Тварини-символи країн світу, Росії: опис, фото

Дізнайтеся у статті, які тварини є символами різних країн світу.

Зміст

Тварини-символи країн світу і Росії

Люди завжди до тварин відчували повагу. Їх зображення вони наносили на предмети одягу, на тіло або на зброю. Є таке поняття, як тотемна тварина. Першими тотеми стали застосовувати індіанці. Кожне з племен обирало собі або тварина або рослина, за яким інші могли визначити це плем'я.

Пізніше тварин стали зображати на гербах. Герб — це офіційний знак країни. Але символами багатьох країн стали не тільки ті тварини, які зображені на офіційних символах. Неофіційними символами є тварини, яких з давніх часів народи відчували особливу повагу.

Нижче ви дізнаєтесь, які тварини є символами різних країн світу.

Тварина-символ Росії — орел, ведмідь

На гербі Росії зображений двоголовий орел. Зорка, могутня і сильна птах. Але неофіційним символом Росії, як відомо, є ведмідь. Перші асоціації у іноземних туристів про Росії — це бурий ведмідь. Зображення цієї тварини можна спостерігати на різних емблемах, логотипах країни. Наприклад, мишко став символом Олімпійських ігор.

Багато іронічно ставляться до ведмедя, як до символу країни. Багато хто вважає, що російські ведмеді лише горілку п'ють і танцюють. Насправді це не так.

Російський народ з давніх часів ставився до ведмедя з повагою. Це тільки з вигляду неповороткий ведмідь телепень, який тільки реве та вулики руйнує. Але для ворога немає тваринного страшніше, ніж ведмідь. В одну секунду ведмідь може стати лютим хижаком, який не упустить свою здобич. Згідно російським казкам, ведмідь — це цар лісу.

Важливо: Після війни між Росією і Пруссією були сказані такі слова Фрідріхом II: «Не будіть в барлозі російського ведмедя».

Ведмідь

Тварина-символ Австралії — кенгуру, ему

Перша тварина, яке приходить на думку при згадці цієї країни — кенгуру. В цій країні є багато інших рідкісних і цікавих тварин, проте саме кенгуру стало найголовнішим символом цієї країни. Це сумчаста тварина очолило герб країни.

Важливо: Разом з кенгуру зображений птах страус ему. Обидва цих корінних австралійських тварин підтримують щит, які зображено на гербі.

Ему

Австралійцям не притаманне ставлення до кенгуру, як священній тварині. Кенгуру вирощують для м'яса та імпорту. Кенгуру для Австралії, як для нас корова.

За однією з версій експедиція Кука в Австралії побачила одним з перших тварин кенгуру. На питання, хто це, аборигени відповіли: «Кенгуру». Це означає — я не знаю. З тих пір кенгуру стали називати саме так.

Австралійці кажуть, що їх символами країни кенгуру і ему стали через свою нездатність рухатися назад — тільки вперед. Це послужило для своєрідного девізу країни.

Кенгуру

Тварина-символ Монголії — кінь

Символом Монголії є кінь. На гербі країни в самому центрі розташовується жеребець, який говорить про вільному дусі Монголії.

Важливо: Для народу Монголії кінь — це одне, годувальник, помічник. Кінь — це символ енергії і духу народу.

Кінь

Тварина-символ Казахстану — ірбіс

Символом Казахстану є рідкий і красивий звір — ірбіс, або сніжний барс. Ця тварина є рідкісним видом, лише в деяких куточках планети можна його зустріти.

Сніговий барс є тотемним тваринам Казахстану. З давніх часів люди шанували це тварина. Ірбіс став невід'ємною частиною образотворчого мистецтва народу і сказань.

Важливо: Ірбіс зображений на гербі Алмати. Примітно, що на гербі це хижа тварина не показує кігті або зуби. Ірбіс налаштований миролюбно і тримає в зубах квітка.

Ірбіс

Тварина-символ Білорусії — зубр, білий лелека

Символом Білорусії є великий дикий бик — зубр. Тут знаходиться ареал вільно живуть зубрів у Біловезькому лісі. Ще в 16 столітті білоруський поет Микола Гусовський прославив зубра у своєму творі «Пісня про зубрі».

Автор у своєму творі описав звички зубра, уособлюючи його характер і манери поведінки з державою. Автор описав полювання на зубра і підкреслив, що зубр може бути дуже небезпечний для мисливців.

Зубр

Важливо: В Білорусі є багато статуй і пам'ятників дикого бика. Зображення зубра використовується на гербах областей, на логотипах підприємств та хокейного клубу «Динамо-Мінськ».

Ще одним символом Білорусі є білий лелека. Ця красива граціозний птах став символом миролюбності країни, краси і чистоти, мудрої сили.

Білий лелека

Тварина-символ Таїланду — слон

Слон — священна тварина у Таїланді. Зустріти слона тут можна всюди, починаючи від зображення на прапорі і монетах, закінчуючи живими слонами.

Слонів у Таїланді часто можна побачити у вигляді статуй. Жителі цієї країни впевнені, що слони приносять щастя.

Важливо: За однією з легенд напередодні народження Будди його матері приснився сон, в якому слон їй підніс білий лотос.

Слонів тут поважають і люблять. На свята їх наряджають, і навіть люди влаштовують свята для цих великих тварин. Слони в Таїланді — повноправні учасники більшості урочистих подій.

Тайці вірять, що місця, де зупинялися слони на лежбищі, священні. Саме тут зводять храми. А до слонів з рожевими цятками тут особливе ставлення — їх шанують більше за всіх.

Таїландський слон менше свого родича — африканського слона. З давніх часів жителі Таїланду приручили і одомашнили слона. Слони брали участь у війнах, перевозили важкі вантажі, допомагали при зведенні будівельних об'єктів, служили як транспортний засіб.

Зараз слони допомагають розвивати туризм в Таїланді. Прогулянки на слонах користуються особливою популярністю у туристів.

Слони

Тварина-символ Індії — тигр, корова

Тигр став національним символом Індії. Ця тварина є уособленням розуму, стійкості, сили. Тигри — це королівські тварини. Вибір тигра в якості символу Індією очевидний. Ця тварина символізує фортецю індійської нації.

Важливо: В Індії мешкає більша кількість тигрів від їх чисельності у всьому світі.

Тигр

Ще одним символом Індії є корова. Вбивати корів тут заборонено законом. В основному, корови помирають від старості. В Індії часто можна побачити прогулюються вулицями стада корів. Вони ходять навіть по проїжджій частині, і це нікого не дивує.

В аеропорту Мумбаї стався курйозний випадок. На злітну смугу прийшли корови, і це завадило посадці літака. Але ніхто з людей не зважився відігнати стадо корів, літак кружляв у повітрі. Потім службовці включили запис гарчання тигра, і тільки це злякало корів і змусило покинути злітну смугу.

Цей випадок яскраво описує те, як ставляться до корів у Індії.

Корова в Індії

Тварина-символ Великобританії — лев

Твариною-символом Англії став лев. Ця тварина є символом багатьох країн. Лева, як символ, використовують інші країни. Наприклад, Бельгія, Грузія, Кенія, Сінгапур, Фінляндія, Естонія та інші.

Важливо: Чому саме лев став символом Великобританії? Як відомо, Великобританії очолює монарх. А монархи завжди хотіли відзначити свою силу і перевагу.

Ще з часів короля Генріха I лев використовувався для орнаменту королівського щита.

Лев

Тварина-символ ОАЕ — сокіл

Сильна, смілива, хваткая птиця сокіл — традиційний символ Об'єднаних Арабських Еміратів. Кожен заможний мешканець цієї країни має сокола. Птах є показником статусу людини.

Важливо: Соколов тримають вдома, як у нас папуг. Тільки вартість хорошого сокола досягає нечувані суми. Важко повірити, але сокіл може коштувати дорожче, ніж яхта, будинок або автомобіль.

У цій країні для соколов створені всі умови. Це — соколине госпіталь, клініки, притулки для розведення птахів. Є музеї і базар.

Соколине полювання — не просто традиція і спадщина предків. Таке полювання є хобі і спортивним захопленням жителів ОАЕ. Цілий рік господарі тренують своїх птахів, готують їх до змагання, щоб потім позмагатися з іншими птахами у соколиному полюванні.

В ОАЕ проводяться змагання міжнародного рівня, тут можна побувати на виставці соколов.

Сокіл

Тварина-символ Мадагаскару — лемур, зебу

Неофіційним, але найбільш відомим символом острова Мадагаскар є лемури. Багато різновидів лемурів водиться на Мадагаскарі. Лемури є наївними і мирними тваринами, хоча з вигляду можуть здатися зовсім не такими. Лемурів плутають з мавпами, але насправді вони є прабатьками мавп, це більш давній вид тварин.

До лемурам на Мадагаскарі ставляться трепетно і з любов'ю. Цих тварин ніхто не вбиває.

Важливо: Вважається, що після смерті душа померлого переселяється в лемура. Саме з цієї причини лемури удостоїлися такого шанобливого ставлення.

Лемур

На державному гербі Мадагаскару при цьому зображений зовсім не лемур, а зебу. Це — різновид корови з горбом на спині. Зебу не є споконвічно мадагаскарским виглядом, вона з'явилася там кілька століть тому. Однак відразу ж придбала велике значення для мешканців.

Зебу приносять у жертву на різних обрядах, на весіллях і похоронах. Місцеві жителі вирощують цих корів для отримання м'яса, молока. Чисельність зебу на Мадагаскарі перевищує чисельність людей.

Зебу

Тварина-символ Німеччини — ведмідь

Важливо: Ведмідь красується на гербі столиці Німеччини. Назва міста Берлін походить від слова Bar, що в перекладі з німецької означає ведмідь.

У Берліні всюди можна зустріти фігурки ведмедя. Але ось цього ведмедя у Німеччині зустріти складно, хоча до XIX століття ці тварини повсюдно були поширені в Німеччині.

Ліси Німеччини — історичний ареал поширення ведмедів. Сумно, але полювання на ведмедів, що серед багатих людей тривалий час була розвагою, призвела до істотного скорочення цього виду.

Символ Німеччини — ведмідь

Тварина-символ Канади — бобер

Традиційний символ Канади — кленовий лист. Багато хто саме так відповідають на питання про асоціації з Канадою. Але не багато хто знає, що символом цієї країни також є тварина бобер.

Пухнастий звірятко значно допоміг добробуту Канади. У 17-19 столітті великою популярністю користувалися хутряні вироби з бобра. Канадці навіть розраховувалися хутряними шкурами замість грошей. Значна частина Канади була досліджена внаслідок полювання на бобрів.

Пізніше попит на хутряні вироби затих, і бобра даремно забули. Однак у 1976 році цей тварина знову отримало статус символу Канади на Олімпійських іграх.

Важливо: Перша канадська поштова марка була прикрашена зображенням бобра.

Бобер

Тварина-символ Франції — півень

Символ Франції — півень. Багато можуть посміятися з цього, адже у нас півнем назвати нікого не можна, це — образливе слово. Однак у французів все по-іншому.

Важливо: Згідно з офіційною версією, півень став називатися символом країни, тому що французи є нащадками галлів. Звучання слів у галли і півні ідентичне — galli.

За народною версією, французи — такий народ, який любить «попетушиться». Багато вважають французів задираками, тому приписують їм характер цієї домашньої птиці.

Півень

Тварина-символ Китаю — панда

У Китаї панда є національним надбанням. Ареал проживання панд у дикій природі знаходиться в Китаї. У цих грайливих і миролюбних тварин китайці побачили щось дуже привабливе, і самі стали називати їх символом своєї країни.

Важливо: Чисельність панд у світі мізерно мала. Основна їх кількість мешкає у провінції Сичуань. Китайці відчувають всенародну любов до панді

Панда стала символом Китаю з багатьох причин. Панда є символом спокою, до того ж тварина володіє інтелектом. Саме тому мудреці Тибету змогли розгледіти у панді відображення своїх поглядів на життя.

До того ж у забарвленні цієї тварини присутні білий і чорний колір, що перегукується з поняттям «Інь» і «Янь».

Панда

Тварина-символ США — білоголовий орлан

Велика хижа птиця, яка мешкає на Півночі Америки стала основним твариною - символом цієї великої країни.

Важливо: Зображення орлана з'явилося на гербі США в 1782 році. Орлан уособлює дух свободи і переваги США, символ могутності і суверенітету.

Американці називають птаха «лисим орлом», хоча ця птах зовсім не лиса.

В кінці ХХ століття білий орлан був оголошений в США, як вимираючий вид. Однак завдяки охоронної політики країни знову вдалося відновити цей вид.

Білоголовий орлан

Тварина-символ Нової Зеландії — ківі

Унікальний вигляд пухкої птиці вперше був виявлений Куком в Новій Зеландії. Найвідомішим символом Нової Зеландії є птах ківі.

Важливо: У новозеландців є жартівливе прізвисько — ківі. Є жарт, що новозеландці схожі на ківі, тому що не люблять працювати і багато сплять.

У цій країні можна зустріти багато сувенірів, статуй і зображень цього птаха. А ось саму пташку ківі зустріти не завжди вдасться. У дикій природі ківі вдень спить, а вночі не спить.

Фрукт ківі, який був виведений в Новій Зеландії, названий на честь птиці. Його вигляд нагадував новозеландцям форму тіла птаха.

У цієї країни багато символів. Жителі Нової Зеландії вирішили об'єднати їх в загальний термін — кивиана.

Ківі

Тварина-символ Болівії — лама

Лама зображена на гербі Болівії. Це тварина довгий час використовувалося як в'ючної. В болівійській кухні здавна використовувалося м'ясо лам. А ось шерсть лам не має великої значущості. Вона м'яка, тепла, але при намоканні має дуже специфічний запах, а після прання сідає.

В ритуальній культурі болівійців лама відіграє важливу роль. Це тварина цілителі використовують для своїх ритуалів. Якщо будується новий будинок, в основу закопують висушений плід лами. Вважається, що цей ритуал дозволить вберегти дім від зла і нещасних випадків.

Важливо: Болівійці вірять, що принесення в жертву лами уберігає їх від хвороб, бідності, зла і всяких нещасних випадків.

Лама

Тварина-символ Швейцарії — корова

В аеропорту Цюріха можна почути протяжне мукання і дзвін дзвіночка — своєрідне привітання гостей. Все тому, що одним із символів Швейцарії є корова. Для швейцарців корова — це предмет обожнювання.

Красива доглянута корова з дзвіночком — це звідси. Народ Швейцарії своїх корів дуже любить і поважає. Важко повірити, але у кожної корови тут є перукар.

Важливо: У Швейцарії навіть конкурси краси для корів є. Швейцарці жартують, що корови красивіше жінок, тому вони проводять конкурси краси для корів.

Наші жінки такий жарт не оцінили б, але жінки в Швейцарії поділяють цю думку. Вони з любов'ю піклуються про своїх годувальницях, які дають смачне молоко для знаменитих швейцарських сирів.

Корови в Швейцарії

Тварина-символ Лапландії — північний олень

Безперечним символом Лапландії є північний олень. Цих тварин в Лапландії більше, ніж людей. Зустріти оленя в Лапландії — звичайна справа.

Вони спокійно ходять, пустують, шукають собі ласощі. Самим улюбленим ласощами північного оленя є ягель, який у величезній кількості росте в Лапландії.

Кожен олень в Лапландії належить певному оленеводу. Весь рік олені вільно гуляють, але два рази на рік тварин заганяють у загони для того, щоб порахувати.

Традиційним казковим помічником Санта Клауса є олень з Лапландії.

Північний олень

Тварина-символ Єгипту — кішка

Кішка для єгиптян була з найдавніших часів священною твариною. Вона уособлює богиню радості, захисниці жінок і дітей, родючості — Бастет.

Зображення цієї богині завдавали у себе в оселях в якості оберега від злих духів, для щастя і радості. Богиня Бастет зображувалась у вигляді молодої жінки з головою кішки.

В давнину за вбивство кішки покладалася страта.

Важливо: З повагою ставилися не тільки до домашніх, але і до бездомним представникам цих тварин. У сім'ях обов'язково жила кішка, після смерті її муміфікували.

Археологи одного разу навіть знайшли ціле кладовище кішок. За життя кішка вважалася рівноправним членом сім'ї.

Кішка

Тварини є символами різних країн. У багатьох країнах тварини не зображені на офіційних символах держави, однак у народу до них може бути особлива повага.

Відео: Тварини — символи країн світу