Золоті обручки

Обручка – символ вічної любові і відданості. До вибору цього прикраси молоді люди ставляться з особливим трепетом. Сучасні ювеліри пропонують широкий вибір виробів з різноманітним дизайном з різних матеріалів. Однак самим затребуваним металом для обручок залишається золото.

Особливості та переваги матеріалу

Ще з давніх часів золото на першому місці серед матеріалів для ювелірних прикрас. Обручки з цього металу особливо цінуються протягом багатьох століть і не втрачають своєї актуальності донині.

За вартістю цей метал відноситься до дорогих. Ціна на нього не припиняє зростати, що робить його відмінним приводом для інвестицій. Тим не менш золоті ювелірні прикраси можуть дозволити собі громадяни з високим достатком, так і середнім заробітком, тим більше в якості подарунка на весілля.

Люди здавна вірять, що золото володіє магією. Згідно з народними повір'ями, цей жовтий метал наділений сонячною енергією і має силу землі, в якій він був знайдений. Якщо комусь з молодих людей наснилися золоті кільця, то це сприятливий знак. Такий сон обіцяє щасливу і міцну сім'ю.

Цей метал має свої істотні переваги:

 • Не темніє. Це один з небагатьох дорогоцінних матеріалів, який не вимагає додаткових маніпуляцій для додання йому товарного вигляду. Золото зберігає свій чудовий блиск з моменту його видобутку і навіть під час обробки в ювелірній майстерні.
 • Не деформується. Це досить м'який метал, тому в чистому вигляді у ювелірних виробів зустрічається вкрай рідко. Але завдяки різним сплавів з іншими металами воно стає більш міцним.
 • Не окислюється. Хімічні властивості золота допускають його окислення лише з певними видами речовин. Щоб цей метал вступив у реакцію, необхідні лабораторні умови. У побуті ж на нього ніщо не може вплинути. Однак варто врахувати, що в ювелірних виробах із золота присутні інші елементи, тому краще уникати контакту коштовності зі ртуттю, хлором і йодом.
 • Простий у догляді. Завдяки перерахованим вище переваг, золото не вимагає строгих правил догляду.

Види металу

Всі звикли вважати, що золоті прикраси жовтого відтінку. Проте цей метал має безліч видів, що відрізняються за кольором і властивостями. Звичайні кільця з камінням можуть мати самий незвичайний дизайн: від розкішних творів ювелірного мистецтва з діамантами до демократичних моделей з фианитом.

Червоне

Золото набуває червоний відтінок за рахунок збільшення пропорції на користь міді, цинку або паладію. Щоб сплав був більш якісним, до нього додається срібло.

Виріб з такої лігатурою виглядає благородно і володіє поліпшеними характеристиками. Такий спосіб отримання червоного відтінку відомий ще з давніх часів. У Київській Русі даний прийом використовувався для обробки монет, чистота сплаву яких досягала 90%. За сучасними мірками цей показник прирівнюється до 900-ї проби.

Сучасні вироби з червоного золота мають традиційну 585 пробу. За рахунок зміщення пропорції в бік недорогоцінних металів, моделі з такого матеріалу коштують дешевше. При цьому вони по своїй красі і зносостійкості не поступаються класичному сплаву.

Переваги червоного золота, завдяки яким молодята вибирають прикраси на весілля з цього сплаву:

 • кільця мають високу міцність, що робить їх довговічними;
 • довгий час зберігає свій блиск;
 • складно деформується;
 • не містить алергенів;
 • якісна коштовність має прийнятну ціну.

Проте потрібно бути обережним при купівлі такого виробу. Товар повинен бути сертифікований, а магазин надійним, оскільки кільця червонуватого відтінку можуть зовсім не містити золото.

Рожеве

Рожевий колір у вироби виходить за рахунок зменшення в його складі срібла і збільшення міді. На жаль, таке зміщення пропорції призводить до погіршення якості обручок. Раніше такий відтінок був неприйнятним. Вважалося, що прикраси з рожевого золота браковані. Але зараз цей колір набирає популярність як раз із-за свого незвичайного забарвлення.

Багато хто помилково прирівнюють моделі з рожевого золота до біжутерії. Однак ці вироби мають стандартну 585 пробу. Процентне співвідношення золота до інших металів залишається незмінним – 58,8%. Відтінок варіюється виключно за рахунок зміни пропорцій міді і срібла.

Ювеліри експериментують з рожевими золотими прикрасами, збільшуючи або зменшуючи їх пробу. Наприклад, для елітних моделей відсоток дорогоцінного металу збільшується до 75%. А сплав 375 маркування більше підходить для недорогих брошок або хрестиків. Однак при виборі обручок варто вибирати золото поширеною 585 проби.

Біле

Щоб золоте кільце набуло білий відтінок, застосовуються срібло або паладій. У складі лігатури можливо присутність цинку і нікелю. За рахунок цього біле золото коштує дорожче традиційного жовтого. Ще більш дорогим варіантом є виріб, у якого біла домішка з платини.

Обручки з такого сплаву вибирають молодята, які мають більш високий достаток. Біле золото приваблює своєю оригінальністю. Також вироби з такого матеріалу обирають молоді люди, які не люблять носити жовті прикраси, але при цьому хочуть, щоб обручки були виконані саме з золота.

Чорне

Дуже незвичайний варіант золотої прикраси – це модель темного відтінку. Вони продаються далеко не у всіх магазинах. Щоб жовтий метал придбав чорний колір, існує два методу:

 • використання у складі лігатури хрому і кобальту;
 • «чорніння» золотого виробу за допомогою родію, вуглецю або рутенія.

Вибір чорного золота для обручок – досить екстравагантне рішення. Тим не менш такі прикраси чудово поєднуються з будь-якими іншими аксесуарами і підходять під будь-який образ.

Моделі з чорного золота, як правило, особливо не декоруються. Такий виріб вже саме по собі має більш, ніж оригінальний зовнішній вигляд.

Медичне золото

Насправді «медичне золото» з цим металом не має нічого спільного, крім назви. До його складу може входити такі поширені елементи, як мідь і срібло, а також можливий зміст латуні, цинку і титану. Як бачимо, золота немає в даному ряді елементів. Свою назву цей матеріал отримав виключно завдяки своїй зовнішній схожості з дорогоцінним металом.

По вартості «обручки» з медичного золота досить недорогі. Деяких молодят залучає їх демократична ціна. При цьому виріб виглядає нітрохи не гірше справжнього золота. Правда, щоб прикраса як можна довше зберігав свій привабливий вигляд, його не рекомендують носити щодня. Також варто уникати контакту такого виробу з водою, миючими засобами та іншими речовинами, здатними завдати шкоди кільцю.

Червоне

Моделі з червоного золота – одні з найдорожчих. Свою назву цей матеріал отримав за рахунок свого червоного відтінку, який з'являється завдяки міді. В класичному розумінні цього терміна (pure gold - чисте золото), такий сплав повинен мати 999 пробу. На ділі ж це не практично. Вважається, що в таких коштовностях частка дорогоцінного металу не менш 75%.

Таке співвідношення золота і міді було відомо ще древнім ювелірам. Висока якість металу і дорожнеча виробів робило ці прикраси фамільними коштовностями і не використовувалися для регулярної шкарпетки. В наш час обручки з червоного золота – також предмет розкоші. Якщо молодята можуть дозволити собі зробити такий подарунок до весілля, то краще буде придбати пару кілець з традиційного жовтого золота «на кожен день».

Царське золото

Терміном «царське золото» позначають ювелірні прикраси та монети родини Миколи II, які були загублені після сумних подій 1918 року. Якісь предмети з'являються на закритих аукціонах і належать приватним особам.

У вільному продажу їх практично неможливо зустріти. Якщо молодятам пощастило знайти обручки з царського золота, то такі прикраси, швидше, перетворилися в фамільні коштовності.

Різновиди

Ювеліри не перестають дивувати своєю майстерністю, створюючи нові незвичайні дизайни для обручок. Зараз модно мати прикраси з двох видів золота. Нерідко молодята набувають різні моделі. Чоловіки вибирають прості обручки, а жінки дають волю своїм бажанням при виборі дизайну сімейної коштовності.

Комбінації різних сплавів

Жіночі обручки можуть складатися з декількох елементів, які мають різні відтінки. Наприклад, коштовність, яка поєднує в собі три виду золота – жовте, біле і рожеве.

Вони можуть переплітатися між собою або виконувати роль вставок.

Подвійні

При виготовленні подвійних кілець також використовується прийом комбінування декількох відтінків металу, зазвичай це два золота. Як правило, вони являють собою просте колечко, на зовнішній стороні якого нанесена тонка смужка з матеріалу іншого відтінку.

Матові

На пальцях подружжя дуже благородно виглядають прикраси з матового золота. Ювеліри вважають, що матовість підкреслює природну красу цього дорогоцінного металу. До того ж таке кільце довше зберігає свій первозданний вигляд, оскільки на нього менше помітні подряпини.

Популярні моделі з поєднанням глянсових і матових елементів.

Моделі

Класичні

Багато молодята залишаються вірними класики і вибирають в якості обручок прості вироби у вигляді смужки. Прикраса може бути широким або вузьким. При виборі ширини слід враховувати товщину пальців і кисті, розмір долоні. Товсті смуги золота ризикують виглядати безглуздо на тендітних пальчиках, в той час як тонка золота смужка загубиться на тлі широкої долоні.

Мусульманські

Молодята, які сповідують іслам, використовують для ритуалу одруження кільця, на яких викарбувано напис арабською мовою. Слова можуть бути висічені як на зовнішній, так і на внутрішній стороні виробу. Мусульманські кільця інкрустують дорогоцінними каменями або декорують вставками з інших сплавів.

Слов'янські

Для любителів оригінального дизайну прийдуть по душі кільця зі слов'янською символікою. Для наших предків кільце мало величезне сакральне значення, що означає не тільки з'єднання двох сердець, але й об'єднання двох родів. На них наносяться символи, що володіють тими або іншими охоронними властивостями. Такі кільця повинні бути однаковими на обох подружжя.

Старовинні

Є сім'ї, в яких коштовності, в тому числі обручки, передаються від предків до нащадків. Такі прикраси слід приймати виключно в якості подарунка від самого близького родича. Існує повір'я, що золото здатне накопичувати енергетику свого власника. Якщо немає впевненості, що дарувальник прожив хороше життя, не варто приймати старовинні кільця. Існує ризик накликати на себе нещасливу долю.

Для вінчання

Молоді люди, які прийняли рішення скріпити свій союз в церкві, для вінчання вибирають кільця з гравіюванням у вигляді напису «спаси і збережи». Вони цілком гармоніюють на одному пальці із звичайною мобільний і каблучку. Православні віруючі наділяють вінчальні кільця властивості оберега, здатного зберігати сімейне благополуччя.

Кільця з алмазною гранню

Це дорогий вигляд виробу. Ювеліри створюють дизайн прикраси за допомогою спеціальних інструментів з алмазними різцями. Така коштовність виглядає неймовірно красиво, але вимагає роботи висококваліфікованого майстра.

Як вибрати?

При виборі обручок слід керуватися шириною виробу. Воно повинно гармонійно поєднуватися з пропорціями пальців, долоні і кисті. Під час покупки прикраси варто пам'ятати, що воно буде носитися щодня протягом довгих років. Тому кільце повинне зручно сидіти.

Оптимальний середній вагу для даного виробу – 5-7 грам. Більш масивне обручку може приносити дискомфорт.

Бажано, щоб його діаметр був на пару міліметрів більше. З віком пальці можуть погладшати. Щоб через кілька років не довелося звертатися в ювелірні майстерні, краще врахувати цей момент при покупці прикраси напередодні весілля.

Догляд

Золото володіє відмінними хімічними властивостями, які дозволяють йому сяяти на протязі багатьох років. Однак при створенні золотих ювелірних прикрас використовуються сплави з іншими, більш вибагливими металами. Але навіть при цьому золоті прикраси рідко втрачають свій товарний вигляд.

Якщо сталося, що обручка потемніло або навіть почорніло – не біда, почистити його не складе ніяких проблем. При цьому необов'язково вдаватися до допомоги ювелірів. В домашніх умовах дуже легко повернути колишню красу коштовності.

Досить у мильний розчин додати трохи нашатирного спирту і замочити в ньому виріб. Після цього кільце можна акуратно почистити м'якою зубною щіткою, щоб не подряпати прикраса.

Оригінальні дизайнерські рішення

Весільні кільця можуть перетворитися у прикраса неймовірної дорожнечі, якщо вони випускаються популярним брендом або мають екстравагантний дизайн. Таку розкіш дозволяють собі представники вищих кіл, які прагнуть підкреслити своє положення унікальними прикрасами.

Красиві обручки з оригінальним дизайном можна придбати і в магазині. Знайти підробку під виріб популярного бренду не складе праці. Якість коштовності при цьому не буде гірше. Також молодята, які мріють носити незвичайні обручки, можуть звернутися до ювелірам з індивідуальним замовленням.

З емаллю

Якщо на класичне обручку нанести візерунок з емалі, воно перетвориться в неймовірно дивна прикраса. Покриття може бути однотонним або райдужним. Кільця з емаллю мають різний зовнішній вигляд. Тут все залежить від фантазії ювеліра.

Американка

Дуже популярною моделлю останнім часом стала «американка». Воно відрізняється тим, що замість опуклої форми, виріб має плоскі грані з рубаними краями. В перерізі кільце утворює прямокутник. З-за свого зовнішнього вигляду, в народі дана модель отримала назву «шайба».

Квадратні

Зовсім незвичайним дизайном мають квадратні кільця. Їх внутрішня частина кругла, що дозволяє носити прикрасу як класичне виріб. Зовнішня частина з чотирьох сторін розширюється, утворюючи кути. Таким чином кільце набуває форму квадрата. При виборі такої коштовності вкрай необхідна ретельна примірка, адже обручка має бути не тільки красивим, але і зручним.

Весільні прикраси мають безмежну кількість дизайнів. Вправні майстри не перестають дивувати оригінальними рішеннями для такого маленького аксесуара. Також молодята можуть замовити кільце з гравіюванням. Так коштовність придбає індивідуальні особливості і завжди буде нагадувати про найщасливіший день у житті подружжя.