Що можна подарувати на 33 роки спільного життя?

Пройшла одна третина століття з тих самих пір, коли молодята дали свої клятви любити один одного в горі і в радості, у хворобі й здоров'ї. Відгримів марш Мендельсона. Пройшов настільки бажаний і прекрасний вечір. Він пам'ятається настільки детально, настільки детально, що, здавалося, ось тільки вони вийшли з рагсу. Але пройшло вже 33 роки з моменту створення союзу. 33 роки щасливих моментів, різних випробувань, які перевіряли на міцність любов. Різні труднощі, що зустрічалися на шляху, і перешкоди залишилися позаду. Подружжя за такий довгий термін вже притерлися один до одного, багато речей стали більш зрозумілі, звичніше, більше немає інфантильності у відносинах. Союз став міцним і стабільним.

Недарма 33-я річниця називається «Кам'яної весіллям». Це дуже значна і вельми значна дата. Всі проблеми і помилки через таку кількість років здаються такими дрібними і незначними. Але зазвичай саме милі і трохи дурні випробування згадуються в такі дати. Варто пам'ятати, що в таких довгих і міцних відносинах втрачається романтика, все злегка приїдається. Саме річниці можуть нагадати про те, як все починалося, як зароджувався союз, вдихнути нову хвилю почуттів і дати зрозуміти, наскільки цінні такі відносини.

Трохи історії

Для багатьох культур число 33 мало особливий та вагомий сенс в житті людини. У 33 роки людина досягає якийсь рубіж зрілості, коли відбувається переосмислення свого життя, планів і прагнень. Людина стає досить дорослим, він багато чого побачив і відчув, але попереду його чекають нові горизонти. Те ж саме відбувається й з відносинами – за стільки років спільного життя партнери навчилися бути продовженням один одного, їм не потрібно багато часу, щоб зрозуміти і почати діяти. Вони легше йдуть на компроміс, тому що навчилися вибудовувати відносини разом.

Камінь – дуже міцна порода, її досить важко зруйнувати. Ні вода, ні якісь інші втручання не можуть навіть залишити тріщину в камені. Точно так і з відносинами. Їм не страшні негаразди і випробування, тому що вони вже пройшли багато, що їм нема чого боятися. 33-я річниця весілля має і другу назву – «Полунична весілля». Таку назву дано неспроста. У відносинах все ще є грайливість і насолоду від спілкування один з одним. Подружжя навчилися цінувати відносини, ставитися з розумінням до всього і прощати образи. Прийшло розуміння, що любов – це не тільки шалена пристрасть, але і ще взаємоповага, турбота, підтримка і віддача.

Але в кожній країні існує ряд своїх традицій з приводу святкування такої великої дати. Навіть якщо врахувати настільки різний підхід до святкування і складність, тонкість кожного менталітету – все зводилося до одного важливого факту, що тільки істинно любляча пара, яка навчилася жертвувати собою, своїми захопленнями, бажаннями і мріями заради свого партнера, зможе прожити стільки років разом.

Приміром, у Китаї таку дату прийнято відзначати з особливою пишністю та блиском. Приготування починаються якщо не за півроку, то точно за кілька місяців. По значимості й масштабністю така подія може затьмарити і саму весілля, що була в минулому. У Китаї таку весілля нерідко називають «Річницею Вогняного Дракона». Щоб щастя не покинуло сім'ю і продовжувала радувати подружжя – вони повинні піднести дракону 33 дару у вигляді вина, фруктів і інших страв, що будуть у них на столі.

У США існує дві різні трактування свята. Перша відноситься до племен індіанців, що жили там до того, як Колумб відкрив Америку. А друга – більш пізня і більш сучасна. Індіанці проводили різні ритуали на честь річниці. Жінки готували їжу на все плем'я, а ввечері в колі племені зазначалося це важлива подія. У сучасній Америці все обходиться трохи по-іншому. Подружжя зазвичай оновлюють свої клятви перед священиком, клянуться любити і будувати свої відносини далі. А замість кілець вони обмінюються браслетами, в яких є камені.

В Європі в силу свого менталітету таку дату не особливо святкують. Для подружніх пар одним з важливих і трепетних моментів є з'єднання з родиною в затишному будиночку за круглим столом. Важливо провести тихий вечір разом, не влаштовуючи грандіозного свята.

Що подарувати?

Подарунок – це, насамперед, вираження почуттів і значимості, а також знак уваги. Кожен раз при певній даті люди задаються питанням, який презент потрібно подарувати. Подарунок повинен бути значущим і потрібним, приносити користь і не бути звичайним «пилозбірником». В такі великі дати відповідальність за подарунок зростає в кілька разів. Він повинен стати особливим і неповторним.

Питання «що подарувати» мучить не тільки дітей, які хочуть порадувати батьків, але й самих подружжя. Адже для них це така ж велика і важлива подія. Одним з прекрасних подарунків, які можна подарувати подружжю, стануть парні кільця. Знову, наче в перший раз, вони зможуть оновити свої клятви, погодяться стати чоловіком і дружиною і обміняються обручками.

Можна подарувати романтична вечеря в гарному ресторані з приємною музикою і вишуканим меню. Або ж організувати похід в кафе, де пройшло перше побачення закоханих. Після кафе вони зможуть пройтися по пам'ятних місцях. Гарним подарунком стане можливість відправитися у весільну подорож, на курорт або базу відпочинку.

Актуальні будуть будь-які подарунки з символом полуниці – подушки, скатертини і покривала. Все це буде дуже милим і грайливим подарунком.

Презентуйте кам'яні вази або статуетки. Вони стануть оригінальним і досить цінним подарунком, допоможуть оновити інтер'єр і вдихнуть в приміщення нове віяння.

Подарунки батькам

Всі ідеї з подарунками, які асоціюються безпосередньо з датою, досить актуальні, але швидко вичерпують себе. Звичайно, великий торт у вигляді полуниці буде вельми цікавим подарунком і запам'ятається надовго. Але дітям завжди хочеться радувати своїх батьків. Тому вибір подарунка завжди дуже тернистий і важкий. Ось кілька ідей для подарунків, які явно порадують подружжя.

  • Меблі. Можна зробити ремонт в спальні батьків, оновити ванну або вітальню. Подаруйте які-небудь предмети меблів, статуї, вази, горщики з квітами або деревами.
  • Портрет подружжя. Вельми оригінальним подарунком буде намальований портрет, який можна повісити в спальні або вітальні.
  • Парні футболки з кумедними написами або прізвиськами, якими користуються подружжя. Можна вибрати гуртки або тарілку з їх зображенням.
  • Постільна білизна – безпрограшний варіант на всі часи. Але і його можна урізноманітнити, наприклад, купити білизна з зображенням полунички.
  • Дорогоцінний камінь. Камінь буде уособлювати значимість цієї дати, а якщо він буде дорогоцінним, то це додасть подарунку розкіш і витонченість.
  • Якщо сімейна пара займається садом, то відмінним варіантом буде подарунок у вигляді саджанців полуниці або суниці різних сортів.
  • Можна відправити пару на круїз, купити квиток на теплохід або в оздоровчий пансіонат. Такий відпочинок допоможе подружжю зануритися в подорож і відчути свободу від набридливої рутини.
  • Якщо пара хотіла, але з якихось причин не завела домашня тварина, то можна подарувати цуценя, кошеня чи іншу живність. Але важливо обов'язково узгодити такий подарунок з подружжям.

В якості завершального подарунка змонтувати фільм про сімейній парі. Для цього варто зібрати всі старі фотографії, вирізки з сімейних альбомів. Напишіть невелику історію про знайомство подружжя та їх шляху становлення сімейної пари. Підключіть для цього всіх друзів і родичів, які внесуть свою лепту, розповівши про те, які були молодята в дитинстві, у школі, до весілля і після. Як вони змінилися.

Кожен може залишити своє побажання та поздоровлення, щоб на ранок подружжя змогли прочитати всі ці приємні слова.

Ще більше про кам'яної весіллі дивіться у наступному відео.