Навіщо компанія CDEK при замовленні на Алиэкспресс вимагає паспортні дані: безпечно, де можна вводити і не залишати дані?

Читайте у статті інформацію про те, навіщо транспортна компанія CDEK вимагає паспортні дані при замовленні товару на Алиэкспресс.

У Росії багато законів, і все їх неможливо знати. Тому багато вимоги можуть викликати у громадян здивування. Наприклад, навіщо компанія CDEK при замовленні на Алиэкспресс вимагає паспортні дані. Давайте розбиратися разом, чи безпечно давати таку інформацію про себе на АлиЭкспресс і де вводити дані.

Навіщо компанія CDEK при замовленні на Алиэкспресс вимагає паспортні дані?

Якщо у вас ще немає аккаунта на АлиЭкспресс, але вам потрібно замовити товар на цьому торговельному майданчику, тоді увійдіть в два кліка. Прочитайте статтю на нашому сайті, як це зробити швидко і просто.

З 2016 року для комерційних компаній, які займаються доставкою, скасували можливість спрощеного оформлення посилок. Тому, на АлиЭкспресс потрібно вводити паспортні дані при виборі відповідних способів доставки, наприклад, при виборі компанії CDEK. Знадобиться ввести такі дані про свою особистість:

  • Російською мовою прізвище, ім'я, по батькові.
  • Серія, номер паспорта або номер іншого документа, що посвідчує особу.
  • Дата видачі паспорта.

Такі дані необхідні на кордоні для митних документів при оформленні бандеролі та складанні декларації за загальноприйнятими правилами. Повідомлення про необхідність введення даних приходить на Алиэкспресс. У цьому ж листі повинні перебувати пояснення, для чого знадобилися такі дані. Також у електронному листі повинно бути вказано, куди потрібно представити інформацію. Наприклад, посилання або назва інтернет-ресурсу, але зазвичай це саме посилання.

Лист від Алиэкспресс з вимогою CDEK ввести паспортні дані

За цим посиланням потрібно перейти на сайт транспорт-компанії, і заповнити таблицю з даними. Потім бандероль буде розмитнена, а ви отримаєте SMS-повідомлення з номером для відстеження.

Безпечно при замовленні на Алиэкспресс залишати на сайті CDEK свої паспортні дані?

Серед користувачів побутує думка, що давати свої паспортні дані всім підряд небезпечно. Але, якщо подумати, то нічого страшного в цьому немає. Якщо ви боїтеся, що зловмисники можуть скористатися вашими даними для отримання кредиту, то однією інформації з паспорта для цього мало.

Якщо є побоювання, тоді просто прослідкуйте, щоб інформацію ви ввели в форму на офіційному сайті транспортної компанії або на Алиэкспресс (посилання знайдете нижче по тексту). Саме на офіційному сайті торгової площадки або перевізника вводити таку інформацію безпечно.

Варто знати: Ви також можете надати дані безпосередньо в митну службу. Для цього знайдіть найближчого відділення митниці і рушайте туди особисто з паспортом. Співробітники зафіксують дані занесуть їх у базу даних, а митниця на кордоні зможе ними скористатися для пропуску бандеролі на територію країни.

Чи можна не залишати паспортні дані на Алиэкспресс, в компанії CDEK: наслідки

CDEK

Звичайно, ніхто вас не буде змушувати заповнювати форму з даними, якщо ви цього не хочете робити. У цьому разі митниця просто не пропустить посилку через кордон і вона повернеться продавцю у Китай. Потім ви зможете домовитися з продавцем про іншому способі доставки, при використанні якого, не треба вводити дані про себе.

Де вводити паспортні дані на Алиэкспресс, в компанії CDEK?

Як говорилося вище, ви можете пройти по посиланню з листа, який прийшов вам з Алиэкспресс на email з вимогою введення паспортних даних. Сміливо переходьте по ній і ви потрапите на сайт транспортної компанії CDEK, на сторінку з формою для введення інформації. Заповніть всі поля, позначені «зірочкою».

Введення даних на сайті CDEK

Обов'язково на АлиЭкспресс введіть свій ІПН. Якщо ви не знаєте цей ідентифікаційний номер, тоді клікніть на активне посилання з написом «Дізнатися ІНН». Якщо ви ніколи не отримували довідку з ІПН, тоді вам необхідно звернутися в податкову службу, а також таку довідку можна отримати через сайт Держпослуг або в МФЦ. Потім поставте позначки про те, що приймаєте умови угоди і умови оферти і клікайте на «Відправити».

Введіть ІПН і натисніть «Відправити»

На Алиэкспресс також можна ввести всі необхідні дані, а потім просто відправити їх в транспортну компанію. Виконайте наступне:

  • Зайдіть у свій профіль і натисніть вкладку «Мої адреси». Там є активна кнопка «Змінити» — клікніть на неї.
  • У формі, введіть всю необхідну інформацію.
  • Потім натисніть «Зберегти персональні дані і відправити код підтвердження».
  • Вам на пошту прийде лист з кодом, введіть його на наступній вкладці. Всі дані перевірені і підтверджені. Тепер ви можете відправляти їх в CDEK.
Введення даних на АлиЭкспресс

Тепер ви знаєте, що потрібно робити, якщо транспортна компанія на АлиЭкспресс вимагає паспортні дані і куди вводити інформацію. Вдалого шопінгу!

Відео: СДЭК просить паспортні дані. Шахраї!? Чи безпечно це?