На яку суму дозволено замовляти товару з Алиэкспресс в Білорусі без митних зборів на місяць: розрахунок, величина ліміту, вага посилки, як уникнути сплати податку, які товари заборонено перевозити через кордон?

В Білорусі діють обмеження на ввезення товару з Алиэкспресс без митних зборів. Детальніше читайте у статті.

Алиэкспресс — це торгова площадка, яка відома в багатьох країнах світу. В кожній країні діють свої митні правила. На яку суму можна замовляти товар з АлиЭкспресс в Білорусі, щоб не платити мито? Відповіді на це та інші запитання ви знайдете у нижченаведеній статті.

На яку суму дозволено замовляти товару з Алиэкспресс в Білорусі без митних зборів на місяць: розрахунок, величина ліміту, вагу посилки

На яку суму дозволено замовляти товару з Алиэкспресс в Білорусі без митних зборів на місяць?

Якщо ви вперше на АлиЭкспресс, але хочете поринути у цей цікавий світ шопінгу, тоді вивчіть інформацію в статті на нашому сайті за цим посиланням. Вона допоможе зробити перше замовлення, оплатити його і провести подальше оформлення.

У Митному союзі складається декілька країн. У всіх діють різні закони на ввезення товару з-за кордону. Жителі Білорусі можуть ввозити без сплати податку товару вартістю до 22 євро і вагою до 10 кілограмів на місяць.

Звичайно, ліміт не занадто великий, і багатьом покупцям Алиэкспресс це не подобається. Ходить багато чуток про подальше збільшення ліміту, але поки у законодавстві Білорусі змін не було. Тому, якщо встановлені митницею норми будуть перевищені, доведеться сплатити податок — 30% від вартості товару або 4 євро за 1 кілограм ваги.

Важливо: Платити мито потрібно тільки за ту частину, за якою йде перевищення допустимого порогу безмитного.

Також доведеться віддати плюс до всього, збір у розмірі 5 євро за оформлення послуг у митників. Ця сума не залежить від загальної вартості ваших посилок, вона є встановленою.

Природно, з першого разу можна не розібратися в цих тарифах. Тому варто розглянути розрахунок на прикладі:

  • За місяць ви придбали речей на Алиэкспресс на суму 90 доларів. При перерахунку на валюту країн Євросоюзу — це 80 євро.
  • Сума мита буде розраховуватися за такою формулою: (сума вашого товару в євро — 22 євро прийнятого ліміту) х 30% + 5 євро = сума митного податку.
  • Тепер у цифрах (80 євро — 22 євро) х 30% + 5 євро = 22,4 євро.
Митниця Білорусі ввела обмеження на ввезення товару з Алиэкспресс

Оплату ви будете робити при отриманні посилки на пошті. Як зазвичай, замовляєте товар протягом місяця, оплачуєте його на Алиэкспресс, і коли буде перевищення ліміту, вам доведеться доплатити певну суму на пошті, щоб без проблем отримати свою бандероль.

Важливо: Часто покупці починають панікувати, коли бачать вартість доставки на упаковці своєї бандеролі. Зараз на Алиэкспресс нові правила доставки і продавці повинні робити пересилку товару з єдиним трек-номером. Їм доводиться вказувати вартість доставки. Але не переживайте, ця сума не включається в розрахунок митного податку.

Співробітники митниці можуть переоцінити товар і збільшити його вартість за документами, якщо є підозри, що ціна була навмисно занижена. Вони використовують класифікатор цін на аналогічні товари з каталогів іноземних компаній.

Порада: Якщо у вас виникли розбіжності з митною службою, ви маєте право надати документи, які підтверджують ціну товару. Це може бути рахунок, квитанція, чек, договір та інші.

Як уникнути сплати податку при замовленні товару з Алиэкспресс в Білорусі?

Ліміти на товари з Алиэкспресс в Білорусі

Ніколи не хочеться платити зайві гроші, тим більше за отримання свого товару вартість якого оплачена. Тому у багатьох покупців AliExpress виникає питання, як уникнути сплати податків у митній службі? Ось декілька порад:

  • Намагайтеся купувати товар на Aliexpress в межах 22 євро в місяць. Якщо вийшло так що вам потрібно отримати товару на велику суму, тоді ви можете надіслати посилки на інші адреси за місцем проживання ваших родичів або друзів. Крім цього продавці на AliExpress мають можливість відправляти посилки на одну адресу, але з різними іменами людей. У цьому разі митний податок нараховуватися не буде, так як він розраховується на кожного одержувача окремо.
  • Попросіть продавця в особистому повідомленні на АлиЭкспресс вказати меншу суму посилки, ніж вона є насправді. Зазвичай продавці розуміють і йдуть на поступки своїм покупцям. Але не забувайте, що митники, якщо буде помічено, що вартість занижена, самі зроблять нарахування податку з урахуванням отриманої суми замовлення.
  • Якщо ваш замовлення надто дорогою чи ви знаєте, що протягом місяця замовили товару на велику суму грошей, тоді доцільніше скористатися послугами спеціальних компаній. Вони доставляють товар з АлиЭкспрессз Росії або Казахстану, де ліміт набагато вище. Компанія спочатку здійснює доставку в Російську Федерацію, а потім в Білорусь за вказаною адресою. Такі фірми за додаткову плату надає покупцеві московський адресу. Для покупця це додаткові витрати, але іноді такий підхід до купівлі буває набагато вигідніше, ніж оплачувати мито
  • Якщо ви живете недалеко від Російського кордону, то посилку з АлиЭкспресс можна замовляти безпосередньо в РФ, а потім просто поїхати і отримати її на пошті без податку та компаній посередників. Така послуга називається «Mail Forwarding». У перекладі це означає «Ваш адресу за кордоном», скорочено – MF.

Як бачите, щоб не платити податок митниці, ви можете знайти будь-який вихід з цієї ситуації. Вибирайте той варіант, який найбільше вам підходить, і використовуйте для одержання товару з Алиэкспресс.

Які товари заборонено перевозити через кордон Білорусі з Алиэкспресс?

Незважаючи на те, що ви дотримуєтеся норми ліміту провезення товару через кордон, митники все одно можуть не пропустити вашу посилку через кордон, і це стосується не тільки товарів з Алиэкспресс. Ось список товарів, які заборонено перевозити через кордон:

Товари, які заборонено перевозити через кордон Білорусі з Алиэкспресс

При замовленні товарів на Алиэкспресс враховуйте, що можна провозити через кордон та на яку суму. Це допоможе уникнути проблем з митною службою. Вдалого шопінгу!

Відео: Посилка з Китаю в Білорусь, податок на посилки, посередники для Аliexpress, Belarus, РБ