Чому Конституції РФ прийнято називати Законом Вищої юридичної сили? Чому Конституція приймається шляхом всенародного Референдуму? Конституція РФ як основний Закон держави. Чому відзначається День Конституції?

Якщо ви не знаєте, чому Конституція РФ є важливим державним Законом, читайте статтю. У ній все докладно описано.

Термін «Конституція» у перекладі з латини означає «пристрій, наказ». Договірної конституційний документ є майже у всіх розвинених країнах, у тому числі і в Росії. Це важливий документ зі складним змістом. Обсяг документа невеликий: вступну частину та два розділи. Один розділ складається з 137 статей, а інший — з 9 положень.

Чому Конституції РФ прийнято називати Законом Вищої юридичної сили?

Найвищий державний закон

Конституція РФ називається Законом Вищої юридичної сили, так як цей документ має найвищу юридичну силу порівняно з різною правовою документацією, прийнятої системою.

  • Будь-які Закони і правові акти, які приймаються в нашій країні, повинні бути орієнтовані на договірній конституційний документ РФ, так як вони не можуть суперечити цьому документу.
  • Найважливіший державний юридичний документ є головніше будь-якого встановленого указу, розпорядження. Це і вказує на вищу юриди. силу.

У головному договірному документі відображається співвідношення всіх соціальних юридичних граней країни. Конституція — це фундаменталізм для соцрозвитку конкретного законодавчого правопорядку. Головна властивість цього Закону полягає в стабільності. Дія даного документа триває протягом великого терміну, без внесення змін.

Конституція РФ як основний Закон держави

Основний Закон Держави

Основний Закон будь-якої країни з державним устроєм повинні дотримуватися і поважати прості люди, чиновники, депутати, державні органи влади та місцевого самоврядування.

  • Якщо ви поважаєте свою країну і законодавство, що діє в цій державі, то ви зобов'язані знати, що кожна стаття прямо спрямована на її виконання усіма людьми і держорганами.
  • Якщо виконання якоїсь статті поставлено під сумнів, це значить, що були порушені ваші юриди. права, і ви маєте право звернутися з позовною заявою в судовий орган або будь-який орган держвлади, щоб відновити правосуддя.
  • При цьому ви маєте право посилатися на конкретну статтю в договірному конституційному документі.

Важливо знати: Такої договірної документ між госуд-вом і людьми включає в себе набір цінностей, що стосуються моралі, демократії, патріотизму, цінностей співпраці між країнами і соцмира.

Норми конституційного характеру діють на всій території РФ. З точки зору державних фахівців, цей договірної конституційний документ виконує такі завдання:

  • Закріплює правову базу держави
  • Гарантує права людей в державі
  • Веде контроль за владою в країні
  • Займається правосуддям

Перша глава конституційного документа говорить про те, що цей Закон є вищим: ніякі інші правові акти не можуть вступити в протиріччя з прийнятими статтями в Конституції.

Чому Конституція приймається шляхом всенародного Референдуму?

Договірної юридичний документ може бути прийнятий лише за допомогою всенародного Референдуму. Так відбувається, тому що це Закон Вищої юридичної сили. Він встановлює важливі права людини, свободи громадян та їх обов'язки. Завдяки своїй такої важливості, цей документ повинен прийматися тільки після проведення Референдуму.

Чому відзначається День Конституції?

Вищий Закон РФ

Головний договірної конституційний документ РФ — це важливий документ для кожного громадянина нашої країни. У ній описані всі права громадянина, свободи людини, а також основні визначення таких систем держави, як економічної, судової, правової і політичної.

Ще в 1993 році був прийнятий документ — звід правил і норм, за якими повинні були жити громадяни. Це Конституція Росії, яку ще називають фундаментом сильної і непорушного держави. Саме з того часу, Росія живе за Законами і Положеннями, описаних у Конституції. З тих пір в нашій країні прийнято відзначати День Конституції — 12 грудня.

Відео: «Конституція Російської Федерації (1993)». Аудіокнига.