки робиться так: внизу від правого кута прямокутника відкладаємо два сантиметри і з'єднуємо прямою лінією праву точку верхнього кута прямокутника і отриману нижню.
 8. Нижня лінія сорочечки буде плавною. Щоб її намалювати, вам знадобиться на бічному зрізі відкласти два сантиметри вгору і провести плавну лінію низу.
Сорочечки для немовлят

Схема-викрійка майже готова, залишається вирішити, як буде запахиваться сорочечка (ззаду, а може спереду). Яка повинна бути ширина самого запаху і форма. Хтось любить прямокутні форми, а хтось округлі. Ось враховуючи це і намалюйте його на схемі.

Як зшити розлітайку для немовляти своїми руками — покроковий процес

Отримана схема викрійки — є лише четвертою частиною виробу. Тому не заплутатися, коли будете кроїти передню частину сорочки і спинку.

 • Якщо запах буде спереду, то вам знадобиться дві частини переду і одна частина спинки. Спочатку на тканини розкроїте дві деталі переду, тільки викрійку розташовуйте економно, щоб не використовувати багато матеріалу. І обов'язково робіть припуски на шви. Для розкрою спинки матеріал складіть вдвічі, щоб не було шва посередині вироби.
  Коли ви перенесли всі деталі крою з паперу на тканину, то тепер можете їх вирізати. І приступати до пошиття сорочечки.
 • Передні частини виробу і спинку складіть виворотом один до одного. І пришийте шви оверлком. Якщо ні, машинки, то зробіть обметочний шов вручну, причому для краси можна вибирати яскраві нитки різних кольорів.
Фланелева сорочка для малюка
 • Намагайтеся не стягувати сильно нитку при пошитті сорочечки, робіть акуратні, рівні рядки, тому що вони будуть на виду. На машинці можна використовувати зигзаг для пошиття сорочечки, але шви, зроблені вручну красивіше і м'якше.
 • Всі ці шви роблять на обличчя, щоб вони не натирали ніжну шкіру немовляти. Може, не всім подобається, коли у вироби шви назовні доведеться змиритися — на першому місці для малюків комфорт, а не краса.
 • А ось, щоб було красиво, низ виробу, горловину, краю запахів можна обв'язати гачком або ж прошити спеціальної кромочной стрічкою. Ще для краси спереду роблять вишивки або наклеюють картинки. Залишається зробити застібки і все сорочечка для немовляти готова.
 • Як бачите, розлітайку своїй дитині можна зшити і вручну. І особливих навичок, великого досвіду в рукоділлі для цього не треба. Головне, постаратися і вкласти в процес свою любов. Тоді така річ буде оберігати дитину від негараздів.

Приклади готових сорочечок, зшиті своїми руками:

Дитяча сорочечка тепла з двох видів матеріалів
Зелена сорочка з фланелі
Сорочечки з ситцю

Відео: Як зшити розлітайку?