Як поїхати жити в інше місто, в іншу країну? Як виїхати жити в нову країну: рейтинг найкращих країн для життя

Складності переїзду: як переїхати в інше місто, в іншу країну. Детальна інструкція до дії.

Переїзд — завжди хвилююча, багатообіцяюче подія, яка змінює життя. І добре, якщо переїзд буде всією родиною, або молодіжної компанією. А от якщо людина переїжджає один, труднощів виникає в рази більше, адже до нової обстановці додається і повністю нове оточення, і якщо людина має труднощі в спілкуванні, налагодити нові зв'язки буде дуже болісно.

У цій статті ми розповімо про те, як переїхати в інше місто і навіть країну, до чого треба бути готовим, а чого не варто боятися. Також розповімо, які документи необхідно приготувати, і що зробити з різним рівнем бюджету.

Як поїхати жити в інше місто?

Молодь, яка тільки що закінчила навчальні заклади сприймають переїзд в інше місто, особливо якщо це мегаполіс, із задоволенням, і лише зрідка відчувають тугу за рідним вуличках. У той же час старше покоління, навіть якщо це вік 30+ встигають, як їм здається «пустити коріння», обзавестися житлом, друзями, захопленнями і тим самим «прив'язати» до себе місця.

У той же час подивіться на американців — варто тільки засяяти новим можливостям (поліпшення житлової площі, кар'єрний ріст або творчі можливості), як сім'я, не роздумуючи, збирає валізи. Європейці не так швидко, але також без всяких утруднень готові до змін місця проживання, якщо попереду обіцяє прибуток, а що ще краще, нові можливості.

Нове місце — нові можливості

Отже, переїзд завжди гарантує:

 • Нові знайомства, зв'язки, відносини. Особливо добре для тих, хто на поточному місці проживання відчуває безліч труднощів;
 • Зміни. Вони неминучі! Адже змінюючи місце проживання, ви виходите з зони комфорту, тим самим обрастаете новими знаннями, захопленнями і навіть смаками;
 • Можливість вирости по кар'єрних сходах. Адже новачки частіше приносять ідеї, маючи роботу «свіжий погляд», тим самим звертаючи увагу керівництва на свою особистість;
 • Переїзд через нового місця роботи завжди обіцяє більший заробіток, а інакше навіщо?
 • Дізнатися світ, відкрити нові горизонти і глибше пізнати себе;
 • Знайти щастя, адже в суєті налагодженого побуту складно знову розправити крила.

В «до інтернетівський століття» переїзди супроводжувалися з великими ризиками і незручностями. Спочатку була «тестова» поїздка, якщо це сім'я, то, швидше за все, їхав глава сім'ї, приймаючи остаточне рішення за всіх. Не розглянувши всі аспекти, вони звалювалися на голову вже в процесі переїзду і, напевно, тому у співвітчизників склалося враження, що переїзд дорівнює пожежі. Насправді якщо продумати всі пункти, то переїзд буде порівняний з новим народженням.

Отже, якщо переїжджає один чоловік, необхідно підготуватися таким чином:

 • Житлове питання (для молоді до отримання першої зарплати може бути навіть місце в хостелі, або каучсерфінг;
 • Вид заробітку. Сьогодні це зовсім не означає, що треба бігти в перший день приїзду та шукати роботу, адже ви можете працювати вже десь віддалено, або знайти вакансію заздалегідь через інтернет і можливо, навіть пройти співбесіду. У цьому випадку робота вже є! А якщо ні — вам необхідний запас грошей на життя, щоб не розмінюватися на небажані, але наявні вакансії;
 • Фінансова подушка. Як ви не надихали розповіді про те, як переїхати в інше місто без копійки грошей, все ж краще мати певну суму, на яку ви можете прожити більше місяця;
 • Наявність хронічних захворювань найважливіший фактор. Обов'язково заздалегідь вирішите питання, де і як ви отримаєте медичну допомогу у випадку загострення.
Як виїхати в інше місто? Зібрати валізу і відправитися на зустріч новим знанням!

Якщо сім'я переїжджає, то підготуйтеся таким чином:

 • Фінансове питання. У вас обов'язково повинні бути гроші на життя протягом 3-4 місяців, навіть якщо ви не будете працювати. У разі, якщо вони вам не знадобляться, вони стануть тим самим фундаментом впевненості, якого потребує сім'я при переїзді;
 • Вирішіть, працюють обоє батьків або тільки один. Здійснюйте переїзд тільки в тому випадку, якщо робота є для обох, або заробітна плата одного члена сім'ї буде настільки висока, що другий зможе шукати своє місце без збитку для сім'ї;
 • Житлове питання. Для початку це може бути як наймана квартира, так і окремий номер в хостелі, залежить від фінансів, а може і відразу купівля житла;
 • Школи, садки, секції та гуртки. Обов'язково продумайте завантаженість дітей, і хто буде їх супроводжувати в тих випадках, коли обоє батьків на роботі;
 • Медицина. Визначтеся, чи все вас влаштовує у новому медичному закладі, якщо немає, шукайте рішення в приватних клініках, якщо це дозволяють фінанси.

Як бачите все рішаємо, найголовніше оптимістичний настрій! Тепер розглянемо, що потрібно взяти з собою при переїзді. Список може бути нескінченним, ми озвучуємо мінімальний перелік, без якого сучасній людині не обійтися.

 • Пакет документів для підтвердження особи та працевлаштування, права, навіть якщо в цей раз ви не плануєте їздити, новий місто — нові можливості;
 • Картки з грішми та трохи готівки (у разі, якщо немає терміналу для оплати, а шукати з валізами не зовсім зручно);
 • Сезонна одяг, взуття;
 • Ліки, вітаміни і все що ви п'єте в даний час;
 • Косметика (мило, шампунь і т. д. можна придбати на новому місці);
 • Телефон, планшет або ноутбук. Без виходу в інтернет сьогодні ніяк.

Як бачите їхати можна зовсім без нічого, а інші речі забрати через час, або заздалегідь розпродати і придбати вже на новому місці. Спробуйте — адже зміни-це завжди на краще!

Як переїхати жити в іншу країну?

 • Переїзд в іншу країну, це зовсім не переїзд в інше місто. Тут міняється все, абсолютно все. І те, що вчора здавалося цілком буденним, завтра ви можете просто не знайти у новому місці проживання. Запам'ятайте, красивий курорт ще не значить — найкраще місце для життя. Адже ви любите відпочивати на природі? Але чи готові ви жити в тих умовах? У випадку з переїздом у іншу країну, це правило вірно.
 • Якщо ви хочете переїхати в іншу країну візьміть два аркуші паперу і, не замислюючись, що і як напишіть на одному аркуші що ви любите в житті, включаючи журавлину з цукром взимку до чаю, шелест листя восени під ногами і запах мегаполісу, або, навпаки, тишу маленького села, в якому ви виросли. Будьте щирими. На другому аркуші напишіть те, про що мрієте: кар'єра, сім'я, творчість, прогулянки, їжа, аромати і музика.
 • Все-Все, навіть те, що зараз здається безглуздим. Якщо ви їсте родиною, нехай напише кожен член сім'ї, і враховуйте надалі побажання кожного. Тепер напишіть ким ви себе бачите (кожен член сім'ї), де хочете, щоб навчалися діти, ходили в дошкільні установи або були на домашньому вихованні до школи. І коли це все буде готово — переходьте до другого пункту.
Імміграція — це дуже відповідальний крок у житті!
 • Вибір країни. Спочатку ознайомтеся з рейтингами та оглядами кращих країн для еміграції. Після цього відкрийте карту і подивіться огляди інших країн, які вам сподобалися, адже краще для кого-то це ще не найкраще для вас. Зважуйте всі за і проти, вибудовуйте свій рейтинг країн поки не визначитеся. Періодично беріть вище складені списки і порівнюйте країну з усіма параметрами.
 • Також орієнтуйтеся на клімат і легкість вивчення мови. Якщо хочете досягти висот більше ніж офіціант або робочий, не орієнтуйтеся на велику кількість російськомовних або на наявність російських діаспор, для того щоб асимілюватися в країні вчити мову обов'язково! Дізнайтеся про країну максимум інформації, які правила для отримання робочої візи, дозволу на проживання, громадянства і т. д. Є хороша база медстрахрования, які умови навчання і т. д.
 • Коли ви визначитеся з вибором країни — вирушайте туди у відпустку, але не в курортні зони (якщо звичайно ви переїжджаєте жити не на курорт), а в міста або селища де плануєте зупинитися. Відвідуйте місцеві заклади, повідомте оточуючим, що плануєте переїзд в їх краю, послухайте настрої місцевого населення (адже приїжджих не завжди суспільство зустрічає з розкритими обіймами і їхати заздалегідь в конфліктну зону не слід).
Нові прекрасні місця — але чи є там місце для вас?
 • Тепер, коли ви вже визначилися з вибором остаточно — почніть пошуки роботи. А в той час поки шукайте роботу, починайте підготовку до переїзду. Запам'ятайте, навіть якщо ви їсте всією сім'єю, ви почнете з чистого аркуша. 90% речей ви залишите на старому місці або распродадите.
 • Тому підготуйте список того, що ви напевно берете з собою, а інші речі розділіть на дві зони: можна віддавати/продавати вже зараз необхідно підготувати до продажу в останній момент (в тому числі і канали продажів). Якщо у вас є машина, житло, дача і т. д. — визначтеся, будете здавати чи продасте. Підготуйте документи і наведіть порядок з кредитами, боргами, усіма зобов'язаннями перед родичами і т. д.
 • Вирішите питання з транспортною компанією. Дізнайтеся самі надійні міжнародні кур'єрські компанії з вашої країни в країну, в яку переїжджаєте, ознайомтеся з тарифами і термінами. Підготуйте, що ви візьмете з собою в дорогу, а що можна відправити посилками. Дізнайтеся всі щеплення у вас і у вашої родини, за необхідності зробіть.
 • Якщо є неповнолітні діти, уточніть які правила подачі документів у навчальні заклади, можливо потрібні якісь додаткові документи зі школи чи дошкільного закладу, і ви їх простіше отримаєте поки знаходитесь ще на старому місці проживання.
Переїхати з дітьми в іншу країну набагато складніше і більш відповідальніше
 • Домашні вихованці — окремий пункт у питанні еміграції. Визначтеся, чи можете ви забрати вихованця, і якщо немає, почніть вирішувати питання щодо пошуку нового господаря. Якщо вирішили брати з собою, дізнайтеся, які документи необхідні для ввезення вихованця в країну переїзду.
 • Визначтеся з термінами. Зверніть увагу, що сім'ї з дітьми необхідно як мінімум 6 місяців, щоб закрити всі питання, підготувати документи та зібратися для переїзду. Можна і швидше, але з фінансової точки зору це набагато дорожче. Молодим студентам для переїзду в іншу країну також потрібно як мінімум 60 днів, хоча бувають випадки й переїзду «без нічого», а всі поточні питання вирішують батьки або друзі.
 • Відкриття банківських рахунків у новій країні, або налагодити обслуговування по своїм рахункам таким чином, щоб вони не доставляли труднощів на новому місці. Знову-таки тимчасово, поки ви повністю не переведете свій капітал в нову країну.
 • Водійські права. Дізнайтеся, чи підходять вони для нової країни, якщо немає — як отримати відповідний зразок.
 • Житлове питання. Для початку підійде навіть хостел, або житло надає роботодавець, але в самі короткі терміни ви повинні бути готові оплатити нове житло самостійно (оренду або покупку).
Житлове питання — один із самих не простих

Відмінний варіант якщо у місці, яке ви відправляєтеся, є знайомі, навіть далекі. Ті, хто на батьківщині «сьома вода на киселі», в іншій країні — кращі друзі, а може і опора.

Отже, налаштуйтеся позитивно, але усвідомлювати, що труднощі неминучі, як і якийсь культурний шок, який необхідно подолати і звикнути до нових правил життя. В період адаптації навіть відсутність знайомого смаку кави здається справжньою катастрофою. Але подолавши труднощі еміграції, ви отримаєте шанс на нове життя!

Як виїхати жити в нову країну: рейтинг найкращих країн для життя

У цьому розділі ми наведемо 10-ку кращих країн для життя, в яких ідеальне поєднання умов для життя, можливості знайти хорошу роботу і «пустити якір» з сім'єю.

 • Норвегія. За останнє десятиліття Норвегія занимае т рейтинги самих країн, що розвиваються, а також країн, найбільш сприятливих для життя. Це відмінна країна для того, щоб приїхати в студентські роки, обзавестися сім'єю і зустріти старість. Прекрасна медицина та соціальне становище в країні не тільки для місцевих, але і для іммігрантів. У вас підростають діти — тут безкоштовну освіту! Ще один пунктик, який притягує більшу кількість людей.
Норвегія
 • Швеція. Тут все сконцентровано для ідеальної екології, і здається, він виходить звідусіль. Прекрасний рівень життя і можливість піднятися по соціальних сходах, найчистіші вулиці і затишні будинки. Навіть інтер'єр в будинках шведів відрізняється простотою і ніби дихає ніжністю. Відмінна медицина, безкоштовна освіта, відсутність корупції та злочинності. Що ще потрібно для життя?
Швеція
 • Данія — місце щасливих людей. Саме цей показник у данців найвищий у світі. І дійсно, як можна почувати себе в цій чарівній і розвиненій країні. На кожному повороті пам'ятники архітектури або сучасні інсталяції, чисті і безпечні вулиці, знову-таки безкоштовну освіту.
Данія
 • Фінляндія манить своєю близькою расположенностью, унікальним утворенням, яке дарує світу обдарованих відкритих людей, низьким рівнем злочинності і комфортним північним кліматом. Відмінне місце для життя, якщо ви любите комфорт, тишу, розміреність і багато заміського відпочинку. Абсолютно не підходить тим, хто любить клуби, пляжі і галасливий спосіб життя — тут ви занудьгуєте.
Фінляндія
 • Нідерланди — країна вільних поглядів і нових навчань. Країна платить 200 доларів кожному підлітку, який через аналізи доведе, що не вживає алкоголю і наркотиків. Країна, яка вільно продає марихуану, але в Нідерландах залежних від марихуани не більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Основний дохід все-таки отримує країна від туристів, які вживають марихуану. Зниження злочинності, особливі умови життя і країна стала бажаною для багатьох людей, особливо для творчих особистостей. Прекрасне місце для виховання дітей.
Нідерланди
 • Швейцарія — країна конфедерація вважається однією з кращих країн для життя протягом останніх 50 років. Найчистіша екологія, прекрасні продукти, рівень життя можна віднести до самого захищеного. Єдиний мінус — ви можете прожити все життя і так не домогтися отримання громадянства.
Швейцарія
 • Ісландія. Країна холодних фіордів і вельми специфічного клімату. З-за природних умов життя в країні чималий відтік населення, тому умови для емігрантів, особливо вузьких фахівців, настільки привабливі, що країна потрапила в рейтинги країн бажаних для життя. Ще один плюс — немає вищого класу, і з-за цього проживання в країні відчувається набагато приємніше, якщо піднімається рівень життя одного, він за собою піднімає і сусідів. Гасло цих сіверян — дружба і взаємовиручка!
Ісландія
 • Канада. Вона приваблює своєю великою російськомовною діаспорою, відмінними умовами для працевлаштування і можливістю за кілька років життя в країні (якщо ви будете старанно працювати) придбати житло, а також стабільний соціальний статус. Тут крім вузьких фахівців потрібні будівельники, медики, водії, вихователі та вчителі, а також люди готові почати малий бізнес і піднімати економіку країни. Широкі простори дають можливість вибору в місці проживання, але найчастіше це малонаселені невеликі міста. Але якщо вам до душі мегаполіс (хоча заради нього, напевно, краще їхати в іншу країну), то ви можете обжитися і в столиці.
Канада
 • Австралія була безперечним лідером для еміграції росіян в 90-е, але зараз пішла в низ списку, і її обігнали європейські країни. При цьому ця чудова країна тримає двері відкритими для емігрантів і готова надати всіляку підтримку для успішної асиміляції в країні. Абсолютна економічна стабільність, відсутність корупції та ідеально чисті міста і селища, величезні пляжі і чудовий клімат. Хочете жити в раю, і можете заради цього багато працювати? Значить вам сюди!
Австралія
 • Нова Зеландія ідеальне місце, адже там тепло, красиво і що важливо — відсутні комарі. Це місце чекає фахівців своєї справи, і якщо ви покажіть в країні що ви дійсно віртуоз у своїй професії — швидке і пільгове отримання громадянства гарантовано. На вулицях безпечно, продукти численні і доступні, освіта платне, але за прийнятними цінами. А громадяни Нової Зеландії можуть подорожувати без віз 168 країн світу! Це відмінна можливість жити в красивому місці на планеті, бути гідно оціненим на роботі і при цьому мати можливість безперешкодно подорожувати по світу.
Нова Зеландія

І на закінчення додамо, не бійтеся переїздів, бійтеся необдуманих рішень. Якщо ви ретельно підготовлені, і переїзд буде осмисленим — щасливе майбутнє у вас в руках!

Відео: Топ-10 країн для роботи і життя за кордоном. Куди найкраще виїхати?