Вибираємо коротку стрижку для овального обличчя

Овальне обличчя – класичний еталон, щедрий подарунок природи, який вартий того, щоб бути показаним публіці. Гармонійність пропорцій овального обличчя відкриває простір для модних експериментів і створення індивідуального образу.

Короткі стрижки – популярний і цілком обгрунтований вибір. Вони підкреслюють сильні сторони зовнішності і надають можливості для різноманітних варіантів укладання. Щоб нова зачіска додала привабливості і приносила виключно позитивні емоції, необхідно враховувати важливі рекомендації.

Що підійде?

Ідеальне співвідношення пропорцій довжини, ширини, плавність переходу між лобом, областю скул і підборіддя – характерні сторони овального обличчя. Відсутність видатних зон, які хотілося б замаскувати, залишає простір для вибору короткої зачіски.

Єдине протипоказання для власниць овального особи – довгі прямі лінії. Вони візуально подовжують обличчя, відводячи його від природних гармонійних рис і порушуючи пропорції в бік вертикалі.

В інших випадках при вирішенні питання про підходящої стрижці необхідно керуватися декількома моментами.

 • Структура волосся. Завдання стиліста – вписати особливості волосся (тонких, неслухняних, кучерявого, жорстких) в контури стрижки і надати їй обсяг, достатній для гармонійного обрамлення овалу обличчя. У той же час укладене волосся повинні виглядати доглянутими і охайними. Нескореність пасм вітається лише в якості стильного елемента стрижки і повинна досягатися роботою стиліста.
 • Особливості фігури. Зростання і повнота – суттєві аргументи при формуванні гармонійного образу з короткою стрижкою. На мініатюрних жінок добре виглядають зачіски з мінімальною довжиною волосся. Власницям високого зросту і пишних форм варто зупинити вибір на більш об'ємних моделях стрижок.
 • Рід занять диктує свої правила. Строгий офісний дрес-код вимагає вибрати класичні моделі зачісок або ті, що легко трансформувати від класики до авангарду з допомогою засобів для укладання. Якщо суворі приписи відсутні, то можна вибрати будь-яку стрижку аж до самих сміливих варіантів.
 • Вік. Мають стрижки вікові обмеження – спірне питання. Хтось комфортно себе почуває з суперкороткой стрижкою в будь-якому віці, інші вважають, що авангард на голові після сорока років п'ятдесяти, або...) недоречний. Прийняття рішення про моделі стрижки залежить від самовідчуття та особистих поглядів на прийнятний імідж. Короткі стрижки підходять для повного типу особи і особливо для брюнеток. Вони є універсальними як для підлітків, так і для дівчат, і жінок після 45 років, 50 років і в 52 роки.

Для тонкого волосся

Короткі стрижки – оптимальний варіант зачіски для тонкого волосся. Укорочені зачіски допоможуть вирішити характерні для них недоліки – неслухняність і відсутність об'єму. Моделі стрижок з сильно укороченими волоссям дозволяють відвернути увагу від тонкої структури. Укладання з трохи більш довгими пасмами створять привабливий силует зачіски, в якій навіть тонкі волосся виглядають пишно, а саме укладання підкреслює переваги зовнішності. Для власниць особи овальної форми підходять різні моделі зачісок.

 • «Гарсон» – стрижка під хлопчика. Особливості зачіски – рвані контури дуже коротко підстрижених волосся на потилиці, в скроневій зоні і в області чубчика. Гарсон приборкує неслухняні тонкі волосся, привертає увагу до гарної шиї і плечей, виявляє гармонійні обриси овалу обличчя. В офісі «гарсон» буде виглядати стримано і елегантно, а завдяки стайлинговым засобів з ефектом вологих пасом перетвориться в елемент молодіжного іміджу.
 • «Піксі» – одна з найбільш популярних стрижок серед клієнток перукарських салонів. Характеризується сильно укороченими пасмами на потилиці і скронях і більш довгим волоссям на маківці. Чубчик – пряма, рвана або покладена набік – допоможе розставити стильні акценти в образі і продемонструвати результат тонування або фарбування волосся.
 • «Сессон» – стрижка-емблема французької співачки Мірей Матьє. Вона не виходить з моди протягом чотирьох десятиліть. Модель привабливо виглядає далеко не кожній жінці. Володарки овального обличчя серед щасливців, кому «сессон» підходить. Зачіска передбачає рівно підстрижені і підвернуті всередину кінчики волосся, невелику чубок, яка плавно переходить в бічні пасма і служить елегантним обрамленням овального обличчя. Перевага «сессона» – відсутність необхідності в укладанні. Регулярне відвідування перукаря (приблизно раз в 2 тижні) – єдина вимога для підтримки стрижки «сессон» в ідеальному стані.
 • «Каре» – визнана класика зачісок на короткі тонкі волосся. Доречна в будь-якій ситуації і не має вікових обмежень. Дозволяє надати тонким волоссю рівномірний обсяг і створити елегантну форму зачіски.
 • Градуированное «каре» – варіація на тему вічної класики. Відрізняється укороченим пишним потилицею і більш довгими скроневими пасмами. Кінці волосся можна підвернути всередину для створення стриманого образу або акцентувати графічність пасом за допомогою косметичного воску.
 • «Боб» – представлений у різноманітних конфігураціях і варіантах довжини. Окремі моделі передбачають рівну стрижку волосся по всій поверхні голови або рвані філірувані контури. Зачіска чудово відтіняє витончену шию і прикриває щоки. Обриси боба завжди виглядають сучасно, м'яко і жіночно.
 • «Драбинка» – так називається модель стрижки «каскад», призначена для коротких тонких волосся. При стрижці драбинкою враховується неслухняність тонких волосся. Пасма, укорочені ярусами, надають стрижці обсяг. Драбинка може виглядати недбало й зухвало, якщо підкреслити рвані контури. Завивання локонів, навпаки, підкреслить ніжність і романтичність образу. Щоб забезпечити зачісці об'єм, слід відмовитися від филировки кінчиків волосся.

Вибір чубчика

Чубчик – важливий елемент зачіски. Вона присутня у багатьох коротких стрижках, притягує максимум уваги і є родзинкою образу.

Перевага цієї деталі укладання – здатність замаскувати недоліки обличчя і надати зачісці сучасності та оригінальності.

На думку стилістів по волоссю, овальна форма обличчя – гідність зовнішності, до якого варто привернути увагу. Чубчик допоможе зробити стильний акцент. Є кілька варіантів чубчика, які можуть прикрасити власниць овального обличчя.

 • Пряма. Прийнятна довжина прямий чубчик – до середини чола. Вона доречна в класичних стриманих стрижках з рівними кінцями волосся, таких як короткий прямий «боб», класичне «каре», «сессон». В останній зачісці пряма пишна зачіска плавно переходить в бічні пасма.
 • Асиметрична – важлива деталь різних моделей стрижки «пікс» і градуйованому зачісок. Асиметрична чубчик залишає свободу творчості і дозволяє урізноманітнити повсякденний стиль різними укладками.
 • Авангардна. Рвана, суперкоротка або экстрадлинная чубчик – помітна деталь, вибір сміливих жінок. Супроводжує стрижки типу «гарсон», градуйований боб і деякі варіації на тему «піксі».

При всьому різноманітті укладок, придатних для овального обличчя, існують чубчика, яких краще уникати власницям ідеальних обрисів. При овальному обличчі є і деякі протипоказання.

 • Довгі густі чубчика нижче брів. Особливо ті, що починаються на тімені. Такі чубчика зорово подовжують обличчя і порушують ідеальні пропорції висоти і ширини овального обличчя.
 • Рідкі градуйовані чубчика у вигляді прямих або хвилястих прядок різної довжини. В цілому тонкі чубчика не відповідають модним тенденціям в області перукарського мистецтва. Для власниць овального обличчя небезпечні в силу того, що позбавлені об'єму, вони в цілому порушують баланс зачіски і особи в бік вертикальних ліній.

Для витких

Власниці кучерявого волосся при еталонному овалі виграють подвійно: волосся хвилястою структури легко забезпечать зачісці необхідний обсяг і створять привабливе обрамлення ідеальним обрисами обличчя.

Особливість стрижок для кучерів – силует зачіски продиктований саме в'ється структурою волосся, незалежно від обраної довжини і моделі зачіски.

Актуальні тренди в світі стрижок на кучеряве волосся – асиметрія плюс чубчик, яка є основним стілеобразующим елементом зачіски. Рвані пасма пожвавлять образ і акцентують увагу на досконалих обрисах обличчя.

На основі цих принципів стиліст по волоссю створить різноманітні варіанти зачіски, а сама жінка зможе варіювати укладання в домашніх умовах.

Відмінності стрижок на хвилясте волосся полягають у довжині волосся потиличної зони, рівнем і формою кучері на скронях і ступенем відкритості особи. Модна тенденція – сильно укорочені потиличний і скроневий зони при більшому обсязі волосся на тімені. Такий варіант стрижки надає кучерям акуратний, стильний і доглянутий вигляд.

На кучерявих волоссі з успіхом можуть бути виконані класичні моделі стрижок – «пікс», «каре» і градуйована зачіска.

Часто кучеряве волосся характеризуються підвищеною щільністю і непокорою. У таких випадках на допомогу приходить філіровка кінчиків. Цей підхід зробить волосся більш слухняними і забезпечить успіх результату роботи перукаря.

Підтримувати привабливість коротко стрижених кучерів – задача, яка легко може бути вирішена в домашніх умовах. З допомогою засобів для стайлінгу можна акцентувати увагу на чітких локонах, надати зачісці навмисної недбалості або посилити хвилястість з допомогою щипців для завивки.

Враховуємо вік

Зачіски з короткими волоссям – підходящий вибір для дам бальзаківського віку, тоді як довге розпущене волосся здатні зробити з жінки старше сорока немолоду русалку.

Короткі стрижки надають образу динамічності і сучасності. Різноманітність варіантів дозволяє вибрати підходящу модель дамі з такими смаками і будь-якими уявленнями про прекрасне.

 • Сміливі жінки виберуть сверхкороткий «гарсон». Ця зачіска – фірмовий знак Ірини Хакамади – асоціюється з іміджем ділової елегантної жінки без віку, яка знає, чого хоче і як цього досягти.
 • Прихильниці стриманої класики віддадуть перевагу «каре» з підкрученими кінчиками всередину. Така зачіска дозволити продемонструвати вдале фарбування волосся і приховає намітилися зморшки. Джерело натхнення – легендарний редактор модного журналу Ганна Вінтур.
Анна Вінтур
Ірина Хакамада
 • Стрижка «піксі» підійде активним жінкам. Вона виглядає завзято, підкреслить природну життєрадісність, але не дозволить виглядати смішно.

Як усунути недоліки?

Грамотний вибір зачіски – можливість підкреслити достоїнства ідеальної форми особи і відвернути увагу від слабких сторін. Короткі стрижки не виняток. Вони здатні впоратися з очевидними недоліками вигляду.

 • Великі вуха. Об'ємна укладання з спадаючими пасмами допоможе приховати смущающую деталь.
 • Занадто високий, опуклий чи низький лоб буде виглядати нейтрально в союзі з чубком.
 • Великий ніс або рот можна збалансувати текстурної стрижкою помірного об'єму. Від екстремально коротких волосся слід відмовитися.
 • Вікові зміни, проблемна шкіра – недосконалості, з якими впорається зачіска з подовженими чи рваними пасмами, м'яко обрамляють обличчя. Підійдуть різновиди стрижок «пікс», «каре» і короткого «боба».

Гарні приклади жіночих зачісок

 • Класичне пряме «каре», фірмовий знак Анни Вінтур – легендарного редактора моди американського журналу Vogue. Ідеальна укладання Вінтур володіє привабливим обсягом, дозволяє приховати недоліки і вікові зміни. Пряма чубчик середньої довжини акцентує увагу на очах.
 • Французька актриса Одрі Тоту вибрала стрижку «гарсон». Нескореність кучерявого волосся гармонійно вписується в силует короткої стрижки. Зачіска виглядає недбало і в той же час жіночно і ніжно.
 • Стрижка Мішель Вільямс – «піксі» з видовженими передніми пасмами і природним об'ємом на потилиці. Акцент зроблений на довгій асиметричної чубчику. Вона дозволяє відкрити лоб і продемонструвати професійне фарбування.

Про те, кому йдуть короткі стрижки, дивіться у наступному відео.