Як виміряти, визначити і дізнатися розмір кільця: способи, таблиці, поради

В даній темі ми поговоримо, як дізнатися розмір кільця.

Часом купівля такого прикраси вимагає певних знань. Особливо, якщо планується придбання товару через сайт. В принципі, вам потрібно знати міліметрові виміри пальця. І, здавалося б, що може бути простіше, ніж виміряти діаметр пальця.

Але і в цій справі можуть виникнути труднощі, особливо, якщо цей пальчик не ваш. Звичайно, можна запитати, але тоді вже не буде сюрпризу. Тому винахідливі люди придумали кілька дієвих способів, як дізнатися розмір кільця.

Як виміряти і визначити розмір кільця?

Але для початку обмежимо, які взагалі є стандартні розміри, поширені в ювелірних магазинах. Стандартної міркою для жінок вважається від 16 до 19 мм, для чоловіків — від 19 до 24 мм. Розміри кільця, що виходять за ці межі, вважаються нестандартними і робляться під замовлення після зняття мірок. Чи вже підганяються після придбання.

Важливо: Якщо ви сумніваєтеся у виборі, або перебуваєте між двох значень, то віддавайте перевагу більшому габариту. Але мова йде за міліметрові відмінності. Адже пальці у вас будуть деколи набрякати. А також, як стверджують ювеліри – велике кільце звузити легше, ніж розширити.

 • Якщо хочете придбати прикрасу для себе, а просто не знаєте розміру, то краще всього відвідайте найближчий ювелірний магазин, де в наявності обов'язково є кольцемеры. Це найлегший спосіб точно дізнатися, яке кільце вам потрібно. При цьому ви ще й отримаєте консультацію по конструкції прикраси. Адже форма виробу і його товщина також позначається на належній колу.
 • Можна скористатися спеціальною трафаретного лінійкою. Принцип її роботи гранично ясний – вирізаєте, одягаєте на палець, затягуючи при цьому хвостик до потрібної позначки. Єдине – не робіть це занадто туго. Адже кільце не повинно перетягувати палець. І ще порада – трафарет повинен бути точним, аж до міліметра.
Лінійка-трафарет

Вдаємося до допомоги старого прикраси, щоб дізнатися розмір кільця

Це також досить простий метод. Оскільки практично у кожного з нас є хоча б одне колечко. Але підходить такий варіант, якщо ви не робите своїй близькій людині сюрприз або маєте можливість непомітно взяти прикраса. А також варто розуміти, що нове придбання також буде на цей палець, з якого і було знято попереднє кільце.

 • Шкільні знання з геометрії знадобляться вам у цій справі. Згадуємо теорію, що розмір легко змінюється за змальованої колу. Але акцентуємо увагу, що ми малюємо по внутрішньому діаметру. Адже товщина кільця дасть таку похибку, яка і буде дорівнювати цим міліметрів. Потім просто додаєте лінійку або відрізок розмічувальної паперу і з максимальною точністю вважаємо позначки.
 • Ще більш точний результат буде, якщо у вас є штангенциркуль. Їм також вимірюється внутрішній діаметр виробу. При цьому не обов'язково навіть перемальовувати коло, адже можна все зробити безпосередньо по прикрасі.
 • Як швидкий варіант – це просто прикласти лінійку до кільця і порахувати міліметрові позначки на лінійці. Але знову ж по внутрішньому вигину.
 • За такою ж схемою працює просто малювання пальця на папері. Відстань і буде одно потрібної величиною кільця.
Як швидко і точно виміряти розмір

Визначаємо розмір кільця по колу пальця: способи, таблиці

Важливо: Округлення проводите в більшу сторону!

 • Другий спосіб також вимагає знань геометрії. Ми починаємо з нього, оскільки даний спосіб дає можливість прорахувати розмір для будь фаланги пальця. Адже кільця носять на різній висоті. На потрібне місце намотуєте нитка або невелику стрічку в 0,3-0,5 см, щоб та вільно охопила палець. Просто навхрест заводите кінці або щільно їх з'єднуєте, зробивши помітку на відрізку. Переводимо або відразу записуємо окружність в міліметрах, а на завершення результат ділимо на число 3,14.
  • У вас повинен вийти розмір, який дорівнює діаметру внутрішніх стінок кільця. Наприклад, коло вашого пальця 53 див. При діленні на 3,14 виходить 16,87. Дивимося на таблицю і знаходимо максимально близьку, але більшу кількість – у нашому випадку це 17 розмір.
  • До речі, при простому вимірі стінок кільця ми також отримали приблизно 17 мм. Соті частки до уваги брати не обов'язково. Але для порівняння, то ширина самого кільця також 16,8 мм. Тому результати двох методів збігаються!
Таблиця
 • Є більш складна схема, що працює на основі тонкої нитки. Але такий спосіб дає більш точні заміри! Намотуєте навколо пальця 5 разів і щільно стягуєте кінці. Трохи незручно працювати самостійно, але можливо. І робите ручний, маркером позначку або ж відразу ж відрізаєте кінці нитки, можна просто затиснути місце стику нігтем. Тепер цей довгий відрізок також вимірюємо, але ділимо вже на 15,7!
  • Приклад: у нашому випадку ці витки вийшло 26,7 см, що дорівнює 267 мм. Ділимо на 15,7 і отримуємо ті ж 17!
П'ять обертів дадуть більш точний результат
 • За подібним принципом діє і звичайний відрізок паперу близько 1-1,5 см. Як показано на наведеному нижче фото: завернули, з'єднали впритул кінці і поставили ручкою позначку. Далі дієте за вищенаведеною схемою. Або ж чините ще простіше — просто отримані міліметри переводите в розмір за допомогою таблиці. Тим більше, що самостійно працювати легше з папером, адже на ній легше поставити позначку.
З допомогою смужки паперу

Також пропонуємо розміри кілець для різних країн

Співвідношення розмірів в різних системах

А як розмір одягу допоможе встановити розмір кільця?

Приблизний і далеко не точний розмір можна визначити за номером одягу, який носить людина, а також по його вазі і росту. Але не забуваємо, що кожен палець буде мати свою окружність. Хоча у випадку похибки можна просто змінити вибраний пальчик.

Статистичні дані говорять:

 • для розміру одягу S підходять колечка 15,5-16,5;
 • для M відповідає 16,5-17,5;
 • розмір прикрас для L коливається від 17,5-18,5;
 • а для XL від 18,5 до 19,5;
 • подальше зростання розміру йде з порядковим збільшенням на одиницю.

Тому варто відзначити ще одна дуже приблизне правило:

 • з вагою до 60 кг і ростом до 170 см відповідають розміри кілець 16,0-17,5;
 • вище 170 см і важче 60 кг носять 18,0-19,5;
 • а ось більше 80 кг — це вже 18,5-20,5;
 • вага за 85 кг вимагає вже 21 розміру і більше.
Ваш зріст і вагу також впливають

Вимірюємо розмір кільця правильно: поради

 • Проводити заміри пальця краще в середині дня, так як вранці після сну або ввечері після будь-денний фізичного навантаження руки трохи набрякають, а розміри вийдуть невірними.
 • Впливає і погода. Наші тіла також піддаються законам фізики, тому в теплу пору пальці трохи розширюються, а при холоді – стають тонше. При покупці ж керуйтеся середніми показниками.
 • З цієї ж причини під табу потрапляє період хвороби або критичні дні.
 • І, звичайно ж, після рясного пиття або тренування утримайтеся від замірів для покупки кільця.
 • Враховуйте ширину кільця! Як правило, широкі і щільно прилеглі вироби трохи маломерят, тому беріть десь на піврозміру більше. А ось тонкі кільця краще, навпаки, брати чи точно за розміром, або на 0,5 розміру менше. Те ж саме стосується і об'ємних кілець.

Відео: Як визначити розмір кільця самостійно?