Як позбутися від трави мокриці на ділянці, городі, грядках, газоні, теплиці назавжди? Як вивести траву мокрицю з городу народними і хімічними засобами: поради. Якщо на городі багато мокриці, то яка це ґрунт, який грунт любить бур'ян мокриця?

У даній статті мова йде про мокриці — траві корисної організму, але що заважає врожаю і городникові.

Бур'ян – трава мокриця, мокрець, мокрушник: що це таке, як виглядає?

Мокриця — трава, яку кожен городник знає в обличчя. Дуже часто вона стає причиною частого прополювання та обробки землі хімікатами, адже так багато прагнуть позбутися від надокучливого «мокрушника».

Мокриця являє собою траву з маленькими довгастими листочками, загостреними в середині. При цьому мокриця може мати довге стебло, що дозволяє їй стелитися по землі і заглушати собою корисні культури. Цвіте мокриця дрібними білими квітками, що нагадують квітки ромашки, тільки зі світло-зеленою серцевиною.

Так цвіте мокриця

Мокрицю називають такими назвами в залежності від регіону: мокрушник, мокрець, остудник, канареечная трава. Офіційна назва, яке можна знайти в довідниках по травах — зірочник середній.

Це цікаво! Мокриця відноситься до роду однорічних рослин, що тим не менше не заважає їй щороку заново заповнювати собою городи.

Якщо на городі багато мокриці, то яка це ґрунт, який грунт любить бур'ян мокриця?

Мокриця до ґрунту не вибаглива, тим не менш погано росте на піщаній землі. Дуже любить затемнені місця, може проростати навіть під дошками і цеглою. Основна умова для активного зростання мокриці — волога. Стебло у даній трави дуже тонкий і ніжний, вкрита тонкими волосками, завдяки яким рослина накопичує й утримує вологу.

Відмінні місця для виростання мокриці — під невисокими кущами, на картопляному полі, в огіркових грядках і теплицях з помідорами і перцем.

Мокриця любить рости разом з іншою бур'янистою травою

Кислотність грунту для цього влаголюбивого рослини не так важлива, основні умови — наявність корисних мінералів, тепло і волога.

Заважає мокриця росту картоплі?

Всупереч поширеній думці про те, що будь-які бур'яни підлягають знищенню слід сказати, що в усьому потрібна міра. Культурним рослинам шкідливий лише надмірний ріст бур'янів. У той час як невелика кількість тієї ж мокриці на картопляних грядках буде показником хорошої грунту. Оскільки за сезон мокриця перероджується від двох до чотирьох раз, той грунт, на якій росла ця трава буде постійно поповнюватися поживними речовинами. Картопляне бадилля заглушає ріст бур'янів, коли досягає піку зростання.

Рада! А ось під час формування бульби і перших паростків кількість бур'янів необхідно контролювати, щоб вони не заглушили картоплю.

Урожай картоплі багато в чому залежить від рослин-сусідів

Як вивести траву мокрицю з городу народними засобами: поради

Застосування народних засобів для боротьби з бур'янами є як плюси, так і мінуси.

 • плюси: екологічно чисті матеріали і відсутність шкоди іншим рослинам
 • мінуси: народні методи не завжди працюють.

Зазвичай використовують сіль, соду, оцет, тирсу, борну кислоту (спирт), мило.

Найпростіший спосіб — перекопати ділянку з бур'яном
 • Сіллю посипають навколо грядки, щоб мокриця не проникла далі. Зазвичай рекомендують дотримуватися відстані 30 см від культурних рослин. Вважається, що після дощу сіль вбереться в землю і ще довго не буде пускати бур'яни на грядку.
 • Содою користуються від мокриці аналогічним способом.
 • Оцет розпилюють в півметра від грядки на бур'яни. Він випалює не тільки листя, але і коріння.
 • Тирсу гарні якщо їх використовувати заздалегідь. З осені їх розсипають по периметру грядок. Так вони заважають поширенню бур'янів, створюючи бар'єр.

Ніж, яким розчином обробити грунт від стоноги?

Розчини ж по праву вважаються більш дієвими засобами, особливо якщо вони концентровані. Домогтися потрібної концентрації можна шляхом проб і помилок. Починати завжди рекомендують з малих доз.

 1. Спосіб номер один є гербіцидну мило. Воно складається з рівних пропорцій господарського мила, солі, оцту, добре перемішаних між собою. Цією сумішшю поливають бур'яни по периметру росту культурних рослин.
 2. Оцет і сіль — спосіб номер два. 70% розчин оцту розводиться водою до 5%, потім додається склянку солі. Цією сумішшю поливають бур'яни.
Від стоноги може допомогти позбутися навіть сильне сонце та спека

Якщо мокрушник позбавити вологи, а також укриття у вигляді культурних рослин — він загине сам.

Як боротися з мокрицей хімічними засобами?

Хімічні засоби вважаються досить надійними в боротьбі з мокрицей та іншими бур'янами. Дуже часто використовують наступні препарати:

 • «Торнадо» — не шкідливий для грунту, але шкідливий для бур'янів. Така рослина як мокриця від цього хімікату в момент жовтіє і протягом декількох днів гине.
 • «Ураган Форте» — хімікат, що проникає в стебла і листя рослини, бур'ян гине за кілька тижнів.
 • «Раундап» — за два тижні позбавить вас від мокриці назавжди.

Важливо! Яким би простим не здавалося хімічний засіб, пам'ятайте про те, що до будь-якого з них потрібно ставитися обережно і застосовувати лише у випадках крайньої необхідності.

Органічні кошти від бур'янів також можна придбати в магазині

Рекомендуємо ознайомитися з відео про боротьбу з бур'янами, представленим нижче.

Відео: Як знищити бур'яни на своїй ділянці