2 способи, як зшити краватку-метелика своїми руками: викрійки, фото, ідеї

В даній темі ми розглянемо майстер-класи, як пошити метелика.

Такий аксесуар все активніше і сміливіше входить в наше життя, вносячи нотки яскравості не тільки на важливі заходи, але і навіть в повсякденну рутину. Більш того, метелика тепер можуть носити не тільки чоловіки, але і жінки, доповнюючи свій образ. А ми хочемо з вами поділитися трудовим процесом, як пошити краватку-метелика самостійно.

Шиємо краватку-метелика: двосторонній класичний самовяз

Ми пропонуємо вам розглянути двосторонній варіант метелики. Якщо ж ви захочете її виконати в одному кольорі, просто робите викрійки з одного матеріалу. До речі, її обов'язково потрібно буде кожен раз зав'язувати. Для деякого спрощення та регулювання довжини обідка буде передбачена застібка. Але першим ділом вам необхідно підготувати викрійку.

 • Отже, визначся з варіантом самої метелики, точніше з її формою. Пропонуємо вам найпопулярніші варіанти.
Різноманітність форм
 • Тепер приступимо до самого побудови викрійки. Ми пропонуємо перший варіант. Але не забувайте про своїх необхідних вимірах. Адже метелик повинна бути в прямому сенсі цього слова за розміром.
Визначаємося з розмірами
 • Робимо своє креслення. Якщо вам необхідно трохи зменшити метелика, тоді відразу ж її регулювання на етапі малювання. До речі, оскільки ви будете будувати викрійку в реальному масштабі, то ці начерки цілком підійдуть для першої примірки.
 • Не забувайте, що вам необхідно врахувати витрата тканини на самі шви, плюс під час вивертання вироби також відбудеться міліметрове зменшення. Тому відразу ж це прораховуйте на кресленні!
Будуємо креслення вже з облік припусків на шви
 • Другу деталь робите з коротким пояском. Можна просто загнути папір при перенесенні ліній. У цій справі дуже важлива точність, тому трафарет добре кріпимо до випрасуваній тканини за допомогою шпильок або ж прикладіть невеликий вантаж. Хоча перший метод більш надійний, оскільки практично виключає ковзання матеріалів. Але часом тканину, наприклад атлас, не допускає або вимагає мінімальну кількість проколів. Тоді краще використовувати вантаж.
 • Не забуваємо, що нам потрібні дві деталі з різних квітів з довгим і коротким хвостиком.
Переносимо на тканину
 • Якщо у вас досить щільна тканина, то додатково її зміцнювати необов'язково. Але ми настійно не рекомендуємо використовувати занадто грубе полотно. З ним не так легко працювати, та ще й при вивертання вироби кути будуть не такі рівні і гострі. Тому працюємо з дублерином! Але не забувайте, що він на 2-3 мм повинен бути більше вже самої деталі. Відразу ж врахуйте це при перенесенні ліній.
 • Можна використовувати будь-який його вид. Більш зручно використовувати на клейовій основі. В такому випадку необхідно буде просто запрасувати полотно. Але не забувайте, що вони можуть бути на клею з двох боків, тому не приклейтесь праскою. Якщо у вас немає дублерина, можна скористатися його недорогим аналогом флізеліном.
Не забуваємо про дублерин
 • Складаємо лицьовою стороною кожну деталь відповідного розміру. Тобто, червону з чорним деталлю, в нашому випадку, складаєте по довжині паска. До речі, якщо у вас дублерин не на клею, а вимагає рядки, то до однієї з деталей ви його також пристібаєте з изнаночного боки.
 • Проходимо рядком максимально близько до краю, добре скріпивши їх шпильками. В ідеалі і зовсім накинути чорнові стібки. Не забувайте, що у цій справі важлива максимальна точність.
Зшиваємо

Важливо: Зверніть увагу, що нам необхідно залишити отвір, щоб виверніть деталь. Зручніше це зробити з широкої сторони. Тому ми не прострочуємо кілька сантиметрів, як показано на нижньому малюнку.

Не забудьте про отвір

І ще один важливий момент — перед выворачиванием, зазначені куточки підрізаємо. Для гостроти куточків зрізаємо зайву тканину по периметру, робимо зрізи по кутах. Але працюйте акуратно, щоб не пошкодити сходинку.

Робимо зрізи по кутах і надсічки за заворотам
 • Вивертаємо деталь, намагаючись максимально розкрити самі кути. Робите чорнові стібки, щоб прострочити обробним швом по периметру зшитою деталі. Одночасно з цим проходимо і наше отвір для вивертання. Але його можна зашити і потайним швом.
Проходимо обробним швом
 • Але ці дві деталі ми повинні між собою з'єднати. При цьому відпадає необхідність у щоденному зав'язуванні, якщо можна буде використовувати гачок. На короткий хвостик потрібно просто одягнути цей же гачок, загорнути край буквально на 0,5-1 см і пройтися потайним швом або рядком зигзаг, або навіть звичайної рядком кілька разів для ефективності.
 • Регулятор ж одягається на довгий хвостик і вимагає трохи більше тяганини. Точніше вмілого загину полотна. Тому прямуєте нижчеподаній інструкції.
Прикріплюємо застібку
 • З'єднуємо деталі між собою. Якщо необхідно, регулюємо поясок. В цей раз деталі вже повинні бути на одному рівні.
Перевіряємо рівність сторін
 • Коли ми застебнули наші вузькі смужки, можна приступати до зав'язування. Ми не можемо пропустити цей крок. Оскільки в наш час далеко не кожен не те що вміє, а взагалі не має уявлення, як зав'язувати краватку-метелика.
Зав'язуємо правильно
 • І наша метелик готова! Ви можете зробити кілька колірних варіацій.
Підсумковий вид в різній інтерпретації

Відео: Як зшити двосторонню краватку-метелика?

Пропонуємо простий і швидкий варіант, як пошити краватку-метелика

Даний метод дозволяє виконати будь-який розмір та фасон метелики, а також зробити її з будь-якого матеріалу. Єдина умова — тканина не повинна тягнутися, оскільки полотно повинне добре тримати форму. Витрата матеріалу мінімальний — приблизно 30 см на 15, а при бажанні можете зробити і комбінацію з залишків.

 • В цей раз ми пропонуємо розглянути більш повсякденний варіант, тому вирізати прямокутник розмірами 28 см + 2 на шви і 13 див. Нам потрібна буде перемичка, тому її робите габаритами 4 на 7 див. Врахуйте, що в обов'язковому порядку слід брати дублерин. Зручніше, якщо він буде на клейовій основі.
Деталі
 • Врахуйте, що його розмір також необхідно трохи зменшити на 3-5 мм. Якщо ви використовуєте на клейовій основі, тоді заутюживаете заздалегідь полотно. Як варіант, ви можете створити подвійну метелика, тим самим виключивши матеріал для стійкості, що ми і розглянемо в нашому прикладі.
 • Не забувайте, що потрібно буде підготувати стрічку, тасьму, бейку або відріз тканини близько 48-50 см на 2,5-4 див. Якщо ви будете шити з полотна, тоді ширина повинна бути за максимальним показником, адже потрібно буде складати навпіл. Стрічку або бейку можете брати по мінімальному критерію, тобто 2-2,5 см.
 • Складаєте лицьовою стороною всі деталі і прошиваете простий рядком. Обов'язково заутюживаете всі сторони, розкриваючи шви. І тільки після цього выворачиваете полотно на лицьову сторону. Якщо ви пропустіть цей крок, то загини від швів можуть дати нерівності.
Заутюживаете кожен шов!
 • Тепер потрібно з'єднати в коло деталі. Це ви можете зробити на машинці, зробивши шов з изнаночного боки. Матеріал також можна запрасувати по краях, приблизно по 1 см в кожну сторону. А можна обрізати практично до самої основи, але цей метод підходить для несыпучих матеріалів. Як найпростіший спосіб — пройтися потайним ручним швом по краях виробу.
Робимо з'єднує шов
Ховаємо шов
 • Робимо нашу тасьму. У нашому випадку — це довгий і вузький відрізок тканини, що ми пошили навпіл. Але яку б стрічку ви не взяли, необхідно прилаштувати застібку і регулятор, пришивши до деталі.
Робимо регулюючу тасьму
 • В нашій моделі метелик складається з двох деталей, які будуть накладатися одна на одну. Збираєте кожен прямокутник в складки, що будуть красиво утворювати загин, і одягаємо перемичку. Якщо ви її не зшивали, як і інші деталі, тоді пришийте безпосередньо на бантике ручної рядком.
Пришиваємо перемичку
 • Одягаємо стрічку через перемичку. До речі, якщо підстава у гачка або регулятора занадто широке, то краще його пришити на завершальному етапі.
Протягуємо стрічку
 • І наша метелик готова! При бажанні, ви можете зробити деталі з різних квітів. При цьому не менш цікаво буде виглядати, якщо верхній бантик буде трохи меншого розміру.
Метелик
Як варіант

Відео: Як легко пошити краватку-метелика?