Захисні накладки, пластини, килимки для газової, склокерамічної плити, на конфорку. Як захистити газову, склокерамічну плиту від жиру?

Різновиди, переваги, особливості використання накладок для плити.

З кожним роком кількість корисних речей для кухні збільшується. Це пов'язано не тільки з винаходом кухонних приладів, які допомагають набагато швидше і краще готувати, але і тих, які дозволяють утримувати свій будинок у чистоті. У цій статті ми розповімо про накладки для плити.

Накладки для плити на газову конфорку: види

Вибирати накладки необхідно в залежності від моделі своєї плити, оскільки вони відрізняються розмірами і діаметром отворів, які знаходяться під конфорками. В іншому випадку вам просто доведеться підрізати накладки за допомогою звичайних ножиць. Накладки можна придбати в будь-якому господарському магазині, в інтернет-магазині, і на Aliexpress. Їх величезна кількість, коштують вони цілком доступно.

Види:

 • Силіконові
 • Тефлонові
 • З фольги
Накладки з фольги

Захисні накладки, килимки, плівки для газової плити: переваги

З'явилася ця ідея досить давно. Багато господині і без таких накладок досить часто стелили на варильну поверхню фольгу.

Переваги накладок для плити:

 • Це допомагає утримувати плиту в чистоті. Замість того, щоб кілька хвилин витрачати на соскребание жиру з поверхні плити, досить просто прибрати фольгу і викиньте її. Однак це не самий популярний варіант. Металеві накладки з фольги на плиту популярні ще з тієї простої причини, що вони істотно економлять газ.
 • Справа в тому, що разом з конфоркою, ці накладки дуже сильно нагріваються, і віддають тепло каструлі і їжі, яка в ній міститься. Таким чином, вам вдасться заощадити не тільки гроші, але і газ.
 • Виробники побачили тенденцію, і дійсно прислухалися до попиту. Таким чином, багато хто з виробників товарів для дому виготовили металеві накладки з щільної фольги на плиту.
 • Це дійсно дозволяє істотно спростити догляд за побутовою технікою, і перешкоджає забрудненню. Якщо акуратно готувати, то такі накладки можна просто протирати вологою тканиною. Таким чином, плита залишається завжди чиста.
Захист приладу

Тефлонові, силіконові накладки на газову плиту: як використовувати?

Дійсно, такі накладки часто набувають господині, у яких вдома стоїть газова плита, це допомагає заощадити ще й газ. Якщо в будинку є індукційна плита, яка нагріває не метал, а їжу, що перебуває всередині ємності, накладки з фольги купувати не варто.

Особливості накладок на плиту:

 • Однак не так давно з'явилися накладки зі скловолокна, покриті тефлоном. Нагадують вони з собою щось схоже на покриття сучасних сковорідок. Таким чином, вони стали вдосконаленої копією металевих накладок з фольги.
 • Їх основна перевага в тому, що вони відрізняються антипригарним покриттям. До такої поверхні практично нічого не прилипає, вони легко очищаються під струменем води. Тепер вам вдасться заощадити час і гроші.
 • Після приготування їжі з накладками зі скловолокна, їх досить зняти з плити і обполоснути під струменем води. Після висихання, помістіть їх на поверхню. Незважаючи на величезну кількість переваг, вони мають ряд недоліків.
 • Багато жінок відзначають, що між накладками іноді утворюється зазор, в який може проникнути волога і частинки їжі, що готуються. Таким чином, все ж утворюються набряки і плями на плиті.
 • Якусь частину забруднень все ж доведеться прибирати з плити. Особливо це стосується накладок зі скловолокна, бо вони не приймають форму плити, є досить щільними, твердими.
Накладки тефлонові

Силіконовий килимок для індукційної плити газової та

На відміну від накладок на газову плиту, силіконові килимки для індукційної печі призначені зовсім не для процесу приготування їжі. Багато людей, які дійсно користуються індукційними плитами знають, що вони працюють тільки через шар магнитопроводящего матеріалу.

Характеристика накладок для плити:

 • Це обов'язково повинен бути метал, причому певного складу. Відмінно себе зарекомендувала неіржавіюча сталь, а також емальовані каструлі. Відповідно через силіконовий килимок нагріву відбуватися не буде. Вони використовуються з метою захисту від появи подряпин і додаткового забруднення після приготування їжі.
 • Тобто в тому випадку, якщо вам потрібно на деякий час поставити каструлю на холодну конфорку, і звільнити іншу, більш близьку до вас по відстані, для приготування наступного страви. Вони носять декоративний характер, але все ж допомагають у дотриманні чистоти на кухні.
 • Як можна захистити індукційну плиту зі склокерамічною поверхнею? Існують спеціальні силіконові накладки, які нагадують собою килимки. Вони витримують досить високу температуру і не плавляться. Звичайно, багато говорять, що використовувати їх на газових плитах не зовсім зручно, якщо випадково частина накладки потрапить у відкрите полум'я, то вона оплавиться.
 • У такому разі накладки краще всього використовувати в індукційних плитах, які нагрівають зовсім не поверхню, а те, що знаходиться всередині посудини. Після приготування їжі достатньо буде постелити накладку на не гріються поверхню. Мити її можна за допомогою звичайного засобу для миття посуду. З такими накладками догляд за індукційними плитами зі склокерамічною поверхнею істотно полегшується. Це пов'язано з тим, що склокерамічна поверхня чутлива до всіляких забруднень, і навіть після їх усунення можуть залишатися плями і розводи.

Захист від жиру на плиті

Як ще можна захистити свою плиту від забруднень? Всі поради, які вказані нижче, підходять для газових плит, не варто їх застосовувати на поверхнях з склокерамічного матеріалу.

Варіанти захисту:

 • Харчова сода. Її зазвичай розсипають на поверхні чистої плити, після того як її помили. Харчова сода вбирає всі забруднення, і не дозволяє проникати рідин на емаль, псувати її. Таким чином, вам доведеться після приготування їжі, за допомогою щітки прибрати соду, протерти поверхню вологою тканиною.
 • Вазелін. Цей спосіб використовували ще в п'ятдесятих роках минулого століття. Для використання необхідно нанести тонкий шар вазеліну на чисту плиту. Це буде перешкоджати пригоранню молока, а також бульйону, який випадково втік з каструлі.
 • Спеціальна суміш соди, канцелярського клею і порошку. Для приготування цього складу необхідно в півлітрову банку вилити склянку теплої води, додати туди 3 столові ложки канцелярського клею, 50 г кальцинованої соди, і столову ложку звичайного прального порошку. Далі необхідно закрити банку за допомогою капронової кришки, збовтати до утворення однорідної маси. Тепер можна за допомогою ганчірочки або кисті змастити отриманою рідиною плиту. Необхідно для приготування їжі повного висихання розчину. Таким чином, утворюється щось схоже на скло. Це дивне покриття буде перешкоджати пригоранню їжі, яка потрапляє на плиту. У такому разі відмити її набагато простіше, адже жир, а також молоко, просто не пригорає на такій поверхні.
Жир на плиті

Пластини і килимки для захисту газової плити

Крім захисних накладок на плиту часто продають килимки. По суті це те ж саме. Але деякі виробники роблять накладки не конкретно на одну конфорку, а на всю плиту відразу. Є таке вироби не що інше, як великий відрізок певного матеріалу з отворами для конфорок.

Особливості накладок для плити:

 • Але тут є кілька тонкощів. Якщо звичайні накладки підходять практично під будь плиту, то розмір килимка, зокрема відстань між конфорками, може не підійти під вашу конкретну плиту. Тому дуже часто виробники пишуть розміри килимка, а також список рекомендованих плит, під які підходить даний виріб.
 • Найбільш популярні килимки з тефлоновим покриттям, що перешкоджає прилипанню їжі під час приготування їжі. Навіть якщо втече молоко, при тривалому перебуванні на плиті воно не пригорає через спеціального покриття.
 • Не варто переживати, що вам після приготування їжі, або коли що-то втече, доведеться викидати килимок. Вони є багаторазовими і добре очищаються під струменем проточної води. Найчастіше їх миють з використанням звичайного засобу для миття посуду.
 • Тому, якщо ви не так давно придбали собі нову плиту, і потрібно зберегти її якнайдовше в первозданному стані, обов'язково придбайте подібні речі. Вони істотно полегшують процес прибирання, скорочуючи його.
 • Адже іноді для того, щоб очистити плиту від серйозного забруднення може знадобитися півгодини. При цьому спочатку необхідно нанести якийсь розчинник або миючий засіб на забруднення, чекати певну кількість часу, щоб пригорілі їжа розм'якшилася. З захисними накладками цього робити немає необхідності. Тому що сам матеріал, з якого виготовлені накладки, перешкоджає скупчень залишків їжі на поверхні.
Захист плити

Накладки для плит із склокераміки

З особливою обережністю, обережністю слід ставитися до плит зі склокерамічною поверхнею, тому що вона не завжди адекватно реагує на забруднення. Вважається, що для чистки таких поверхонь ні в якому разі не можна використовувати агресивні хімічні речовини, і тим більше абразиви, які можуть подряпати поверхню.

Тонкощі використання:

 • Однак якщо це звичайна склокерамічна поверхня, то дійсно має сенс придбати накладки з фольги. Вони здатні збільшити тепловіддачу і прискорити процес приготування їжі, захищаючи поверхню від забруднень.
 • Однак якщо це індукційна плита, то необхідно використовувати певного роду накладки. Тефлонові накладки для приготування їжі на такій поверхні можна використати. Подібні вироби не пропускають електромагнітні хвилі.
 • Відповідно їжа в посуді просто не буде готуватися. Єдино правильним варіантом є використання фольги. Але не завжди алюмінієвий посуд на індукційних поверхнях працює. Тому необхідно звернути увагу на матеріал з якого виготовлені накладки.
 • Зараз деякі виробники виготовляють спеціальний вироби, які розраховані на індукційні плити і працюють разом з ними.
Склокераміка

Для того щоб перешкоджати появі залишків їжі на плиті, намагайтеся акуратно готувати їжу, вибирайте посуд великого розміру, а також користуйтеся кришками-непроливайками.

ВІДЕО: Захисні накладки і килимки на плиту