Що можна зшити з старих чоловічих сорочок: наволочка, постільні комплекти, оббивка для стільців, мережка, жіночий одяг — ідеї, фото

Як пошити постільна білизна, блузку, туніку або топ з старої чоловічої сорочки.

Скільки чоловічих сорочок висить без діла в шафі? На це питання навряд чи знайде відповідь чоловік, але жінка чудово впорається з цим завданням. Старі чоловічі сорочки, які господар давно вже не одягав і, навряд чи коли-небудь одягне, в умілих жіночих руках можуть перетворитися в масу потрібних речей. Ми запропонуємо вам варіанти пошиття виробів із відразу кілька сорочок, та з однією єдиною.

Наволочка із старої чоловічої сорочки

Пошити наволочку, з відрізу тканини, дуже просто. Класична форма для наволочки — це прямокутник, розміром 65 на 145 см (це для подушки розміром 60 на 60 см).

Викрійка наволочки для подушки 60 на 60 см

Але в нашому випадку завдання ускладнюється тим, що робити наволочку ми будемо з сорочки. А перешивати, як відомо, завжди складніше, ніж шити.

ВАЖЛИВО: Якщо ви хочете пошити наволочку на велику подушку (60 на 60 см), то підійде сорочка не менше, ніж 60 розміру. Або широка, у всякому разі, її ширина в найвужчому місці повинна бути не менше 74 див.

  • Отже, спробуємо накласти викрійку нашої наволочки на викрійку сорочки.
Як пошити наволочку з сорочки?
  • Як ви можете побачити на схемі, з одного боку наволочки залишаться гудзики. Іноді на декоративних подушках їх залишають, але якщо подушка для сну, краще гудзики відпороти, і шов застрочити.
Подушки з сорочок з гудзиками

Постільні комплекти зі старих чоловічих сорочок в техніці клаптикового шиття

З рубашечных тканин виходять дуже навіть симпатичні комплекти постільної білизни.

Що пошити з сорочок: постільна білизна

Орнамент може бути складений зі смужок тканини, ромбів або квадратів.

Постільна білизна з клаптиків

Скільки сорочок потрібно, щоб пошити такий комплект? Припустимо, постіль буде шитися для неширокою двоспального ліжка, де підодіяльник на 180 210 см, простирадло 175 на 215 см і дві наволочки розміром 70 на 70 см. А сорочки 54 розміру.

Наволочка 70 на 70 см з вишиванок

Зшивати деталі краще таким швом, як на малюнку вище. Звичайно, товстий білизняний шов міцніше, але спати на такий наволочці буде не дуже приємно, краще пройти краю клаптиків оверлком, а потім з'єднати їх звичайним рядковим швом.

Кожна наволочка буде складатися з 8 клаптиків (по 4 з кожного боку), плюс ще два більш вузьких клаптя знадобиться, щоб зробити запах, утримують подушку.

Клаптева наволочка з сорочки

Виходить, що з однієї сорочки можна вирізати 10 квадратів потрібного розміру, плюс 3 прямокутника поменше для запаху наволочки. Таким чином, щоб пошити одну наволочку 70 на 70 см потрібно 2 сорочки 54 розміру.

Щоб пошити простирадло знадобиться 6 сорочок, а для підковдри — 11. У підсумку, для повного комплекту на двоспальне ліжко знадобиться 19 сорочок.

Постіль з сорочок і хусток

Якщо доповнити рубашечную тканина іншими красивими клаптиками — результат вийде цікавіше. В техніці клаптикового шиття з сорочок можна зробити ще масу цікавих і корисних речей, цій темі присвячена окрема об'ємна стаття. Приміром, з рубашечных клаптиків, можуть вийти симпатичні штори.

Штори з вишиванок

З сорочок можуть вийти оригінальні тримачі для кашпо.

Тримачі для квіткових горщиків з сорочок

Оббивка для стільців зі старої чоловічої сорочки своїми руками

Подивіться, як стильно виглядають магазинні стільці з оббивкою в смужку.

Оббивка з тканини сорочкової

Якщо у вас є смугаста, картата або шовкова сорочка, то ви зможете подарувати своєму старому стільця новий зовнішній вигляд. Зазвичай, шити нічого не потрібно. Потрібно розкрутити стілець, вирізати шматок тканини за розміром, зробити подвійний заворот на краях і прибити їх меблевими цвяхами з широкими капелюшками.

Що пошити з білої чоловічої сорочки: мережка

З однотонної бавовняної сорочки можна створити красиві декоративні серветки ручної роботи.

Мереживо ручної роботи

Щоб отримати такі візерунки з тканини спочатку висмикують нитки, а потім закріплюють залишилися нитки спеціальними швами.

Техніка створення мережки

Часто такі серветки доповнюють вишивкою іншого виду, наприклад, вишивкою білим по білому.

Такий рушник можна створити з сорочки

Жіночий одяг з старих чоловічих сорочок

Ідея 1: З сорочки вийде пошити оригінальний жіночий топ. До речі така річ не тільки стильним, але і зручною в літню спеку.

Як пошити топ з чоловічої сорочки?

Від сорочки потрібно відрізати зайві деталі так, як показано на схемі нижче, а потім пришити гумки.

Топ з сорочки

За схожим принципом можна пошити і топ взагалі без рукавів.

Кофточка без рукавів сорочки

Такий топ, пошитий з картатої сорочки, виглядає теж цікаво.

Топ з картатої сорочки

Ідея 2: Білосніжна блузка

У вашого чоловіка є білосніжна сорочка з ніжної, ледь просвечивающейся тканини, але він її не носить? Пошейте собі блузку! Вона буде виглядати бездоганно.

Блузка з білої чоловічої сорочки

Варіантів крою може бути маса, деякі на малюнку нижче.

Крій кофтинок, які можна зшити з сорочки

Ідея 3. Сукні та туніки.

З картатих сорочок виходять дуже стильні довгі туніки і короткі сукні.

Туніка з чоловічої сорочки

Якщо сорочки яскраві, з них вийдуть відмінні вбрання для малюків.

Дитячий одяг з старих сорочок

З сорочки можна пошити і таку потрібну молодим мамам річ, як дитячий слинявчик, ззаду потрібно зробити застібку на липучці або пришити гудзик.

Слинявчик з сорочки

Що думають про чоловічих сорочках ікони стилю?

Перша, кого згадують, коли говорять про сорочках в жіночому гардеробі — Марлен Дітріх. Однак, сучасні ікони стилю теж не проти приміряти цей предмет чоловічого гардеробу.

Марлен Дітріх в чоловічому костюмі

Олівія Палермо ще не дуже відома в Росії, але в США вона вже справжня знаменитість і має безліч передплатників у соціальних мережах, які вважають її іконою стилю.

Олівія Палермо в чоловічій сорочці

А для наступного свого образу Олівія вибрала спідницю з картатим принтом.

Спідниця з тканини сорочкової

Дуже ніжно в рожевій чоловічій сорочці виглядає Емма Уотсон, яка зіграла Герміону.

Сорочка для дівчини-тінейджера

У фільмах Джолі не проти приміряти велику чоловічу сорочку в домашній атмосфері, однак на світському заході в брючному костюмі, вона виглядає також гармонійно.

Джолі в чоловічій сорочці

ВІДЕО: Як пошити блузку на гумках з чоловічої сорочки?