Яка різниця між істинною і помилковою метою?

Істинна і помилкова мета: що це, як розпізнати, приклади з літератури.

Поставити в житті мету — завдання непросте. Сьогодні ми розберемо, яка різниця між істиною і помилковою метою, що необхідно зробити, щоб дізнатися помилкову мету і вчасно піти з руйнівного шляху.

Що таке істинна і помилкова мета?

Отже, справжня мета виходить з душі, з глибини серця і завжди несе творення. Такі цілі можуть змінюватися протягом життя, але нести один напрямок, і давати людині відчуття щастя. Така мета може мати здорову конкуренцію, але ніколи не руйнівну силу для суспільства і особистості зокрема.

Помилкова мета — це мета, яку знайшли за людину, наприклад, батьки кажуть сину, будеш грати у футбол, адже це чоловіче заняття, і ніколи не дивись на приготування їжі — це доля жінок. Хлопчик не хоче займатися «девчачьим» заняттям і уникає його, боячись осуду батьків і суспільства, незважаючи на те, що йому це дійсно цікаво, а можливо, він би з часом відкрив ресторан і отримав Мішленівську зірку.

Але ні, він буде займатися йому нецікавим заняттям, кине футбол, як тільки підросте. Але так як йому не дали право вибору в дитинстві, і він не засвоїв свій перший урок, спеціальність, швидше за все, виберуть також батьки, і вже до 25 років ви побачите втомленого, роздратованого молодої людини, що йде в світ ігор, або з пристрастю до алкоголю.

Безліч цілей, і потрібно вибрати дійсну

Також до помилкової мети можуть призвести загальноприйняті стандарти. З дівоцтва нав'язані поняття побуту, стабільної роботи і сім'ї. В глибині душі у підлітка виникає бажання подорожувати, творити, киплять ідеї і навіть є плани для їх втілення. Але все це розбивається про необхідність відсидіти 5 років у навчальному закладі, влаштуватися на роботу і до 30 років мати іпотеку на квартиру, жінку й кілька дітлахів. Що з цього випливає? Накопичене невдоволення, сварки, розбиті долі. Коли людина розуміє, що його мета була помилковою, вже надто пізно щось міняти, і йому ніколи не втекти від тягаря зобов'язань.

Для того щоб зрозуміти істинна у вас мета, необхідно подумати про неї в спокійній обстановці, і якщо не виникло відчуття дискомфорту, і думок про те, що це може принести комусь шкода (не почуття розчарування батьків, а саме шкоду життю чи добробуту) «прожити» з нею не менше 21 дня. Після чого знову повернутися до питань внутрішнього комфорту, і зрозуміти доставив новий образ життя шкоду. І якщо все складається добре — сміливо йдіть до своєї істинної мети, не звертаючи уваги на тимчасові труднощі або необгрунтовані засудження.

Яка різниця між істинною і помилковою метою?

У літературних творах часто піднімається питання, яка різниця між істинною і помилковою метою, про те, як герої романів борються за свої права, або навпаки, допускають непоправні життєві помилки, після яких так і не виправляються.

У романі «Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл героїня Скарлетт чітко знає, яка в нього мета та, незважаючи на всі труднощі, що підстерігають її на життєвому шляху, йде до своєї дійсної мети. Зверніть увагу, що її справжня мета творення в суспільстві, шлюб з коханим чоловіком і створення щасливої сім'ї.

В той момент, коли вона зрозуміла, що коханий чоловік бажає піти від неї, щоб не робити його нещасним, вона відпустила його, незважаючи на те, що була вагітна. Зверніть увагу, як працездатна героїня, вона повна енергії прокидається щоранку, адже справжня мета дає прилив енергії і щастя. Вона усвідомлює, що не завдає світу нещастя, і це додає їй впевненості і відчуття щастя.

Мрія — основа справжньої мети

А тепер розглянемо помилкову мету, за якою послідував Розкольників у романі «Злочин і покарання». Федора Достоєвського. Довгий час він поневірявся від однієї помилкової мети до іншої, що ввело його у глибоку депресію і злидні, після чого його погляд був звернений на стару, яка уособлювала всі його біди та нещастя. Вона стала в його очах збірним образом всіляких бід, гріхів та недоліків, і в цей момент його запалений розум прийняв нове, невірне рішення — його мета вбити стару, тим самим відвести з цього світу всі проблеми і біди, а також поліпшити своє фінансове становище.

Ця мета була прийнята в пориві гніву і негативних емоцій, несла не творчу, а руйнівну силу, і це призвело до незворотних наслідків. Після вбивства Раскольников зрозумів, що мета його не принесла нічого, крім руйнування і болю, глибоко розкаювався, але наслідки цієї помилкової мети стали для нього нищівними.

Помилкова ціль веде до прикрощів і розчарування

Але ці два приклади лише біле і чорне, а як ми знаємо, наше життя має безліч відтінків і не завжди справжня мета не засуджується суспільством. Бажання розбагатіти, при цьому застосовуючи спритність, хитрість і кмітливість осуджується і сьогодні, а в минулі століття і зовсім вважалося чимось неприпустимим для шанованої людини. При цьому Чичиков з роману Миколи Гоголя «Мертві душі» спочатку прийшов до висновку, що його справжня мета — багатство, і його життєвий шлях повинен складатися так, щоб він міг розбагатіти.

І, незважаючи на те, що в кінці свого шляху він, здавалося б, не досяг мети, так як списки не були визнані дійсними, він придбав славу, повагу і шкатулку з монетами. Образ Чичикова показовий, так як, навіть не досягнувши істинної мети, він став щасливим у своєму шляху до цієї мети, навіть не досягнувши мети, він не приніс нікому шкоди і прикрості.

Підіб'ємо підсумки:

  • Істинна і помилкова мета йдуть рука об руку, і тільки людина зможе зробити остаточний вибір. «Добрі помічники» і батьки-порадники більше шкодять, ніж допомагають розпізнати справжню мету. Тому, якщо ви хочете допомогти близькій людині знайти справжню мету — створити навколо нього стан спокою і комфорту, а не накидывайте зашморг обов'язків і стереотипів;
  • Справжня мета завжди несе творення, а людина знайшовши справжню мету, немов знаходить крила, так як відчуває себе щасливим і здатним здійснити свої ідеї в життя;
  • Помилкова мета не завжди несе зло й руйнування суспільства, але завжди руйнує життя людини обрав її. Людина живе з помилковою метою відчуває, що йому чогось не вистачає, що він проживає чуже життя не знайшовши в ній себе справжнього.

Відео: істинні і помилкові Цілі