Як відрізнити давальний відмінок від предложного відмінка? Які закінчення і прийменники давальної і предложного відмінка в українській мові? «Кому-чому» — який відмінок і закінчення?

Не знаєте як відрізнити давальний відмінок від предложного, якщо у них збігаються закінчення і смислові питання, читайте статтю. Інформація в ній допоможе у всьому розібратися.

Учні 3-го і 4-го класу вже починають знайомитися з синтаксичної та семантичної роллю слів у реченні. Вчитель на заняттях пояснює всі правила і розповідає їх наочно на прикладах.

  • Але не у всіх дітей виходить все зрозуміти і запам'ятати з першого разу, а батьки часто не можуть допомогти, так як вже забули шкільну програму.
  • Що робити в цьому випадку, якщо потрібно розповісти дитині, в чому відмінність давальної падежу від предложного.
  • Читайте статтю, в ній вся детальна інформація за правилами російської мови.

Які закінчення і прийменники давальної і предложного відмінка в українській мові?

Відмінки

Відмінок — це ознака іменника, який непостійний, так як іменники мають свою синтаксичну і семантичну роль у реченні, тобто відмінюються за відмінками. Таке схиляння означає зміну структури слова згідно поставлених питань. Вище на картинці ви побачите, скільки існує відмінків і які.

Тепер давайте вивчимо таблицю відмінків в українській мові. У ній ви знайдете слова-підказки і питання, які потрібно задавати до речі, щоб дізнатися, який у нього відмінок.

Відмінки — Запам'ятайте правила!

Часто в реченні буває так, що до двох слів ставиться один і той же питання і у нього однакові закінчення. Начебто зрозуміло, що у цих слів повинен бути один відмінок, але за змістом виходить, що ні. Як це перевірити і як правильно поставити відмінок, читайте далі. Наприклад, вам потрібно відрізнити давальний і прийменниковий падіж.

Як відрізнити давальний відмінок від предложного відмінка?

Безпомилково визначити відмінок слова можна. Для цього потрібно знайти іншу словоформу в тексті, з якою співвідноситься іменник, і поставити від неї питання. З цього вопросному словосполучення і приводу, що стоїть перед словом, просто дізнатися роль тієї чи іншої словоформи в реченні.

Нижче ви побачите таблицю з відмінками і відмінковими закінченнями іменників 1, 2, 3 відміни. Вона допоможе вам швидше запам'ятати правило за відмінками і пояснити дитині, щоб він засвоїв матеріал.

Таблиця з відмінками, приводами і закінченнями

Отже, у чому відмінність давальної і предложного відмінків, якщо у них однакові смислові питальні значення і одні і ті ж закінчення? Ось відповідь на це питання:

  • Знайдіть прийменники, що стоять перед ім'ям іменником. У цих відмінків вони різні і це видно з вищевказаної таблиці.
  • Давальний відмінок: йде (де?) по дорозі — прийменник «по».
  • Прийменниковий падіж: знаходиться (де?) в дорозі (тобто в дорозі) — прийменник «в».

Як бачите, все просто: необхідно знайти привід і придумати питальне словосполучення, а відповіддю і буде відмінок.

«Кому-чому» — який відмінок і закінчення?

Вище по тексту ви знайдете таблицю, про яку вже розповідалося в попередньому розділі. В ній знайдіть питання «кому-чому» і подивіться, до слів якого відмінка можна поставити таке питання. Як видно, це давальний відмінок. Слова в цьому відмінку будуть стояти з прийменниками «,». Закінчення в словах залежать від відмін.

Тепер ви все знаєте про давальному і місцевому відмінку і зможете правильно їх визначити. Подивіться відео, яке допоможе навчитися швидко і просто визначати відмінки іменника.

Відео: Як легко і просто визначити відмінок іменника і прикметника? Для початкової школи.