Доларове дерево або кімнатний квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підживлення в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони. Чому заміокулькас називають квіткою безшлюбності?

Не так давно прижився в нашій країні, але вже так полюбився! Доларове дерево або заміокулькас — розкішне прикраса для вашої квартири чи будинку.

Зміст

Герані, троянди, фіалки, кактуси, алое, каланхое — напевно ви про цих рослинах чули, або вони вже чудово прижилися у вас на підвіконні. А що ви знаєте про доларове дерево? його ще називають заміокулькас. Назва зустрічається не дуже часто, напевно ви мало про нього знаєте. Тим не менше ця рослина виростає дуже красивим, якщо за ним правильно доглядати. Догляд за доларовими деревом дуже цікавий. Рослина обов'язково відповість пишним листям і молодими пагонами на ваші старання.

Ознайомтеся зі статтею, щоб розбиратися у всіх тонкощах вирощування заміокулькаса.

Заміокулькас прекрасно доповнить інтер'єр в стилі мінімалізм

Доларове дерево — квітка заміокулькас: види, користь і шкоду, батьківщина, отруйний чи ні?

Як і багатьох інших рослин, видів доларового дерева існує достатньо, щоб вибрати з них один-єдиний «свій» варіант.

Заміокулькас носить наступні імена в простонародді:

 • доларове дерево
 • вічне дерево
 • занзібарська перлина
 • товстун
 • ароидная пальма
 • золоте дерево
Заміокулькас стане частиною вашої квартири або будинку

Частково заміокулькас відносять до роду сукулентів. Так називають рослини, які ростуть на посушливих піщаних грунтах десь у глибинах пустель. Батьківщиною доларового дерева можна вважати Африку. Саме Африка створила найбільш сприятливі умови для створення такого красивого і потужного рослини.

Це цікаво! Заміокулькас неймовірно популярний у Китаї. Там його вважають символом Нового року.

У догляді заміокулькас невибагливий, однак вимагає дотримання деяких норм у поводженні з собою, про яких ми розповімо трохи пізніше статті.

Заміокулькас — загальна назва. Включає в себе кілька підвидів:

 • заміокулькас лацентовидный
 • заміокулькас замієлистий
 • заміокулькас замикро
 • вариегатный заміокулькас

Порівняно нещодавно це прекрасне рослина з'явилася в Росії. Тому й нові види поки селекція обійшла стороною. Незважаючи на це в 2007 році був виведений сорт міні-заміокулькаса, який у висоту всього 60 см замість стандартний 100 див. Ім'я йому Zamicro.

Невибагливий любитель сонячного світла і сухого повітря

Помилково вважати, що доларове дерево отруйна. Його листя містять речовину, яка при попаданні в порожнину рота може викликати невелике печіння, проте до летального результату точно не приведе. Це не означає, що тепер заміокулькас потрібно використовувати як пряну траву в салаті. Просто врахуйте, що, можливо, неспокійна поведінка вашого вихованця або сльози дитини можуть бути викликані тим, що обидва вони спробували рослина «на зуб».

Говорити про користь цієї рослини доведеться трохи. Він не очищає повітря, як хлорофітум і не знезаражує його, як хвоя. Доларове дерево відіграє лише декоративну роль.

Вважається, що заміокулькас приносить жіноче щастя в дім. Але для цього квітку повинен бути подарований з чистими намірами і без злого умислу.

Рослина з великими, м'ясистими листям темно-смарагдового кольору

Чому заміокулькас називають квіткою безшлюбності, чи можна його тримати вдома?

Якщо вірити прикметам, то всі квіти так чи інакше впливають на атмосферу в домі і на своїх власників. З приводу заміокулькаса ходить багато легенд і чуток, але які з них можна вважати правдою, а які вигадкою? Питання не з легких.

З приводу заміокулькаса думки розходяться. Одні називають його «жіночим щастям», інші — «квіткою безшлюбності». Кому вірити? Вирішувати тільки вам. Для кого-то доларове дерево дійсно буде квіткою безшлюбності, а для кого-то немає. А може справа зовсім не в квітці? Дуже нерозумно звинувачувати рослина у своїх невдачах.

Якщо квітка вам і не принесе щастя, то точно буде радувати око

Велика частина жінок впевнені в зворотному. Заміокулькас-таки приносить щастя в дім. Та щастя не просте, а жіноче. Справжнє жіноче щастя. Згідно з прикметами, щоб щастя прийшло в будинок, квітка купувати не можна, а потрібно прийняти в дар від близької людини. Незважаючи на те, що заміокулькас не вимагає до себе підвищеної уваги, за його станом потрібно стежити. Мляві листя, жовті кінчики, млявий стебло будь — якої з цих ознак свідчить про те, що про рослину ви не дбали і жіночого щастя вам доведеться чекати досить довгий час.

Квітка служить прикрасою готелів і ресторанів високого рівня

До чого заміокулькас зацвів, плаче, загинув: прикмети і забобони

І знову звернемося до прикмет. Згідно з народними повір'ями, крім жіночого щастя квітка здатна своєю енергетикою залучити в будинок господаря багатство і процвітання. З чим же це пов'язано?

Історична довідка. Ще 100 років тому квітка стояв тільки у знатних панів, які мали кошти, зелені папірці, щоб перетнути океан і купити це закордонне диво. Можливо через свою чималу на той момент вартості рослина так і прозвали «доларове дерево».

Товстянка — теж відоме багатьом рослина з прізвиськом «грошове дерево». Але листя у нього значно дрібніше і, швидше, нагадують монетки, ніж великі купюри.

Заміокулькас можна садити поряд з толстянкой для залучення всіх видів купюр і монет

Однією з найголовніших прикмет, що належать до замиокулькасу можна вважати наступну: «Якщо рослина чахне — чекають фінансові проблеми господарів». Можливо, так воно і є. Адже доларове дерево все ж впливає на енергетику будинку. Хоча б тому слід дбати про нього на належному рівні.

Ще одна прикмета: «Заміокулькас раптом в цвіту — згадай, мила, мрію». Під мрією розуміється весілля, вагітність, народження дитини або хоча б поява на горизонті гідного чоловіка. Все це відноситься до жіночої мрії, жіночого щастя.

Зле доведеться тим людям, в будинку яких заміокулькас гине. Виправити ситуацію можна, налагодивши догляд, але навіть якщо це не допомагає, можливо незабаром проблеми з грошима придбають серйозний масштаб. У цій ситуації можна порадити уникати всіляких фінансових ризиків і рятувати рослина як можна швидше. Якщо незважаючи на всі ваші наполегливі старання квітка зачах — можливо і всі ваші фінансові зусилля також підуть прахом.

Так виглядають листя заміокулькаса при близькому розгляді

А як же ставитися до того, що рослина початок «плакати»? Але ж плакати можна як від щастя, так і від горя. Тому в цьому випадку якісь висновки нерозважливі.

Вірити прикметам чи ні — справа особисто кожного людини. Для багатьох культур це мало і має вагу.

Заміокулькас: який грунт, грунт, горщик потрібні для посадки та пересадки?

Зазвичай для цієї рослини прекрасно підходить грунт сукулентів — земля з великою домішкою піску, дрібного цегли або керамзиту, досить щільна, не схожа на глинисту. У таку землю добре додавати торф і грунт, взятий під листяними деревами в період скидання крони. Тобто восени. Ця інформація стане вам у пригоді для самостійного виготовлення грунтової суміші.

У магазині ви можете попросити грунт для сукулентів, якщо не дуже розбираєтеся в різновидах грунту для різних видів рослин.

Увага! Не забудьте насипати на дно горщика щедрий шар дренажу (близько 1,5-2 см)!

Для маленького рослини вибирайте маленький горщик, для великого — побільше

Чим більше коренева система рослини, тим більше повинен бути горщик, але не переборщити з розміром. Ідеальний варіант, коли діаметр горщика на 1-2 см більше діаметру кореневища.

Матеріал для горщика може бути будь-яким, від пластика до обпаленої глини та кераміки. Все залежить від ваших уподобань.

Як садити і пересаджувати заміокулькас в домашніх умовах восени і взимку?

Садять заміокулькас в маленькі горщики. Можна садити за кілька відростків або листочків в одну ємність, щоб коренева система правильно формувалася.

Рада! У великому горщику відросток або листочок буде дуже повільно давати корінці і рости. Тому подбайте про те, щоб тара була за розміром квітки.

Первинна посадка рослин здійснюється наступним чином:

 1. У горщик з отворами на дні під воду насипається шар дренажу.
 2. Наступним шаром йде заздалегідь підготовлена земля (купівельна або «власної зборки»). Земля насипається в горщик так, щоб від країв горщика зверху залишалося 1,5 див.
 3. В землі робиться невелике поглиблення під корінь або лист рослини.
 4. У це поглиблення здійснюється посадка квітки. Після цього стебло прикапывается, щоб кореня не було видно зовсім.
 5. Земля не дуже рясно поливається відстояних водою.

Посадка завершена! В один горщик можна посадити відразу кілька листів, якщо обсяг дозволяє.

вкорінення рослини в горщиках

Посадку можна проводити в будь-який час року, а ось пересадку можна робити виключно у весняно-літній період. Взимку рослину краще не турбувати.

При подальшої пересадки просто додайте трохи більше землі по краях горщика.

Доларове дерево — квітка заміокулькас, коли цвіте в домашніх умовах?

Квітка заміокулькас в домашніх умовах цвіте дуже рідко, як і більшість сукулентів. Пов'язують це з багатьма факторами:

 • ґрунтом
 • неправильним поливом
 • поганим освітленням
 • бідної живильними елементами грунтом
 • неправильно підібраною грунтом
 • надто тісним або вільним горщиком

Навіть при дотриманні всіх умов немає ніякої гарантії, що квітка буде радувати вас своїм цвітінням.

Так цвіте доларове дерево

Цвітіння заміокулькаса ви спочатку можете навіть не помітити. Рослина випускає кілька стріл, на кінці яких можна побачити довгу губчасту шишку, як у рогоза. Тільки рогіз в даному випадку має коричневий колір, доларове дерево — світло-бежевий. Зрештою окрасою цієї квітки служить не цвітіння, а самі листки.

Заміокулькас як правильно доглядати і як часто поливати в домашніх умовах?

Догляд за квіткою мінімальний: своєчасний полив, грамотно підібрана спочатку грунт і хороше освітлення. якщо освітлення і грунт вибираються один раз, то поливати рослину доведеться в літній період приблизно раз на тиждень. В осінньо-зимовий і того рідше.

Важливо! При поливі орієнтуйтеся на поверхню землі в горщику. Вона повинна бути досить сухий, але не пересушеною. Тріщин бути не повинно, як і застою вологи. Сукуленти набагато краще переносять посуху, ніж надмірний полив.

Полив здійснюється зверху, а не в піддон

Обрізки листя рослина не вимагає. Можна лише зрідка видаляти старі листки, які можуть заважати і створювати занадто великий обсяг крони.

А взагалі рослина заміокулькас має досить цікава будова. Те, що ми звикли у звичайних рослин називати кореневищем, в заміокулькаса є стеблом. А довгі стріли з листочками — це як раз і є великі листки, на яких розташовуються більш дрібні.

Як розмножити заміокулькас листом, гілкою?

Заміокулькас має кілька способів розмноження.

 1. Листовий пластиною. Листочок зрізають, протягом 1-2 днів підсушують в марлі, а потім саджають у вологий грунт. На кілька днів накривають плівкою або пластиковим стаканчиком, періодично провітрюючи.
 2. Кореневищем. Рослина виймається з горщика і корінь ділиться навпіл. Такий спосіб підходить винятково для дорослих рослин.
 3. Гілочкою. Для того зрізається гілка разом із ниркою, далі принцип як у листочка. Такий спосіб швидше першого, але повільніше другого. Нових листочків можна чекати кілька місяців.

Є також спосіб розмноження насінням, але в наших широтах, на жаль ця рослина не росте, тому добути насіння вкрай проблематично.

Так пересаджують заміокулькас

Доларове дерево — квітка заміокулькас: чим підгодовувати, удобрювати?

Доларове дерево здатне в принципі прожити без добрив. Звичайно, тоді він суттєво втратить в рості і навіть може почати скидати листя, але навряд чи це спричинить за собою загибель рослини. Швидше за все воно просто «замре». Щоб цього не сталося, регулярно підгодовуйте заміокулькас добривами для сукулентів.

Важливо! Замиокулькасу не підійдуть добрива для листяних або квітучих рослин!

Підгодівлю мінеральними добривами прийнято чергувати з підживлення органічними добривами. Концентрація добрива повинна становити 50% від тієї, що рекомендують виробники на упаковках.

Хороші добрива додадуть рослині кілька десятків сантиметрів у зростанні

Підживлення рекомендується здійснювати через тиждень. Тобто тиждень простий полив, тиждень — добриво, потім знову простий полив і так далі.

Як правильно розташувати заміокулькас в інтер'єрі по Фен-Шуй?

За Фен-Шуй ставлять подібні рослини в зоні багатства, що на південно-сході будинку. Вибирають світле місце і поміщають туди квітку. Вважається, що так в квартирі будуть «правильні» енергії, сприяють залученню в будинок грошей і благополуччя.

Намагайтеся не ставити квітку під прямі сонячні промені, наприклад, на підвіконня. Рослина цього дуже не любить!

Щоб посилити грошовий «приріст», який обіцяє вам заміокулькас, рекомендуємо покласти під горщик згорнуту в кілька разів купюру номіналом 1$.

З точки зору енергії, м'ясисті листя обіцяють благополуччя будинку у фінансовому плані

Заміокулькас погано росте: що робити?

Якщо ваш квітка погано росте, виглядає блідим і чахлим, можлива причина може критися в наступному:

 1. Ви пересушили рослина. Якщо не поливати його кілька місяців, квітка починає чахнути.
 2. Ви перелили рослина. Припиніть полив і дочекайтеся, поки грунт у верхньому шарі добре просохне. Тоді почекайте ще трохи і відновите полив, на цей раз помірний.
 3. Ви поставили заміокулькас в дуже світле місце або під прямі сонячні промені. Рослина цього дуже не любить. Виберіть для нього притінене місце.
 4. Ви не удобрюєте рослина. У такому разі зростання зупиняється.
 5. Занадто маленький або занадто незручні горщик. Багато кімнатні рослини вимагають тісних горщиків. Заміокулькас в їх числі.
 6. Ви занадто часто пересідає квітка. Залиште його не час у спокої і, якщо інші умови сприятливі, доларове дерево рушить в зростання.

Це список найбільш ймовірних причин, по яких рослина може не рости. Список можна було б продовжити, але прочитавши нашу статтю до кінця, ви, напевно, самі визначте, що з вашим красенем не так.

Добра атмосфера в будинку також сприяє зростанню квітки

Чому жовтіє, сохне і опадає листя, зморщився стебло, плями на стовбурі, загнил бульба в заміокулькаса — що робити, як врятувати: хвороби заміокулькаса їх лікування

Іноді трапляється так, що квітникар випускає з уваги якусь деталь, і рослина починає чахнути на очах. Якщо це відбувається з ваших заміокулькасом, прочитайте нижче список можливих причин недуги у квітки.

Як проявляється недуг Чим є Чим лікувати
Жовті листя, коричневі плями Опіки Прибрати від прямих сонячних променів
Жовті листя, мляві, без плям Рясний полив

Зменшити полив, дочекатися висихання

земляної грудки і відновити полив
Зморщений стебло Проблеми з корінням або перелив

Можливо, пошкодили при пересадці.

Якщо ситуація не критична, може допомогти час.

Рослина сама вкорениться.

Якщо тривалий час минув, але квітці все гірше, рекомендується вийняти з горщика і оглянути корінь (стебло).

Уражені ділянки видалити або видалити весь стебло, а листя укоренити.
Плями на стовбурі Можлива інфекція або опіки Оцінить характер плям, щоб зрозуміти, що саме лікувати. Звернутися за допомогою до статей інтернету, або до досвідчених квітникарям.
Загнил корінь Занадто рясний полив або хвороба

Викопати квітка, видалити уражені частини.

Пролити слабким розчином марганцівки. Можна злегка присипати золою.

Обробити засобом від шкідників або антисептиком.

Це були основні правила по догляду за заміокулькасом. Сподіваємося, ця стаття допоможе виростити вам гарний та великий квітка!

Відео: Великий ЗАМІОКУЛЬКАС догляд в домашніх умовах / Доларове дерево