Овальне обличчя: підбираємо зачіски та аксесуари, наносимо декоративну косметику

Форма обличчя – один з основних факторів, що впливають на вибір зачіски, макіяжу і аксесуарів. Правильний вибір компонентів образу здатний відвернути увагу від недоліків зовнішності, підкреслити індивідуальність і виділити сильні сторони. Невміло підібрані стрижка і аксесуари погіршать недоліки.

Овальна форма обличчя вважається еталонною. Рекомендації для власниць інших типів зводяться до того, щоб візуально наблизити обриси особи до заповітного овалу. Однак і для класичних пропорцій існують свої правила і заборони. Розберемося, як підкреслити природні переваги і уникнути прикрих помилок.

Визначаємо форму

Перед вибором елементів іміджу потрібно визначити тип конфігурації особи. Для цього потрібно звернути увагу, по-перше, на співвідношення трьох ключових точок: чола, підборіддя і скул. По-друге, необхідно визначити співвідношення довжини особи до його ширини. Ці критерії служать основою для виділення декількох різновидів овалу обличчя.

Види овалу

Для уніфікації всіх різновидів зовнішності обриси особи прийнято порівнювати із геометричними фігурами:

 • Квадратне обличчя характеризується великим лобом середньої висоти, потужними щелепами і підборіддям. Ширина лоба приблизно дорівнює нижньої щелепи, з-за чого лице виглядає незграбним. Співвідношення висоти і ширини голови рівне.
 • Прямокутне обличчя схоже з квадратним по різкості контурів, потужним щоки і рівним їм по ширині лобі. Прямокутний тип відрізняється від квадрата більшою висотою: співвідношення довжини і ширини обличчя дорівнює 2: 1. Підборіддя, вузький, з яскраво вираженими куточками. Лінія росту волосся не плавне, а нагадує ламану криву.
 • Витягнуте обличчя має видовжені пропорції високого чола, тонких скул і невеликого підборіддя. Нижня щелепа знаходиться на одній вертикалі з чолом. Витягнуте обличчя відрізняється від прямокутного більшою плавність плавністю ліній підборіддя і переходу до скул. Лінія росту волосся заокруглена.
 • Кругле обличчя відрізняється пом'якшеними обрисами скул і невиразним підборіддям. Лоб середньої величини або високий. Саме виразне місце – щоки, тому особа у формі кола може виглядати повненьким навіть при відсутності зайвої ваги.
 • Трикутне обличчя виглядає виразно. Його характерні особливості: великий лоб і гострі вилиці, вузький чіткий підборіддя. Лоб і вилиці рівні по ширині і складають контраст з підборіддям. Перехід від щік до підборіддя подовжений. В особі переважає вертикаль. Воно іноді виглядає надто геометричним.
 • Особа-сердечко. Подібно з трикутником в плані співвідношення значних чола і щік з вузьким підборіддям. Відзнаки «сердечка» від трикутника – менша висота, більш округлі вилиці при маленькому підборідді.
 • Ромбовидное особа має мініатюрний підборіддя і вузький лоб, які поєднуються з широкими вилицями. Вони є найбільш визначним елементом зовнішності і винні в загальній незграбності вигляду. Лоб переважає низький, лінія волосся графична. Нижня щелепа вузька. Особа одно по довжині і ширині.
 • Особа-трапеція зустрічається рідко. Сильно акцентована нижня частина: велика широка щелепа і підборіддя, яким протиставлений вузький лоб. Вилиці не виражені. Незначна відмінність висоти і ширини обличчя.
 • Овальне обличчя вирізняється плавністю контурів. Характерно відсутність різких ліній, Переважають закруглені і гармонійні переходи між лобом, вилицями і підборіддям. Приблизне співвідношення довжини і ширини – 3: 2. Відсутність яскраво виражених елементів і гармонійне поєднання горизонталі і вертикалі принесли цього типу репутацію класичного, найбільш привабливого і залишає максимум простору для вдалих експериментів з зачісками, декоративною косметикою та аксесуарами.

Чим відрізняється від витягнутого типу?

Поширена помилка, яким супроводжується визначення типу особи, – плутанина між витягнутою та овальної різновидами. Щоб уникнути непорозумінь, слід брати до уваги принципові відмінності.

 • Витягнуте обличчя візуально довшими овального.
 • Для витягнутого обличчя властиві запалі щоки, які посилюють переважання вертикалі над горизонталлю.
 • Витягнуте обличчя часто супроводжується довгим тонким носом.
 • Вилиці і нижня щелепа виглядають різко, незграбно. В овальному обличчі геометричність відсутня.

Необхідно пам'ятати про відмінності між витягнутим і овальним обличчям. Останнім виграє з точки зору пропорційності співвідношення чола, щік, підборіддя, а також ширини і висоти. Основний недолік витягнутої різновиди – істотне переважання вертикалі над горизонталлю.

Неправильний підбір зачіски і головного убору для овального обличчя загрожує подовженням пропорцій і загрожує візуально перетворити його в витягнутий тип. Основний критерій для вибору декоративних елементів еталонного овалу – уникати довгих прямих вертикальних обрисів аксесуарів і стрижки.

Оптимальна довжина волосся

Гармонійність пропорцій овального особи дозволяє вибрати стрижку будь-якої довжини. Ключове правило – враховувати структуру волосся.

 • Короткі зачіски підійдуть власницям тонких, позбавлених об'єму волосся. Вони дозволять продемонструвати ідеальні пропорції обличчя, візуально подовжити шию і створити молодий сучасний вигляд.
 • Стрижки середньої довжини – найбільш популярний і виграшний варіант серед жінок з усіма типами особи. Вони підходять для волосся будь-якої структури і залишають простір для різноманітних варіантів укладання.
 • Подовжені стрижки – добре виглядають на щільних, густих волоссі, які дозволяють створити привабливий стійкий обсяг. Сильна сторона подовжених зачісок – жіночність і романтичність.
 • Довжина чубчика при овальному типі особи – вибір індивідуальний. Стилісти по волоссю рекомендують власницям еталонного овалу відкривати лоб, щоб показати достоїнства зовнішності, подаровані природою. Любительки стрижок з чубчиками повинні враховувати обриси лоба. Якщо він здається занадто високим або низьким, варто прикрити його короткою або асиметричною чубчиком.

Стрижки

Ідеальний овал обличчя відкриває простір для експериментів з зачіскою. Головна вимога: укладання повинна підкреслити досконалість пропорцій овалу. Завдання маскування проблемних місць в даному випадку відсутня.

Не можна допускати зорового подовження вертикальних ліній. Вони порушать гармонію еталонного овалу в бік витягнутих пропорцій.

З цієї причини власницям особи овальної форми протипоказані:

 • довгі прямі густі чубчика до брів і нижче;
 • гладкі розпущене волосся будь-якої довжини без завивки і градуювання;
 • зачіски з сильним вертикальним начосом вгору.

За винятком цих заборонених видів, для особи у формі овалу підійдуть такі стрижки.

 • «Піксі» – один з перукарень хітів останніх сезонів. Являє собою сильно укорочені волосся на потилиці, які поєднуються з більш довгими «рваними» передніми пасмами і асиметричною чубчиком. Зачіска вигідно підкреслить лінію вилиць. Вона залишає свободу для численних варіантів укладання з допомогою косметичних засобів: гелю з ефектом мокрих пасм, пінки для обсягу і воску. Останній зробить структуру «рваною» стрижки більш виразною.
 • «Гарсон», або «під хлопчика», – дуже коротке волосся плюс невелика рвана чолка. Стрижка надає максимум можливостей продемонструвати ідеальні пропорції і відкриває лоб.
 • Каре – добре виглядає на волоссі будь-якої структури. Можна вибрати класичний варіант з рівною довжиною волосся або асиметричну різновид – з волоссям, укороченими на потилиці, і більш довгими спереду.
 • Сессун – користується популярністю кілька десятиліть, фірмовий знак щирої парижанки Мірей Матьє. Володарки овального обличчя – в числі рідкісних щасливиць, кого ця стрижка прикрашає.
 • «Каскад» – різновиди градуйованою стрижки для волосся середньої довжини і подовжених зачісок. Ідеальний вибір для тонкого волосся. Стрижка драбинкою повідомляє волоссю необхідний обсяг. При бажанні волосся, підстрижені каскадом, можна завити і отримати жіночну укладання для вечірнього заходу, вечірки або коктейлю.
 • Стрижки з завивкою – підходять для овального обличчя, оскільки створюють привабливий обсяг. Сучасна класика – м'яко спадаючі трохи великі завиті локони. Активний «дрібний біс» в стилі Анджели Девіс краще відкласти для гучних вечірок.
 • Гладкі укладки при овальному обличчі дають можливість показати подаровані природою гідності. Включають в себе короткі стрижки з зачесаним назад волоссям і подовжені варіанти зі стриманими невисокими пучками-черепашками. Гладкі зачіски – універсальний варіант, який підтримає офісний дрес-код, зручний під час активного відпочинку і підійде для торжества.

Макіяж

Овальна форма обличчя не ставить ніяких обмежень для вибору прийнятної техніки макіяжу. Грамотне використання засобів декоративної косметики зробить зовнішність яскравіше і підкреслить індивідуальність. За допомогою макіяжу овальне обличчя можна зробити більш скульптурним і виразним. Загальні правила:

 • обмежитися одним кольоровим акцентом в макіяжі – очі або губи; в іншому випадку нафарбоване обличчя буде виглядати вульгарно;
 • актуальна форма брів – природна, натуральної ширини дуга, трохи піднята вгору;
 • рум'яна повинні виділити лінію вилиць і зробити її більш вираженою: для цього косметичний засіб наноситься вздовж скул, зверху вниз у напрямку від зовнішніх контурів особи до куточків губ;
 • при використанні рум'ян і тональних засобів потрібно враховувати, що світлі відтінки притягують увагу, темні дозволяють відвернути увагу від конкретної зони; сучасний тренд – скульптурування особи з допомогою одночасного використання коштів декількох відтінків - це непроста техніка, яка вимагає вправності, можна потренуватися, взявши за основу інтернет-ролики з роботою професійних стилістів-візажистів.

Бувають дівчата з пухкими щоками і овальним обличчям, у такому випадку може допомогти проділ або кепка. Також зробити личко більш стандартним може правильно виконаний макіяж. Вам необхідна насамперед схема як покроково нанести його. Для зелених і блакитних очей часто застосовується контурування, стрілки, хайлайтер. Після нанесення контуринг можна фарбувати губи яскравою помадою.

Вибір оправи окулярів

При класичній овальної форми обличчя прийнятні окуляри з оправами будь-якої конфігурації. Актуальні тренди рекомендують уникати лише гігантських стекол: вони були останнім криком моди в 1970-е, сьогодні ж виглядають безглуздо і старомодно.

Сучасні моделі оправ по ширині не повинні виходити за кордон зовнішнього контуру обличчя. У висоту модні окуляри можуть досягати лінії брів, але не перекривати її.

Риси личка повинні стати головним критерієм при виборі окулярів. Якщо обриси губ, брів і носа жорсткі, варто вибрати в користь оправи графічною прямокутної форми. Якщо в особі переважають обтічні лінії, оптимальний вибір на користь оправ округлої конфігурації.

В якості аксесуара для дозвілля вітаються сонцезахисні аксесуари моделі «авіатор» (з прямою верхньою лінією і закругленими нижніми прямокутними контурами) і «котяче око» – кокетливий дизайн у дусі 1950-х.

Прикраси

При виборі коштовностей і біжутерії для овального обличчя необхідно керуватися тими ж правилами, що і при виборі стрижки: підходить все, крім прямих вертикальних ліній.

Еталонний конус виграє від сусідства з мініатюрними сережками-пуссетами, прикрасами у вигляді геометричних фігур, тонкими сережками-кільцями різного розміру і матеріалів.

Єдине, від чого потрібно відмовитись, – довгі висячі сережки. Довжина відповідних прикрас не повинна перевищувати 2-3 див.

Шапки і головні убори

Овальне обличчя дозволяє вибрати аксесуари для краси і тепла голови, витримані в будь-якому стилі. Модель, з якою потрібно бути обережніше – висока шапка-вушанка з довгими зав'язками. Такі моделі часто роблять з хутра, або, в якості предметів спортивного гардеробу, – із синтетичних технологічних тканин. Їх небезпека для овального обличчя полягає в надлишку вертикальних ліній.

Як і у випадку з довгими прямим волоссям і сережками, високі шапки порушать ідеальну гармонію обрисів.

В інших випадках обмеження при виборі головного убору для овального обличчя відсутні. В залежності від особистого стилю можна вибрати:

 • Класика – капелюхи. Підійдуть до пальто, класичним плащів-тренчам, суворим жакетам.
 • Повсякденний стиль – в'язані шапки, берети, об'ємні хутряні вушанки. Головне модне правило – не більше однієї хутряний речі в образі.
 • Романтичний і жіночний стиль – хустку. Виступить гідним обрамленням еталонного овалу.
 • Спорт і відпочинок – хутряні навушники. Яскравий дотепний аксесуар для власниць здорового почуття гумору.

Овальний тип обличчя залишає широкі можливості для модних експериментів. Уважний підхід до вибору косметики та аксесуарів, поряд з почуттям міри і стилю, зроблять образ привабливим і індивідуальним.

Про те, як правильно скоригувати овальне обличчя, дивіться у наступному відео.