Міофасциальний масаж обличчя: особливості і правила проведення

Складно знайти людину, яка не хотіла б продовжити свою молодість. Особливо гостро дане питання постає у жінок. Кожного разу, підходячи до дзеркала, представниці прекрасної статі з віком помічають у себе зміни та відчайдушно намагаються повернути красу юних років. Деякі вдаються до дорогих препаратів, уколів і навіть пластичних операцій, не завжди отримуючи той результат, якого хотіли досягти. Але є й ті, хто веде здоровий спосіб життя і не сприймає хімічні препарати і хірургічне втручання. Безумовно, вони вибрали б природну альтернативу ботоксу і скальпелю. І у сучасній косметології є такий засіб!

Особливості

Альтернатива хірургічного втручання – міофасциальний масаж обличчя. Процедура тільки набирає свою популярність в Росії, тому пропонуємо розібратися, що вона собою являє.

Дотримання режиму харчування і регулярні заняття спортом, звичайно, допомагають зберегти молодість вашого тіла.

Особа – ваша візитна картка в світ молодості. Кожен день ми відчуваємо стреси на роботі, адже наш психологічний стан також безпосередньо залежить від сприйняття навколишнього світу і стану нашого тіла. Напруга м'язів обличчя з часом виснажує шкіру, змушуючи нас виглядати старше. Тому необхідно допомогти нашому обличчю зберегти молодість.

Коли організм старіє, відбувається часткова зупинка обмінних процесів, сповільнюється циркуляція поживних речовин в крові і лімфі, оновлення клітин погіршується. Якщо говорити про ботокс, то він частково зупиняє приплив, що при тривалому застосуванні може привести до атрофированию лицьових м'язів. Для жінок важливий більш тривалий ефект без шкоди для здоров'я і наслідків, коли вони говорять про свою красу.

Міофасциальний масаж обличчя – це професійне ручний вплив на сполучну тканину (в медицині звана фасція), а не на саму шкіру і м'язи.

Особливостями даного виду масажу є повне розслаблення м'язів, які перебувають у стані спазму.

Стан спазму негативно впливає на обмін речовин і призводить до деградації м'язових волокон.

Спеціаліст надає пряме ручне вплив на фасції, тим самим відновлюючи їх і роблячи більш гнучкими. При професійному глибокому масажі сполучна тканина стає більш еластичною, живої, а також сприяє поліпшенню стану шкіри. Кровообіг і лимфоток прискорюються, роблячи шкіру красивою і здоровою. Адже кров доставляє корисні речовини і живить м'язи, а лімфа відповідає за детоксикацію відходів на клітинному рівні.

При спазмі лицьових м'язів і фасцій кров і лімфа не можуть вільно рухатися, живити і очищати тканини, що призводить до млявою шкірі, зморшок, розширених порах і втрати чіткого контуру обличчя.

Міофасциальний масаж обличчя часто порівнюють з контурною пластикою або підтяжкою особи за рахунок його позитивного впливу на шкіру.

Свідчення

Процедура є одним із способів профілактики вікових змін шкіри. Може використовуватися окремо або разом з іншими омолоджуючими процедурами, а також для реабілітації після хірургічного втручання. Після такої процедури шкіра обличчя стає підтягнутою, пружною, еластичною. Особа стає розслабленим, напруга спадає і дає можливість відчувати себе привабливішою, що позитивно позначається і на нашому психологічному здоров'ї.

Міофасциальний масаж особи є складною процедурою, хоча багато хто намагається повторити вдома подібну процедуру з відеоуроками. Свою красу і здоров'я все ж слід довірити професіоналам, так як важливо добре знати анатомію і робити чіткі і правильні рухи при виконанні. Результат не змусить себе чекати.

Основні показання проведення процедури:

 • втрата тонусу і пружності м'язів шкіри обличчя;
 • набряклість і млявість;
 • глибокі зморшки на лобі, «гусячі лапки», яскраво виражені носогубні складки;
 • розширені пори;
 • в'ялість шкіри;
 • зайві жирові відкладення на обличчі або другий підборіддя;
 • реабілітація після операції.

Протипоказання

Міофасциальний масаж обличчя підходить не всім, тому варто проконсультуватися з лікарем перед записом на дану процедуру. Крім того, фахівці салону повинні ознайомити з протипоказаннями та уточнити, чи є які-небудь з них у вас.

Основні протипоказання:

 • герпес в активному стані;
 • купероз;
 • екзема;
 • подряпини або відкриті рани на шкірі;
 • алергічні висипання;
 • інфекційні захворювання;
 • великі родимки і папіломи;
 • процедури чищення шкіри або пілінги безпосередньо перед процедурою;
 • підвищена температура тіла.

Техніка виконання

Як ми вже відзначили, процедуру такого масажу краще довірити професіоналам, щоб отримати максимальний ефект від неї. Перед проведенням процедури фахівець перевірить стан м'язів обличчя, щоб визначити спазмовані місця. Безпосередньо перед початком процедури проводиться демакіяж, в процесі шкіра не зволожується маслами і кремами, а, навпаки, присипається тальком для сухості покриву. Далі відбувається розминка спеціальними опрацьовуються рухами рук починаючи з підборіддя і поступово переходячи з інших точок на обличчі і шиї.

Під час процедури пацієнту потрібно повністю розслабитися, робити повільний вдих і видих, щоб дати м'язам вільно розтягуватися.

Масаж робиться строго двома руками за напрямком волокон м'язів, одна рука тримає шкіру для опору, а інша виробляє витягають руху. За рахунок такого методу сполучна тканина стає більш еластичною і ущільнює м'язи, які набувають красиві рельєфні обриси.

Рекомендації

Послугу міофасціального масажу обличчя можна знайти в більш великих мережах салонів краси або клініках по всій Росії. Вартість процедури коливається від 1300 до 3500 рублів, що набагато нижче вартості на пластичні операції. Ціни в різних регіонах країни трохи різняться, тому необхідно уточнювати точну вартість у вашому місті. Різниця у вартості залежить від місця розташування салону або клініки, тривалості сеансу і кваліфікації фахівця. Для прикладу, вартість у Москві від 1200 до 4000 рублів. У Санкт-Петербурзі ціна становить 1300-2500 рублів. Вартість частіше вказана за час від 90 до 120 хвилин.

Для першого разу рекомендується відвідати близько 6-8 процедур. Тривалість процедур буде поступово збільшуватися від 40 хвилин до двох годин.

Як вже було зазначено, міофасциальний масаж обличчя в деяких випадках може замінити пластичні операції, щоб зробити ваше обличчя більш молодим і підтягнутим.

Основною перевагою процедури є те, що у вас немає необхідності хірургічного втручання, уколів і застосування дорогих і малоефективних засобів.

Масаж проводиться фахівцем, який зможе з допомогою глибокого опрацювання сполучної тканини відновити і поліпшити кровообіг і обмін речовин, а також розслабити м'язи обличчя. Активна і правильна робота організму без напруги і спазмів – секрет молодості в наші дні.

Ефект не змусить себе чекати, якщо її виконує фахівець своєї справи, вона проводиться регулярно і правильно, пацієнт налаштований на позитивний результат, а також слухає рекомендації. Омолодження вам гарантовано. Варто спробувати нову процедуру, адже вона може підійти саме вам і замінити існуючі хворобливі процедури, результат яких може бути непередбачуваним. Крім того, краса додасть впевненості у собі й допоможе відчути привабливість, здоров'я і легкість в будь-якому віці.

Судячи з відгуків тих, хто вже спробував міофасциальний масаж обличчя, ефект помітний вже після декількох процедур, і більшість пацієнтів залишаються задоволені.

Багато клієнти говорять про те, що це відмінна альтернатива уколів в будь-якому віці, адже в молодості страшно вдаватися до крайніх заходів, а в більш зрілому віці хочеться зберегти жвавість і тонус як можна довше.

Пацієнти відзначають позитивний вплив на психологічний стан, масаж знімає напругу і дозволяє відчувати себе краще, хочеться більше рухатися і посміхатися, припиняються головні болі.

Жінки звертають особливу увагу на те, що зморшки стають менш помітними, шкіра світиться зсередини, з'являється здоровий рум'янець.

Міофасциальний масаж особи є відмінним засобом відновлення і підтримки краси і молодості вашої шкіри без хірургічного втручання. Головне, врахувати всі показання і протипоказання, а також звернутися до теперішнього висококваліфікованому фахівцеві. В такому випадку ви отримаєте цінний досвід і фантастичний результат.

Майстер-клас з міофасциальному масажу особи, дивіться у відеоролику нижче.