Зонування кімнати на спальню і вітальню: за допомогою шпалер, дизайну стелі, штор, розсувних дверей, перегородки, шафи, стелажу — сучасні практичні варіанти

Щоб зонувати простір між спальнею і вітальнею можна використовувати багато варіантів. Детальніше про них піде мова в статті.

Зміст

При невеликій кількості квадратних метрів виникає необхідність правильного поділу простору на окремі зони. Не зовсім зручно, коли вітальня за сумісництвом виконує роль спальні або дитячої кімнати.

Нестачу окремих кімнат можна вирішити з допомогою цікавих інтер'єрних рішень. Поділ території дозволяє чітко розмежувати місце відпочинку і місце для прийому друзів, що дуже зручно для гостинних господарів.

Варіанти зонування кімнати на спальню і вітальню

Зонування кімнати на спальню і вітальню вимагає правильного функціонального підходу і грамотної реалізації. Для того, щоб розділені кімнати гармонійно перегукувалися один з одним бажано зберегти однаковий стиль для загальної території. Організація простору повинна бути насамперед ефективної і затишною для постійних мешканців.

Для комфортабельного зонування кімнати на спальню і вітальню використовують кілька оригінальних способів:

  1. Універсальна меблі. Серед основних предметів меблів більше всього місця дозволяє виграти розкладний диван. Нескладна трансформація дає можливість використовувати його як сидячих місць, так і у вигляді спального ложі. Для прийому гостей велике значення має стіл, тому варто розглянути варіант з висувною стільницею. Такий елемент може бути частиною шафи або стелажу.

    Меблі
  2. Декоративне оформлення. Зонування кімнат можна виконати не тільки цікавими меблевими рішеннями, але і за допомогою поклейки шпалер або фарбування стін. Такий варіант є менш бюджетним і набагато простіше в реалізації. Для розмежування спальні і вітальні необхідно підібрати шпалери або фарбу різних квітів. Бажано щоб була збережена загальна тональність. Занадто контрастні кольори зменшують загальну візуальну картинку. Розділені зони можна підкреслити різним оформленням стельової зони і колірним рішенням підлогового покриття. Важливе значення мають роздільні джерела світла. Яскрава освітленість однієї зони не повинна порушувати комфорт іншої кімнати.

    Шпалерами
  3. Тканинний завіса. Обмежити видимість в одній із зон можна за допомогою щільного текстилю. За допомогою штор можна приховати з поля зору небажані елементи меблів. Наприклад, замість шафи перед вами постане тканинна стіна оригінальної забарвлення. На зонування за допомогою текстилю знадобиться кілька секунд, що дуже зручно.
  4. Загородження. Візуально розділити зони дозволяють різноманітні конструкції перегородок з різних матеріалів або система з розсувними дверима. Перевага дверей в цьому випадку полягає у швидкій можливості розширити або звузити простір. Напівпрозорі перегородки допомагають зберегти об'ємність приміщення.
Розмежування

Зонування кімнати на спальню і вітальню за допомогою шпалер

Маючи невеликим бюджетом, варто віддати перевагу способу зонування з використанням шпалер. Різні відтінки і фактура матеріалу здатні повністю змінити сприйняття кімнати, переключити увагу на окремі зони і приховати деякі кути.

Підбираючи різні шпалери, постарайтеся щоб їх основа була близькою колірній гамі. Спокійні пастельні тони допоможуть розмити чіткі межі і додадуть в загальний простір світла. Одну із зон можна підкреслити шпалерами з малюнком.

Можна обмежити шпалерами

Якщо ж кімната досить велика і ви хочете чіткого розмежування на зони, то бажано підбирати відтінки різних тонів і без візерунків. Чіткого візуального поділу можна досягти за допомогою поєднання горизонтального і вертикального малюнків.

Зону вітальні добре підкреслять фотошпалери або творчі візерунки. Також в магазинах представлений величезний асортимент інтер'єрних наклейок. Характер дизайну допомагає підкреслити особливу атмосферу кожної зони.

Зонування спальні і вітальні з допомогою дизайну стелі

При наявності в кімнаті декількох вікон і дверей завдання зонування стає трохи складніше. У такій ситуації можна розділити простір на спальню і вітальню за допомогою дизайнерських конструкцій стелі.

Найчастіше знаходять застосування гіпсокартонні конструкції, різна колірна фарбування, оригінальне розташування джерел світла. Наприклад, одну із зон можна підкреслити точковими світильниками, а в іншому ділянці кімнати досить повісити люстру.

Дизайн стелі

Розділити простір на секції можна з допомогою невагомих балок. Для того, щоб зберегти об'ємність простору, варто дотримуватися світлих тонів.

Ще одним цікавим рішенням стане поділ стелі на кілька рівнів. Частину кімнати з високою стелею, як правило, більше, і призначена для зони вітальні. Відповідно стелю в спальні повинен бути трохи занижений.

Зонування спальні і вітальні з допомогою штор

Поділ кімнати за допомогою штор дозволяє об'єднувати і розділяти простір в різний період часу. Наприклад, обмежити зону спальні для нічного сну і відпочинку. Вибір текстилю дозволяє домогтися чіткого і розмитого переходу між двома зонами.

Нитяні штори дозволяють пропускати світло і візуально збільшують межі кожної зони. Також для проникнення денного світла в зону спальні зупиняють вибір на білих прозорих тканинах. Проста тюль надає зонування деяку легкість.

Шторами

Штори з щільного текстилю допомагають повністю затемнити зону спальні та оригінально виглядають на рейкових направляючих. Такий варіант найчастіше застосовують при оформленні кімнат у стилі модерн.

Цікавим рішенням стане двостороння штора. Кожна з забарвлень зможе вигідно підкреслити конкретну зону.

Зонування спальні і вітальні з допомогою розсувних дверей

Установка розсувних дверей допомагає реалізувати завдання чіткого розділення кімнати на спальню і вітальню. Крім візуального розмежування, двері виконують звукоізоляційну функцію, створюючи дві незалежні друг від друга зони. Товщина конструкції не забирає багато місця, зберігаючи ефективність простору.

Подібне архітектурне рішення вимагає значних капіталовкладень. Недоліком такого рішення може стати недостатнє проникнення денного світла в одну із зон. Як правило, зона спальні залишається без вікна. Згладити подібний мінус можна з допомогою використання прозорих матеріалів замість дерев'яних полотен.

За допомогою дверей

Незвичайним рішенням стане оформлення полотен дверей у вигляді сітки та грати з щільних матеріалів. При необхідності візуально збільшити простір можна використовувати дзеркальні двері. Різноманітні способи декорування дверей допомагають вигідно підкреслити ваш інтер'єр.

Зонування спальні і вітальні з допомогою перегородки

У кімнаті з великою площею зонування можна виконати за допомогою фігурних перегородок. Гіпсокартонна конструкція дозволяє реалізувати будь-які геометричні форми і колірні рішення.

Перегородка може бути не прив'язана до висоті стелі і містити прозорі елементи, що виконують функціональне призначення. Суцільна перегородка дозволяє посилити шумоізоляцію і є досить міцною конструкцією.

Перегородкою

Максимально розділити зони дозволяє арочна конструкція. Для ненав'язливого поділу можна виконати односторонню перегородку.

Для плавності переходу доцільно вибудувати ступеневу перегородку. Для проникнення денного світла можна вирізати віконця і заповнити їх квітковими рослинами. В якості перегородки може виступати ширма або інша переносна конструкція.

Зонування спальні і вітальні шафи

Практично зонувати кімнату на спальню і вітальню можна за допомогою функціональних шаф. Такий спосіб поділу простору використовується досить давно. Містка конструкція дозволяє вирішити питання з розміщенням великої кількості речей і дозволяє вигідно використовувати невід'ємну частину інтер'єру.

За допомогою шафи можна повністю сховати спальне місце та забезпечити звукоізоляцію. Дизайн шафи дозволяє об'єднати декілька функціональних елементів. Приміром відкриті книжкові полиці, закриті ділянки для одягу, ніша для телевізора, комбінування з вбудованою стільницею.

З шафою

В одній із зон шафа може виконувати своє пряме призначення, в іншій зоні стати дзеркальним відображенням. Сучасним і практичним рішенням може стати шафа-купе. Розсувні системи допоможуть приховати безліч непотрібних елементів. Дизайнерське рішення може вигідно підкреслити стиль кімнати. Одна із сторін шафи може поступово розширюватися у напрямку до стіни.

Зонування спальні і вітальні за допомогою стелажа

Стелаж, що виконує функцію зонування кімнати на спальню і вітальню може бути розміщений не тільки біля стін, але і посеред кімнати. Прозора конструкція зберігає невагомість і як би розчиняється в просторі. Для більш чіткого розмежування зон порожнини стелажа можна щільно заповнити різними елементами.

Стелажі
Для розмежування

Для максимального проникнення денного світла стелаж може доходити до половини кімнати. Конструкція стелажа може бути елементом шафи або стикатися з суцільною перегородкою.

Цікаве дизайнерське рішення – поєднання стелажа і подіуму. Таке комбінування допомагає підсилити ефект зонування спальні і вітальні. Мобільний стелаж дозволяє час від часу робити перестановку в кожній зоні.

Відео: Зонування вітальні та спальні в одному приміщенні