Шапка вушанка спицями для жінок — проста модель для початківців. Шапка вушанка для жінки з красивим одворотом і помпонами. Шапка вушанка спицями для жінки з хутром

У цій статті надано майстер-класи з в'язання різних видів шапок вушанок. Ви також тут знайдете викрійки головних уборів і схеми візерунків для них.

В'язана шапка вушанка буде у тренді і в цьому сезоні. Незважаючи на те, що раніше більше такі головні убори носили чоловіки, зараз вони актуальні для жінок, дітей. Це практичне, тепле виріб популярний і серед молоді. Шапку вушанку можна пов'язати як з відворотом, так і без. Самі вушка головного убору роблять довгими, а іноді обмежуються і короткими, чисто для краси.

Щоб прикрасити аксесуар використовують різні техніки — роблять бубони, обв'язують головний убір нитками кучерявим або обшивають хутром. Але не з цього слід починати створення шапки вушанки. На початку потрібно навчитися принципам в'язання цієї моделі, зрозуміти, як побудувати і зібрати деталі крою, щоб вийшов зимовий аксесуар.

Шапки вушанки спицями для жінок — проста модель для початківців

Щоб з'ясувати, як правильно зв'язати шапку вушанку, слід розібратися в інструкції з в'язання спицями даного вироби для жінок. Для процесу в'язання спицями головного аксесуара, вам знадобиться пряжа не дуже тонка, не дуже товста.

Жіноча шапка

В'язальні спиці необхідного розміру, який підходить саме до цієї пряжі. Ще, підготуйте наступні інструменти:

 • Кругові гострі спиці для формування денця вироби.
 • Товсту голку, щоб зшити готовий виріб (шапку вушанку).
 • Також підготуйте сантиметрову стрічку, щоб правильно заміряти розміри голови, розрахувати петлі для в'язання головного убору.

Крім вищенаведених інструментів, матеріалів, запасіться додатковими аксесуарами для прикраси готового виробу. Це можуть бути нитки іншої якості, хутро штучний або натуральний, помпони готові або виготовлені власними руками і т. п.

Узори для в'язання виробу:

Платочный візерунок
Візерунок — рис

Покрокова інструкція з в'язання жіночого шапки вушанки для жінок

Щоб виріб вийшов ідеальним, слід дотримуватися наступні етапи в'язання:

 1. Першим ділом зв'яжіть зразок, обраним вами візерунком. Початківцям вязальщицам краще застосовувати малюнок платочної в'язки або візерунок рис. Ці візерунки будуть гармоніювати з зимовим аксесуаром.
 2. Коли ви зв'яжете невеликий зразок, ви зможете правильно розрахувати скільки петель йде на 1 сантиметр. Таким чином, набираючи петлі вже на сам головний убір, ви точно будете знати, скільки їх необхідно набирати для вашого розміру голови.
 3. Розрахунки розмірів деталей здійснюється приблизно за такою схемою. У першу чергу слід зробити замір обхвату голови. Вушка шапки вушанки будуть дорівнювати 1/5 частини обхвату голови. Передній відворот становить четверту частину об'єму голови.
 4. Вив'язувати вушка шапки вушанки бажано відразу разом на одних спицях, тоді вони вийдуть ідеально однаковими. При створенні цих виробів враховуйте особисті переваги. Вушка можуть бути довгими, широкими або середньої величини. На початку набирають необхідну кількість петель дорівнює 1/5 частини обсяг голови. І так в'яжуть 10 сантиметрів. Далі шляхом зменшення петельок закруглюють вушка, поки вони не зійдуть нанівець.
 5. Відворот теж для простоти краще в'язати окремою деталлю, а потім акуратно пришити до основної частини шапки. Відворот вироби виглядає у вигляді прямокутника із закругленими кутами.
 6. Основну частину шапки вушанки для жінки зручно вив'язувати на кругових спицях. Наберіть необхідну кількість петельок, і в'яжіть по прямій близько 12 сантиметрів.
 7. Потім почніть закруглювати шапку за розміром голови. Викрійка надана нижче на зображенні.
 8. Щоб форма головного убору була округлої слід через кожні рівні проміжки скорочувати по 2 петлі через один ряд.
 9. Коли будете прибирати петлі, контролюйте, щоб ваш малюнок співпадав з основним візерунком вироби.
 10. В кінці, коли залишиться 13 петель, стягніть їх разом і зафіксуйте міцною ниткою щоб вони не розпустилися.
Схема викрійки шапки-вушанки

ВАЖЛИВО: У цьому майстер-класі описана детальна схема в'язання спицями шапки вушанки для жінки, яка складається з декількох деталей. Але можна використовувати й іншу викрійку для створення суцільнокрійного вироби, що починають вив'язувати з низу (з самих вушок), а закінчують вже основною частиною головного убору.

Приклади шапки вушанки для жінки:

В'язати на спицях шапка-вушанка
Шапка з помпонами

Як бачите, зв'язати такий виріб, не складе особливої праці. Навіть починаюча рукодільниця зможе розібратися в простій схемі-схемою шапки. А завдяки щільної в'язки, шапка стане незамінним головним убором для зимового часу, навіть під час сильних морозів. Ще в процесі ви можете самостійно вносити свої зміни, саме завдяки їм модель вашої шапки буде не схожа на решту інші.

Шапка вушанка для жінки з красивим одворотом і помпонами

Вище наданий майстер-клас — це не єдина модель шапки вушанки для жінок. Існують і інші способи в'язання головного убору на спицях. Для цього подивіться далі зображення.

Як зв'язати шапку на двох спицях?

Щоб зв'язати дану модель шапочки, що на малюнку нижче, знадобиться біла пряжа, дві спиці і кругові спиці. Ще необхідно підготувати шпильки, щоб вив'язувати візерунок коси у верхній частині виробу. Якщо хочете утеплити дану модель, то всередину підшийте фліс. Завдяки цьому головний убір вас зігріє навіть в найлютіші морози.

Шапка вушанка з візерунками — коси
Візерунок — коси

Як зв'язати виріб з косами?

 • Першим ділом — зробіть розрахунок розміру шапки, і дізнайтеся, скільки петельок йде на один сантиметр виробу. Для цього виміряйте об'єм голови і зв'яжіть невеликий пробник платочної в'язкою.
 • Після наберіть необхідну кількість петель.
 • Почніть процес в'язання з вушок, в'яжіть їх такої довжини, яка вам потрібна.
 • Але не забувайте оформити і козирок відразу ж, дивіться зображення вище під назвою — Як зв'язати шапку на двох спицях?
 • Провязав близько 12 сантиметрів від краю потиличної частини до верху вироби (основної частини шапки), почніть поетапно через рівну кількість петельок зменшувати кількість петель, щоб вийшла округлість.
 • Коли залишиться близько 10 петель, стягніть їх, протягнувши всередині ниткою. І зав'яжіть нитка на кілька сайтів, щоб верх виробу був затягнутий і не розпускався.

Потім візьміть пряжу і зробіть з трьох ниток косичку, як на малюнку вище. Пришийте до неї помпон і закріпіть її на вуха шапки, те ж саме виконайте і з другої кіскою. Головний убір зшийте ззаду непомітним швом, для цього використовуйте велику голку.

Шапки вушанки спицями для жінок — головний убір з хутром

Ще одна цікава модель, в'язаної шапки вушанки з хутром. Для її створення знадобиться окремо викроїти деталі вушок і переднього козирка — вони будуть з хутра, всередині їх в'яжуть із звичайної пряжі, потім хутряну опушку пришивають на в'язані деталі.

Шапка з хутряною обробкою
Деталі крою головного убору

У цьому виробі козирок і вушка в'яжіть окремо. А потім зшийте їх з хутром і пришийте до основної частини округлої шапки.

Інструкція:

 1. Першим ділом зв'яжіть вушка шапочки, починаючи знизу.
 2. Поступово додавайте петлі, щоб досягти потрібної ширини вушок в кожному ряду. І таку ж деталь за розмірами виріжте з хутра. Зшийте хутряні частини з в'язаними.
 3. Після зв'яжіть козирок на шапочку, дивіться викрійку вище на малюнку. Ширина виробу дорівнює 26 сантиметрам, а висота 12 сантиметрам. Округлі кути вироби робіть поступовим додаванням петель з боків деталі. З хутра виріжте відповідну деталь, пришийте до готового козирка.
 4. Тепер на кругових спицях наберіть основну частину шапки і в'яжіть вподобаним вам візерунком. Спершу в'яжіть виріб по колу, висота може змінюватись в межах 9-12 сантиметрів.
 5. Після цього сформуйте клини однакового розміру і зменшуйте петлі рівномірно в кожному з них. Поки не залишиться десять-дванадцять петель. Їх досить затягнути допоміжної ниткою.

Залишиться в кінці тільки пришити всі деталі крою, акуратно непомітними швами. І можна хвалитися своїм подругам готовим виробом, яке ви пов'язали власними руками.

Відео: Шапка вушанка — в'язання (перша частина)

Відео: Докладний майстер-клас в'язання шапки вушанки — друга частина