Як зшити пілотку військову до 9 Травня для дитини і дорослого своїми руками: викрійка, майстер-клас

У цій статті описується, що дозволяє швидко і просто зшити пілотку військову. Викрійка дуже проста, і створити такий виріб зможе навіть починаюча майстриня.

Святкування 9 Травня з кожним роком набуває все більший розмах. Дорослі одягаються в нарядні одягу, а діти у військову форму. У такому вигляді ми йдемо на парад, радіючи за Перемогу наших співвітчизників, дідів, прадідів у роки Великої Вітчизняної Війни.

 • Якщо святковий одяг у нас у всіх є в гардеробі, то військовий костюм і пілотку доводиться купувати.
 • Але можна цілком обійтися без костюма, і надіти на малюка просто будь брюки, білу сорочку, а пілотку військову можна зшити своїми руками.
 • Все дуже просто, переконайтеся самі. Викрійки та майстер-клас в нашій статті допоможуть вам зшити головний убір солдата всього за 1 годину. Отже, приступаємо.

Викрійка пілотки військової до 9 Травня для дитини і дорослого своїми руками

Спочатку приготуйте кілька аркушів формату А4. Якщо є можливість, то краще роздрукуйте викрійку на принтері. Якщо такої можливості немає, тоді просто накресліть її на аркушах і виріжте.

Також вам знадобляться такі матеріали:

 • Відріз матеріалу кольору «хакі»
 • Ножиці
 • Голки, шпильки і нитки в тон матеріалу

Ось викрійка з реальними розмірами для дитини. Якщо ви будете шити пілотку для дорослого, тоді зробіть припуск на 1-15 см для швів, інакше вона буде вам мала.

Викрійка пілотки військової
Викрійка пілотки військової
Викрійка пілотки військової

Виріжте кожну деталь з паперу, а потім потрібно перенести викрійку на тканину. Для цього розстеліть тканина на столі і приколіть викрійку до матеріалу шпильками. Виріжте знову деталі, але ж з тканини.

Пам'ятайте: Якщо пілотка призначена для дорослого, то додайте ще 1-1,5 см з кожного боку на шви і для додавання розміру, інакше головний убір буде малий. Ця форма пілотки для дитини 5-15 років.

Виріжте кожну деталь з тканини

Важливо: Кількість деталей, які повинні вийти з тканини, вказано на кожному окремому паперовому елементі пілотки. В результаті у вас повинно вийти 7 заготовок з тканини.

Виворіт позначте заздалегідь на кожній деталі, щоб в процесі роботи не переплутати. Зробити це можна за допомогою крейди.

Позначте виворітну сторону на деталі майбутньої військової пілотки

Тепер приступайте до пошиття. Нижче описана докладна інструкція виконання роботи.

Як зшити пілотку військову до 9 Травня для дитини і дорослого своїми руками: майстер-клас

Отже, у вас вже готові деталі вирізані з тканини. Тепер виконайте наступне:

Прикладіть деталі і сколите шпилькою
 • Сколите шпилькою деталі №2 і №3 точно посередині. Лицьова сторона однієї деталі повинна бути повернена до лиця іншої деталі, тобто зшивати ми будемо по вивороту.
Сколите деталі шпильками
 • Тепер сколите шпильками по периметру деталей, щоб було легше зшивати.
 • Потім прострочіть краю з обох сторін. По центру третьої деталі зробіть шов, прострачівая з вивороту і відступаючи не більше 1 мм. Це необхідно для того, щоб верх кашкета був на місці і не виставлявся назовні. Виворіт перших зшитих деталей буде виглядати так:
Прострочіть деталі і зробіть шов посередині
 • Виверніть зшиті деталі на лицьову сторону і подивіться, що вийшло.
Виверніть прошиті заготовки на лицьову сторону
 • Знову виверніть пілотку навиворіт і прострочіть бокові шви. Виверніть отриману заготовку на лицьову сторону. Також добре пропрасуйте всі верхні шви на лицьовій стороні. Ось що повинно вийти.
Пропрасуйте шви
 • У нас залишилися 4 деталі №1, які ми викроювали найпершими. Складіть 2 з них лицьовою стороною до лиця, і прошийте по боках.
 • Інші дві деталі також зшийте, а шви у отриманих заготовок розгладьте, розсунувши в різні сторони.
Зшийте чотири деталі, розправте і прогладьте шви
 • На наступному кроці вставити ці дві отримані заготовки один в одного. Лицьова сторона повинна бути всередині.
Вставте заготовки один в одного
 • Після цього прошийте по верху по колу. Повинна виходити зовнішня частина пілотки. Виверніть прошиті деталі на лицьову сторону.
Прошийте зверху і виверніть заготовку на лицьову сторону
 • Гарненько пропрасуйте шви гарячою праскою і прошийте верх оздоблювальною строчкою. Ще одна деталь пілотки готова.
Пропрасуйте шви
 • Виверніть верх кашкета навиворіт і вкладіть її всередину нижньої деталі. Скріпіть обидві частини шпильками і прошийте по нижньому краю.
З'єднайте всі деталі і прошийте по нижньому краю
 • Коли будете вивертати наявності, шов повинен залишитися всередині одвороту. Якщо у вас вийшло по-іншому, значить, ви неправильно склали. Поверніться на один крок і перевірте, в чому була допущена помилка.
 • Незважаючи на те, що шов буде всередині, його все одно потрібно обмітати вручну або на машинці.
Обробіть шви
 • Щоб виворітна сторона не заважало при носінні, не створювала дискомфорт, не випирала назовні, закріпіть її за допомогою строчки.
Відріжте всі нитки, які стирчать, і ще раз пропрасуйте пілотку
 • Залишилося відрізати всі зайві нитки, які можуть стирчати, а також відпрасувати пілотку, і можна її одягати.
Вийшла справжня військова пілотка

Вийшло виріб, яке не відрізнити від фабричного. Пілотка буде красиво і акуратно виглядати на голові дитини або дорослої людини. Зшийте її самостійно і вирушайте на парад Перемоги — 9 Травня.

Відео: Пілотка своїми руками. Майстер-клас.