Стьобана ковдра: викрійка і розрахунок матеріалів. Стьобана ковдра: як пошити — 4 способу прошити ковдру

Як прошити стеганное ковдру? Способи стібки ковдр з фото.

Любите створювати унікальні речі для свого будинку? Зшити стьобана ковдра — відмінна ідея, щоб подарувати затишок і тепло своїм близьким! У цій статті ми детально розповімо про те, які матеріали вибрати для того щоб зшити стьобана ковдру, а також як викроїти і простьобаний ковдру як на машинці, так і вручну.

Стьобана ковдра: викрійка і розрахунок матеріалів

Для прикладу ми наведемо розрахунок на дитяче ковдру розміром 110*140. Для того, щоб пошити таке ковдру, потрібно:

 • Відріз тканини;
 • Коса бейка;
 • Синтепон або інший наповнювач для ковдри;
 • Нитки.

Отже, на ковдру розміром 110*140 нам буде потрібно два відрізу розміром 114*144 див. Розрахунок досить простий, довжина ковдри + по 2 см на кромку з кожної сторони. Також потрібно полотно синтепонову в розмірі 110*140 см, якщо це буде кульковий наповнювач, то на розмір 110*140 см зазвичай потрібно 400-500 р.

Розрахунок косою бейки — периметр ковдри: (110+140)*2 = 500 см = 5 м + 5-10 см на припуски.

Викрійка дитячого стьобаного ковдри

Ковдра стьобана: як пошити?

Ковдра стьобана найчастіше шиється з бавовняних тканин, які зазвичай «сідають» після прання і прасування. Тому попередньо тканину необхідно пропрасувати з парою (провести СОТ), щоб вона дала природну усадку, і тільки після цього проводити розкрій.

СОТ тканини перед розкриємо
 • На рівну поверхню розкладіть тканину так, щоб не утворювалося складок, і відміряйте з одного боку 114 см, і 144 см з іншого, нанесіть крейдою контур і розкроїте тканина на необхідні деталі.
 • Після цього на лицьовій стороні смываемым фломастером або наміткою позначте стежку. Про варіанти стібки ми розповімо в наступному розділі.
 • Наступний крок — на верхній і нижній частині чохла з усіх боків загніть кромку по краю (ті самі 2 см) і проутюжьте так, щоб необроблені сторони дивилися всередину на виворітну сторону. Після цього можна нашаровувати» ковдру.
 • Перший і нижній шар — бавовняна тканина виворітного стороною вгору, наступний шар — синтепон або будь-який інший наповнювач, наступний шар бавовняна тканина виворітною стороною вниз, а розміченій простежкой вгору. Змітайте ковдру по периметру, так щоб синтепон рівномірно розподілився по площі ковдри, і можна переходити до пошиття.
Лапка для стібки — найкраща помічниця для швидкого стегания ковдр та покривал

Для зручності швейну машинку встановіть на розкладеному столі так, щоб зліва залишалася велика площа, і ковдру вільно линула, не утруднюючи рухів. По можливості придбайте лапку для стібки і встановіть її на машинку. Почніть стежку ковдри з одного з країв, і продовжуйте стежку поки всі намічені лінії не будуть прошиті.

Перевірте, чи все зроблено і закріпіть по периметру косу бейку. Кути можна зробити як скошеними овальними, так і залишити з кутами 90 градусів. Прострочіть по периметру, ретельно закріпите нитку і виперіть ковдру. Виріб готовий!

За такою ж схемою шиються і клаптеві ковдри, де клаптики зшиваються один до одного поки не виходять у велике полотно. Розмір можна змінювати в залежності від побажань.

Простьобаний ковдру: 4 способу прошити ковдру

На виробництвах всі ковдри простегиваются на машинах, але побутові швейні машинки не завжди справляються з таким завданням, особливо якщо майстриня вирішила зшити товсте ковдру. У цьому випадку стібка буде шитися руками.

Як швидко і легко простьобаний ковдру вручну, показано в наведеному нижче відео уроці.

Відео: Як простьобаний клаптикову ковдру? Секретики

 • Тепер перейдемо до способів стібки ковдр. Квадратна стібка ковдр, коли рядки перетинаються під кутом 90 градусів.
Квадратна стібка ковдр
 • Ромбовидна стібка ковдр, коли рядки створюють витягнуті ромби. Це класичний і найпоширеніший спосіб стібки ковдр.
Стібка ковдр ромбами
 • Також цікавий і несправедливо забутий останнім часом спосіб стежки «хвиля».
Стібка ковдри хвилею
 • І численні способи фантазійної стібки, краса яких безпосередньо залежить від досвіду майстринь.
Всілякі види стібок для дитячих та дорослих ковдр

Всі види стібок виконуються за однією схемою:

 • Намітка крейдою, смываемым фломастером або олівцем;
 • Примітки;
 • Простежка щільною рядком.

І на закінчення докладаємо відео з машинної стежкой ковдри.

Відео: ПЭЧВОРК_СТЕЖКА ВИРОБИ