Проводи в армію: прикмети і традиції

Проводи в армію — це важлива подія для кожного чоловіка. Давайте дізнаємося, які прикмети і традиції пов'язані з цим дійством.

Проводи на армійську службу – хвилююче і відповідальна подія не тільки для молодого юнака, але і для самих рідних, коханої дівчини, самих дорогих друзів і всіх родичів. Ще в часи наших предків існувала традиція проводжати на службу молодих юнаків. Оскільки військова служба була і залишається складним випробуванням. Здавна виникли повір'я та обряди, які оберігали майбутніх військових і захищали від смерті.

Проводи в армію: традиції

В момент отримання повістки хлопець починає замислюватися про армійську службу. Це важлива подія, що вимагає особливої підготовки не тільки фізичної, а й моральної.

Здавна на проводи в армію, за традицією, організовували пишні застілля, де збиралися всі близькі люди і рідні юнака. Вірний і справді потрібний рада можуть дозволити дати лише люди, які протягом довгого часу знають молодої людини, зможуть підтримати таку нелегку хвилину і вселити надію, що після повернення він здатний стати справжнім чоловіком.

Проводи
 • Такі застілля проводять дуже шумно і весело. Ті друзі або рідні, які пройшли все це поділяються колишнім досвідом і дають настанови.
 • Мамам і коханим дівчатам варто тримати свої переживання при собі, щоб ще більше не засмучувати молодої людини. Позитивний настрій допоможе йому впоратися з будь-якими труднощами. Слова напуття і розповіді про те, як воювали і служили наші предки, додадуть сміливість і завзяття хлопцеві.

Перші проводи в армію, і традиції, виникли ще при Петрі I, коли він ввів рекрутський набір в армію. Через відсутність належного медичного лікування і постійних воєн більшість солдатів не поверталися додому. В ті часи армія сприймалася як похід на вірну смерть, і всі проводи тягли за собою голосіння і сльози.

Проводжали здавна

Зараз все змінилося, зменшилися роки служби, але проводи в армію, і прикмети досі дотримуються. Матері вірять, що таким чином вони оберігають своїх синів від смерті і хвороб. Віра в те, що його чекають, налаштовує його на потрібний лад.

 • Щоб уберегти воїна від хвороб і випробувань, що випали на його плечі, в народі існували певні традиції. Юнакові давали талісман в дорогу. Особливою силою володів амулет з ликом бога Перуна. Він наділений силою охороняти від нечисті.
 • Кінь на малюнку символізував віру, яка допомагає обходити біди стороною. Такий талісман допомагав протягом довгої служби, вселяв віру у швидке повернення.
 • Кіготь або зуб вовка у вигляді прикраси на шию був оберегом воїна від ворога і хвороб. Всі якості вовка передавалися людині носівшему його. Це: витривалість, гнучкість, хитрість. Вовк вважається захисників своєї сім'ї, і ні за яких обставин не кине своє сімейство. Цей символ буде свого роду нагадуванням про те, що його вдома чекають і люблять. Його завдання відстоювати репутацію і горде ім'я свого народу.

Особливі майстрині робили глиняні фігурки, які були точною копією майбутнього призовника, таким чином, бажаючи обдурити нечисть. Далі їх обмотували ситцем і заривали в землю неподалік від входу в будинок. Варто було вимовити заклинання під час поховання: «Прийми його, а рідного синочка не затронь».

В день виходу на службу слід було вийти з рідної домівки спиною вперед. Це надавало силу новобранцеві і вселяло віру на добру, і нескладну службу, і швидке повернення. Родичі, по дорозі, якої пройшов хлопець, розкидали гречку, рис і пшоно. Даний обряд проводили, щоб солдат не голодував, і ні в чому не потребував.

 • Було заборонено протягом 3 днів наводити лад у хаті, мити підлогу, щоб не вичистити позитивну енергетику новоспеченого захисника. Так він повернеться швидко.
 • Брати в борг і вступати в конфліктні ситуації з ким-небудь перед від'їздом і в день проводів було протипоказано.
 • Каша, приготована в цей день, символізувала радість і удачу в починаннях солдата. Достаток меду, яким поливали кашу символізувало нагороди, яким він буде удостоєний під час служби.
Новобранці

При виході, матері тричі хрестили своє чадо, щоб він ні в якому разі не побачив. А після, перед Господом закликали допомогти йому знайти силу і здоров'я. У народі новобранцям замовляли богослужіння, щоб їм було легше пройти цей нелегкий тернистий шлях, пов'язаний з військовою службою. Головними іконами, яким варто поклонятися, були – Георгія Побідоносця і Святої Божої Матері з немовлям.

Головною традицією було випити колодязної води і поруч покласти річ новобранця. Ця річ повинна бути міцно пов'язана з рідним домом. Таким способом солдатів зберігав позитивну енергетику.

Особливе значення мала буханець хліба. Її солдат повинен відкусити перед відходом в армію на святі в його честь. Так само він повинен був прокричати, щоб всі почули, що коли він повернеться він її з'їсть до кінця. Залишився шматок хліба обгортали чистим полотном і зберігали до того моменту, поки хлопець не повертався.

Волосся солдата так само мали символічне значення. Зрізали 2 шматка волосся і клали хрест-навхрест і складали за іконою. Цей оберіг захищав від смерті, і надавав сили перемагати.

Так само ходили в церкву і просили благословення у священика. В армію брали маленький мішечок з рідною землею. Така прикмета залишилася й донині в багатьох сім'ях.

Теперішнє покоління не надає особливого значення проводах в армію і традиціям, так як значно скоротилася військова служба, так і умови несення служби покращилися і стали не такими важкими. Однак нестабільна політична обстановка дає право дотримуватися деякі традиції і зараз.

Майбутнього військового варто піти в храм і причаститися, покаятися і посидіти на службу Господньої. Батько і мати можуть замовити сорокоуст за здоров'я. Якщо у призовника ні хрестика, його варто придбати і завжди носити на тілі.

Служба

Юнак, на проводах в армію за традицією має повісити у своїй кімнаті шовкову стрічку, яку він повинен зняти, коли повернеться. Поганим знаком вважається – приміряти форму до призову, щоб не накликати біду.

Згідно сучасному звичаєм кожен з родичів і друзів повинен поставити свій підпис на пляшці спиртного, щоб солдатів скоріше повернувся. Цю пляшку варто відкрити за повернення солдата з армії.

Проводи в армію: прикмети

 • Гарне марновірство, коли в той самий день батько бризкає синочка стрітеньською водою. Цю воду брали в церкві на Стрітення. При цьому варто промовляти слова: «Господь береже тебе». Даний обряд допомагає вберегти сина від негараздів і бід.
 • В автобус, який віз новобранців в армію, було прийнято кидати монетами. І та яка потрапила в автобус варто зберігати, як талісман.
 • Повертаючись додому, батьки повинні біля порогу будинку обернутися в ту сторону, в яку виїхав їх синок.

Проводи в армію: молитва за новобранців

За день до від'їзду на службу, молодий хлопець повинен присісти в будинку на поріг. Мама встає за спиною синочка і промовляє:

Мама

Магічні слова для новобранців.

Щоб хлопець повернувся здоровим і сильним духом слід його вмити заговоренной водою. Замовляння на воду:

На воду

Перед початком служби варто вимовити заклинання на воду і випити її:

Випити з заклинанням

Ця захист володіє особливою силою, яка перевірена століттями. Дане заклинання має бути прочитано матір'ю або батьком сина три рази біля порога при вході в будинок, повернувшись обличчям до нього.

Якщо його батьки загинули, то даний змова він сам може прочитати, стоячи біля своїх дверей. Солдат повинен в процесі читання заклинання тримати невеликий хустку, щоб потім три рази їм обтерти обличчя. Потім цей хустку необхідно заховати за іконостасом.

Слова змови такі:

Змова

Відео: Як провести новобранців в армію?