Як оригінально розділити кімнату на дві зони: 5 найкращих ідей. Як розділити кімнату на дві зони перегородкою, ширмою, шторою, колонами, стелажами, арками? Як розділити маленьку кімнату з балконом на дві зони? Поділ на зони квартири-студії

Способи розділення кімнати на дві зони.

Недолік площі є основною проблемою в квартирах старого зразка. Особливо проблема стає актуальною, якщо в будинку є різностатеві діти або велику кількість мешканців. У такому разі необхідна для кожного своя зона або персональний куточок. У цій статті ми розповімо, як можна розділити кімнату на дві зони.

Способи розділити кімнату на дві зони

Існує кілька способів розділити приміщення на дві зони. При цьому враховують призначення такого розділення, можуть використовуватися абсолютно різні прийоми. В основному така потреба виникає у разі необхідності відокремити спальню, вітальню чи робочий кабінет, але в будинку на жаль немає такого великого простору.

Тому і встановлюють різноманітні символи, які допомагають розмежувати ці зони. Зазвичай робочу зону, яка складається з письмового столу комп'ютера і полиць, розташовують неподалік від вікна. Спальну зону розташовують ближче до виходу.

Варіанти:

 1. Фізичне розділення. Варто звернути увагу, що поділ кімнати на окремі зони може бути як фізичним так і не фізичним. При фізичному поділі використовується якісь елементи для відділення. Це може бути стелаж, перегородка, арка, ширма або ж додаткова стіна, яка допомагає не тільки візуально, але і в фізичному плані відокремити одну зону від іншої. Цей варіант ідеальний у разі великої квартири-студії, де необхідно відокремити спальну зону від вітальні. Але такий спосіб поділу буде не доречним в разі маленьких квартир, з невеликою квадратурою. В такому випадку краще всього використовувати як раз не фізичне розділення. Воно більш складне у плані дизайнерського рішення, оскільки передбачає застосування різних матеріалів, фактур, також варіантів обробки, освітлення.

  Фізичний поділ
 2. Не фізичний поділ досягається за допомогою застосування різних колірних рішень, а також освітлення фактур, матеріалів. Наприклад, зона спальні відділяється більш світлими тонами, а вітальня оформляється в іншому колірному рішенні, із застосуванням можливо навіть дещо іншого стилю кімнати. Домогтися поділу можна за допомогою освітлення. Використовуються світильники, промені яких спрямовуються на зону, яку необхідно виділити. Такий варіант найбільш вдалий в разі невеликих квартир, коли поділ зон відбувається з включенням або виключенням світла. Тобто при необхідності частина кімнати затемнена, а друга навпаки, більш світла.

  Не фізичний поділ

Поділ на зони або ділянки без застосування перегородок або арок може здійснюватися за допомогою встановлення шаф чи диванів. В такому разі у звичайній квартирі найчастіше подібну меблі розташовують у стінок, для того щоб зробити прохід вільним. У квартирах, де недостатньо місця, і необхідно зонування, подібні предмети меблів можуть встановлювати навпаки, поперек кімнати. Таким чином диван або шафа-стелаж буде служити своєрідним елементом розділення кімнати на дві ділянки.

Поділ ширмою

Особливості зонування кімнат у маленьких квартирах

Варто звернути увагу, що не тільки за допомогою оздоблення стін, стелі, а також підлоги виконується зонування приміщення. Фактично кімнату можна розділити на дві зони, виконавши ремонт на одній половині в стилі хай-тек, а на іншій половині, в стилі лофт. Це допомагає візуально розширити приміщення, а також розділити його. Якщо кімната невелика, і ви плануєте додатковий розподіл на зони, рекомендуємо дотримуватися декількох правил.

Правила:

 • Для обробки використовувати світлі тони, які візуально збільшують площу приміщення.
 • Використовувати настінні дзеркала, які створять візуальний ефект більш широкої і глибокої кімнати.
 • Використовувати яскраве освітлення, розділяючи кімнату на зони за допомогою напряму світлових променів, а також їх кольору.
 • Намагайтеся використовувати зручну та комфортну меблі. Це невеликі дивани, предмети меблів, які можуть складатися, для того щоб зменшити при необхідності площа приміщення.
 • Ідеальним варіантом стануть складні, вбудовані ліжка, які монтуються всередині стіни.
 • Підійдуть компактні білизняні ящики, які ховаються в стінах, а також всілякі розкладні дивани, пуфи і шафи, зі вбудованою прасувальної дошкою. Це все досить складно по конструкції, але спрощує життя і робить простір ширше, допомагає провести зонування без перенасичення кімнати різними елементами декору.
Перегородка для розділення

Як розділити на дві зони кімнату з балконом?

Ще одним чудовим способом зонувати приміщення, є використання нежитлового простору балконів і лоджій. Досить часто видаляють дверну коробку і вийшло додатковий простір використовують в якості кабінету або ж навпаки, ігрової зони. Це досить зручно, тому що допомагає розширити приміщення. Нерідко балкон представляє не продовження кімнати, а окреме опукле простір, яке є зовсім не прямокутним.

Особливо таке часто можна зустріти в старих будинках. Балкони робили округлої форми. В такому випадку це не перешкода і не перешкода для зонування. Його можна виконати класичним способом з використанням перегородок, арок, стелажів або ж за допомогою освітлення. Досить часто кабінет відокремлюють арками, ширмами, для того щоб не заважати людині працювати і приховати його з очей. Такий прийом використовується в разі навчальних зон для дитини.

Зонування кімнати з балконом

Оригінально розділити кімнату на дві зони: 5 найкращих ідей

Для правильності поділу варто враховувати деякі тонкощі. Найчастіше величезне значення має, чи буде в цій кімнаті перебувати зона приготування їжі, тобто кухня. Її необхідно розміщувати ближче всього до виходу, при цьому обов'язковою є установка витяжки високої потужності. Для того щоб аромати при приготуванні їжі не поширювалися по всій квартирі. В такому випадку має місце не тільки фізичне розділення, але ще розмежування за допомогою текстури, а також матеріалів. В основному кухонну зону відокремлюють не тільки перегородками, але ще й за допомогою кахлю, яким обробляють підлогу і стіни.

Для простоти відходу зону відпочинку, тобто саму спальню, розміщують в найдальшому кутку кімнати, в деякій віддаленості від виходу. Не дуже вдалим рішенням є установка ліжка якраз біля виходу.

Необхідно зробити цю зону максимально закритою, замкнутою, для того щоб сон був спокійним, навіть якщо до вас прийдуть гості, а хтось з домочадців спить. Третя зона — вітальня зона прийому гостей. Її рекомендується розміщувати біля вікон, щоб було багато природного освітлення.

Поділ на зони

Якими способами можна розділити кімнату на зони:

 • Установка перегородок. Вони можуть бути металевими, дерев'яними, виконаними з гіпсокартону. Необов'язково ці перегородки повинні бути повністю на висоту всієї кімнати. У випадку з поділом спальні, досить часто використовують поділ тільки до половини, для того, щоб приховати саму ліжко.

  Перегородка
 • Другим хорошим варіантом, що допомагає розділити кімнату на дві зони, є використання колон. Цей варіант частіше всього підходять для великих квартир, бо подібні елементи декору є досить масивними, і займають багато місця, що неприпустимо в разі невеликих площ.

  Колони для зонування
 • Поділ за допомогою текстур, а також обробних матеріалів. Цей варіант ми вже розглядали. Поділ на зони відбувається завдяки використанню різного освітлення, оздоблення стін, підлоги і стелі.

  Оздоблення для зонування
 • Використання ширми. Найцікавіше, що такі перегородки є мобільними, а не стаціонарними. У разі необхідності ширму можна скласти і заховати. Використовується лише у випадку необхідності, коли хтось приходить в гості, потрібно відокремити зону спальні або ж робочу зону, щоб ніхто не заважав.

  Ширма для зонування
 • Стелажі і полиці. Це актуально в дитячій кімнаті за письмовим столом.

  Стелажі для зонування

Як розділити на зони квартиру-студію: фото

Найбільш вдалим варіантом зонування в квартирі, де живе людина, і немає необхідності розділяти кімнату для кількох членів, є використання прозорих скляних перегородок. Вони не обтяжують конструкції, є досить тонкими, при цьому виконуються із загартованого скла, яке досить складно розбити.

Особливості:

 • При необхідності такі перегородки можуть бути покриті плівками, виготовлені з непрозорого скла, матованим або ж з деякими елементами МДФ і додатковими вставками фотодруку, різноманітних картин. У випадку, якщо в квартирі живе кілька людей, необхідно розділити на зони для кожного.
 • В такому разі може бути виконано більш категоричне поділ, із застосуванням своєрідних гіпсокартонних перегородок або ж широких колон. Для того щоб відокремити простір одного члена сім'ї від іншого, досить часто застосовується перегородка-ширма або штора.
 • У такому разі стельовий карниз монтують на стелі і підвішують до нього штору з непрозорого матеріалу. Це дозволяє повністю розділити кімнату на дві частини. Ідеальний варіант в тому випадку, якщо людині необхідно відокремити спальну зону.
 • Найчастіше як раз спальня знаходиться в дальньому кутку кімнати, саме біля вікна. У разі великого простору, відразу при вході в кімнату, видно зону відпочинку, вітальню, і тільки якщо відкрити ширму (штори), можна побачити ліжко.
Квартира-студія
Квартира-студія
Студія
Студія
Поділити на зони студію
Квартира-студія

При виникненні труднощів або у разі маленькій площі приміщення, рекомендуємо звернутися до дизайнера.

ВІДЕО: Як розділити квартиру на зони?