Промо-ролики Першого каналу. Що таке промо-ролик, навіщо він потрібен? Промо-ролик для Инстаграма, YouTube — ефективні види реклами, або гроші на вітер? Чому промо-ролик не працює?

Поняття промо-роликів, їх призначення та ефективність.

На телебаченні, YouTube, а також на різноманітних сайтах, існує чимала кількість рекламних роликів. Всі вони націлені на різні типи аудиторії, і монтувати різними методами. У цій статті ми розповімо про промо-роликах.

Що таке промо-ролик, навіщо він потрібен?

Промо-ролик — це одна з різновидів реклами, але її мета не просто максимально просувати свій товар, продаючи його. Основна відмінність в тому, що найчастіше промо-ролик створюється для конкретної, досить вузької категорії покупців. На телебаченні це продукти широкого вжитку, наприклад це можуть бути чіпси, майонез, олію, і всі, хто дивиться цю рекламу, користуються подібними продуктами для приготування їжі.

Промо-ролик створюється саме для вузької категорії населення, яку він може зацікавити. І ця категорія може зовсім не дивитися телебачення. Відповідно найчастіше промо-ролики по телевізору не показують, їх зазвичай транслюють на YouTube, інформаційних сайтах, а також створюють для конкретних презентацій.

Промо-ролик до серіалу

Відмінність промо-ролика від реклами:

 • Варто відзначити, що промо-ролик — це не зовсім звичайне рекламне відео, тому що завдання дещо інші. Так дійсно, основна мета створення такого ролика — збільшити кількість продажів. Однак здійснюється іншими способами, ніж звичайне рекламне відео.
 • Варто відзначити, що при створенні реклами для телебачення, її оптимальний обсяг становить 15-30 секунд. Саме стільки готовий витратити глядач, щоб побачити рекламу. Якщо вона триває набагато довше, людина не встигає її запам'ятовувати або перемикає канал. Що стосується промо-ролика, то тут ситуація інша. Його тривалість може бути практично нескінченною. Однак найчастіше оптимальна тривалість становить приблизно 30-300 секунд.
 • Тобто зазвичай промо-ролики роблять не довше 5 хвилин. Найчастіше основна мета промо-ролика — це просувати послуги компанії, інформувати покупців про якісь нововведення, тонкощі виробництва. На відміну від реклами, яка націлена на досить широку аудиторію, промо-ролик створюється під конкретну категорію населення.
 • Тобто, якщо це послуги, що стосуються бізнесу, то природно, основною цільовою аудиторією стануть звичайно ж люди, мають своє підприємство чи бізнес. Для населення, яке працює в сфері продажу, або є найманцями, подібна реклама не має ніякої цінності. Відповідно спочатку головною метою при створенні промо-ролика, є виконати кілька завдань.
Створення промо-роликів

Створення промо-роликів: основні правила та завдання

Правила створення промо-ролика:

 • Визначити, до якої категорії він створюється.
 • Визначити приблизний вік людей, які можуть зацікавитися цією продукцією або послугами
 • Зробити ролик максимально цікавим і незабутнім
 • Максимально повністю дати відповіді на питання, які можуть виникнути у потенційних споживачів або покупців

Відповідно, промо-ролик повинен чіпляти з перших хвилин показу, щоб чоловік захотів додивитися його до кінця. Найчастіше як раз промо-ролики використовуються в Ютубі, і досить часто їх вставляють у конкретні канали, визначеного напряму.

Незвичайний промо-ролик

Промо-ролик для Инстаграма, YouTube — ефективні види реклами, або гроші на вітер?

Найчастіше подібні промо-ролики транслюються на каналах категорія глядачів яких можуть зацікавитися цією продукцією. Якщо це реклама дитячого харчування, наприклад Агуша, або Яготинський, або Простоквашино, то має сенс залишати такі промо-ролики на сайтах, які стосуються виховання, догляду та розвитку дітей.

Найчастіше це дитячі блоги. Реклама ж іграшок або якихось інтерактивних ігор, найкраще працює на каналах з дитячими блогами, які займаються розпакуванням іграшок та їх рекламою.

Туристичний промо-ролик

Особливості:

 • Основне завдання промо-ролика — надати максимально вичерпну інформацію щодо послуг або продукції. Іноді промо-ролики створені, як раз не для покупців, а для продавців. В такому випадку, це свого роду навчальне відео, або мотиваційне. Воно повинно змусити, мотивувати розповсюджувачів, реалізаторів, продавців конкретної продукції пропонувати і продавати товару більше.
 • Мета залишається незмінною — максимально велику кількість продажів та реалізація конкретного товару або послуги. Промо-ролики можуть бути ефективними і неефективними. Значення має не тільки сам формат ролика, але ще і місце, де він транслюється. Якщо це якісь політичні канали, то демонструвати на них промо-ролики з рекламою молочної продукції для дітей, не має ніякого сенсу. Тому що досить невелика кількість жінок дивиться політичні канали, відповідно це не зовсім та цільова аудиторія, яка може зацікавитися конкретним продуктом.
 • Для створення промо-ролика необхідно з'ясувати мету, для чого він створюється. І виходити саме з-за цього формату. Крім того, виробник продукції дає конкретну інформацію про свій товар, а також розглядає ту цільову аудиторію, на яку він налаштований. Тобто якась нудна реклама для дітей, яка хоче продавати велику кількість іграшок, навряд чи працює на повну потужність.
Зйомка промо-роликів

Як зробити промо-ролик максимально ефективним, і де його транслювати?

Відповідно, якщо цільова аудиторія діти та їх батьки, то в першу чергу промо-роликом необхідно зацікавити самої дитини, щоб він потім попросив цей товар або продукт у батьків. Таким чином, необхідно створити цікавий промо-ролик, який в яскравих, барвистих тонах, можливо в мультиплікаційному вигляді, створить гарний контент, який зможе зацікавити малюка. Відповідно цільова аудиторія тут діти. І основне завдання — зробити ролик цікавим безпосередньо для малюків.

Поради:

 • Що стосується бізнесу, інвестицій, то тут краще всього працюють промо-ролики, створені в режимі реального життя. Тобто це своєрідні живі, постановочні ролики, але без зайвої чистоти і монтажу. Тобто, у людини повинно скластися враження, що він відвідав конкретне підприємство чи завод, і подивився на лінію виробництва продукції, товару. У таких промо-роликах допустимі діаграми і графіки, для того щоб конкретизувати або уточнити склад, або особливості товару, продукту.
 • Найчастіше промо-ролики створюються для конкретних сайтів, транслювання на Ютубі, Инстаграмме, а також під конкретні презентації, семінари, виставки. Таким чином, якщо ролик створюється для виставки, і на ній будуть присутні професіонали, і люди, які щось розуміють в цій сфері, то немає сенсу використовувати поверхневу інформацію. Необхідно максимально глибоко і досить детально розповісти про виробництві товару, чим він вигідно відрізняється від аналогів. Відповідно основна мета презентації — зацікавити велику кількість потенційних покупців, які зможуть придбати обладнання або конкретний товар.
 • Промо-ролики часто бувають навчальними та інформаційними, створюються для конкретного бізнесу, і коучинга. Тобто основна мета такого промо-ролика — навчити чогось конкретного персонал. Це в свою чергу покращить знання працівників компанії про продукт, і тим самим збільшить кількість продажів.
Створення промо-ролика

Чому промо-ролик не працює?

При створенні концепції промо-ролика, основне завдання — зробити його максимально цікавим для конкретної категорії. Те, що спрацює для бізнесменів, не може спрацювати для дітей і навпаки. Тобто примітивні дитячі ролики з мультяшними героями, навряд чи будуть цікаві при просуванні якогось бізнес-проекту або програмного забезпечення для бухгалтерії.

І, навпаки, для малюків дошкільного віку, навряд чи будуть цікаві промо-ролики з великою кількістю діаграм і графіків, нудної інформацією, яку вони не в силі сприйняти.

Зйомка промо-ролика

Тонкощі:

 • Одним з досить хороших прикладів промо-роликів може служити реклама Агуши, в ході якої максимальна кількість батьків відправляється на екскурсію на завод по виробництву кисломолочних продуктів для дітей. Таким чином, в ході промо-ролику розповідається про конкретні вузлах виробництва, його особливості. Батьки можуть переконатися в стовідсотковою стерильності виробництва і в те, що їх діти отримають при покупці даного продукту, максимально якісне дитяче харчування.
 • Так дійсно, подібну рекламу транслюють і на телебаченні, однак, найчастіше вимоги до неї виставляються абсолютно інші. Головною умовою правильної реклами, є не велика тривалість, до 30 секунд. Дуже часто в промо-ролику 30 секунд не вистачає, для того щоб повністю висвітлити особливості виробництва або конкретного товару. Відповідно допускається більш тривала тривалість. Саме тому має сенс їх транслювати зовсім не на телебаченні, а безпосередньо на тематичних каналах YouTube.
 • Основна особливість промо-роликів в тому, що вони зняті по відношенню до якогось вузькоспеціалізованого товару або послуги. Він може бути абсолютно незрозумілим для широкої категорії населення, і це абсолютно нормальна ситуація. Більшість людей не є цільовою аудиторією, і цей продукт чи послуги їх зовсім не цікавлять. Люди, які здатні зацікавитися цим промо-роликом, хочуть дізнатися максимум корисної інформації.
 • Саме тому, те, що стосується вузьких сфер діяльності, не має сенсу транслювати на телебаченні. Так, звичайно, багато людей дивляться телевізор, проте зайняті люди можуть не включати кілька місяців. Більше свого вільного часу проводять на спеціалізованих каналах YouTube, які стосуються розвитку бізнесу. Саме на таких каналах має сенс транслювати подібні промо-ролики, які можуть зацікавити бізнесменів.
Промо-ролик

Промо-ролики Першого каналу

Що стосується промо-роликів на телебаченні, то їх основне завдання — прорекламувати і показати анонс майбутніх передач або фільмів. Найчастіше до промо-роликах вдаються канали, які випускають власну продукцію. Це можуть бути якісь танцювальні, льодові шоу, або вікторини.

Ролики на Першому каналі:

 • Тобто в даному випадку це унікальні і конкретні проекти Першого каналу. У випадку з Першим каналом, то серед основних промо-роликів, які є анонсами цікавих передач, можна зустрілися льодове шоу Тетяни Навки, а також інтерв'ю зі світовими зірками, акторами, співаками, відомими в Росії. Крім того, дуже часто промо-ролики створюються для фільмів, які зняті при спонсоруванні або продюсуванні конкретного каналу.
 • Дуже часто рекламні агенти каналу тісно співпрацюють з Ютубом для просування своєї продукції. Керівництво каналу зацікавлене в тому, щоб максимальна кількість людей подивилося шоу їх виробництва. Саме для цього вони вдаються до створення промо-роликів, які можуть транслюватиметься в YouTube. Такі промо-ролики вставляються в запису на YouTube зі схожою тематикою.
 • Промо-ролик КВК може транслюватися на YouTube, який показують минулі зйомки КВН Ліги сміху, або Розсміши коміка. Люди, які віддають перевагу гумористичні передачі, практично в 100% випадків зацікавляться рекламою нового випуску КВН на Першому каналі і подивляться його.
 • Досить часто промо-ролики на Першому каналі монтують безпосередньо в запис, яку викидають на YouTube. Тобто, це може бути якийсь нинішній випуск гумористичної передачі в який вставляють анонс наступної або минулої.
Аленький цветочек

Часто це роблять у вигляді бічних клавіш, або вставляють у програму без можливості пропуску. Ця реклама коштує дорожче, ніж банери і спливаючі фрази, однак вона є найбільш ефективною. Так як в більшості випадків немає можливості її пропустити, відповідно глядач подивиться до кінця. Можливо, запам'ятає, і включить наступний випуск передачі.

ВІДЕО: Особливості створення промо-роликів